User eXperience Publicity
Na oportunistických stránkách České pozice byly veškeré moje komentáře den před prezidentskými volbami zneviditelněny. Aktivní fialové odkazy vás nyní zavedou pouze na perexy redakčních článků. Kopie původních rozvětvených komentářů jsou k dispozici v mém privátním archivu (pokud tlačítko CENSORED reaguje aktivně, postupně budu doplňovat).
Na serveru Česká pozice je již zvykem, že úvodní články jsou pouze součástí diskuzní sekce (a nikoliv naopak, jak by to mělo správně být), a teprve v diskuzi zazní komentáře se správnou palebnou silou, internetová média mají prostě jinou strukturu, než tištěné plátky.

Při internetovém publikování v podstatě nezáleží na zpravidla mizerné úrovni úvodních článků, zásadní žurnalistickou hodnotu přináší teprve diskuzní texty, které autorské články vyprovokují, rozhodně je však nelze pokládat za zbytečné, svojí povrchností a slátaností jsou pro kvalitní diskuzi velmi přínosné. Princip tištěných médií a internetové publicistiky má zcela jiná pravidla, se kterými se tradiční papírenští editoři teprve seznamují. Povrchní znalosti novinářů jsou on-line konfrontovány s úrovní vědomostí čtenářů, kteří velmi často obsah článku zesměšní a nahradí svými vlastními texty.

Autoři diskuzních textů se od původního tématu i zcela odklánějí a přinášejí čas­to překvapivě kvalitní výsledky, ovlivněné bezprostřední zpětnou vazbou svých diskuzních protihráčů, mezi nimiž autory úvodních námětů (úvodního diskuzního příspěvku) – až na čestné výjimky – již zpravidla nenajdeme.

Parlamentní listy jsou názorově nejotevřenějším českým internetovým médiem, je pouze na čtenáři, které z tamějších zavedených názorových proudů bude akceptovat a které ignorovat. Parlamentní listy jsou v České republice ojedinělý fenomén, na jejich platformě jde o naprostou svobodu slova – tedy samozřejmě žádné počtení pro slabší povahy bez schopnosti vlastního úsudku, je to aréna pro boj bez pravidel, občas na hraně zákona, někdy přes, ve většině případů v normě. Ideální stav.

Ondřej Neff je virtuální důchodce, který si zaslouží úctu jako nestor Velké žurnalistické transformace z papírenského na elektronické publikování, což v praxi znamená pouze toliko, že si jednoho dne koupil doménu a hosting, kam umístil prázdnou počítačovou databázi. Záleží jen na něm, zda se odebere k zaslouženému odpočinku se ctí anebo ostudou, reálnou strukturu internetové žurnalistiky díky svému zatížení minulostí papírového novináře Ondřej Neff nechápe, pravidla hry se změnila a vyžadují odlišný přístup.

S trolly lze zatočit snadno, ale vyžaduje to praxi, otrlost a zvláštní druh nadání.

„Existuje prevence proti hulvátským diskutérům a tou je kvalitní, analyticky postavený článek s kvalitní argumentací.“
Ano, a ještě účinnějším prostředkem proti špatné energii diskutujících mohou být literární schopnosti publicisty ve smyslu díla například Františka Xavera Šaldy, kterými běžný, i kdyby vysokoškolsky vzdělaný zaměstnanec zpravodajského serveru prostě nedisponuje. Tím úporněji bude svoji pozici ovšem bránit :)
Rekviem za českou státnost
Autor Bohumil J. Studýnka je expert v oboru financí a mezinárodních ekonomických vztahů, ale také potenciální literát… můj způsob, jak podpořit jeho snahu nejen informovat, ale také tvořit a potěšit čtenáře.
… Ivan Ducar | 28.09.12 14:19

Jsem přesvědčen, že existuje Duch českého národa. Nestýská se mi po žádném aladinovi s trikolórou na líčku, jen řeším otázku, co dokáže probudit občany k reálnému odporu proti zvůli zlodějů a podvodníků ve státních funkcích, aniž by kdokoliv z nás sáhnul po zbraních a konopných provazech na oprátky.
Zatímco desítky mrožů odkusují špičku tlustého doutníku a pozorují národ „střádající vajgly do obálky“, musí existovat zakulacená hora, na jejímž vrcholu je možné odšpuntovat kamennou zátku a založit požáry jako v Pompejích. Nehledat spasitele, jednoho z nás, ale vyvolat Armagedon, který jde mimo nás.
Věřím, že když se propojí láska, touha a nenávist všech občanů dobré vůle, projeví se ničivá síla, která ukončí dny beznaděje. Komu se podaří vyvolat velkou zlobu bez prolévání krve, přijde o vlastní duši. Ale druhého dne vyjde slunce.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Hlas Pavla Blažka: Pozor na demokratizaci
O „regulaci lidské svobody“ v podání Pavla Blažka na kongresu ODS, jízlivém komentáři Jana Ornelly Schneidera a jak to vidím já.
… Ivan Ducar | 07.11.12 05:42

Demokracie, kapitalismus a svoboda nemohou jít ruku v ruce, protože demo­kracie žádá spravedlnost, kapitalismus finanční zisk a svoboda zbavit se břemena odpovědnosti – z hlediska jejich podstaty řešíme chtě nechtě antago­nistické pojmy. Jedná se však o životně důležité orgány v jednom těle. A proto…

Demokracie, kapitalismus a svoboda existují v jednom těle stejně, jako víra, láska a naděje v jedné duši. Víra, láska a naděje mají odlišné zájmy, jdou často proti sobě, způsobují velké problémy, vnitřní konflikty, musí však existovat vedle sebe, dokud tělo dýchá, žádnou z nich nelze vyjmout anebo zabít.
Když vyjmeš anebo zabiješ demokracii, nebude svoboda ani kapitalismus; když zabiješ kapitalismus, nebude svoboda ani demokracie; když zabiješ svobodu, nebude demokracie ani kapitalismus. Je to stejné jako s vírou, láskou a nadějí pod jednou střechou v lidské duši.
Pokud je demokracie, kapitalismus a svoboda dána člověku z Vyšší moci, nelze do tohoto spojení zasahovat násilím, měnit rovnováhu.
Pokud byly vytvořeny člověkem proti Vyšší moci, pak ať Blažek sklapne a čert sper všechny politické strany. Půjde to i jinak!
 Původní článek | Všechny komentáře 
Ministerstvo financí selhalo v dohledu nad eurodotacemi
Milouš Jakeš věčně živý, Miroslav Kalousek zase krade a kanonizace svatého muže, Václava Klause • O evropské federaci, vůdčím postavení Německa a bankovním „protektorátu“.
… Ivan Ducar | 16.11.2012 15:44

Říkejte si, co chcete… ale > tohle není nezajímavý rozhovor .
Zrovna dnes mě napadla taková estrádní vložka do silvestrovského programu – já bych pozval Milouše Jakeše do parlamentu a nechal jej pronést novoroční prezidentský projev anebo zbilancovat posledních 22 let vývoje Českého státu. Myslím to vážně, možná bychom se divili a pozorně naslouchali.

… Ivan Ducar | 19.11.2012 17:52

Kdyby nebylo Václava Klause, Knighte, veškeré zlo bychom zosobňovali my všichni občané České republiky sami, rovnoměrně, po troškách, jeden druhého bychom považovali za malý kousíček toho největšího zla.
Aby se nám lépe žilo, abychom mohli krást, podvádět jeden druhého a přesto žít bez pocitu viny a hříchu, přišel mezi nás svatý muž, Václav Klaus, a pravil:
Tak, vy malí zlodějíčkové a podvodníčkové, vy hajzlíci, hlupáci a lenoši, Knighte, Pauku a MUDr. Kalino, Jane Schneidere, Ondřeji Koutníku, Martine Rychlíku, politologové a novináři, Istváne Léko… Mám vás všechny rád a proto můžete za veškeré zlo považovat mne samotného, přejímám vaše hříchy na svá bedra, můžete mne ukřižovat a hanit jako ztělesnění vašeho vlastního zla a dál si žít, krást, lhát a podvádět jeden druhého bez pocitu viny a hříchu, můžete o mě psát a vyprávět ty nejšpinavější příběhy, podporujte všechny, kdož mne nenávidí a zatracujte občany, kteří mi věří.
Jsem spasitel a přicházím z vás sejmout břemeno vaší morální zkázy, sejmout z vás pocity ponížení, narovnat vaše shrbená záda, byli jste jen obyčejnou negramotnou lůzou, drobnými zlodějíčky a podvodníčky, poslanci a manažery, přijměte moji oběť, naložte na mne svoji blbou náladu a staňte se znovu důstojnými lidmi.
Bůh mne seslal, aby vás mohl nadále chránit a milovat takové, jaké vás původně stvořil podle projektu Tomáše Garyka Masaryka a Rastislava Štefánika – jako hrdý středoevropský národ zemědělců, maturantů, vysokoškoláků a zejména internetových publicistů, z Boží vůle jsem zde, abych provedl servisní opravu vaší zadírající se existence.
Až zemřu, až mne umlátíte, vysajete a prostřelíte antiperlí, nechci žádný pomník, nechci žádné letiště, nevozte mě na lafetě a můj popel rozprašte, až povane vítr směrem k východu.
Až zemřu, bude mým jediným přáním obnova letenského kyvadla, kde namísto rafiky umístí David Černý obří sádrovou plastiku mého pravého ukazováčku a každou celou hodinu zazní z ampliónů na celou Prahu namísto kukačky mé varovné: Ne ne ne…! Takhle tedy ne.

… Ivan Ducar | 16.11.12 13:31

Já o protektorátu nemluvím, protektorát je nacismem zprofanovaný výraz, a vyprošuji si vaše demagogické pokusy zkreslovat moje názory. Jsem přesvědčen o smysluplnosti evropské federální správy národních ekonomik s dominantním postavením Německa, je to zřejmě jediný způsob, jak se zbavit zlodějů a gaunerů, na jejichž likvidaci vlastními silami nestačíme.
Zrovna včera nějaký – jak jinak – legrační politolog vysvětloval existenci krize v celé Evropě především rozkrádáním státních rozpočtů, tedy nejen v České republice, pan chytrý si pročetl nějaké blogy, diskuze a přispěchal s tím do televizního vysílání.
Je mi jedno, co říká bankéř z České spořitelny (?) anebo Miloš Zeman… takovéto své názory jsem veřejně publikoval dávno před nimi. Vidím však i jiné cesty nápravy a čas ukáže.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Jak Číňané vidí Evropu
O tom, co bych si jako naivní člověk přál a časech, kdy jsem se Jana Schneidera ještě zastával a naopak. Byl to nepříjemný střet, ale měl jsem dobrého spojence.
… Ivan Ducar | 12.08.12 16:58

Upřímně vám můžu říct jen tohle: Strašně moc bych si přál, aby se Rusko, Čína, Německo a zbytek Evropy dali dohromady a začali táhnout za jeden provaz, věřím, že by to přineslo na mnoho let lepší život pro obrovské množství lidí. Já se totiž dodnes probouzím s nadějí v duši, že není všechno na světě úplně… :)

Pokud umím dobře číst v novějších i starších textech Gábora Stiera (nedávno jsem tohoto člověka pro sebe objevil, paráda!), Putin by si něco takového víceméně přál. Pokud jsem porozuměl obsahu článku Jaroslava Formánka, Číňané „sní“ o normálním životě na Zemi a spolupráci a já tomu věřím, protože semtam nějaké Číňany osobně znám a mám o nich velmi dobré mínění.
Tak v čem by měl být problém? Jasně, že silnější bude mít větší nároky, ale to neznamená, že nedopřeje každému, co jeho jest.

… Ivan Ducar | 12.08.12 08:00

Abych nebyl za vola
Hm… před několika dny jsem po telefonu probíral s jedním kamarádem, ukrajinským brokerem, takový legrační nápad ohledně možného sjednocení evropských států, Ruska a Číny do jediné unie jako možného východiska pro bezbariérovou ekonomickou spolupráci a řešení celosvětové ekonomické krize, vyvolané prašivými americkými bankami. Ostatně proč ne, jedná se o sousedy na společné pevnině. Zajímalo mne, zda bych nebyl s takovou poznámkou v komentářích pod nedávným článkem maďarského žurnalisty Gábora Stiera za vola. Jistěže bych byl za vola :)… ale po přečtění vašeho článku si tím už nejsem tak jistý.

… Ivan Ducar | 15.08.12 15:48

Text vytváří energii, pokud víte, jak tu energii vytvářet (žurnalista má moc). Je to složitá schopnost a ze všeho nejmíň stojí na chaotickém hromadění a proplétání informací, jako se toho dopouští knihomol, tj. zbytečně vzdělaný člověk, který informace vyhledává, skladuje, ale neumí používat, nechápe jejich sémantický a syntaktický význam, člověk jako jste vy, Zonzzi, obyčejný hovnivál s cerebrální kuličkou, proválenou knihami, školami, učebnicemi.
A stejně jako tvůrci textů, které vyzařují energii, existují virtuální paraziti, kteří tuto energii vyhledávají a vysávají jako vši, jako klíšťata anebo knihomolové… číhají na zvýrazněné články, zvýrazněné reakce v diskuzi, na podněty výrazného tvůrce textů – aby se vynořili a zaťali kusadlo do žíly.
Energie se vytváří pro čtenáře dobré vůle, Zonzzi, a není to zrovna snadné, což jako knihomol nepochopíte, ale jako parazit velmi oceníte :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Babiš se stal lídrem hnutí ANO 2011. Má to smysl?
Hulákat netřeba, pane Hurníku… spíš stavět lávky a poté mosty mezi lidmi.
… Ivan Ducar | 02.08.12 22:36

Oslavné ódy na téma podnikatelských a politických aktivit Andreje Babiše jsou stejně tak zavádějící, jako jeho agresívní napadání z kádrových důvodů… obojí je projevem společenských deprivantů, kteří dokáží vidět jen černobíle a spoléhají na zázraky anebo na forbes. Pravda je široká škála nejrůznějších odstínů, které vidí jen takový člověk, který se neodnaučil tvořit. Tvořit neumí jen takový člověk, který tvořit nikdy ani neuměl.

… Ivan Ducar | 03.08.12 23:28

Jak víte, pane Hurníku, že Tomáš Baťa neměl žádné politické ambice? Jak víte, že neprobíral své problémy s politickou garniturou a tehdejšími lobbisty? To by mě skutečně zajímalo :)

… Ivan Ducar | 02.08.12 20:54

Občanské fórum bylo původně také jen politickým hnutím, do kterého nikdo nevrážel sponzorské dary a rozhodně nevzniklo díky pobouření jednoho morálně kvalitního miliardáře… vzniklo díky pobouření mnoha obyčejných občanů, kteří se propojili s několika pobouřenými obyčejnými vůdci. Nazývat tento dav zaprděnými českými občany s nechvalnou mentalitou a naopak přeceňovat význam peněz, je velmi krátkozraké, je to velmi hloupé.
Andrej Babiš význam (nejen svých) peněz nepřeceňuje a naopak velmi chytře se od počátku obrací na obrodnou sílu samotných občanů, v tom je jeho politická inteligence, on by nikdy neburcoval a nepronesl jediné slovo o ubožácích, kteří se mají vzpamatovat a za jeho peníze provést společenskou revoluci. Myslím, že Andrej si velmi dobře pamatuje význam pojmů Občanské Fórum anebo Verejnosť proti násiliu, zná jejich palebnou sílu a nehraje si na českého Silvia Berlusconiho. Vytvářet zbohatlické kasty a vyhrožovat odváděním daní v zahraničí mohou jen lidé, kteří si zahráli bedny a ono to tam prostě padlo. To je můj názor.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Pussy Riot: Člověk by hned byl pro zproštění obžaloby. Jenže…
Na území světové velmoci je politická opozice pátým kolem u vozu • První velká rozepře s Janem Ornellou Schneiderem… světový sionismus, ruští starousedlíci, patriarcha Kirill obdivuje Putina a pochvala pro Ivana jako smilování od neznámého vojína.
… Ivan Ducar | 19.08.12 17:25

Rusko, Čína a USA jsou světové velmoci. Pokud změny poměrů na území světo­vých velmocí vnímáte bez revolucionářských předsudků, dobře víte, že takzvaná vnitřní politická opozice nehraje v rámci světových velmocí žádnou roli, opozicí pro světovou velmoc je pouze jiná světová velmoc, vnitřní opozice může mít vliv jen na lokálním, malém a politicky bezvýznamném území.
Politické převraty na území světových velmocí se uskutečňují jedině seshora… posledními převraty tohoto typu byla válka Severu proti Jihu v USA a Gorbačovova perestrojka v Sovětském svazu, v obou případech šlo o změny ze strany vládnoucí síly a nikoliv opozice.

… Ivan Ducar | 19.08.12 16:04

V Rusku žijí a mají největší společenský vliv starousedlíci, tj. lidé, kteří mají ke své rodné zemi osobní vztah a to se promítá i do jejich chování vůči cizincům dobré vůle, starousedlíci mají vždy zcela jiný přístup k životu, než přivandrovalci. Není nutné nazývat starousedlíky vlastenci, protože starousedlictví je víc než vlastenectví, starousedlíka prověřovat nemusíte, vlastence ano.
V USA žije a dnes již ovládá finanční byznys mnoho ekonomických přivandrovalců zejména v 19. století, kteří nemají k této zemi osobní vztah, vytvářejí z USA jedno velké tržiště, plundrují sociální systém této země a potírají zvyky starousedlíků z doby osidlování (napsal o tom knihu Henry Ford).

Multikulturalismus je nástrojem k rozbíjení společenských hodnot, s jakými se naopak dodnes setkáváte například v Rusku, protože v této zemi (stejně jako v Číně) mají lidé rozum a morální sílu, vědí jakou cenu má vlastní národní kultura a za jakou cenu je nutné tuto kulturu ochraňovat před společenskými diverzanty, multikulturalismem a zejména sionisty.

… Ivan Ducar | 21.08.12 00:16

Vot takaja žizň
O sionistech lze mluvit v souvislosti s různými náměty, které však mají nakonec stejného jmenovatele.
Za ruskou kulturu dnes není pokládána kultura azerbajdžánská, lotyšská anebo jakákoliv jiná, tehdejší svazová. Je snad za českou kulturu v současné době pokládána kultura slovenská? A jistěže vždy a všude dochází následkem separatismu k postupnému útlumu – jak vy uvádíte „očistnému“ procesu – původně smísených kultur, zejména jazykovému v nejširším slova smyslu.
Pojem národní kultury nechci vidět v jedné větě, v jedné básnické licenci, společně s „čistou rasou“. Je to podobný útok na moje cítění, jako kdybych ve výčtu státníků, kteří měnili dějiny, uvedl Hitlera a Dalajlamu záhy po sobě. Prostě ne, tohle se nedělá… anebo dělá, záměrně, ze sarkastických důvodů.

A víte vy, pane Schneidere, že jedna americká sekretářka vykouřila v Oválné pracovně amerického prezidenta, který v klidu dosloužil své zemi a vykonal ještě mnoho dobrého? Myslím, že si ze mne děláte legraci… jestliže si někoho beru do úst, pak vězte, že velmi dobře znám široké souvislosti. Reagovat veřejně na vaše závěrečné poznámky nemohu ani z akademického hlediska, neumožňují to platné zákony České republiky, neumožňuje mi to vlastní etický kodex.
Existují náměty, které vyloženě potěší, které vyloženě naserou, anebo které vyvolávají obojetné reakce… ty ze všeho nejvíc. Vot takaja žizň.

… bojler | 21.08.12 23:22

Moc hezké komentáře bez emocí a urážek. Proč mám pocit, že nenávistné „jděte se bodnout“ pronášejí nejčastěji právě vyznavači multikulti. Dvě strany jedné mince?
 Původní článek | Všechny komentáře 
Kdo je ve vědě nejlepší aneb Lze oddělit Einsteiny od parazitů?
Rozjet debatu mezi lidmi, kteří nevnímají, že jejich problémy nikoho nezajímají.
Prof. Ing. Michael Šebek, DrSc., Prof. PhDr. Stanislav Štech, CSc., Prof. RNDr. Dalibor Štys CSc., jejich doktorandi a podobné nestvůry na sletu pod zajímavým tématem k zamyšlení.

… Ivan Ducar | 23.08.12 04:34

Jaký je v současnosti na akademických pracovištích v České republice poměr úkolů, které se řeší jen abstraktně (hlavou) a na které je zapotřebí technologické vybavení?
Zajímá mne poměr takových úkolů, které byly anebo v budoucnosti mohou být zahrnuty do hodnocení akademického pracoviště, o kterém se zmiňují Stanislav Štech anebo Dalibor Štys.

… Dalibor_Stys | 23.08.12 08:55

Díky za tuhle rozumnou otázku, ona je ovšem dnes o něco širší. Myšlení hlavou lze většinou algoritmizovat – pokud je přesné – a data s příslušnou hypotézou ve formě počítačového modelu poměrně solidně porovnávat…

… Ivan Ducar | 24.08.12 13:21

Jedná se o kompenzaci za moji poslední nerozumnou otázku, která se však svým způsobem legračně dotýká „algoritmizace myšlení“ podobně, jako se o něm zmiňujete Vy sám, pane docente.
Teorie telegrafního přenosu řeči – při studiu Gödelovy teorie jsem zabrousil až k Chomského textům, což je s teorií informace a lingvistiky provázáno pupeční šňůrou, Gödel svoje teorémy postavil původně na rozboru slovních hříček. S ohledem na II. revoluci v matematice (po Descartovi) to zní docela jednoduše.

Děkuji Vám za přiléhavou odpověď, 95% grantů „na jistotu“ je kruté číslo. Z vašeho vyjádření možná vyplývá, že k pěti procentům institucionálních prostředků se může dostat i obyčejný, nicméně abnormálně nadaný student (magistr, bakalář, doktorand), který zavadil o vyjímečnou myšlenku, o tři oříšky pro Popelku, a pod záštitou svého profesora má šanci svádět ten „nejriskantnější“ boj.
Kdybych narazil na vědecko-populární publikaci z vaší dílny, pane docente, třeba i z biochemie, půjdu si ji koupit, máte vyjímečný dar natáčet (polarizovat) fakta a sny jedním směrem. Ve středověku by Vás bohužel upálili na hranici :)

… Ivan Ducar | 25.08.12 06:10

Mně připadá tvorba vědecko-populárních publikací pro rigidního teoretika jako způsob duševní očisty, jako nutnost pro přežití s otevřenou hlavou, zpětná vazba od širokého publika – a nejen odborné veřejnosti – vám vrací energii, kterou jste propálil o samotě (jak jinak, než o samotě), v tom bludišti vlastních myšlenek, které mohou vést i k sebedestrukci… je takových případů málo?, viz například Gödel.
Děkuji za informaci o existenci letní školy, budu o tom přemýšlet, uvidíme.

Ad PPS: Kdybych se narodil znovu, chtěl bych takovou práci, chtěl bych se podílet na analýze dat a hledat a těžit skryté souvislosti.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Nastal čas opustit zkorumpované strany
O prezidentovi s modrou hlavou, komunistech ze záhrobí, vlku v rouše beránčím a slze na počest Václava Klause.
… Ivan Ducar | 24.09.12 17:11

„Obecně je třeba si všímat lidí, kteří vystupují proti systému a svými činy a postoji potvrdí svůj kredit.“

Souhlas i s vašimi tipy, Pantaleone, s jedinou výhradou – Vladimír Franz nevystupuje a nikdy nevystupoval proti systému.
Jeho osoba je mi poměrně záhadou, protože jako malíř je to amatér, kdejaký nadšenec z mediálních serverů maluje nesrovnatelně lépe, hudba z Franzovy dílny je podkresového charakteru, zvládne ji kdejaký muzikant s řemeslným vzděláním, Franzovy filosofické úvahy obsahují podstatně více balastu než hlubokomyslných ponorů a ani ty nejsou kdovíjak původní a nedokáže je obhajovat při proslovech (viz. Uvolněte se prosím, doslova katastrofa).

Mám jedno důležité pravidlo – pokud nemůžeš pomoci, neubližuj. Pokud se budou tohoto pravidla držet i Franzovi propagátoři (protože Franz bude v čele českého státu pohromou nikoliv skrze zjevu), budu se ho držet i já. Vladimír Franz boduje a sbírá podpisy u potenciálních studentů vysokých škol, kterým se pokusí minimalizovat finanční náklady na vzdělání, to je veškeré tajemství fejsbůkového mystéria jménem Franz.
Namísto laxního Vladimíra Franze bych v roli osoby vystupující rázně a důsledně proti systému viděl jednoznačně Janu Bobošíkovou. Jana Bobošíková je tygr v rouše beránčím, skutečná dáma s noblesním vystupováním, žena jako stvořená pro budoucí Evropu na bázi ekonomického holportu Německo – Rusko – Čína – Indie – zbytek Evropy a já pevně věřím, že především České republiky, která postoupí řadu svých pravomocí do federativní Evropy… federativní Evropa pod vlídnou knutou německých vlků je v podstatě jediným řešením pro odstřel českých politických gaunerů a zlodějů.

… Ivan Ducar | 24.09.12 19:06

Ti vrazi už dnes zemřeli stářím anebo jsou zalezlí hluboko v norách. Martine, já nejsem a nikdy nebudu komunista, to mi však nezabrání vidět skutečný stav věcí veřejných. Pro mne určitá podpora současných komunistických tahů není módní záležitost, o sociální politice komunistů jsem začal hovořit už docela dávno, pokud by oni naplnili alespoň z poloviny sliby, ke kterým se v současné době zavazují, zvrátili by marasmus, ve kterém žijeme, kuráž na to mají, v nedávné minulosti to nejednou potvrdili. Možná už nadešel čas vyrovnání se s minulostí.

… Ivan Ducar | 24.09.12 15:01

Souhlasím, pane Pavlíku, komunisté už minimálně 10 let předkládají velmi kvalitní, sociálně orientovaný politický program, na který však bude nutno z důvodu polistopadového předsevzetí ještě minimálně dalších 10 let plivat a zesměšňovat jej. V Polsku byli voliči mnohem chytřejší, když vyměnili neschopné Wałesovy pravdoláskaře za obrozené bolševiky (a to jsou Poláci katolíci!).
Já nemám důvod chválit předlistopadové komunisty, byli to svině, které se po převratu rozutekly do pravicových stran, hard core rudé jádro se zahojilo a pomalu hlásí k životu. No uvidíme, co bude, ale daleko k tomu nemám a nejsem zdaleka jediný… :)

… Ivan Ducar | 28.09.12 02:33

Ani čertu, ani Václavu Klausovi, ani komunistům se Jana Bobošíková nikdy neupsala vlastní krví, brala to pragmaticky, vnímala se jako součást určité společenské mašinérie.
Janu Bobošíkovou sleduji od nepaměti a je pravda, že jsem ji neměl rád, provokovala mne svým sebevědomým, až lehce povýšeným chováním, zdálo se mi, že to poněkud přehání. Ale tehdy při tom památném vystoupení v televizi, když se vzdala kandidatury na prezidentku (což byl jen taktický tah komunistů ve prospěch zvolení Václava Klause), ten způsob, jakým to oznámila a co řekla, mě zlomil a přesvědčil, řekl jsem si: Tahle ženská na to má.
Ke komunistům anebo Václavu Klausovi se vyjadřuji na jiných místech v rámci ČP, zjednodušené pohledy jsem nikdy nehledal, snažím se vidět pravdu, přemýšlet, nelhat, neuchylovat se k propagandistickým žvástům.
Prozradím na sebe ještě něco velmi osobního: Tehdy, opakuji tehdy v roce 2003, když byl ve Španělském sále prohlášen Václav Klaus po dramatickém třetím kole opakované volby za druhého prezidenta České republiky, jsem byl tak šťastný a hrdý, že mi ukápla i nějaká ta slza.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Jágr for president!
České celebrity o vladařský trůn nestojí, vládnou i bez trůnu :)
… Ivan Ducar | 28.09.12 03:23

Pocono, Jaromír Jágr si tyhle řeči nezaslouží, je to fenomenální hokejový hráč, jeden z nejlepších na světě (žádné honění za kusem gumy), on by dokázal vést lidi do války jako Napoleon. Fred Astaire ani Michael Jackson toho taky ve škole moc nepobrali, neměli na to čas, přesto se jedná o geniální mistry svého oboru. Češi nemají dost peněz na to, aby Jágra ve funkci prezidenta na pět let zaplatili, natož pojistili :)

… Ivan Ducar | 28.09.12 12:43

Vzpomínáte si, Pocono, na okamžiky, když dívenka Kvitová vysolila poslední eso na střed velké Márii ve Wimbledonu? Ani netušíte, kolik lidí mělo v ten okamžik stažená hrdla a bezděčně ronilo slzičky, včetně prezidenta České republiky. Prezident často oceňuje vyjímečné sportovní výkony pozvánkou na hrad, ale věřte mi, že ve dvou případech to dělá s pořádnou erekcí – když někdo vyhraje Wimbledon anebo Mistrovství světa v hokeji. Tyhle dva sporty jsou nejvýznamnějším synonymem udatnosti národa, vikingských přilbic, zobrazením národního gladi­átora (tenis) anebo nepřemožitelné armády (hokej).
Sportu zdar a hokeji zvlášť, Pocono :)

… Ivan Ducar | 27.09.12 18:45

Ani bych se nevsázel, vím jistě, že kdyby Karel Gott ohlásil kandidaturu na hrad, obklopil se vhodnými odborníky a přednesl svůj politický program… lidé by ho na hrad se stoprocentní jistotou poslali. Karel Gott má v Česku srovnatelnou palebnou sílu, jako v Americe ten hollywoodský Ronald Reagan.

… Ivan Ducar | 05.10.12 03:44

Prezident nemusí být génius, postačí, aby měl vynikající tým a pevný charakter, což Karel Gott má, podobně na tom byl i Ronald Reagan, žádný akademik, ale dis­ponoval obrovským charismatem. Řeči o podpisu anticharty mě nezajímají, byla to jen komunistická nátlaková akce vůči prosperujícím umělcům, kdyby nepo­depsali, poslouchali jsme z rádia akorát tak dechovku a do divadla chodili na ma­ňásky, nikdo tehdy netušil, že se nad bolševikem stahujou mraky a k čemu dojde v roce 1989.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Těch deset let opravdu vrchovatě stačilo, pane prezidente
Pokusit se porovnat zásluhy Václava Havla a Václava Klause? Pro obyčejného smrtelníka neproveditelné, možná v den Posledního soudu, až nastane konec světa anebo politických stran.
… Ivan Ducar | 07.10.12 23:45

Někdo pustí do hry 20.000 veksláků s nezdaněnými úsporami, někdo jiný otevřel vrátka věznice 20ti tisícům kriminálníků; většina z těch kriminálníků byla donucena ke spolupráci a donáší na spoluobčany, anebo našli práci v podsvětí.
Který z těch dvou to podělal víc? Ani jeden, oba dva udělali správný tah – dali všem lidem bez rozdílu novou šanci, každý ve své branži – Havel dal svobodu vězňům, Klaus dal svobodu vekslákům.

… Ivan Ducar | 08.10.12 12:42

… pokud bych už přistoupil na vaši rétoriku, pak tady nešlo o vzpoury ve věznicích před svobodnými volbami ani o privatizaci v režii kriminálních struktur. Jednat se mohlo především o obrovské množství volebních hlasů, protože 20 tis. veksláků a 20 tis. kriminálníků pošle 40 tis. hlasů buďto ve prospěch porevolučního establishmentu anebo zpátky komunistům, prostě tam, kde to pomůže jejich vlastním zájmům bez ohledu na morálku. A to nepočítám rodinné příslušníky, známé a obecně souvěrce těchto lidských komunit… pak by to číslo konvergovalo hrubým odhadem možná k jednomu až dvěma miliónům volebních hlasů. A to už je rozhodující palebná síla pro výsledky tehdejších voleb. Souhlasíte?

… Ivan Ducar | 09.10.12 00:56

Hodnotit zásluhy Václava Havla je nutné selektivně… což vy neděláte a chybně zobecňujete. Tu lafetu si rozhodně zasloužil, ovšem pouze za první volební období (ČR), pak měl odejít jak sliboval, dopustil se velké chyby, když v úřadu zůstal. Myslím, že se dá směle dovodit, že nebýt Havla ve druhém volebním období samostatného Českého státu, nebylo by Topolánka, Dalíka anebo Kalouska a podobných gaunerů ve vysoké politice, ty karty by se zamíchaly zcela jinak.

… Ivan Ducar | 08.10.12 02:23

Havel po sobě nezanechal žádné umění, byl to formální textař, fascikl proslovů, které po sobě zanechal, jsou jeho vrcholným dílem v tom nejlepším slova smyslu. Byl jsem jedním z prvních, kteří se obdivu jeho divadelních scénářů otevřeně bránili, oceňuji však Havlovy rukopisy, které mají skutečnou filosofickou hloubku. Byl to frajer a humanista – to jsou slova, která jsem pověsil na zeď v den prezidentova úmrtí.
Pokud Václav Klaus shrábne provizi z Temelína, vrazí ji obratem do svého institutu anebo pomůže synovi s gymnáziem, vrátí to zpátky lidem, Klaus není typ člověka, který by si začal mazat rohlíky kaviárem. Já věřím na jeho velkou prozíravost.
Svým rozsahem světově ojedinělá amnestie může dlouhodobě perzekuovanému anebo kriminálem deprivovanému člověku pomoci od hodně velké frustrace, psychózy, která o dvacet let později po neúspěšné filmové premiéře údajně nastartovala sešup a skon. A Václav Havel byl poměrně těžce postižený psychotik, to rozeznal podle chování i amatér. Existují vnitřní muka, která se jen penězi vykoupit nedají.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Karlu Krylovi SPOZdravem
Jak jsem dostal na frak od novinářky Marie Reslové a historka o tlusté čáře za první érou raného kapitalismu v České republice.
… Ivan Ducar | 09.10.12 18:44

Vynikající otázka, paní Reslová, získala jste si moje srdce gentlemana, jste nebezpečná jako Jodie Foster ve filmu Maverick :)
Miloš Zeman vzal za povděk podporou ruských pánů, nikde jinde by ji nesehnal. Miloš Zeman nemá hudební sluch, jako umělec je to pařez, Miloš Zeman má vynikající politický instinkt, jako vrcholný politický predátor navazuje své vztahy vkusně, s dobrým vychováním, pouze mezi establishmentem. Na což mu Karel Kryl zřejmě skutečně naletěl. Asi jste mě dostala, paní Reslová, nepřeklopím to zpátky na svoji stranu :)

… Ivan Ducar | 10.10.12 03:43

Ono to není tak, že jsem neviděl zlo, neslyšel zlo. Když jsem se v osmdesátém devátém vrátil z vojenského lágru, udělal jsem po čtyřech letech tlustou čáru za komunismem, obrodil v sobě pozitivní myšlení a přestal zatemňovat rozum kapkami jedu. Komunisté jsou dnes v pohodě.
O dvacet let později to vnímám s Václavem Klausem a Milošem Zemanem podobně… dělám tlustou čáru za první érou raného kapitalismu, přestávám se vracet pro blbou náladu do minulosti a sázím na své pozitivní myšlení. Já jsem esoterik, pane Drdo, některá moje přání se mění za určitých okolností v realitu. A nedokážu vám vysvětlit proč. Já to ani nechci vědět, jen věřím a pevně doufám, že se znovu propojí všichni lidé dobré vůle. Je to mým velkým přáním.
Paní Reslová na mě udělala svojí bystrostí velký dojem, od jistého okamžiku jsem nechtěl a ani nebudu nadále rušit eleganci jejích kruhů, je to přírodní úkaz.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Co jsou ti komunisté vlastně zač?
O významu občanských hnutí, iniciativ, o významu jejich vůdců a nutnosti propojení občanů, s rozeštvaným národem lze snadno manipulovat, stádo není totéž co „armáda stoupenců“ • Novodobý záškodník – virtuální Pacient.
… Ivan Ducar | 16.10.12 03:57

Georgi, já nepotřebuji hledat mezi komunisty mnoho inteligentních a schopných lidí, výrazně pracovitějších a slušnějších, než jsou ostatní, mně postačí, když mezi nimi najdu několik velmi naprůměrných vůdců, kteří své řadové stoupence sjednotí a vytvoří z nich armádu, schopnou postavit se na odpor a rozbít současný gang zlodějů, podvodníků, vyděšených kupčíků s mocí. Tohle dokáže jedině „armáda“. Která z českých politických stran má upřímně oddané stoupence… ODS, TOP09, LIDEM, VV? Jsou to jen účelově zorganizované gangy podvodníků. Lze o novodobých českých komunistech říci, že se jedná o účelově zorganizovaný gang podvodníků?

Po netu levituje spousta vyjímečných solitérů, jejichž názory jsou velmi rozumné, inteligence velmi nevšední, přesvědčení velmi silné… ovšem solitéři nikoho nesjednotí, takoví lidé nemají technické možnosti k vytvoření celé armády svých stoupenců, se kterými by se dokázali postavit na odpor současné vládní zrůdnosti, to reálně dokáže jen politická strana s hierarchickým velením anebo občanské hnutí se silnými kořeny, mající svého Jacka Sparrowa.

Existují účinné páky, jak solitéry umlčovat, šikanovat, zastrašovat, ekonomicky vydírat, izolovat od společenského života. Proč myslíte, Georgi, že existuje tak urputná snaha kriminalizovat jakékoliv radikálnější názorové proudy ve společnosti, všechny ty Sládky, Dělnické strany, Komunisty? Protože takové komunity jsou schopny sjednotit armádu souvěrců a začít skutečně bojovat za národní svobodu, za práva obyčejných lidí, za jejich životní úroveň, jsou schopny vytáhnout do boje a dosáhout svých cílů, vytvořit reálný tlak, zorganizovat vzpouru, stávku, vzájemně se podporovat a za své názory třeba i trpět, o samotě se nepřízeň osudu snáší podstatně hůř.

Pro gaunery u moci je ideální stav, jestliže na netu publikují své pindy drobné úderky pulců politologických, kteří svou hloupostí a nevyzrálostí nanejvýš tak rozesírají lidi, aby po sobě nasraní lidé pak plivali v chatu, ale především nic důležitého a konkrétního nedělali, aby ztráceli svůj čas ťukáním do klávesnice a nepokoušeli se sjednotit, vytvořit armádu, aby byli závislí pouze na iluzi své internetové armády (kterou někdo vypne, kdy se mu zachce), aby to zůstalo jen na úrovni nasraného plebsu a izolovaných solitérů.

… Ivan Ducar | 16.10.12 20:27

Co s vámi, Georgi… kdykoliv stojíte před volbou mezi nadějí a skepsí, zvolíte laciný a bezpracný pocit, tedy skepsi.
Skepse je jako mor, zažírá se postupem staletí do genetické výbavy morálně devastovaných rodových klanů, s každým dalším pokolením a skepticistní výchovou ochromuje hrdost jejich potomků, oslabuje jejich vůli, touhu po vzdělání a vlastní seberealizaci, umenšuje jejich společenské postavení, vytváří generace a posléze celý národ shrbených sluhů.
Každému co jeho jest – George Kaplana ochrání jeho pastýř, o ochranu pastýře se postará někdo jiný. Díky Bohu.

… Ivan Ducar | 17.10.12 16:33

Myslím to samozřejmě obrazně, paní Marie, Dean níže zareagoval správně.
Potřebuji své myšlenky vyjadřovat výrazně, na netu mají expresivní prostředky vyjadřování poněkud jiný účinek, než v reálném světě – určitá nadsázka je vždy ku prospěchu věci, správně zvolená nadsázka zvýrazňuje obrysy myšlenky.

Na netu se pohybuje nezanedbatelné procento postižených nicků, takzvaných Pacientů. (Nicky jsou lidská alterega ovládaná lidskými egy.)
Alterega Pacientů jsou temnou stránkou jejich ega, alterego Pacienta je především zlé, agresívní, zákeřné, nenávistné, nemilující, krvelačné, nihilistické, zrůdné, parazitické – vysávající duševní energii, a především takticky prolhané.
Před zlými úmysly Pacientů je třeba chránit Dobré myšlenky pomocí výrazné nadsázky a beletrie (něco jako ochranné prvky bankovky), aby nedocházelo k napodobování Dobrých myšlenek a jejich zneužívání Pacienty… Pacient se nedokáže zapojit do rozhovoru na bázi nadsázky a beletrie a začít škodit, začne jen pobíhat okolo a nervózně štěkat jako voříšek.
Pacienti jsou křupani, paraziti, kteří umí zfalšovat nadsázku, ale nedokáží napodobit beletrii, pacienti jsou bez talentu. Neschopnost originální nadsázky a beletrie vyvolává u Pacientů velké trauma, bere Pacientům energii, což je na netu základní způsob zabíjení, Marie, Pacient bez energie pojde, přestane se hlásit do diskuze, administrátor jeho mršinu (ztuhlý nick) po několika letech tlení odstraní z databáze (zakope do hlíny).
 Původní článek | Všechny komentáře 
Podvod s máslem nemáslem je u konce. Tentokrát pro EU palec nahoru!
Zítra si v Penny koupím „eine echte Butter“… i když se špatně krájí • Na většině komunistů a většině svazáků bylo ideologického leda tak – řekněme houby.
… Ivan Ducar | 22.10.12 22:36

Kocourkovskej, vy jste drsnej antikomunista?, jak tady níže uvádí Rychlíkův oblíbený deprivant? To vás musím varovat, občas spolu konverzujeme a měl byste vědět, že jsem zastával na střední škole funkci místopředsedy celoškolního výboru SSM a krátce působil i v krajském výboru svazu!!
Po celou dobu výkonu svého mandátu jsem poctivě zneužíval každou možnost k odčerpání nějakých finančních prostředků ze svazácké kasy na naše každoroční fotbalové turnaje, kterými žila celá škola, a bezostyšně podváděl při uvolňování z vyučování co největšího počtu fanoušků do hlediště.
Zástupcem ředitele byl kariérní komunista, soudruh inženýr Starý, vítkovická průmyslovka nebyla mezi SŠ v ČSSR žádné ořezávátko. Jednou moje podvody praskly a stál jsem u něj na koberečku (rok 1982, těžký totáč, jeden škraloup v posudku a se studiem na VŠ byl ámen), vždy důstojný soudruh profesor zavřel dveře, mrknul okem a pronesl památnou větu: Už mě kurva neserte a okamžitě zmizte!
Na finále pochopitelně přišel, požádal jsem ho totiž, aby osobně řídil zápas ve Vítkovicích na centrální trávě, dostal i černý dres a 4 postranní rozhodčí, měl radost jako děcko. Toho dne uvolnil z vyučování soudruh profesor osobně přibližně polovinu školy (aby se měl před kým blejsknout). Komouši jsou za všech okolností hrozní prevíti, Kocourkovskej, ale svazáci taky :)

… Ivan Ducar | 19.10.12 15:18

Kdo může podvádět a kdo nemůže podvádět
Motto: Proč vlastně Volkswagen opouští výrobní pásy na tuzemském trhu se značkou Škoda na kapotě? Tohle Němci s autama provádět mohou a my s pomazánkovým máslem nesmíme?
Já vím, že se jedná o obchodní trik ze strany německých majitelů Škodovky, tahle značka má obrovské jméno, ale očekával bych, že se nám nebudou Němci srát do českých obchodních triků.

Otto Holubec • Made in Czechoslovakia
Tohle by mělo zajímat každého občana České republiky … atd.

… Ivan Ducar | 19.10.12 16:58

Dobře, děkuji za lekci, pane Studýnko, uznávám vaše argumenty.
Jen lehce off topic… z vyprávění si vzpomínám, že babička moji matku také margarínem nekrmila, i když byla za války bída a němečtí vojáci s proviantem bártrovali. Sháněla tlučené máslo, schovávala ho do hrnce s vodou ve špajzu, když se matka vdávala, byla to holka krev a mlíko. Otec vychodil základní školu v Zakarpatské Rusi, boty nosil jen v neděli do pravoslavného kostela, co je to máslo se dozvěděl až na gymnáziu.
Zítra si v Penny koupím eine echte Butter, i když se špatně krájí :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Kyberválka je jako radiace: Neprolévá krev, ale může zničit vše
Co se v mládí naučíš, v dospělosti jako bys našel.
… Ivan Ducar | 20.10.12 23:45

Strategicky významné počítačové sítě (banky, vojenské systémy atd.) jsou galva­nicky odděleny od www. Zahlcování bezvýznamných webů vysíláním hromadných požadavků je asi totéž, jako rvačka mezi rowdies Sparty a Baníku.
Položil jsem dotaz svému příteli, který má tuny certifikátů a praxi jako admin v GE Money Bank a České spořitelně, zda je možné zvenčí nabourat anebo shodit software pro řízení finančních pohybů na účtech… uvedl, že to dokáže jen člověk zevnitř (z firmy), který má navíc bezpečnostní prověrky.
Co je smyslem sdělení vašeho článku, pane Rychlíku? Proč píšete o věcech, kterým rozumíte jako koza petrželi a sháníte informace nejspíš po hospodách?
Rozumím, jde o to, aby byla prča :)

re: Samil | 21.10.12 21:00

Při čtění tohoto článku jsem si dělal bokem poznámky o tom, co je potřeba v diskuzi pod článkem zmínit ohledně nesmyslnosti tohoto článku a nekompetentnosti p. Rychlíka. A pak mě zaujala tato reakce. Poznámky jsem použil jako podložku pod jídlo a vyhodil…
 Původní článek | Všechny komentáře 
Měli bychom odolat vstupu do bankovní unie?
Pořád pevně věřím, že pokud budou mít ve společenství, jakým je bankovní unie nebo Evropská federace, velké, ne-li rozhodující slovo Němci, bude to fungovat.
… Ivan Ducar | 23.10.12 02:20

Popište někdo přesně, věcně a pokud možno jednoduše celý mechanismus ban­kovní unie, jinak nemá smysl o něčem diskutovat. Já jsem přes ekonomii laik, ale takových občanů je absolutní většina, především absolutní většina občanů musí pochopit, o co tady vlastně jde, někdo musí předložit srozumitelný popis situace, nikdo neupírá zasvěceným lidem jejich důležité postavení v celém procesu, mají však povinnost své jednání a představy srozumitelně vysvětlit. Jinak si důvěru nezískají. Pro mě je Nečas právě teď poloviční gauner… ale co když právě teď dělá správnou věc a já bych měl změnit názor?

• V bankovní unii budou všechny členské státy EU nebo jen vybraná elita?
• Pokud má jednoho dne stejně dojít k zavedení bankovní unie, proč k tomu nemá dojít ihned? Co tím odkladem získáme?
• Nějaký úředník v Bruselu sebere peníze z českých bank (které ovládají zahranič­ní majitelé), nasype je do krizové zóny a my se budeme pást na poli, nebo jak?
• Jediným argumentem proti bankovní unii je skutečnost, že nemá smysl opouš­tět národní systémy, které fungují, a riskovat vznik něčeho, co fungovat nemusí? Dnes nám to funguje, ale co když za pár let budeme potřebovat pomoc? Není prá­vě tohle smyslem bankovní unie?
• Bankovní unie vzniká v krizové době, mezi národními státy existují silní hráči a slabší hráči, některé trhy se rozpadají, jiné posilují… znamená to, že nelze odhad­nout vývoj systému bankovní unie, nařídit jednotná fiskální pravidla anebo ga­rantovat nějaké ekonomické parametry? Je to všechno jen ruleta?
• Se vstupem do bankovní unie se, předpokládám, otevírá i cesta k novým trhům, i když o tom budou rozhodovat nadnárodní úředníci… nebo ne? A co má být? Stejně o tom rozhodují už teď, pokud se budeme příčit, dostaneme se jen do stále větší izolace.

Pořád pevně věřím, že pokud budou mít ve společenství, jakým je bankovní unie anebo Evropská federace, velké, ne-li rozhodující slovo Němci, bude to fun­govat a má smysl, aby se na něčem takovém Česká republika podílela. Ať jdou do háje všichni politici a politické strany, stačí pár schopných úředníků ve státní správě, okresní hejtmani, policie a justice. A bude dobře.

… Ivan Ducar | 23.10.12 13:40

Pořád zde máme naději, že pokud budou gubernátoři přesouvat peníze jiných ve prospěch celé unie, tedy i České republiky, bude to pořád líp, než když je bude přesouvat Kalousek do kapsy svých kamarádů.

… Ivan Ducar | 23.10.12 10:22

Bon jour Monsieur. Dobře, děkuji pane Studýnko… mně to tedy s bankovní unií vychází jako za Husitů:
Doprostřed náměstí se postavil džber, do kterého lidé povinně naházeli všechny své cennosti, což je de facto morálně semklo do jedné rodiny, protože i kdyby toho později litovali – měli ve džberu své cennosti.
Stručné resume: Tím, že někdo v bankovní unii promíchá a přerozdělí peníze národních států – nemusí to být nutně špatně, ale zbaví národní státy možnosti svobodného úniku v případě, že něco začne být špatně a nebudou k dispozici kapitálové rezervy na alespoň částečné vyplacení dezertérů… ledaže by národní státy vystoupily z bankovní unie s holým zadkem, oželely své přerozdělené a rozpůjčované peníze a začaly znovu od nuly.
Zadlužené státy by bankovní unii opustit nejspíš nemohly. Pokud se americkému Židovi podaří zadlužit všechny státy bankovní unie, vyhrál a rozdává karty.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Dejme komunistům šanci. Aby se museli reformovat.
Komunisté uspěli v demokratických volbách… měli by dostat šanci a předvést, co umí, hrají podle „našich pravidel“.
… Ivan Ducar | 26.10.12 12:27

Když jsem si v noci přečetl poprvé článek Vojtěcha Bednáře, tak mě napřed příšerně vytočil, říkal jsem si – kolik ti bylo chlapče v osmdesátém devátém, abys mohl spravedlivě soudit komunisty?
Po ránu jsem si článek přečetl ještě několikrát a změnil názor… Vojtěch Bednář má v jednom nespornou pravdu, když uvádí, že:
„Časem by se mohla stát KSČM roznětkou sociálních svárů, zejména pokud by se její vedení generačně obměnilo.“
To je velice rozumný a klíčový pohled na věc, to je významný důvod, proč by Komunisté měli dostat šanci podílet se na moci a skokem do hluboké vody hledat důvody pro své oproštění od marxistické minulosti a proměnu do regulérní levicové strany. Pokud se budou Komunisté jako pacienti dalších x let hnípat jen ve své minulosti, bez přímého kontaktu s politickou realitou a možností resocializace, budou mít demokratické struktury na svědomí i myšlenky jejich odchovanců. Tenhle postřeh jste zvládnul na jedničku, pane Vojtěchu Bednáři!
 Původní článek | Všechny komentáře 
Přirozená dobrota člověka jako politický kýč
Lépe se dobírat poznání metodou pokusu a omylu, než jen nečinně mlčet.
… Ivan Ducar | 27.10.12 16:28

Je to zajímavý příspěvek, pane Zárubo, protože vydláždil cestu k určité zásadní otázce, na kterou jste nenašel správnou odpověď, Albert Einstein prohlásil, že správně položená otázka je klíčem k nalezení správné odpovědi.

„Základní nepravdou tohoto článku je, že problémy nevyrábějí bankéři, dělají je sociální agendy státu. Banky toho jen mohou využít.“

Je třeba hledat především odpověď na otázku, do jaké míry je agenda státu propojená, zmanipulovaná a zkorumpovaná právě bankovním sektorem. Desítky současných českých poslanců se rozhodují při svém hlasování s ohledem na své nesplacené hypotéky, poslanci jsou cíleně a úmyslně zadlužováni peněžními ústavy, každý jednotlivý americký senátor je zpravidla jen převodní pákou nějakých finančních lobbistických skupin, které využívají politického vlivu svého místního zkorumpovaného senátora pro vlastní byznys. V Česku to už zřejmě funguje na podobném principu.
Díky za váš omyl, pane Zárubo, lépe se dobírat poznání metodou pokusu a omylu, než jen nečinně mlčet a vyhýbat se pronášení „podlimitních hloupostí“, které ve skutečnosti mají naopak zásadní přínos pro konstruktivní diskuzi… pokud je tedy člověk vůbec schopen se zamyslet s otevřenou hlavou a nejen buzerovat.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Evropa se stále víc odklání od svých duchovních kořenů
Michal Semín, český římsko-katolický aktivista, pod věčnou palbou deprivantů a virtuálních pacientů • S čím by možná souhlasil i Ježíš Kristus • Mezi Koránem, Talmudem, Biblí a Bruselem není žádný rozdíl.
… Ivan Ducar | 28.10.12 03:46

Dobrý večer, pane Semíne,
na pravdu (výlučnost řádu pravdy) nestačí jen věřit, takovou pravdu a každou jinou pravdu je třeba hledat a dokazovat, najít a dokázat. Kdo hledá pravdu a dokazuje pravdu, ten se potýká především s nevraživostí těch, kdo na pravdu jen věří, protože nebyli obdařeni pronikavým rozumem. O pravdě, jak ji chápala Panna Marie anebo Ježíš Kristus, se dnes již nic nedozvíme, tito lidé jsou po smrti a jejich možný pohled na věc byl nesčetněkrát zkreslen a přizpůsoben teritoriálním potřebám různých náboženských fanklubů.
Já osobně věřím tomu, že Ježíš Kristus nikdy nestál o zakládání svých fanklubů, byly by mu z celého srdce protivné nejen proto, kolik zlé krve mezi lidmi anebo jeho fankluby postupem času nadělaly.
Smyslem náboženství, pokud má napodobovat Ježíšovo chování, je umožnit prožívat víru, lásku a naději každému jednotlivému člověku, který to nedokáže vlastními silami. Funkci náboženství tedy nelze povyšovat na úroveň národních institucí (fanklubů), které se zabývají již jen samy sebou a přestávají sloužit jednotlivému člověku. To by si Ježíš Kristus zcela jistě nikdy nepřál, pane Semíne, mezi Koránem, Talmudem, Biblí a Bruselem totiž ve smyslu jejich vlastního smyslu žádný rozdíl není.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Náš svět se hroutí, braňme jej, burcuje Václav Klaus
Karel Janeček by si měl ujasnit svoji strategii – jedna věc je o pozitivní energii mluvit, druhá věc je pozitivní energii vytvářet, tyhle dvě galaxie odděluje několik světelných let.
… Ivan Ducar | 29.10.12 19:00

Možná jsem se nevyjádřil jasně – Janečkovo napadání volebního systému mi vadí, navrhuje utopické modely na bázi teorie her (panečku, to mám radost, že zdánlivý podvraceč Skipper používá tak sofistikované argumenty, jakými je teorie her!). A v kontrapunktu – Janečkova snaha probouzet v lidech pozitivní myšlení je velmi chvályhodná.
Je tedy nesnadné vytvořit si na Karla Janečka univerzální názor, a proto v okamžiku, kdy bude bezprostředně napadat smysluplné hodnoty, půjdu bezprostředně proti němu, ve chvíli, kdy bude bezprostředně prosazovat smysluplné hodnoty, budu jej bezprostředně podporovat – chce-li hrát schizofrenní hru, budeme ji tedy s Karlem Janečkem hrát. Pánbůh s námi, třeba se časem přestane vymezovat a bude se soustředit jen na svůj projekt a ponechá na lidech, čemu uvěří. A tak to má být.

… Ivan Ducar | 29.10.12 21:23

My jsme tady v tak podělané situaci, že je nutné vpichovat koncentrovanou pozitivní energii rovnou na spirituální úrovni, neředit to firmami a myšlením, narvat to jako glukózu přímo do žil a proplesknout tvářičky.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Nečas zaplatí daň z prokletého dědictví Mirka Topolánka
Spletité rozhovory pod kvalitně zpracovaným článkem šéfredaktora Istvána Léka a jedna z mých diskuzních střepin (postřižin).
… Ivan Ducar | 02.11.12 20:16

Jenže proti armádě útočníků se může postavit jiná armáda, na netu to nechodí o mnoho jinak, než ve skutečném světě, navíc útočit přes diskuzi na redaktory anebo majitele webu je sakra nevýhodná pozice pro boj zblízka.
Doba je příliš mladá na to, aby si lidé pořádně nastudovali, co fašismus z historického hlediska vlastně znamená, kde má kořeny ve starém Římě (římské právo se vyučuje na univerzitách), že nacismus není fašismus a že fašismus neobsahuje rasismus ani xenofobii. Hierarchické systémy (což je pravá podstata fašismu) pod okrasnou slupkou demokracie jsou skutečným základním mechanismem tržního hospodářství, v žádné ekonomicky prosperující společnosti neříkají slabší jedinci těm silnějším, co mají dělat. Tak to prostě není a nikdy nebude, pokud zrovna neprobíhá ve společnosti levicový puč.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Fičák Franz: 88 tisíc podpisů!
Fejsbůkový prezident Franz sbírá lajky… když jsme byli malí, sbírali jsme céčka.
… Ivan Ducar | 06.11.12 18:02

Motto
jgIII: „Zatím jsem se nedozvěděl, jaké (politické) názory Franz vlastně zastává.“

I když Václav Havel ráčkoval, huhňal a bojoval s obsedantními manýry při tvorbě slovosledu, přesto byl uvěřitelný, autentický, ve svých proslovech autorsky původní. Pokud někdo podvádí, papouškuje a nemá hereckou praxi z dabingu, pak nedokáže nasadit ani přesvědčivý, charismatický tón. Jako Toruk Makto může „prezident“ Franz jen a jen vypadat.

Cokoliv doposud pronesl Franz na veřejnosti, je možné se stejným nezájmem vyslechnout z úst neškodného opilce bez energie, loudícího o pozornost na tramvajové zastávce… šroubovaná mudrování, prokládaná krátkodobými abstinenčními blikanci. Mne nezajímá, zda je tento pán pasivně sečtělý anebo zbytečně vystudovaný, nemám potřebu kritizovat jeho amatérské mazanice ani hudební díla, která mají se skutečným uměním společné snad jen záchodky a kuřárnu, proč bych měl ubližovat?

Moje přání je zcela prosté: Ať se Franz probere, rozduní zvony svého srdce a zasáhne vírou naplněné občany, nebo ať sklapne a nedělá z ostudy mezinárodní kabát mírumilovnému, dnes sužovanému národu. Tedy zatím mírumilovnému. Přímá volba hlavy státu – to nemá být groteska pro serfaře na netu, první přímá volba hlavy státu v historii samostatné České republiky by měla být něčím jako obnova Mariánského sloupu.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Vzkaz národu: ODS se nemění
Kongesu ODS byla plná média, ale nikoho popravdě nezajímal.
… Ivan Ducar | 04.11.12 23:50

ODS je bez Klause jako Harry Potter bez Rowlingové, plagiátoři poutavý scénář nenapíšou.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Retrománie: Opravdu bychom si přáli návrat do úžasné minulosti?
Sympatický článek, retro je odolné proti nákazám duchovně prázdnými moder­ními trendy, které často kopírují minulost, aniž by to samy tušily :)
… Ivan Ducar | 13.11.12 03:24

Design ani retro zřejmě nemají mít žádný vnitřní smysl, obsah, který by unavil jako zbytečný přívažek, mají působit prvoplánově. Současný reklamní průmysl do značné míry podsouvá každému výrobku, každému stylu anebo trendu nějakou přidanou legendu, hromadu žvástů, které jsou navíc, jsou zbytečné… namísto jednoduchého, přirozeného dojmu, legendy vnucují komplikované dojmy a unavují lidské smysly, někdo si přeje, abychom nereagovali přirozeně, abychom předem věděli, proč budeme mít radost, legenda začíná být důležitější než samotný artefakt. Lidé nejsou hloupí a zatěžování balastem se podvědomě brání, touží po jednoduchých dojmech bez návodu, touží po dojmech, které způsobí obyčejné smyslné potěšení, což design i retro samy o sobě nabízet mohou.

Ty věci z minulosti a ty věci z budoucnosti nejsou prošpikované falešným marketingem, stojí samy o sobě jako artefakty, jejich vnímání nelze pokřivit reklamním průmyslem za účelem bezprostředního zisku, takové věci lze milovat, lze si k nim najít upřímný vztah.

Reklama je správná věc, pár přes hubu by zasloužili lidé, kteří to s reklamou začali přehánět a používat ji jako nástroj k vymývání mozků, trestuhodné je zneužívání reklamního průmyslu koňskými handlíři, pro které nemají duchovní hodnoty cenu ani jednoho šekelu.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Projekt Zemannasrat.cz: Čtyři důvody, proč nevolit Miloše Zemana
Komentáře na zásadní téma nemohou skončit jinak, než hospodskou rvačkou :)
… Ivan Ducar | 13.11.12 21:15

Polistopadová kulturnost národa neupadla, pouze se změnily proporce zviditelňovaných žánrů, jednotlivých počinů. Bulvární škvár čtou lidé odjakživa, jen se o tom dnes více mluví. Mně osobně otevřel brány ke kultuře po '89 a k nabažení skvělými dílky především internet, resp. download.
Výtvarníka Černého příliš nevnímám (počínaje a konče jeho růžovým tankem), se spisovatelem Vieweghem mám díky jeho nevraživosti a ješitnosti nevyřízený účet z r. 2000 :), Hanu Zaňákovou považuji za luxusní žesťový nástroj (kornet) – bez cizího nápadu a vedení je to jen marioneta z pozlaceného plechu… no a na Hanspaulce U Tyšerů jsem popíjel pivo, hrál blues a zažil svoje nejdivočejší roky jako pražský student v letech 82-87, tj. v časech, kdy to tam skutečně žilo třeba Ivanem Hlasem, jehož tvorba s Hřebejkem plus mínus souvisí, takže nějaké tvoje prdy a nářky já vnímám spíš jako božskou vůni a zvuk šalmaje :)

… Ivan Ducar | 14.11.12 14:43

Součástí velkého talentu je i charisma, které klestí cestu ke slávě jako lampa na přídi korábu. Vím, že to zamrzí, možná i zabolí ale nestačí být jen šikovný, chytrý a nadaný, takový umí být doma v koutě kdejaký čipera… jde o to, co s tvými nervy a s tvým nadáním udělá srážka s publikem, veřejným tlakem, názorem, tam se odděluje zrno od plev a kdo nemá dar silného ega a sebevědomí, nepatří mezi vyvolené, tohle rodiče výchovou nikdy nezařídí, tohle nakládají sudičky do vínku, je to dar od Pánaboha.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Jeden text k výročí 17. listopadu a proč ho autor cenzuroval
Profesor Václav Hořejší je úspěšný vědec a kvalitní víkendový mudrlant.
… Ivan Ducar | 17.11.12 13:04

Politolog Zbořil FOREVER
Dobrý den, pane profesore, rád bych vám položil otázku: politolog Zdeněk Zbořil se nedávno vyjádřil posměšně o politickém aktivismu v internetových médiích, „Lidé do ulic nevyjdou, stačí jim onanovat na internetu“.

Jaký je podle profesora Hořejšího rozdíl mezi radikálním vyjadřováním názorů na ulici a radikálním vyjadřováním názorů na internetu? Měl bych myšlenku politologa Zbořila pochopit třeba tím způsobem, že by lidé neměli používat pro komunikaci počítače, ale vyměňovat si informace pouze při osobním kontaktu?
Jelikož nejsem politolog a neumím myslet v kdovíjak vysokém levelu, pochybuji o zdravém rozumu pana Zbořila, potřeboval bych poradit, protože se zcela jistě mýlím – pan Zbořil je renomovaný publicista, moudrý muž, takový člověk přece nemůže tvrdit nesmysly… nebo snad může? :)
Neleze a neleze mi do hlavy, proč je podle politologa Zbořila důležitější, aby si můj názor vyslechlo deset lidí ve frontě na párek, než přečetlo 100.000 lidí na netu. Anebo ta hesla, ty slogany, které se provolávají v tisícihlavém davu, to jsou taky názory?, třeba: „Máme holé ruce, máme holé ruce!
Na mne působí demonstrace spíš jako rituály, kde není mnoho prostoru pro vyjádření názorů.
Možná je podle Zbořila důležité vyjádřit názor na internetu a doplnit rituálem na ulici. Svým způsobem bych tedy očekával, že váš článek je součástí pouličního rituálu. Máte připravena ke svému článku nějaká zjednodušená rituální hesla, pane profesore? Podle politologa Zbořila bychom s Vámi měli vyrazit do ulic :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Jihočeský učitel: Komunisté a řídit školství? Nepředstavitelné!
Druhá řada čistokrevné flame-war na téma „Komunisté ve školství“ pod taktovkou vynikající novinářky Marie Reslové, tentokrát z pohledu odbojného učitele Martina Rosocha • Chybu při vyjednávání o obsazení komunálních postů udělal mladý a nezkušený hejtman Jiří Zimola!
… Ivan Ducar | 23.11.12 11:33

Psi mají taky rádi svého pána, oni nemají na výběr, díky misce se žrádlem jsou lehce zmanipulovatelní… už vidím, jak sedmiletý školáček vnímá paní Baborovou jako třídního (no vida, dokonce ve dvojím významu) nepřítele, protože mu nechtěla dát autíčko na hraní.
Jde o to, zda paní Baborovou mají rádi i dospělí lidé, Atko, například takoví lidé, kteří během normalizace nemohli díky komunistkám, jako je paní Baborová, studovat střední ani vysoké školy, umělecky tvořit, cestovat, číst kvalitní literaturu, svobodně vyjadřovat své názory a zrovna teď, čirou náhodou, posílají své děti anebo vnoučata, do kterých vkládají své zprzněné sny, k zápisu do školy pod knutou paní Baborové, ženy, která je ztělesněním normalizačního svinstva v justici a ve školství.
S názory dětí na paní Baborovou tady nešachujte, Atko, to jsou jen falešné tanečky, ty děti živí jejich rodiče, budeme se bavit o rodičích těchto dětí. Dokážete si představit, že by rodiče pustili na protikomunistickou demonstraci své děti, kdyby jim to sami neschvalovali? Já ne.

Já osobně si přeji, aby paní Baborová předvedla, co umí
To je ale pouze můj názor a ještě jednou zopakuji: „Pokud se komunisté chtějí znovu zařadit do řídících procesů ve společnosti, měli by se rozumně a velkým obloukem vyhýbat resortům školství a justice, není moudré hned zkraje dráždit hada bosou nohou.“

Jinými slovy – chybu udělal hejtman Jiří Zimola!, opět velmi mladý a sociálně nevyzrálý partajník na příliš zodpovědném místě. Zimola měl komunistům i Baborové jejich hloupý nápad rozmluvit dříve, než se strhnul poprask. Voliči by neměli podporovat instalaci nováčků do politicky zodpovědných funkcí – nedostatek zkušeností nelze nahradit entuziasmem, asertivním chováním a vychlámanými ksichtíky ála Standa Gross anebo Bohuslav Sobotka a naopak přebíjet neschopnost mladých uch latentním fašismem při obsazování pracovních míst ve firmách anebo v redakcích publicistických serverů jako je Česká pozice :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Výročí Olympiku a kulhající bigbít
Česká písnička je synonymum pro slova Petr Janda • Jan Macháček je další čestnou výjimkou mezi mladými a velmi citlivými přispěvateli na serveru Česká pozice, ve vztahu k tradičním hodnotám se však chová jako naprostý mimoň.
… Ivan Ducar | 23.11.12 12:23

K hudebníkům, jako je Petr Janda, není nezbytně nutné chovat se neurvale, i kdyby někdy v něčem pochybil. Je to žijící legenda, některé jeho písně zlidověly (a to je nejvíc), což nemůže o své tvorbě prohlásit žádný rocker místního ani světového formátu.
Pokud někdo proslavil rockový chanson v České republice, navíc vlastní tvorbou, byl to Daniel Landa.

… Ivan Ducar | 23.11.12 13:56

Něco mi brání dávat Olympic a ETC do jednoho koše. Písničky Olympicu, které zlidověly, spadají do zcela rané tvorby, kdy Olympic byl ryze tancovačková kapela… mně se příčí označit ETC jako tancovačkovou kapelu, to byl vyšší level (i kdyby na tancovačkách pro peníze hráli stejně jako George & Beatovens, ale u Petra Nováka bych rozlišoval mezi beatem a rockem, to nebyl pravověrný rock ani náhodou, byl to jasný pop).
30 let hraju pro lidi jako mariachi a jedno vím jistě – některé kousky od Mišíka si lidé rádi poslechnou, když dám Jandu, všichni zpívají, od malého děcka po starého fotra… a bude to tak ještě 100 let :)

… Ivan Ducar | 25.11.12 15:48

Tak to máte smůlu, ZONZZi :)… od malička jsem skutečně členem poměrně významného pěveckého sboru byl, ovšem díky průzračnému dětskému sopránku již od páté třídy jako sólista a myslím, že to bylo poprvé někdy v sedmé třídě, kdy mne paní učitelka postavila před sbor a nechala zpívat s kytarou vlastní tvorbu (včetně doprovodných chorálů v refrénech). Tehdy jsem se ještě strašně styděl, mezi sboristkami byla drobná blondýnka, kterou jsem tajně miloval a tvrdošíjně mne odmítala :) Jediný důvod, proč se o tom zmiňuji právě teď, ZONZZi, je ten, že Pavel Liška ani Plameny se na malém Ivánkovi prostě nestihly podepsat, svůj vlastní svět hudby jsem započal rozvíjet jako tabula rasa a Bůh je mi svědkem, že první klavírní concertino spatřilo světlo světa ještě dřív, než jsem se naučil falšovat podpisy rodičů v žákovské knížce.
Jedno vím jistě – když táta slepil bedničku z překližky a koupil naše první šasi, šejčil jsem po gauči s rudým gibsonem na krku a celý šťastný pořvával vóneju, vóneju vóneju vóneju, jé jé jé jé vóneju… což bylo v roce, kdy ABBA vyhrála s Waterloo onu památnou Eurovizi, bylo mi právě 11 let a Abbě budu vděčný za „hudební výchovu“ nadosmrti, protože k tomuhle vzoru se nepřiblížil ani takový mistr popmusic, jakým byl Karel Svoboda.
 Původní článek | Všechny komentáře 
O jedné veřejné diskusi. A jedné prohrané bitvě profesora Franze.
Inu, vypadá jako pandorský válečník, ale pasovat jej na poraženého „bitevníka“ by dokázala jen skutečně naivní romantická studentka politologie • Trochu polemiky na adresu generála Ludvíka Svobody.
… Ivan Ducar | 26.11.12 10:51

Jsem rád, že slečna Mouchová přednesla ve svém článku zásadní postřeh z osobního setkání s Franzem, který lze s úspěchem zobecnit – výtvarná díla, hudební tvorba, vtištěné vzdělání ani myšlenky a proslovy Vladimíra Franze totiž nikoho neaktivují. Kéž by tomu tak bylo a viseli jsme Franzovi na rtech.

… Ivan Ducar | 27.11.12 07:08

O žádném vojáku, který se přímo účastnil bojů na frontě, nikdy neříkejte, že je lidumil, krev na rukou člověka změní.
Generál Ludvík Svoboda se dopustil určitých nezbytně nutných kompromisů během své normalizační kariéry, to však českým občanům nezabrání vidět a vážit si Svobodova státnického významu.

… Ivan Ducar | 27.11.12 10:47

Byl to voják, Ludvík Svoboda si svůj osud zcela svobodně nevybral, takže vaše osobní útoky na jeho morální integritu jsou laciné, směšné, žádný člověk nesní o tom, aby se stal vojákem a mohl zabíjet jiné vojáky.
Být o chlup slušnější dokáže měnit celé dějiny, já nejsem zvědavý na nějaké zpětné věcné analýzy, kdy „po bitvě je každý generál“, chcete-li soudit člověka, vraťte se v čase do okamžiků, kdy on musel vytvářet budoucnost, kterou vy vnímáte jako minulost. Historická fakta vznikají pod vlivem faktorů, fakta posbíráte jako oblázky, faktory mají povahu čisté energie, jsou neuchopitelné.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Je možné být převzdělán? Proč a jak diverzifikovat vysoké školy.
Čím více se vysoké školství zaměřuje na promyšlenější (diverzifikovanější) přísun informací pro své studenty, tím více vypouští na trh práce nepoužitelných diverzantů.
… Ivan Ducar | 05.07.12 16:48

Dobrý den, pane děkane. V závěrečné části textu nenápadně předkládáte váš sarkastický názor na poměry ve vysokém školství. Možná jste chtěl jen zavtipkovat, možná si skutečně povzdechnout a ulevit. Vezmu vás za slovo.
Vzdělanostní, odborné… dva odlišné typy balíků vědomostí, nicméně určené pro koho? Na 400 knihomolů v paralelce připadají řekněme 2 renesanční posluchači, schopni mimořádně pronikavého, nezávislého analytického myšlení a tvůrčího zacházení s nabytými vědomostmi. Takováto diverzifikace vysokého školství je zdaleka nejblíž realitě, podle nadprodukce knihomolů a jejich schopnosti vyvolávat dojem vzdělanosti lze hodnotit efektivitu práce pedagogů.

Můj pohled na věc? Při obrábění lidské duše vznikají zmetky stejně jako v továrně na soustruhu, knihomol = zmetek (špatný materiál), knihomola lze dodělat, protlačit výstupní kontrolou, vybavit diplomem a podstrčit do společnosti. A čekat, kde to začne skřípat, kde se to podělá… :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Superžena Bradáčová a schůzka s Paroubkem. Co však Reflexu uniklo?
Tady nejde o Lenku Bradáčovou… Reflex je vlajková loď bulvární stoky v České republice.
… Ivan Ducar | 12.07.12 15:55

Reflex v minulosti býval prestižní časopis. Po změně (totální devastaci) grafiky layoutu a tradičního systému hedlajnů, které měl na svědomí tuším nějaký slovenský DTP aktivista, zaznamenal Reflex u fanoušků první velké rozčarování. Časopis jsem definitivně odložil v době, kdy věčně ožralý hospodský povaleč Štěpán Mareš v Zeleném Raoulovi stresoval a napadal těhotnou manželku Jiřího Paroubka.
Kdysi dávno do Reflexu přispíval a vnesl tam svěží vítr jeden mimořádně bystrý a inteligentní novinář, ze kterého dnes již zbyla jen smrdící, pokérovaná, záštiplná troska s vyhuleným mozkem.
Bohumil Pečinka je bohužel příkladem VIP důchodce, který nedokázal včas postřehnout nastupující příznaky senility, kterou lze naoko zapudrovat zvýšenou horlivostí a propagandou. Je mi z toho docela smutno, propagandistické žvásty vyznívají z pera původně renomovaného novináře dost uboze.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Karel Schwarzenberg nám vysvětlil, jak se živí politické strany
Karel Schwarzenberg nám nevysvětlil nic, zákulisní gauneři náklonnost lidem, jako je pan kníže, jen předstírají a využívají jeho mediální obraz… ale proběhla série zajímavých rozhovorů v diskuzi, opět jedna ze vzácných chvil raného pravěku na serveru Česká pozice, kdy v komentářích nebojovali všichni proti všem.
… Ivan Ducar | 14.07.12 13:24

Lidé jsou od toho lidmi, aby se lišili v úhlech svých pohledů… to jen zvířata se učí tím, že se vzájemně napodobují. Je moc dobře, že snášíme na hromadu různé úhly pohledu, ztotožňujeme se s různými komentáři a podle mne se tak vzájemně inspirujeme k přemýšlení… pokud se jedná o srovnatelné protihráče, důležitý je vzájemný respekt. Kdyby srovnatelní protihráči přiznali barvu, možná byste se divil, pane Murdochu, jak velké osobnostní rozdíly anebo typy vyznání mezi námi budou – a přesto se nerveme, jeden druhému často i pozorně nasloucháme, sem tam nějaká technická anebo na chvíli tichá domácnost, když dostanu zásah.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Církevní restituce nemají vyhráno. ČSSD do nich šlápne dříve, nebo později.
Novinářská legenda Petr Nováček předvádí ve svém tradičním průběžném referátu o společenském dění jako vždy inteligentní a klidnou sílu… tak si diskuzní myši alespoň v poklidu okusovaly svoje kousky sýra.
… Ivan Ducar | 20.07.12 16:45

Tlustá čára jednou provždy
Jestliže zkraje po převratu proběhla akce „kupónová privatizace“, pak nevidím jediný důvod, proč by se neměl odevzdat majetek církve do rukou zřejmě velmi dobrých hospodářů v ornátech. Ledaže by někdo vyložil skutečně přesvědčivě (nemám na mysli Kalouska), proč by s takovým majetkem měl nadále nakládat ateistický anebo rádoby věřící politik, co přesně by mohl mít za lubem ekonom, který bude okolo nádoby se svěcenou vodou procházet s kalkulačkou, v doprovodu investorů a developerů. Dočkáme se jedině dalších podvodných machinací při výprodeji nemovitostí za účelem zisku pro státní kasu a v budoucnosti zřejmě arbitráží, které zaplatí daňový poplatník. Vyplácení miliard bych odložil, případně zcela zrušil a církve odloučil po kratší době hájení od státu s odkazem na sponzorskou výpomoc Vatikánu. S ohledem na všelijakou minulost katolické církve by to bylo férové jednání.
A pak už jen tlustá čára jednou provždy.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Film Konfident připomíná kýčovité protestsongy i Pyšnou princeznu
Čistokrevné flame-war, do kterého se zapojila i publicistka Marie Reslová :)
… Ivan Ducar | 24.07.12 11:21

Nechybělo mnoho a byla to groteska
Já si myslím, že každá generace (zde reprezentovaná politologem Houdou), si zákonitě vytváří antiteze proti názorům svých vychovatelů, učitelů, rodičů. Jestliže rodiče (anebo jejich vrstevníci) demonstrují A, je nesmírně důležité pro rozvoj osobnosti nové generace lobovat pro B. Politolog Houda tak nečiní násilně, agresivně… kdyby opustil řemeslně popisné klišé, byla by to zábavná groteska :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Patogenní zóny – nadějná oblast aplikovaného výzkumu?
Můj esoterický pakt s profesorem Daliborem Štysem :)
… Ivan Ducar | 31.07.12 03:36

Esoterika není náboženství
Tak tak, přidávám se k vašemu pohledu. Geopatogenní zóny spadají pod esoteriku, tedy jevy mimo dosavadní vědu i náboženství. Také jsem byl minimálně jednou při tom, když mi esoterik, resp. esoterička předvedla něco mimo běžné lidské chápání, naprosto přesvědčivě, beze svědků, v zakristii operačního sálu motolské urologie. Byla to původně anestezioložka, později odešla studovat a rozvíjet své nadání na volné noze, většina nejbližších spolupracovníků o jejích schopnostech věděla anebo minimálně mluvila, včetně primáře. Po jednom výkonu jsme zůstali na sále o samotě, delší dobu jsem pozoroval její chování a postěžoval si na chronické migrény. Obkreslovala mi dlaněmi hlavu, stírala ze svých předloktí nějaké částice, vstal jsem z pohovky… a šel k zemi, totálně nabořená rovnováha a nebyl to náhodný souběh událostí. Požádal jsem o pomoc (nějaká chyba), zopakovala akci a po narušení rovnováhy ani památka, to vše se odehrálo přibližně během dvaceti vteřin, žádný fyzický kontakt. Byl jsem u toho při plném vědomí, žádná autosugesce nebo halucinace, čirá skutečnost, holé ruce a energie, kterou mají někteří lidé pod kontrolou. Neznám její jméno, ale znám jména lidí, kteří s ní spolupracovali, například profesor Kawaciuk.

… Ivan Ducar | 26.07.12 13:27

Dotaz vrchnosti…
Pokud se některé věci, týkající se jevů ve sjednoceném elektromagnetickém a gravitačním poli, „jejichž obecnou platnost zatím není možno mít za prokázanou“, odehrávají ve více než trojrozměrném prostoru, a to je docela dobře možné… jak je chcete experimentálně potvrzovat?, čím je chcete měřit a jakou metodou je chcete měřit, pane doktore? :)

… Dalibor_Stys | 27.07.12 09:14

Atributy versus měřitelné veličiny
To je právě ten problém. Experiment podává nějakou informaci o měřeném jevu. Měřené veličiny ale nejsou totožné s atributy systému…

… Ivan Ducar | 03.08.12 04:09

Průnik projevů fyzikálních jevů mezi vícerozměrným a trojrozměrným prostorem probíhá ve většině případů jen v singulárním prostoru (to není třeba rozvádět)… ale co když pohyb virgule je právě tou výjimkou ze singulárního průniku?

Svět lidské bytosti, přizpůsobený smyslům pro trojrozměrné vnímání, má zřejmě jen jednu hmatatelnou „hračku“ fungující ve vícerozměrném prostoru – totiž lidský mozek. Argumentem pro takovou domněnku je skutečnost, že lidský mozek, na rozdíl od výpočetních strojů, dokáže zpracovávat algoritmus svobodné vůle. V minulosti jsem zachytil informaci, podle které takový algoritmus bude možné hardwarově simulovat až pomocí tzv. kvantových počítačů, které využívají kvantových jevů, kdy se jedna částice dokáže vyskytovat na dvou různých místech současně, tzn. reprezentuje tři nezávislé stavy (oproti binárnímu systému jedniček a nul), žádný potenciál a ty druhé dva. Výskyt jediné částice na dvou místech současně je jasným průnikem mezi vícerozměrným a trojrozměrným prostorem.
Možná pak z takové hypotézy vyplývá předpoklad, že zkoumání pohybu virgule bude možné jen abstraktní úvahou. Tedy zatím, protože lidské smysly se už dávno nevyrovnají šířce záběru smyslů zvířecích.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Čínský nacionalismus… Jak odvést pozornost od domácích problémů
Označit naštvaného a sužovaného Číňana za vládou živeného nacionalistu vyžaduje na místě ztrestat publicistu Klimeše jako toho posledního kapsáře.
… Ivan Ducar | 06.10.12 19:36

Fráze typu „vládou živený nacionalismus“ jsou pro mne dostatečným důvodem k vyjádření opovržení nad obsahem článku. Kdykoliv narazím na „akademické úhly pohledu vyjadřované punkovým stylem“, budu hledat po kapsách granáty anebo alespoň pistolku na antiperle. Já tyhle partičky, okupující redakce českých literárních serverů, dnes již dobře znám, jedná se o zhrzený odpad zpravidla vysokoškolsky vzdělaných deprivantů s téměř nulovým uměleckým nadáním, ovšem abnormálně zduřelým egem a chronickou ctižádostí po společenském zviditelnění.
Položit rovnítko mezi přirozené občanské nálady a vládou živený nacionalismus vyžaduje trest. Anebo soucit… protože knihomol (= zbytečně vzdělaný člověk) je vlastně forma sociálního postižení, knihomol Klimeš si poskládal jen své další vědomostní puzzle, namísto aby vytvořil žurnalistickou mozaiku. Pokud tedy dokážeš vnímat rozdíl mezi puzzle a mozaikou, Daiyili, vnímat rozdíl mezi něčím, co je předem dané jako skládačka, anebo něčím, co musíš sám vytvořit jako umělecké dílo, jako originál díky svému nadání a nikoliv českým sinologickým směrnicím, předávaným z otce sinologa na syna sinologa. Takhle se množí snad jen mořské korály a europoidní sinologové :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Politické noty podle Havlíčka: Kdy ze stáda povstává obec
Rozhovoru s Ladislavem Bátorou si velice cením, uvedu jej zde v plném rozsahu.
… Ladislav Bátora | 25.12.12 13:40

Řekl bych, že pro každého českého občana je nejdůležitější věcí umět držet celý život hubu a krok. Jinak ho česká obec zcela nemilosrdně smete. Dospěl jsem k tomuhle již nezvratnému závěru bohužel sice až v šedesáti letech a bohužel na základě přehořké osobní zkušenosti, ale přec…

… Ivan Ducar | 26.12.12 12:49

Záleží na tom, pane Bátoro, o co tomu kterému českému občanovi jde… chce-li celý život prosperovat a vycházet se stádem, pak je dobré celý život umět držet hubu a krok. Pokud se rozhodne vystoupit proti proudu, musí počítat s potížemi. Ale v žádném případě nepište o české obci, která vás smete, mnoho lidí by vás nikdy nesmetlo a naopak – mají o vás dobré mínění :)

… Ladislav Bátora | 26.12.12 22:51

Vážený pane Ducare,
děkuji za povzbuzující slova, ta potěší vždy a v mé nynější situaci obzvláště. Odešel jsem ovšem už tak daleko, že na návrat „do obce“ není ani pomyšlení. Octl jsem se ve válce vpravdě vyhlazovací, o kterou jsem nestál a již jsem nevyvolal, a proti tak obrovské přesile, že jsem nemohl než všechno prohrát. A je nutno ten osobní debakl a zejména onu nezvratnou ztrátu dobrého jména a pověsti denně promítat do všech mých záležitostí.

A k té paušalizaci jsem se vyjádřil již v létě v Týdnu, ve svém posledním veřejném vystoupení. Jen nevím, zda se sem mohou dávat odkazy na články z jiných žurnálů. Pokud ano, tak tady se dočtete vše o mých nových postojích a o motivech, které mě k takové radikální otočce na sklonku života vedly:

 Bátora se loučí: Klause jsem asi zklamal, ale snad mi odpustí

… Ivan Ducar | 27.12.12 02:11

Světlonoš, Anno Domini 2003

Vzpínám paži a v sevřené pěsti
svírám pochodeň s hořícím plamenem
Zvedám ji stěží, mám-li v ní nésti
oheň i povodeň, štěstí, smrt kamenem
Můj kříž to je a je to můj úděl
mé nebe však blíže je, když hoří ta koudel


… Ivan Ducar | 29.12.12 13:29

Psát a mluvit zejména na netu je z důvodů interaktivity velice účinná páka rozvoje komunikace a tvorby vzájemné synergie čtenářů, resp. občanů, příjemců je obrovské množství, příjemci jen nereagují na tradiční publicistické blafy ála tvorba seznamů událostí (svodky) s vyčichlým anebo rádoby oduševnělým komentářem anebo předem průhledné propagandistické žvásty nájemných pisálků a editorů zejména s bezcenným politologickým anebo humanitním vzděláním, kterými je kdejaký publicistický server zahlcen.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Prezidentská amnestie: Atentát to byl
Roman Joch a Benjamin Kuras – společenský odpad v nájemném žoldu.
… Ivan Ducar | 06.01.13 13:28

Plošná amnestie by se měla provádět spíš opačným směrem, udělovat slušným lidem, umožnit jim pobyt ve věznicích, kde budou odděleni od všech těch Jochů a Kurasů :)

… Peterczech | 06.01.13 19:24

Vy pravdu né že nemilujete, Vy ji přímo nenávidíte.
Jenže to děláte tak okatě, že Vám ty Vaše pindy nikdo nežere.

… Ivan Ducar | 06.01.13 22:02

Skutečnou pravdu je třeba podávat jako delikatesu, jako vybraný pokrm na zlatém podnosu gurmánům s vybraným chováním, pravdu mohou hledat a lovit jen velmi zasvěcení lidé se síťkami na motýly. To je můj šálek kávy.
Když se falešná, kočičí pravda rozhazuje vidlemi jako kravská mrva po poli, když se leje jako pomyje prasatům do koryta, když falešnou pravdu piješ ze džberu jako dešťovou vodu a s praskajícím břichem říháš jako wartburg na plácku mezi paneláky… je to tvůj hrnek kozího mléka, Petereczechu.

… Census | 07.01.13 10:40

Z výše uvedených rádobyvtipných příspěvků čpí sympatie s Klausem a jeho amnestií. Autor bude patrně jedním z omilostněných, nebo se ho amnestie v kladném slova smyslu týká nějak jinak (příbuzní, známí nebo je jedním z těch, kteří za ni dostanou zaplaceno). Jinak si tento jeho mravně zcela zvrácený postoj nedovedu vysvětlit. Naštěstí je jeden z mála, což mi vlévá trochu optimismu do žil, že český národ možná ještě není úplně ztracený. Jen je třeba vzít do ruky pořádné koště a nemilosrdně vymést všechny tyhle krysy a parazity někam hodně daleko a hluboko.

… Ivan Ducar | 07.01.13 11:30

Zřejmě očekáváte kousek mého textu, který věnuji pouze vám, mlsný muži :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Amnestie nové éry: Nakrást a vytrvat!
István Léko je pašák – kdykoliv se poblije na účet Václava Klause, dokáže vyvolat zájem deprivantů a zabezpečit rating svého „investigativního serveru“.
… Pavel1 | 03.01.13 17:34

Mohl by autor upřesnit jak přišel na to, že se jedná o Nečasovu amnestii? Nebo je jen dementní jako ty oranžové vepřové hlavy, které po každém prdu hlasují o nedůvěře vládě?

… Ivan Ducar | 04.01.13 01:30

Možná jen chce prezident svým gestem dát šanci na trochu svobody před obrovským otřesem v tomto roce co nejvíce lidem, nikdo z vás neví, co Václav Klaus ví anebo tuší směrem z východu… pokud se Rusko s Čínou pokusí předčasně shodit dolar jako rezervní měnu, může být hodně vedro, ani se mi to nechce domýšlet, těch potenciálních ohnisek sváru, kde by se mohlo začít in natura bojovat o mocenský vliv, odbytiště a přírodní zdroje, je už nemálo.

Ale připouštím – jako vždy velmi naivní poznámka :)

… křivan | 05.01.13 13:46

Hezký žert. Prezident dal šanci na trochu svobody cca 7000 uvězněným a cca 23000 odsouzeným, neodsouzeným, ať si oběti užijí svobodně trochu strachu.
Opakuji, když chtěl Beria po Stalinově smrti uchvátit moc, udělal rozsáhlou amnestii pro lumpy, ne politické vězně.
Tak obsáhlá amnestie má samozřejmě potenciál vyvolat nestabilitu a již po několikáté demotivovat slušné policisty. Zaměstnat je novými případy se starými aktéry a tak jim odčerpat sílu. Bude více případů vykradených chat, bytů, domků a vilek. drobné krádeže, výtržníctví, ublížení na těle. přepadení. Nebude čas na kriminalitu „bílých límečků“, i když chodí v kostkované košili a značkových jeans.

… Ivan Ducar | 05.01.13 14:10

Možná ty nervózní, vystresované gaunery pustil na svobodu proto, aby svojí agresivitou zdramatizovali případné hrozící občanské nepokoje a bylo možné poslat do ulic armádu nejen na ně, ale i slušné lidi, vzpomeňte si, Křivane, kdo vyprovokoval akci na Národní třídě v 89' (proto bylo nutné instalovat do funkce ministra obrany generála, který s takovým rozkazem nebude mít problém, a nikoliv humanitárně uvažující ženu/matku, která by to zřejmě nikdy nedopustila).
 Původní článek | Všechny komentáře 
    Pozitivní záblesk Klausovy amnestie
Amnestie jako vladařovo právo anebo historický přežitek? • Pokládám si otázku pod článkem Andreje Babiše, zabývajícího se hodnocením Klausovy amnestie.
Možná by nebylo od věci připomenout, že Andrej Babiš není etablovaný politik, ba ani politický aktivista… je to řadový občan, mecenáš, který si může podle svého gusta přisadit na kteréhokoliv politika vyzbrojeného mandátem, s jehož jednáním anebo postoji se neztotožňuje, stejně jako bloggerští kibicové Matějka anebo Vašina na iDNES. Jejich útoky na autenticitu Babišových anebo jakýchkoliv jiných bloggerských textů jsou projevem virtuálního deprivantství, máli někdo z nich potřebu přebíjet trumfy, nechť předvede vastní palebnou sílu a neškemrá o pomoc u šerifa administrátora.

Amnestii je možné vnímat zřejmě dvěma způsoby – jako ryzí vladařské gesto u příležitosti významného dne (a tečka), anebo impuls k rozsáhlým společenským dopadům.

Amnestie jako ryzí vladařské gesto není projevem povýšenosti, ale prosbou o lidské smíření, poskytnutí naděje může vyvolat nápravu. Zareagovat na takovou prosbu veřejným lynčem je osobním právem každého svobodného občana, přestože pravomoc udělit amnestii nikdy sám neměl a netuší, jak by taková pravomoc zacloumala s jeho vlastními hodnotami. Machiavelliho „rozděluj a panuj“ není zas tak úplně prázdná fráze, je docela těžké vytvořit si pouze v představách, co skutečně obnáší.

Amnestie jako impuls k rozsáhlým společenským dopadům je velice problematická, dokáže způsobit obrovské křivdy a má-li se takto v moderní demokratické společnosti vnímat, bylo by dobré zanechat vzájemného ubližování a institut amnestie okamžitě zrušit. Zřejmě patřila skutečně jen do středověku, kdy o demokracii a svobodě občana nemohla být žádná řeč a amnestie dávala určitý smysl.

Václav Klaus podle aktuálních informací odmítl ve sněmovně obhajovat svůj počin před vyslovením nedůvěry vládě na popud oranžových partajníků, škoda, docela by mne zajímalo, k jaké variantě výkladu amnestie by se odcházející panovník přiklonil.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Lídrem pravice je Schwarzenberg. Začala postklausovská éra.
Když je třeba říkat pravdu – v diskuzi pod článkem oportunistického bloggera Romana Jocha se vyhraňuje nick Deki a já bez výhrady podepisuji jeho řeč a doplňuji vlastní poznámky.
… deki | 15.01.13 13:47

Myslím, že napsat takovýto článek je spíše znakem ohnoutství a nikoliv statečnosti. Tu ostatně již pan Joch prokázal při dokazování „rusofilie“ :)
Nakonec tlačit takového nevýrazného bezosobnostního nebožáka, jakým je pan Dientsbier mladší, to chce hodně ohnoutství. Přerod pana Jocha je pouhým obrazem toho, jak se v Česku ze svazáků stávají pravičáci, z kariéristů křesťané, ze zlodějů podnikatelé, z fízlů a estébáků exekutoři, z komunistů kapitalisté a z politologů onuce.

… kocourkovskej | 15.01.13 13:54

A kam řadíte sám sebe?

… deki | 15.01.13 14:11

Já jsem chudákem, který řízením osudu žije v Čechách. A neví, jak z té šlamastiky ven, jelikož rodinné důvody mu nedovolují udělat rozumný krok, který dříve nebo později bude muset udělat.
K panu Jochovi a mému vztahu k němu: pan Joch se veřejně před lety postavil do pozice člověka, který se hlásí ke konzervativním hodnotám, řídí se jimi, žije podle nich a prosazuje je. Je smutné vidět, že nic z toho není pravda.
Já jsem ze sebe na veřejnosti nikdy nedělal hururu, nepředváděl se podobně jako on a proto mám právo mu to připomenout. Já se snažím podle těch konzervativních hodnot žít a vést k tomu děti. Nelhat a dokázat se bránit.
A teď říkám: Schwarzenberg je lhář, podvodník a z politologického pohledu levičák. Běžně informovaný člověk si nedokáže spojit, že šlechtic může být levičákem, na tom je jeho volba prezidentem založena. Zeman je bonmotista a rád je střebodem pozornosti.
Schwarzenberg neudělal pro Čechy nic dobrého a motá se kolem Havla a množství politických stran přes dvacet let. Napište mi prosím jeden dobrý skutek pro občany Čech ze strany Černohorce (zavírané ambasády? radar v hustě obydlené oblasti pár kilometrů od Prahy? církevní restituce? daně? záruční eurový fond?). Umím si představit, že on bude z církevních restitucí slušně profitovat. Zeman? Co ten člověk potřebuje k životu? Chce do funkce prezidenta kvůli majetku nebo vlastnímu majetkovému prospěchu? On to na toho prezidenta chce dotáhnout, aby byl prezidentem. Ale osobně věřím tomu, že Zeman na rozdíl od Schwarzenberga se bude prezidentstvím bavit, kdežto Schwarzenberg by lidi přestal bavit do 3 měsíců stejně jako TOP09.

… Ivan Ducar | 15.01.13 14:35

Všechny vaše komentáře a odhady – podpis. Tohle neříkám často.

… deki | 15.01.13 15:01

Děkuji, podobně. Zdravím Vás.
A ještě doplním: ono o páně Jochově konzervativních hodnotách ukázalo to, když se stal poradcem s.s. Nečase. Přece každý normální člověk vidí, že Nečas je levičák, ale hlavně ubožák, zbabělec a vohnout. Může se člověk, který jako své životní krédo uvádí úctu ke konzervativním hodnotám, sám sobě tak zpronevěřit, jak to pan Joch udělal?
Pro mne je vzorem konzervativních hodnot postava Benjamina Martina z filmu Patriot (Mel Gibson). Jsou snad pánové Joch nebo pan Schwarzenberg postavami, které mají něco podobného s postavou pana Martina? Pan Joch vede velmi rád velmi silné řeči, ale stačí na něj trošku podupat a z konzervativce je ovce.

… Ivan Ducar | 15.01.13 15:39

Mel Gibson je úžasný člověk i se všemi svými civilními spory a vadami na kráse. Statečné srdce obsahuje podobný leitmotiv patriota (konzervativce), který nastavuje svůj ksicht při boji za svobodu za cenu osobních ztrát, v případě Umučení Krista, což je příběh o patriotismu víry, si vědomě vykopal hollywoodský hrob. Mel Gibson si na patriota nehraje, on to má v sobě. Takže velmi dobrý příklad, Deki.

… murdoch | 15.01.13 15:48

Ano, křesťan antisemita, domácí násilník a k tomu všemu australský Američan-patriot, ten to prostě má v sobě, to je ten správný příklad, chlapci…

… Ivan Ducar | 15.01.13 16:01

„Hoď kamenem, kdož jsi bez viny“, Murdochu.
Kdyby se Ježíš Kristus narodil znovu do naší doby jako člověk, bude stejný antisemita jako Mel Gibson. Pokusíte se být vtipnější?
 Původní článek | Všechny komentáře 
Deset léků Karolíny Peake proti korupci. Jak by kurýrovala sebe?
Pro Karolínu Peake, Viktora Paggia a Jiřího Rusnoka už nehnu ani prstem.
… Ivan Ducar | 15.01.13 18:21

Nad Karolínou Peake definitivně lámu hůl.

… livadia | 15.01.13 21:06

Et tu, Brute? :)
(I ty, Brute?)

… Ivan Ducar | 16.01.13 01:45

Dies stultis quoque mederi solet.
(Čas dovede často vyléčit i hlupáka.)

… murdoch | 16.01.13 13:14

Bylo opravdu tristní číst tu soustavnou adoraci Karol, napadání redaktorů a historky o tom, jak je Karol velký hráč a až ministerstvo obrany jí umožní plně rozvinout svůj talent… málem jsem si cvrnknul do textilu, zvláště poté, co se jí mezi svátky tak nějak lidsky rozležel ten její adventní rezolutní odchod z koalice :-))) Větší trapačku v současném zoufalém Nečasově kabinetu těžko pohledat :-)

… Ivan Ducar|16.01.2013 - 13:36

Dokud jsem ji podporoval, měla tah na bránu, měla pozitivně nabitý chat na Fb, její odpůrci dostávali na frak, já jsem totiž kouzelník, pane Murdochu. Ale poté, co předvedla svým posledním, naprosto lascivním obratem, definitivně končím s pomyšlením na možný přínos téhle dámy pro český národ.
Pokud by na ministerstu obrany vydržela, byla by velkým přínosem a naplnila by moje slova o velkém hráči. Nevydržela, vzala to příliš zhurta, byl to její poslední tah ve vysoké politice, už si nikdy neškrtne, ledaže by rozpustila LIDEM a vyčkala, ke komu se přidat po volbách.
 Původní článek | Všechny komentáře 
„Korálky“ se valí postsovětským prostorem
Maďarští novináři na stránkách České pozice udávají měřítka kvality.
… Ivan Ducar | 08.01.13 17:22

Motto: Deset tisíc „lajků“ na Facebooku znamená tisíc demonstrantů před volební komisí.
Opět velice zajímavý text a úhly pohledu v podání Gábora Stiera!

… křivan | 08.01.13 21:11

Patří Čechy také k postsovětskému prostoru, nebo jsme mimo?

… Ivan Ducar | 08.01.13 22:34

Zřejmě jste měl na mysli Česko, pane Křivane, nikoliv jen Čechy.
Česko k postsovětskému prostoru patří a po nástupu Zemana na hrad bude patřit dál, na geopolitické uspořádání Evropy nemá český prezident žádný vliv, byť se takovým žvancem spodní národ krmí. Kdyby Česko k postsověstkému prostoru nepatřilo, už dávno by stál v Brdech americko-izraelský radar a „objektivní zpravodajství“ byste měl k dispozici nejen v Reflexu, Respektu, Blesku anebo na České pozici :) Jen díky tehdejšímu rezolutnímu ne z Ruské strany dnes můžete stále ještě relativně svobodně chodit alespoň na záchod anebo číst všelijaké sračky na netu, kterému by velký americko-izraelský bratr viděl už definitivně až do střev.

… křivan | 09.01.13 00:00

Máte pravdu. Měl jsem na mysli Čechy, Moravu i Slezsko.

… Ivan Ducar | 09.01.13 00:26

Pak je zvláštní, že píšete něco jiného, než co máte na mysli, pane Křivane… možná jste se na České pozici nakazil nějakým vyjadřovacím retrovirem, chtělo by to tady trochu vyLéčit :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Schwarzenberg není v diskusi se Zemanem
bez šance
Nájemný politolog Houda jako vždy zdůrazňuje banality a zpochybňuje zdravý rozum.
… Ivan Ducar | 18.01.13 14:16

Z diskuze mimojiné vyplynulo, že Schwarzenberg dává přednost uplatňování svého vlivu na ministry mimo dohled veřejnosti někde v útrobách hradu, Zeman propaguje veřejné projevování názorů prezidenta na všechny poslance včetně ministrů přímo v parlamentu, před televizními kamerami pod dohledem veřejnosti, takže…

… ke zneužívání vlivu prezidenta má blíže Schwarzenbergův postoj.

Já bych udělal z Hluboké nad Vltavou něco jako Vatikán v Římě, knížepána bych tam korunoval králem a ve zbytku České republiky by prezidentoval Zeman, do Hluboké bychom jezdili na výlety jako do skanzenu a v okolní zemi by se řešily normální problémy.
Schwarzenberg byl „nezvykle v kondici“, jako prokazatelný narkoleptik nebude mít v současné době zřejmě zcela korektní krevní testy :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Expremiér Špidla: Mým projektem byl Hrad
bez Zemana i Klause
O rozdílech mezi fašismem a nacismem • Staré zhrzené dámy to nemají snadné :)
… jaaanickanova | 22.01.13 02:51

To jsem nečekala…  Otec Karla Schwarzenberga byl členem fašistické Vlajky

… Ivan Ducar | 22.01.13 04:18

O Karla Schwarzenberga v tomto článku příliš nejde. Parlamentní listy především zveřejnily jeden z prvních textů na široké mediální platformě, ve kterém se uvádí do správných souvislostí význam a vysvětluje rozdíl mezi pojmy fašismus a nacismus. Jedná se o vynikající a objektivní materiál, autor článku PhDr. Lukáš Petřík vystudoval historii a politologii na FF UK a u profesora Roberta Kvačka napsal postupovou (de facto bakalářskou) práci na téma Ideologie prvorepublikové Vlajky.

… Ivan Ducar | 22.01.13 13:11

Gringo Murdoch je přibližně na stejné občanské a intelektuální úrovni jako potulný evropan István Léko, jedná se o diskuzní a žurnalistické gastarbeitery, těmto lidem není radno poodkrývat zasvěcené náměty k úvahám, odhalovat jim stezky k zeleným paloučkům, oba tito dožívající srnci spásají české renesanční úhly pohledu devastujícím způsobem, travička po nich nedorůstá, okusem poničené kmeny krvácí.

… deki | 22.01.13 13:36

Proboha, co je to za člověka ten Murdoch? Je z redakce ČP?

… Ivan Ducar | 22.01.13 14:05

Kdysi dávno publicista Martin THC Rychlík pochválil gringo Murdocha jako příkladného diskuzního aktivistu na České pozici, vyzdvihl jeho zásluhy v dobách, kdy tento web zkomíral co do počtu příspěvků v chatu a (jinak bezcenných) lajků pod články, bylo třeba podporovat a hecovat každou ambiciózní diskuzní klepnu, která by podpořila parametry pro rating v internetovém byznysu a Babiš cvaknul novoroční dotaci.
Podpora gringo Murdocha však měla spíš Léčivý charakter – v té době došlo na České pozici k výrazné invazi agresívního a výkonného komentátora do diskuzní sekce, zaražený gringo napřed mlčel, pak mlčky trpěl, na chvíli vrtěl ocasem, načež se hystericky distancoval a naznačil svoji prosbu o podporu vrchnosti, které se mu samozřejmě dostalo :)
Máte co dočinění se stárnoucí kavárenskou dámou, s tunami falešné bižuterie a pravými zlatými prsteny, se vznešenou bytostí, leč stále více osamělejší, aby se vyhnula bolestivé konfrontaci s nastupující vlnou renesančních virtuálních bytostí.
 Původní článek | Všechny komentáře 
S Janem Fischerem už v Londýně nepočítají
Na zákeřnou manipulaci reaguji vlídnými slovy a vlídnou manipulací.
… Ivan Ducar | 18.01.13 17:58

Já osobně se domnívám, že Žid se nevzdá šestisettisícového měsíčního platu, pokud za něj nedostane lepší nabídku. Jakou nabídku udělal Janu Fischerovi Tomáš Chrenek? Jakou nabídku udělali Janu Fischerovi pražští kmotři, potažmo nadnárodní oligarchie?

… Monty | 18.01.13 21:37

A modří už vědí… musím vám upřímně poděkovat za váš příspěvek. Už jsem málem začal pochybovat o mé proslulé schopnosti rozpoznat šmejda po pár slovech. Ale teď vidím, že jsem se – jako vždy – nemýlil.

… Ivan Ducar | 19.01.13 17:19

Přestože nepatříte mezi mé oblíbence, Monty, upřímně jsem doufal, že si názor na Jana Fischera vytvoříte bez mé pomoci, o šmejdovi ale mluvíte vy, protože já Židy za šmejdy nepovažuji, od vašeho rádoby upřímného stanoviska se jednoznačně distancuji, nechci mít s vámi i s vašimi názory nic společného. Raději zmizte z mého dohledu, gringo.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Obsah | poznámky pod čarou nejsou řazeny chronologicky | Poslední přidaná 
O démonech Kavkazu i kosmopolitním parazitu jménem Moskva
Jedna z mých reakcí na článek a rozhovory v diskuzi – téma „důležitost silného národního státu“, základní a skvělý komentář nadhazuje v úvodním článku rus­ký novinář Maxim Ševčenko.
… Ivan Ducar | 27.09.12 17:47

Je to mnoho otázek, které otevíráte, Martine, ale zkusím se zaměřit na jedinou: Nacionalismus vždy rozděluje a nikdy nespojuje.
Na příkladu rozdělení Česka a Slovenska – a víme všichni, že z ryze nacionalistických důvodů – lze doložit, jak prospěšným se jeví respektování nacionalismů… naše země jsou přes soukromé podnikatelské aktivity znovu propojené (a stále více), v kultuře mají Češi a Slováci v podstatě už jen znovu společný trh… a co já vím v čem všem dalším.
Rozdělení společného státu Čechů a Slováků byl velmi rozumný a prozíravý tah, který lze doceňovat teprve nyní, a kolik se okolo rozbíjení Československa nadělalo povyku.
Pokud KGB monitoruje korupcí veskrze prolezlou a tudíž nevypočitatelnou Čes­kou republiku, kde má Rusko jako světová velmoc své opodstatněné teritoriální (vojenské) zájmy, pak já tomu docela rozumím. Můžeme si vzpomenout na americký radar, na vzkazy, které putovaly z Moskvy do Washingtonu a občané Česka v tom figurovali pouze jako obecenstvo.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Nastane renesance otevřeně angažovaných médií?
Komerční reklama je přežitý a bezcenný nástroj propagace potických cílů!
… Ivan Ducar | 14.11.12 13:40

Dobrý den, pane Vojtěchu Bednáři… Renesančně angažované médium je v dnešní době již naprosto bezcenný nástroj pro zisk náklonnosti veřejnosti, jdete na to špatně!, angažované médium je druh podvodu na principu televizní vkládané reklamy, vnímavý člověk má alergii na podobný druh manipulace a vy, pane Bednáři, pokud budete prosazovat podobné návody tvorby PR, což samo o sobě je přežitý způsob vedení kampaně, proklestíte lidem v nevědomosti jen další slepou uličku, zareagují na vaše aktivity chladně, odvrátí svoji pozornost k vřeštivému bulváru, přestanou vás brát vážně, promrháte finanční prostředky, projedete někomu další volby a nebudete mít dobrý spánek.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Klaus byl (bude?) dobrý předseda
Václav Klaus to myslel dobře, udělal špatně a bude chtít pomník • Hospodářská orientace na Německo, Rusko a Čínu je dobrá cesta • O Číňanech, kteří vás mají rádi, když na ně promluvíte čínsky.
… Ivan Ducar | 28.08.12 21:22

Václav Klaus je jediný člověk v tomto státě, který by se dokázal znovu postavit do čela politické strany, kterou stvořil, pročistit ji, obrodit, vyhrát naprosto jednoznačně volby a ve spolupráci s osvícenými lidmi typu např. Lenky Bradáčové vládou tvrdé ruky zarazit korupci.
Já chápu, že v období urychlené transformace totalitního státu na tržní hospodářství se kácel les a létaly při tom třísky, proběhlo to tak všude na světě. V malém státě my nepotřebujeme v čele nejsilnější politické strany nějakého mluvku, dobráka od kosti, umělce anebo pitomce… potřebujeme polovičního diktátora s vysokým IQ, člověka, jehož ego balancuje na hraně mezi rozeným vítězem a altruistou, což se nevylučuje a já to v mentalitě Václava Klause vidím.
Systém politických stran mi však nevyhovuje, politické strany bych zrušil a uvítal jednokomorový senát, složený z okresních hejtmanů, vzešlých z přímé volby občany s trvalým pobytem v daném konkrétním regionu. Plus prezident s velkými pravomocemi, nezávislá justice a církev odloučená od státu.

… Ivan Ducar | 29.08.12 02:52

A co byste měl k dispozici pro českou ekonomiku raději – čínské kapitálové re­zervy v bilionech dolarů a ruské přírodní zdroje, anebo prašivinou nakažené americké banky? Sledujete, jak se vytváří drobné zóny volného trhu na hranicích Číny, Severní Koreje a Ruska?
Selinuxi, já mám Číňany a Rusy rád, nic proti těmto národům nemám a říkám to už drahně let, chce to trochu sledovat společenský cvrkot na České pozici, rotace místních článků o Rusku, Číně, Německu, Evropské unii a možnostech vzájemné spolupráce, vzájemného ekonomického propojení, se vedou řeči už delší dobu.

Jednou jsem v Brně, pozdě v noci, zabloudil do takové zámecké čínské restaurace. Jejich rodinné klany se vždy ke konci dne scházejí, společně večeří a štěbetají. Seděl jsem u vedlejšího stolu, pusto prázdno, a čekal na své Kungpao a pelyňkový likér. Číňané jsou velmi společenské bytosti, samotu vnímají s nepříjemným pocitem, přizvali mne ke svému stolu a zdvořile mlčeli, nechtěli hovořit čínsky před stolovníkem, který by jejich zábavě nerozuměl. Vyměňovali jsme si drobné, rozpačité pohledy. Odložil jsem příbor, nechal si podat hůlky, nabral kopičku rýže, popřál čuonin chaoui khau a nebylo co řešit. Číňani se zachechtali, lámanou češtinou popřáli dobrou chuť, podávali jsme si koření, sykali nad rozpálenými sousty, šramotili hůlkami, kdykoliv jsem nastavil ucho, přeložili mi, o čem po sobě kníkají anebo přešli na český paskvil.
Číňané jsou skvělí lidé, Selinuxi. Totéž platí o normálních Rusech anebo Ukrajincích, jsou dobrosrdeční a společenští, když si tě oblíbí, snesli by modré z nebe.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Proticírkevní demagogie ČSSD
Petr Nováček je letitý pán a novinářská legenda… moje úcta k němu, vyjádřená neskrývaným a úspěšným pokusem zvrátit pokleslou diskuzi a přivábit spící velké hráče k pronesení slova.
… Ivan Ducar | 12.08.12 07:42

Trochu jiný pohled
Navrácení majetku nepřinese církvím mamon, ale povznese jejich vyčerpanou hrdost a důstojnost. Řádové sestry ani faráři nevymění své prošlapané boty za nové, tito lidé nebyli vedeni ke zhýralému světskému chování a své duchovní založení nevymění za spotřební způsob života. Církev nesvádí boj o mamon, domáhá se jen součásti své chřadnoucí hrdosti a důstojnosti. I ten nejchudší člověk dobře ví, že dokud nepříjde o svoji důstojnost, má dostatek síly čelit vlastnímu údělu anebo pomáhat bližním.

Já věřím, že pokud se zejména římsko-katolická církev dostane ke svému majetku, pak se zcela adresně postará o potřebné a sociálně slabší občany s mnohem větší zárukou, než sliby politických gaunerů v současné vládě.

Já nevěřím, že římsko-katolická církev, jejíž základem je pevný řád, zbohatne a začne opravovat omítky kostelů a nakupovat hedvábné sutany, pokud budou ve stejném čase strádat důchodci bez léků anebo trpět nouzí a beznadějí lidé bez práce, bez domova.

Vyhrocené vystoupení protirestituční spisovatelky v České televizi:
Téměř dokonalá karikatura archanděla Gabriela s rudými vlasy a černými linka­mi pod očima, kandidátka do Senátu Lenka Procházková, uvedla v České televizi informaci, že zastupuje názory 80% obyvatel České republiky. Jenže tohle bude asi trochu jinak, vážená dámo…

Jsem přesvědčen, že dodnes mnoho lidí, přestože nepraktikuje žádné náboženství, svým vlastním osobním způsobem uznává Vyšší moc, je to otázka životního poznání, stále se rozšiřujícího obzoru a vyrovnávání s realitou. Ještě v roce 1952, tj. pět let po nástupu komunistické diktatury, probíhala v základních ško­lách oficiální výuka náboženství (katechismu) a po jejím zrušení došlo na několik desetiletí k násilnému potlačování svobody náboženského vyznání a osvětového působení církve. Moje matka a její matka za života mi potvrdily, že praktikujících věřících občanů nebyla nikdy většina, nicméně dospělí ani děti v základních školách nevnímali výuku náboženství s averzemi, právě naopak – farář vedl děti k tradičním duchovním hodnotám, farář měl respekt mezi spoluobčany.
Pozitivní vztah k tradičním náboženským duchovním hodnotám zaujímala do poloviny 50. let minulého století mimořádně velká část našeho národa (žádných ubohých 20%, jak po nás huláká Archanděl Gabriel Procházková)… a nebýt čtyřicetiletého období komunistických perzekucí a přervané tradice, projevovala by většina občanů svoji úctu vůči církvi zcela jistě až dodnes. A úcta rovná se respekt.

 Vysvědčení ze základky v roce 1911 a 1952  

 Původní článek | Všechny komentáře 
Dlouhý opouští pozice v Goldman Sachs i ve firmě Telefónica
Kdysi dávno jsme s Istvánem Lékem táhli za jeden provaz… několik dalších slov o významu Německa pro obrodný proces Eropského společensví.
… Ivan Ducar | 07.08.12 00:52

Až Francouzům dojde dech, a já doufám že už brzy, Německo vyvolá mocenská jednání o řešení hospodářské krize a restrukturalizaci eurozóny. Pokud Německo Angely Merkelové získá legitimní rozhodující mocenský vliv a mandát pro změny, půjde do toho jako jeden tábor, jako jeden národ, i kdyby to měli zaplatit ze svého, oni žádnou zkázu nedovolí. A nepochybně budou následovat velmi tvrdá opatření. Občas mám pocit, že Němci na takový bod zlomu v podstatě už jen trpělivě čekají.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Jak s vráceným majetkem naloží čeští augustiniáni
Církevní restituce FOREVER… o svědomí, ale i homosexuální prostituci.
… Ivan Ducar | 16.08.12 18:51

Svědomí je ozdoba, kterou lze uvít jako věneček z pampelišek… lze jí lehce na­být, stejně jako lehce pozbýt. Skutečné svědomí mají jen děti, blázni a dospělí lidé, kteří se dětem (bláznům) chtějí podobat.
Jako dospělý člověk se můžu cítit spravedlivým, ale dobře vím, že to není díky svědomí. Je to díky pevným zásadám, je to díky pevnému hodnotovému řádu, který uznávám, a dobře vím, že ten se může z různých příčin změnit, protože jsem prostě jen obyčejný člověk a žádný Bůh.
Na hradě bych církevního hodnostáře klidně vidět mohl, dodnes mě to vlastně ani nenapadlo, díky za inspiraci.

… Ivan Ducar | 19.08.12 20:00

Pane Křivane… Petr Němec (což není jeho jméno) nikdy nepochopí, že lidé do kostela nechodí ze stejných důvodů jako on – aby kontaktovali faráře a zjišťovali možnosti jak protočit anebo vyprat své vlastní stamiliony. Náš Petr zřejmě s Au­gustiány nedávno jednal (ví, kde mají sídlo) a podmínky pronájmů asi nic moc, tak si maličko přisadil na netu, rejpnul. Petr je jedním z těch novodobých zlato­kopů, kteří by si církevní restituce velmi přáli, čekají v záloze a těší se na kšefty, mapují možnosti, slídí a předběžně testují, zatím nevyjednávají, jen lehce kon­verzují.

… Ivan Ducar | 21.08.12 01:28

Počet věřících z vám neznámých důvodů klesá… natalita českého národa také klesá a to z obecně známých důvodů – mladé rodiny jsou ekonomicky nesoběsta­čné, nejsou schopny si vytvořit anebo alespoň udržovat zázemí.
Je velmi jednoduché ožebračit římsko-katolickou církev, dostat její představitele do ekonomické závislosti a po čtyřiceti letech začít napadat její „špatné hospo­dářské výsledky“ (rozuměj tabulkové počty věřících).
Pochopte prosím jednu věc, pane Křivane – člověk, který se živil jako homosexu­ální prostitut a později napakoval podvodným byznysem na fejkových domé­nách, tady nebude nikoho poučovat o funkci náboženství, kterému nerozumí, nic mu neříká a jediným jeho zájmem je v církvi hledat partnery pro své obchodní investice. Ten byznys mu budiž přán, proč ne… ty moralistické kecy ať si nechá pro své kamarády nad chlastem a lajnami kokainu.

… Ivan Ducar | 16.08.12 20:57

Já osobně bych zcela osamostatnil jen římsko-katolickou církev, která byla při­pravena o skutečně podstatný majetek (pravdoláskoví křesťané, evangelíci, husi­té, bratrští etc. jsou jen potulkáři), zrenovoval bych pevný, historicky zakořeně­ný řád římsko-katolické církve v Českomoravské zemi a zakázal politické strany. Namísto politických stran nastolit jednokomorový systém Sněmovny okresních hejtmanů, vzešlých z přímé volby občany s trvalým pobytem na území jednotli­vých správních celků, římsko-katolická církev je z politického života vyloučena.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Musí česká veřejnost dostat levicovou lekci?
Kdyby se komunisté dostali k moci a dostáli všemu, co slibují, leccos by dokázali změnit a napravit. Kuráž na to mají a v minulosti po 89' ji už prokázali.
 … Ivan Ducar | 02.05.12 14:48

Rozdělování na politickou levici a pravici ztratilo v podmínkách České republiky smysl, je to jen metoda stále efektivního oblbování voličů. Nezáleží na tom, kdo je zelený, kdo je katolík, kdo je extremista… dnes už záleží jedině na tom, kdo je anebo není zloděj, kdo je anebo není gauner.

Uznávám pravicový řád, neváhám použít ani slovo diktát, který má s teatrální demokracií, vedoucí k rozkladu fungující ekonomiky, pramálo společného.
Začíná mne zajímat, jak by uspěli na jedno volební období Komunisté s většinou v parlamentu, tj. bez závislosti na hlasování Sociálních demokratů, Komunisté, kteří nemají se starým řádem v podstatě již nic společného. Pokud by totiž jednali alespoň zpoloviny stejně jako deklarují svůj současný politický program, především jeho sociální pasáže, pak by mohli pro nápravu zdevastovaných poměrů leccos udělat. Když před několika lety shazovali Židé fosforové bomby na ženy a děti v Palestině, KSČM jako jediná partaj dokázala veřejně vystoupit a pojmenovat zlo, vládní establishment tehdy neviděl, neslyšel. To vyžadovalo od komunistů velkou kuráž. Se stejnou kuráží by se jim možná zadařilo i v české vládě.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Vrátí souboj o Hrad do české politiky velká témata?
Skutečná svoboda slova dnes existuje pouze v internetových diskuzích.
… Ivan Ducar | 05.08.12 20:16

„Náročný, státotvorný typ debaty si lze ostatně představit jen v televizi a v rozhla­se…“

Náročný, státotvorný typ debaty si lze dnes už představit jedině na internetových stránkách, posledním relativně svobodném komunikačním prostoru, kde nedochází k manipulaci s veřejným míněním, k nakašírovaným, prolhaným anebo nacvičeným divadelním proslovům, kde kandidát musí bezprostředně čelit reálným otázkám svých potenciálních voličů ale především i odpůrců.

Vox populi, vox Dei!
 Původní článek | Všechny komentáře 
Exkluzivní výpověď profesionálního
cyklisty: Vítězové nejsou čistí
Lance Armstronga obrali úředníci o medaile… jsem zvědav, kdo se postará také o „steroidové triumfy“ pro afroamerickou tenisovou královnu Serenu Williams.
… Ivan Ducar | 26.08.12 19:45

Není nad vlastní zkušenost. Super rozhovor, samozřejmě, jen netuším, proč se dělají tajnosti se jménem cyklisty, který s Armstrongem jezdil „na vlastní oči“ :) Kdo se zajímá, ten ví, kdo se nezajímá, zjistí to během několika desítek vteřin na netu.
Jako amatér jsem si dal jednou o samotě přes 220 km na jeden zátah, vedro přes 30°, cesta na jižní Orlík často v kopcích, možná jsem málo pil, málo odpočíval, něco bylo špatně… asi na dvoustém kilometru kolaps, kdy jsem v naprostém vyčerpání a křečích ležel ve škarpě a půl hodiny myslel na nejhorší. Alespoň vím, na co se při přenosech z Tour koukám, taková zkušenost pomůže změnit názor, nemít plnou hubu keců.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Kdo rebelům v ODS prozradil obsah Nečasova dopisu Klausovi?
Spekulace jako základní publicistický nástroj českopozičních manipulátorů.
… Ivan Ducar | 10.09.12 03:43

Pochybuji, že samotný soukromý omluvný dopis se jako nápad zrodil v hlavě Petra Nečase a ten, kdo Nečasovi v rámci jeho osobní PR strategie radil, zřejmě i mluvil někde, kde neměl… anebo mluvil schválně, kde neměl. Premiér Nečas je v obklíčení vlastní smečky už delší dobu, zchromlý kus nepřežívá.
Václav Klaus nemá zapotřebí provádět klukoviny, o post předsedy vlády nestojí, jak uvedl v televizním interview a tyto spekulace označil za mediální kachnu.

… Ivan Ducar | 10.09.12 11:51

Do vysoké politiky patří vzdělaní a inteligentní lidé, což Petr Nečas objektivně naplňuje, ovšem nejlépe takoví lidé, kteří už po krylovsku alespoň trochu poryli držkou v zemi, to je veledůležitá součást státnické kvalifikace, protože obrousí nevhodné hrany superkorektního chování, postačí jen to přiměřeně korektní, které nevzbuzuje podezření z falešné pózy (dere se mi na jazyk jméno Josefa Luxe, ale o mrtvých jen v dobrém).
Lépe než hulvátem je býti vtipným, ironickým až sarkastickým hráčem, na úro­veň hulváta dokáže klesnout kdejaký votrapa, rozsekat protivníka silou vtipu svědčí o talentu.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Kauza Key Investments vstupuje do fáze nebezpečné pro politiky
Václav Klaus možná nebude svatoušek, aneb schyluje se k manažerskému řízení státu prostřednictvím politických stran?
… Ivan Ducar | 18.09.12 08:11

Tak ideální bude, pokud praskne, že Key Investments patří podle indicie Klaus do portfolia Petru Kellnerovi :)… v takovém případě se těch několik směšných stamilionů na uspokojení pohledávek věřitelů najde hravě.
A taky je možné, že Česko přechází nenápadně na nový manažerský model řízení státu prostřednictvím politických stran a pánové Kellner, Babiš, Bakala, Tykač, Komárek, Chrenek, Roman a spol. si pomalu a jistě prostřednictvím svých bílých koní (anebo přímo osobně) porcují medvěda. Já jsem pro.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Jan Fischer navazuje na Havla. A distancuje se od Klause.
Božena Němcová: „Já vím, táto, co udělám,“ řekl na to Honza; „v zámku jsem slyšel o jednom králi, který prý svolal mnoho učených, aby se s nimi hádal. Ať prý řeknou, co řeknou, on pořád říká: To je pravda! a komu by řekl: Ty lžeš! ten prý vyhraje a tomu dá buď mnoho peněz, anebo svou dceru. Já tam půjdu a budu se s ním hádat, až řekne: Ty lžeš!“
… Ivan Ducar|24.09.12 08:31

Zajímalo by mne, proč se londýnský bankovní úředník, pan jarmulka Fischer, distancuje od významného českého státníka teprve ve chvíli, kdy mu Václav Klaus už nemůže nabídnout nějaký džob (neboť odchází do důchodu)… proč se pan jarmulka Fischer nedistancoval od Václava Klause i v době, kdy ho jmenoval premiérem?
Zajímalo by mne, proč se pan jarmulka Fischer nehlásil k Václavu Havlovi také před rokem 1989, proč namísto statečného politického odboje v řadách disentu vstupoval do Komunistické strany a držel jazyk za zuby jako ovce.
Co vlastně chce tento pán? Být prezidentem České republiky? A proč?

… Ivan Ducar|24.09.12 09:20

Skippere, problém je trochu v tom, že přímá volba prezidenta je záležitostí výhradně fyzických osob a nikoliv politických institucí.
Je samozřejmě žádoucí, aby donátorem budoucího českého prezidenta byl pokud možno bohatý, slušný člověk s českým občanstvím, a nikoliv zahraniční gauner s oficiálně vytištěnými falešnými dolary.
Otázkou zůstává, zda nechutně bohatý člověk, potenciální donátor prezidentské volební kampaně anebo politické strany, může být z principu slušný člověk.
Moje odpověď zní: ANO, takový člověk existovat může :)

… Ivan Ducar|30.09.12 23:42

Hoxlaku, na něčem se určitě shodneme, protože pod jiným článkem jsem připojil takovou průpovídku, která s vašimi poznámkami souvisí:

Nedá mi to, cvičně si jeden zjednodušený pohled dopřeji :)… kdyby se na politické scéně dnešních dnů, s etablovanou levicí a pravicí a Kalousky a Sobotky, vyloupnul mladičký Václav Klaus anebo Miloš Zeman, nedotáhli by to tihle dva mládenci nikam, ty velikány z nich udělala historická příležitost, možnost tvořit nový svět, nový řád, byli jen ve správný čas na správném místě, český Klondike, možná – a teď se pouštím na velmi tenký led – kdyby se moc ponechala v 89' nadále komunistům, kradli by taky, ale díky sociálnímu cítění by toho rozkradli méně a měli bychom se dnes všichni lépe (viz Čuba a Slušovice).
 Původní článek | Všechny komentáře 
Karel Schwarzenberg a víra v šarlatány
Jak se loví profesor Václav Hořejší aneb hlavy pomazané na tenkém ledě.
… Ivan Ducar | 27.09.12 12:27

Profesor Hořejší veřejnost informuje, ale nikdy své informace nedokazuje, prostě spoléhá na uměle vytvořené bariéry mezi renesančními lidmi a knihomoly :)

V nemocnici jsem pracoval a viděl umírat desítky pacientů v přímém přenosu, pozvolna, pomalu, zpravidla po ozáření. Placebo bylo na denním pořádku (kapačky), alternativní medicína jakbysmet, jen se o tom nikde nemluvilo, nepsalo, záhy po převratu to ani nešlo, první juvenologové a iridologové v bílém plášti šířili povědomí o své praxi před '89 jen ústním podáním, člověk, který si dovolil pracovat s energiemi holýma rukama, byl vnímán jako cirkusový umělec. Jenže já u toho byl inflagranti, tyhle rozhovory v diskuzi na ČP už proběhly.

Vedoucím kliniky byl profesor K., který denně operoval, tedy nikoliv výzkumník s pipetami a petriho miskami. Lidé jako byl pan profesor nemají čas na publikační činnost, na výzkum, na světskou slávu polní trávu a zakládání si na indexech citovanosti ze svých odborných textů… oni se denně perou s rakovinou na operačním sále a po večerech pijou whisky, aby zůstali lidmi, aby neměli pořád před očima ta rozbagrovaná lidská břicha.
Jednou jsem se drze optal velkého guru v ten nejméně vhodný okamžik, kdy na sále řešil beznadějnou pacientku, jak to vidí s posmrtným životem… a světe div se, v klidu odpověděl, že to se neví, že je to všechno problém energie, která může nabývat různých forem, myslel to vážně, napsal o tom vědeckou práci, ve které se zabývá stavy při umírání, řekla mi to vrchní sestra, prostě jsem se trefil. Taky mi řekla, že sázela 50:50, že mě na místě umlátí.

… Ivan Ducar | 26.09.12 19:07

U vzdělaných lidí bych neočekával, že budou účinnost homeopatie vysvětlovat působením okultních „duchovních“ principů, píše Václav Hořejší.

Naopak, pane profesore, vzdělaní lidé jsou tou nejrizikovější skupinou pro vysvětlování čehokoliv čímkoliv a za každou cenu, pokora vůči nepoznanému je zejména u mladých vzdělaných lidí zpravidla na bodu mrazu.
Vzdělanost je obyčejný doplněk stravy vrozené inteligence, balík informací okolkovaný maturitním vysvědčením, diplomem.
Cožpak jste zapomněl, kdo to byl Srinivasa Aaiyagnar Ramanujan? Člověk, u kterého byste neočekával, že bude vysvětlovat geniální teorii řetězových zlomků na základě vědomostí extrapolovaných z učebnice algebry pro základní školy.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Operetní atentát na Václava Klause
Lidé se jim smějí, ale každý dnes ví, kdo je to Vondrouš a Smetana, měli kuráž a předvedli, že se těch mocných nemusíme bát. A taky o tom, že není dobré umlčovat nepřátele, každý člověk má hodně co říci.
… Ivan Ducar | 30.09.12 02:47

Každý z těch dvou (Vondrouš, Smetana) – jak vy říkáte pitomců, Martine, o trochu více pootevřel pandořinu skříňku společenské nálady, která začíná kypět ode dna hrnce, anebo se alespoň pokusil zapáčit pod jejím víkem, udělal, co umí.
Jejich směšné činy si všichni pamatují a pak se může klidně stát, že procitne podstatně chytřejší rebel a prohlásí: „Hele, já už pro tebe nebudu dělat to Euro, lezeš mi na nervy, založím si vlastní portál, kde se budou lidé vyjadřovat svobodněji.“
A přidá se další, doposud mlčící velmi chytrý rebel, který si uvědomí, že toho má on i jeho chráněnci po krk a nažene všechny policisty v jeden den darovat krev, čímž ochromí veřejnou správu.
Chladným a stranou nakonec nezůstane ani geniální a bohatý rebel, sebere pár miliónů a zaplatí vězněnému člověku za cenné informace pro rozkrývání trestných činů politických gaunerů.
A když už lidé nesedí za pecí, začali dělat vylomeniny a hrozit pěstičkami, ten největší rebel vycítí čas pro svůj comeback, svrhne zkorumpovanou vládu (což je v jeho silách) a nastolí nový rozumný pořádek.
Víte čemu se říká butterfly effect, Martine?

… Ivan Ducar | 29.09.12 20:27

Lidé se nedělí na přemýšlivé a radikály, což jsem vám již několikrát předvedl důkazem přímo zde na ČP – i vaši zdánliví nepřátelé toho mají hodně co říci a vy o poměrech v diskuzi budete rozhodovat pouze jako jeden z účastníků projektu, zachycujícího společenskou událost, tzn. jako autor úvodního článku anebo autor příspěvků při rozhovorech v diskuzi.
V internetových médiích neexistuje dogma z tištěných médií, v nichž je autor oddělen od svého čtenář, v internetových médiích je úvodní článek součástí on-line diskuze, kdy nejhodnotnější část informací přináší zpravidla až rozhovory, jejichž autoři se mohou od původního tématu i zcela odklonit a přinést úžasné výsledky.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Hrad: Útok na prezidenta je útokem na demokracii
Vážně nevážně o věcech vážných nevážných pod tiskovým prohlášením Kanceláře prezidenta republiky.
… Ivan Ducar | 04.10.12 13:04

Mám jednu kamarádku, velice energická žena, zvyklá toulat se přírodou a přežívat jako trosečník, ta se jen tak z něčeho nepodělá, shodou okolností vysoké IQ. Jednou jsem dostal skvělý nápad, lezla mi trochu na nervy, pořád něco mlela, dávala přednášky o latinských názvech lučních bylin… kropil jsem zahradu natlakovanou hadicí s ledovou vodou, z ničeho nic jsem jí poslal dávku přímo do obličeje. Vydala doslova nelidský skřek a padla k zemi, strašně se lekla. Volali jsme záchranku, měla srdeční slabost. Byl to prostě perfektní nápad…

Všiml jste si Václava Klause, kterému novináři záhy po incidenu strkali mikrofony přes okénko do auta? Měl zpomalený, těžký dech.

… Ivan Ducar | 05.10.12 01:33

Knight je můj sympatizant, pane Drdo, sleduje moje texty a občas polemizuje anebo oponuje, mám Knighta rád, je to můj oblíbený radikál. Vás mám taky rád, pane Drdo, jste můj oblíbený obdivovatel mého oblíbeného radikála.
Pokud tomu správně rozumím, Jane, od včerejšího dne držíte bobříka myšlení. No to mě poser… to jste vlastně vydržel téměř čtyřiadvacet hodin, než jste začal myslet a zjistil, že Česká pozice se asi úplně zbláznila. Blahopřeji :)

… Ivan Ducar | 05.10.12 01:11

Víte co je na Britských listech špatně? Je tam nuda, nemají obrázky u článků, většina nejslavnějších kreslířů 19. a 20. století se živila tvorbou novinových ilustrací, černobílé pérovky na umělecké úrovni, bez kresbičky jsou sebelepší články jako bez duše, pane Marku, atentát na Klause bez Jiránkova králíka je o ničem.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Zavřeli Dalíka. Kdy ho ale pustí?
Jak se hrajou šachy ve vysoké politice anebo ve firmě.
… Ivan Ducar | 09.10.12 16:57

Pracoval jsem ve firmě, kde se jednou za 3-4 měsíce najímala do vysokého managementu atraktivní, jazykově vybavená a poměrně kvalitně vzdělaná blondýna, disponující velmi nadstandardními privilegii mezi zaměstnanci. Jejím úkolem bylo v případě potřeby nacpat kabelku bankovkami (úplatek z ruky do ruky) a odnést jej konkrétnímu příjemci, případně tam s kýmkoliv a s úsměvem na rtech ve firemním zájmu píchat na stole.
Životnost takové messengerky byla přibližně tři měsíce, kdy už toho věděla příliš mnoho a byla nahrazena novou figurantkou. Ojetina byla odsunuta na méně viditelnou, nicméně velmi pohodlnou pozici někam do garáží, načež po půl roce se po ní ve firmě slehla zem. Její funkce neměla žádné konkrétní označení, resp. něco jako asistentka CEO (rozuměj poradkyně pro byznys), aby její výplata na páskách a tučné vedlejší odměny dávaly smysl i pro berní úřad.
Zdůrazňuji, že ani jedna z nich nebyla tupá, právě naopak. Jedno vím jistě – po půlročním angažmá se na firemních večírcích už poměrně hodně ožíraly. Cítil jsem za tím jakési vnitřní zoufalství. V byznyse platí pravidlo – něco za něco.
Takže přeji našemu vládnímu figurantovi pevné nervy.

… Ivan Ducar | 09.10.12 18:27

Nabídnul jsem pravdivou historku a pokusil se nastínit, že spekulovat netřeba… všude to funguje na stejném principu, figurant Dalík skončí špatně, dříve nebo později, jednou se po něm slehne zem, na šachovnici je asi tak na úrovni – no, řekněme střelce (kůň je platněší figura), střelec se používá k jednoduchému obkličování soupeřovy pozice, blokování prostoru pro soupeřovy tahy anebo jednorázovým výpadům ze zálohy a sběru významnější figury, lze jej beze ztrát obětovat.
Hrajete šachy, Sebobe? Politici hrajou šachy, Kalousek je šachový velmistr, nicméně nedávno musel obětovat královnu, je to vůl :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Nobelovka za mír: Proč nebýt ještě globálnější?
Barack Obama je novodobý George Washington.
… Ivan Ducar | 14.10.12 04:22

Domnívám se, že jen skutečná lidská kreatura by si dokázala pohrávat s myšlenkou, že Barack Obama obdržel svoji Nobelovu cenu míru za velké nic, Barack Obama, který jako „čistokrevný negr“ přesvědčil rasismem prolezlou americkou společnost, aby jej zvolila za svého prezidenta a v den inaugurace plakali potomci otroků i otrokářů svorně jako želvy. Nehledě na cokoliv, co pro Ameriku udělá anebo neudělá třeba do konce svého života, je tento muž stejně nesmrtelný, jako George Washington.

Mimochodem… zkusil jsem přemýšlet, koho bych na letošní Nobelovu cenu míru navrhnul já (kdyby se mě někdo zeptal). Viděl jsem ji nedávno zpívat v pořadu Jana Krause a když podtrhnu a sečtu „globální účinky“ za posledních pět let, od roku 2007, kdy získala společně s Hansardem Oscara za píseň Falling Slowly, dal bych klidně tu Nobelovku za mír Markétě Irglové, je to už strašně dávno (Elton John & Lady Diana?), kdy někdo dokázal svojí lidskostí vyvolávat „mír v duši“ tak opojně, jako to dokáže právě Markéta Irglová.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Pospíšilův recept: Nerecyklujme elity 90. let. Chce to mladou krev.
Mladý jeliman vytváří establishment z nových mladých jelimanů • Zahraniční zkušenost není měřítkem kvality vzdělanosti • Manažerský systém řízení desetimilionové „metropole“ ve středu Evropy • Co si lze představit pod pojmem „homosexualismus“.
… Ivan Ducar | 19.10.12 11:59

Martin Shabu aka Jiří Pospíšil: „Nerecyklujme elity 90. let. Chce to mladou krev.“
Takže pokud si někdo projde politikou, naseká chyby, ze kterých se poučí a získá tolik potřebné zkušenosti, je načase ho nahradit novým jelimanem, který naseká znovu tytéž chyby, ze kterých se poučí, získá tolik potřebné zkušenosti a bude rovněž vzápětí nahrazen novým jelimanem… Shabu je prostě logik! :))

… Ivan Ducar | 20.10.12 15:37

Zahraniční (značkové) vzdělání má přibližně stejný význam, jako značkové džíny – placebo effect, tzn. dáte za to více peněz, jeliman udělá dojem na jiného jelimana, ovšem reálná přidaná hodnota v tom není, podstatou módních trendů (zahraničního vzdělávání) není praktický účel, ale ikonografie. K úrovni vzdělávání na zahraničních univerzitách se v diskuzi na ČP vyjadřují i docenti, profesoři, anebo významní komentátoři. Musíte sledovat a číst, Kulihrachu, především významné komentátory, pokud se budete věnovat pouze výměnám plků s Pacienty, ztrácíme oba dva čas.

… Ivan Ducar | 18.10.12 20:33

Dobrý večer, Vladimíre… model řízení státu prostřednictvím politických stran je pro desetimilionový národ nepoužitelný, Česká republika je v podstatě zvící jedné světové metropole.
Pro řízení desetimilionového státu je vhodný městský systém správy, manažerský systém správy.
Nechápete Pospíšilův servilní postoj vůči premiérovi?… Vladimíre, do jaké míry jste seznámen se vzorci chování, fenotypem homosexuálů?

… Ivan Ducar | 19.10.12 14:02

Vaše spřežka ikdyž (iDNES?) by se dala s úspěchem zobecnit, Vladimíre, viz nahoře. Taková hesla, jako dožadovat se mladé krve a nerecyklovat stáří a zkušenost, bych očekával spíš na erotické seznamce.
Snad si nemyslíte, že já se čtyřprocentními nějaký problém mám, tedy iKDYŽ občas mám… já jsem si musel na vojně odbouchat 2 roky na tvrdo, zatímco homosexuál dostal automaticky modrou, zkuste mi vysvětlit proč, Vladimíre? :)
Pokud tuhle moji poznámku rozebereme až na dřeň, bude po toleranci veta. Homosexualita se před '89 pečlivě utajovala, zatímco před odvodní komise nakračovali homosexuálové s vítězným pohledem. O čem to vypovídá? Něco o riziku šikany v maskulinním kolektivu? Nikdo by se to přece nedozvěděl, homosexualita byla pečlivě utajovaná. Vypovídá to něco o povahových vlastnostech homosexuálů.
PS: „Nikde ve světě takový model není“… taky to podle toho ve světě vypadá. Je čas na změnu, na Nový řád, Vladimíre. Anebo se domníváte, že Masajové anebo Křováci (Bohové musí být šílení), ti lidé, kteří spolu dokáží vycházet na principu rodových klanů, znají pojem politická strana? Americká společnost funguje na bázi politických stran anebo rodových klanů finančních oligarchií? Co je pouze zástěrka a co realita? A proč ne taky v Česku?

… Ivan Ducar | 19.10.12 23:10

Mladý jeliman se poučit dokáže… ovšem co to má společného s placením hypotéky na jeho dům, s placením leasingu na jeho automobil?
Raději zkušeného, který si už nakrad a dostal jasné varování, než poučeného, který si nakrást teprve pokusí… protože politika není perspektivní zaměstnání, je to jen dočasná příležitost. Jakmile jde o prachy, Kocourkovskej, nevěřte nikomu.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Karel Janeček na naivních vlnách?
„Pozitivní evoluce“ započala v českém literárním teritoriu asi před deseti lety, tehdy se tomu neříkalo nijak, jen nepřátelé obrodné energie vládli mnohonásobně větší palebnou silou, oportunisté, čmuchalové a udavači byli u kormidla.
… Ivan Ducar | 22.10.12 13:34

PR je práce pro textaře s literárním nadáním, pane Bednáři, nestačí uvažovat a psát mazaně, mazaně se píšou profesní životopisy, příbalové letáky, reklamační stížnosti, z mazaných textů nevyzařuje energie, mazané texty vaši energii naopak vysávají, jako čtenář musíte spekulovat a dělat práci za novináře. Pokud pro nějaký server píšou novináři mazaně, diskuze pod jejich články zejí prázdnotou, lajky na nule, čtenář je zde vysáván, namísto aby byl nabíjen… dokud se mezi mazané publicisty a čtenáře nevloží textař s literárním nadáním, který z mazaných článků vytvaruje drobné zárodky skutečného PR, takové zvláštní opalizující kamínky, malachitové, jaspisové, granátové – kamínky, přitahující pozornost způsobem, o kterém si mazaný novinář může nechat jen zdát, vyzařují energii, probouzí kundaliní, hadí sílu, v tomhle tkví tajemství úspěchu publicistického serveru s velkou návštěvností, pane Bednáři.

… Ivan Ducar | 22.10.12 12:24

Pane Křivane, světová oligarchie, to jsou lidé, kteří nic neumí, nedokáží vytvářet žádné hodnoty, vesměs se jedná o zdegenerované rodové klany, které mezi sebou souloží navzájem (Paris Hilton, Rotschildové apod.), takoví lidé vlastní jen peníze, jejichž prodejem (ano, prodejem peněz) vydělávají další peníze. Jsou to průměrní trhovníci s penězi, vesměs židovského původu – předstírají intelekt, zatímco ve skutečnosti provádí jen primitivní obchodní operace, dokáží spočítat nanejvýš úroky z půjčky. Kdyby to nebyla pravda, pane Křivane, už dávno by lichváři vydělávali na trhu s deriváty, jako Karel Janeček… ostatně několik miliard je v rámci světové oligarchie stejně pakatel.
Je jasné, že pokud skutečný byznysmen a matematik vytvoří geniální know-how, které není postaveno na bázi primitivních obchodních operací, vytěží ze svého nápadu velmi slušný zisk i bez lichvy.

… Ivan Ducar | 22.10.12 13:36

Bohatí lidé žádnou uzavřenou, nepřístupnou skupinu nevytvářejí, kdo umí, ten zbohatne, kdo neumí, ten nezbohatne anebo hodně brzy prošustruje zděděné majetky. Navíc – kdo umí, kolikrát ani nemá potřebu zbohatnout.
Problém je v tom, ža ať je příslušník finanční oligarchie bohatý anebo dočasně chudý, rozhodně má plnou hubu keců, díky kterým se snaží udržovat v kontaktu se společenským establishmentem, i kdyby kráčel o žebrácké holi (vzpomeňte si na rozhovory matky a dcery ve filmu Titanic). V tom bych s vámi i souhlasil – neskočit na lep žvanilům není zrovna snadné, ovšem žádné výsadní postavení ani výhody jim pracně pěstovaná image zazobance neposkytuje, nikdo jim zadarmo nedá ani korunu.

… Ivan Ducar | 22.10.12 21:58

Systém voličů a jejich potenciálních manipulátorů je tak obrovský (početný), že bych se divil, kdyby dodnes neunikly nějaké konkrétní důkazy o podvodech anebo manipulacích, že by někdo nevynesl zevnitř agentur citlivé informace, důkazy typu „Watergate“, vždy se potýkáme jen s domněnkami. Tahle skutečnost téměř vylučuje existenci celosvětově organizované manipulace. Ještě nedávno jsem se pohyboval pracovně mezi lidmi, kteří navrhovali volební kampaň pro ČSSD, byla to banda ztracených existencí, alkoholiků, PR agentury tahají prachy ze svých klientů, poslední skutečně účinnou kampaň v česku měl králíček Azurit :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Janečkova pozitivní Jihlava
Případová studie: Extrémně paranoidní virtuální pacient, Petra Bostlová, čelí účinkům pozitivního vlnění, je rozebrána na součástky a znehybněna.
… Ivan Ducar | 25.10.12 06:54

Hele, já se s vámi nechci příliš pouštět do přestřelky, Petro, ale zmiňujete něco o placených diskutérech (nádenících)…
Není pravda, že placení diskutéři mají kdovíjakou moc v chatu na Fb i kdekoliv jinde, jsou to zpravidla jen tlachalové, nástrojem nádeníka je bulvární štěk, lež v podobě nenávisti anebo falešného obdivu, jejich programová přízeň či zášť je primitivní a průhledná, čtenáři zdravého rozumu – a těch je absolutní většina – nejsou hloupí, nádeníky ignorují, nádeníci ztrácí volume, jakmile se mezi nimi zjeví jungovský x-faktor (JXF) vyzařující pozitivní vlny. Karel Janeček není objevitelem účinků pozitivní energie, esoterika je nejstarší forma povznesení lidského ducha. Myslím, že jste jediná, kdo placeným diskutérům (nádeníkům) přisuzuje větší význam, než je třeba, anebo jejich schopnosti přeceňujete.
Cvičně, na Fb stránkách LIDEM, jsem dokázal zkraje jejich vzniku počátkem roku 2012 zpacifikovat celá hejna nádeníků a sebrat jim špatnou energii, nikdy jsem tak nečinil za úplatu, jednal jsem z přesvědčení, což placené diskutéry handicapuje, obnažuje v jejich duchovní nahotě, staví do role obyčejné virtuální klaky. Pokud vám jde o dobrou věc, Petro, začněte myslet pozitivně – pokud máte co říci, vstřícné jednání vám na přesvědčivosti neubere. Nadprůměrně inteligentní člověk není schopen nenávisti.

… Ivan Ducar | 26.10.12 11:40

Esoterika není zrovna ženská liga… anebo slyšela jste někdy o Bozích s dámským přirozením? Takzvané Bohyně známe z řecké mytologie, ve skutečnosti to však byly jen milenky Bohů, ty holky o ničem podstatném nerozhodovaly, s Bohy jen píchaly a pojídaly hroznové víno.
Nebýt jako křesťan schopen jiného než pozitivního myšlení svědčí o drastické, násilné převýchově, o záměrném mrzačení duše, ve své přirozenosti je totiž člověk schopen myslet jakýmkoliv způsobem, o svém zaměření na pozitivní myšlení se svobodně rozhoduje podle okolností, voják ve válce by s pozitivním myšlením nepřežil ani hodinu.
Pokud je lidská duše zmrzačena drastickou převýchovou na pozitivně uvažujícího křesťana, pak se – aniž by si to uvědomovala – dokáže velmi zle chovat vůči svým bližním, jakékoliv své počiny považuje bez rozdílu za projevy dobra. Na základě vašich písemností se domnívám, že je to případ i Petry Bostlové.
Nebýt schopen nenávisti automaticky neznamená, že člověk přemýšlí neustále pozitivně, přemýšlet pozitivně obnáší spotřebu 20 litrů na 100 kilometrů, motor je třeba šetřit, používat rozumně, efektivně, většina lidí má jeden motor na jeden život. Někteří lidé mají jeden motor na jeden den, to jsou ti Kováři, Petro, každé ráno se znovu narodí.
O tom, proč je dobré občas i nenávidět, je dobré hovořit před králíky… člověk, který je loven, nemá stejný výběr jako lovec. Petra Bostlová není lovec, našla si ve skříni bouchačku po tátovi, ale to z ní lovce neudělá, pro Petru Bostlovou má svět záhonky se zelím. Tak praví kováříček.

… Ivan Ducar | 26.10.12 11:29

Tomáš Baťa, Henry Ford, Alexander Solženicyn, občan Kristus, prorok Mohammed, poutník Buddha, proutník Casanova, venkovan Rasputin, kazatel Jan Hus anebo Giordano Bruno… je důležité, abychom z každého velkého ducha národů přejali to nejlepší a pozitivní, co nám svým učením nabídli, aby každý pozitivně uvažující člověk přispíval do občanské společnosti tím nejlepším ze své víry, ze svého vzdělání, ze svého přesvědčení. Naopak je třeba bránit lidi dobré vůle před werwolfy jakéhokoliv původu, před snahami příslušníků páté kolony o rozklad národnostního cítění, být hodný ještě neznamená být hloupý, je důležité nebát se ukázat duchovní sílu a nezdráhat se jejího použití na obranu domova.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Nechte si za příspěvky na sociální síti platit
Počet lajků anebo štěkanců nevypovídá na síti o ničem, obsah nelze nahradit množstvím ani brakem.
… Ivan Ducar | 27.10.12 15:14

No, už se těším na ty koncerty z obývacích pokojů. Samozřejmě! – stačí nabídnout pár dolarů na cigarety a z mainstreamového šulína anebo intelektuálně atrofovaného staříka vyroste přes noc nový David Latterman :)
Kvalitu sociálních sítí, komunikačních, literárních anebo publicistických serverů určují vůdčí osobnosti v on-line chatu, to jsou lidé, kteří své schopnosti anebo aktivity rozvíjejí dlouhodobě z vlastní ctižádosti… úplatek za jedničku v žákovské knížce (podobně jako bakšiš za aktivitu na sociální síti) s jejich brvami ani nehne, to jsou výchovné prostředky pro bezvýznamné nuly do počtu.

„Okamžitě si ho oblíbily celebrity mezinárodního věhlasu.“
Jak můžete naletět, pane Matějčku, tak lacinému marketingovému triku? Na netu přítomnost celebrit v hlavním proudu nic neznamená, naopak, odhalují zde jen svoji duševní prostotu, anebo nabalují a zahlušují diskuze celými hejny trollů a spamerů. Celebrity si zakládají své osobní profily, webové stránky a zejména tam shromažďují lajky, bezcenné projevy adorace.
Jednoho dne odejde z mainstreamu generace, kterou nevychovaly smartphony, esemesky, smajlíky a chaty narvané pilinami, mainstream zahltí články nafukované na počet znaků a vyakčněné bezobsažnými superlativy… růžové sady zarostou býlím, zreznou kliky ve stínadlech.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Co jsme si mysleli, že je kapitalismus?
Tereza Matějčková je vynikající mladá publicistka (studentka), oceněná v letošním roce Hlávkovou cenou, ojedinělý zjev v rámci prohlubující se bulvarizace serveru Česká pozice. Její rešerše Liessmannovy knihy, rozhovory v diskuzi na téma „manažerské správy státu“ a moje kontra.
… Ivan Ducar | 27.10.12 17:16

Vynikající práce, slečno Matějčková, tedy rešerše Liessmannovy publikace, skvělé počtení!

„Proto bylo seznáno, že bude vůbec nejlepší, když zavládne manažerský duch úplně všude – od veřejných institucí po vzdělávací zařízení až po nemocnice. Nakonec byl sám stát coby veřejná věc pojat jako podnik, kterému se daří, je-li spravován šikovným manažerem.
Objev nefunkčnosti manažerské správy… etc. bla bla bla“

Nefunkčnost manažerské správy nezpůsobuje podstata kapitalismu, nýbrž korupce v řadách politiků a státních úředníků, se kterými manažerské struktury svádí odvěký, nečistý a ne vlastní vinou velmi nekalý boj.
Výše uvedené poznámky jistě nejsou leitmotivem celého textu Liessmannovy publikace, ovšem toto konkrétní nehorázné pochybení v jeho vývodech je směšné stejně, jako legendární projev Milouše Jakeše na Červeném Hrádku.
Doposud nikdo nikdy nenastolil ryze manažerskou správu státu a nelze tedy zasvěceně odhadovat, jak hodně by takový správní systém poškodil elementární lidské hodnoty, které pan Liessmann vynáší jako své trumfy, jako argumenty.
Veřejně prospěšných institucí, které zřizuje a spravuje soukromý kapitál je po celém světě obrovské množství, zejména v pro mne tolik oblíbeném Německu, ani v České republice není tento fenomén již zcela neznámý – jedná se o soukromé vzdělávací ústavy, lékařské kliniky, seniorské domy… k takovému rozmachu by rozhodně přispěly i církevní restituce, které však poměrně oprávněně naráží na jejich procesní nedomyšlenost.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Karel Randák byl obviněn kvůli zveřejnění odměn premiérovy poradkyně
Politolog je člověk, který vystudoval mýdlovou bublinu, slídí a vykrádá rozumy v internetových diskuzích a druhého dne si hraje na chytrého za peníze • Běhám po netu a lomcuji korunami stromů, občas jako anděl, jindy jako uličník.
… Ivan Ducar | 01.11.12 06:13

Titul do nicku si může zvolit jen naprostý hlupák, Martine, protože není nic snazšího, než usvědčit ze lži člověka, který předstírá vzdělání. To vůbec neznamená, že velký rozhled je podmíněný pouze oficiálně nabytým vzděláním… ovšem mezi velkým rozhledem a oficiálně nabytým vzděláním je zásadní rozdíl, velký rozhled vnáší do myšlení kreativitu a svobodu, kterou dokáže využít například umělec; oficiálně nabyté vzdělání devastuje libido, vyvolá změnu osobnosti – to vše ku prospěchu výkonu praxe, kde jsou salónní manýry naopak nežádoucí.
Mezi rozumnými lidmi panuje všeobecná shoda, že poznatky o řádném vzdělání se netýkají takzvaných politologů… politologové jsou postmoderně zmutovaná hovada, předstírající oficiálně nabyté vzdělání za účelem šíření BSE (nemoci šílených krav) v doposud psychicky nepodlomené části lidské populace. S nástupem postmodernismu svět opustil klasické vnímání krásy a rozlišování mezi černou a bílou… postmoderní krásu lze předstírat, postmoderní pravdu má kdokoliv, postmoderní vzdělání lze vystát ve frontě.
Postmodernismus je cestou do pekel, protože odmítá zákon přirozeného výběru, v postmoderní společnosti nemají krása, inteligence a talent žádný význam, nárok na sebevědomí a vyslyšení má každý člověk, masturbace bez vyslyšení totiž postrádá duchovní rozměr a do kina nelze chodit jen kvůli krabice s popcornem, zatímco Tyra Banks ukazuje na plátně pipinu. Tak pravil Praotec politolog.

… Ivan Ducar | 01.11.12 23:57

Platí to, Vladimíre, platí… ale jen velmi vnímavý člověk pochopí, že nikoho neurážím, když uvádím, že učenost devastuje libido a změní osobnost, platí to stejně pro muzikanta jako pro matematika, vzdělanostní drill má dvě strany mince, rozšiřuje obrovsky exaktní rozměr myšlení, ale přiškrtí ventily obyčejné spontaneity. To ale nevadí, každému co jeho jest a čeho si žádal, člověk nemůže chtít od života vše.

… Ivan Ducar | 31.10.12 19:27

Nepovažuji se za čestného člověka, Martine, kdybych byl čestný člověk, seděl bych už dávno v base za několik desítek vražd, hodný a tolerantní člověk nemůže být čestný již z principu své povahy – hodný a tolerantní je vycvičený pes anebo lidský sluha, já jsem jen obyčejný pes, anebo přesněji vlk, potomek werwolfa… ctnostný je germánský Viking s rohatou přilbicí potřísněnou krví zlojedů a zluhů.
Řeč není o tom, kdo je ctný, řeč je o tom, kdo může nabízet čestné slovo. Já ho nenabízím, bojuji jako vlk. Vám doporučuji nabízet čestně prolhané slovo, jako sluha se shrbenými zády, jste čestně prolhaně důvěryhodný :)

… Ivan Ducar | 01.11.12 22:38

Jsem typ hráče, který občas mívá poslední slovo, ale skutečně jen občas, protože mým úkolem je pobíhat po netu a lomcovat korunami stromů, občas jako anděl, jindy jako uličník.
Někdo lpí na popisném způsobu psaní, někdo jiný holduje nepopisné, surrealisticky pojaté tvorbě textů podobně, jak protichůdně malují obrazy třeba Max Švabinský anebo Jackson Pollock, dva různé přístupy v těsné blízkosti tvoří Babylónskou věž. Ani nevím, kdy jsem to zkusil poprvé, ale v ten okamžik začala proudit mezi dvěma lidmi čistá energie, oproštěná od obsahu, stal se malý zázrak. Každý, kdo se zajímá, dobře ví, že Picasso začínal kresbami sice krásných, reálných, ale nudných portrétů, dělal totéž, co dokáže obyčejný fotoaparát. Teprve později se naučil zobrazit energii, nebylo to vlastně vůbec složité, postačilo se osvobodit od cizích očekávání a věřit jen vlastním pocitům, instinktům. Jste případně na tahu, monsieur.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Čínští komunisté si předají moc. Jsou však připraveni zříci se maoismu?
Moji přátelé, kteří se narodili anebo dlouhodobě žijí v Číně, Singapuru, anebo Hongkongu, se českým novinářům smějí.
… Ivan Ducar | 07.11.12 18:15

Dobrý den, pane Klimeši, proč chcete Číňanům pořád tak vehementně něco brát, upírat z jejich historie, dehonestovat jejich národní hrdost? Jako by nestačili ti hloupí Japončíci a vaše články. O Masarykovi se toho v naší zemi snad nažvaní málo? O Lincolnovi v Americe? A někdo to myslí ještě dnes vážně?
Já se domnívám, že Číňané hovoří o svém Mao Ce-tungovi především už jen ze slušnosti a úcty k vlastní historii. Měl byste se chovat také slušně, pane Klimeši, a nepokoušet se neustále Číňanům roztahovat prstíčkem řitní otvor, oni se toho zbaví někde v bambusovém lese podle vlastního uvážení, bez vaší asistence.

… Ivan Ducar | 09.11.12 02:13

Kocourkovskej – komunismus není demokracie, navíc čínský komunismus má povahu feudálního zřízení, čínský komunista je vlastně druh aristokrata… proč by tedy neměl patřit čínský „papaláš“ z podstaty své politické funkce k honoraci?
 Původní článek | Všechny komentáře 
Je tradiční pravolevé pojetí politiky překonané?
Vraťme se k čemukoliv, co se podobá konstituční anebo parlamentní monarchii.
… Ivan Ducar | 11.11.12 14:11

Pane Kučíku, vy si nepokládáte základní otázku – k čemu totiž pravolevé politické strany ve skutečnosti slouží: K organizaci rozkrádání veřejných financí pod zástěrkou společenské hry na demokracii. Žádný jiný význam politické strany nemají, nikdy neměly a nikdy mít nebudou.
V takovém světle jsou pravolevé politické strany samozřejmě aktuální, aktuální byly a aktuální vždy budou!… protože vždy bude existovat společenská vrstva parazitů, která osvědčený model vysávání spoluobčanů prostřednictvím vysokých politických funkcí a korupce bude všemi silami udržovat při životě, vítězové a poražení mezi parazity se budou organizovat do pravolevých politických stran, aby bylo jasné, který parazit zrovna krade a který parazit musí dočasně potupně pracovat.
K účinné ochraně veřejných financí před politickými gaunery je zapotřebí jen dobrá vůle, což je pojem, který nemá politický obsah, tedy pravý ani levý, pojem mající pouze lidský rozměr, a proto se nejlépe prosazuje logicky v rámci alternativních občanských formací, případně politických hnutí.

Zapamatuj si, Vítku: Alternativa/politické hnutí = Všichni lidé dobré vůle.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Sympatie západní Evropy k Izraeli se někam vytratily
Osvětové texty Benjamina Kurase jsou „ozdobou“ české sionistické propagandy.
… Ivan Ducar | 16.11.12 02:34

Dnešní zpravodajství ČT24 / V pásmu Gazy je zavražděn velitel ozbrojeného křídla Hamasu, vzduchem létají palestinské rakety, židé startují své americké stíhačky, Peterczech sedí doma před obrazovkou a svírá v dlani bobra.
Na otázky Martina Veselovského odpovídají izraelský velvyslanec Jaakov Levy a palestinský emisar Mohamed Salaymeh.
Jaakov Levy přímo ve studiu demagogicky opakuje stále tutéž frázi o eliminaci strategické hrozby pro sužovaný lid Izraele, Martin Veselovský se svým typicky potutelným způsobem usmívá, chytá za rypák a pokládáním stále jednodušších otázek pokouší vyrazit z Levyho něco pravýho, autentickýho… blahopřeji, Martine, je už skutečně na čase začít vnímat ty izraelské komedianty s určitým nadhledem :)
Komentář Salaymeha je pro českého diváka zprostředkován formou neveřejného simultánního překladu (do sluchátek), otázky Martina Veselovského jsou „izraelským špionem“ nepochybně zcela záměrně zkreslovány :), Salaymeh totiž odpovídá v podstatě na jiné otázky, než jaké mu český moderátor pokládá, působí tak dojmem zmateného člověka, Veselovský se místy natáčí směrem k plazmě, aby se ujistil, že palestinský velvyslanec při interview nepopíjí rum.

Jak dlouho budeme snášet manipulace a podvratnou činnost v českých médiích? Kdo v České televizi zařídil, aby izraelský velvyslanec vypadal jako pan spravedlivý a ten palestinský jako zmatený trouba?
 Původní článek | Všechny komentáře 
Jihočeská radní za KSČM se brání: Chci jen kvalitní školy
„Pokud se komunisté chtějí znovu zařadit do řídících procesů ve společnosti, měli by se rozumně a velkým obloukem vyhýbat resortům školství a justice“… tohle zopakovali v následujících dnech všichni od Besta po Hvížďalu • Čistokrevná flame-war pod taktovkou vynikající novinářky Marie Reslové • Profesor Hořejší ve standardní roli mudrlanta.
… Ivan Ducar | 21.11.12 03:20

Pokud se komunisté chtějí znovu zařadit do řídících procesů ve společnosti, měli by se rozumně a velkým obloukem vyhýbat resortům školství a justice, není moudré hned zkraje dráždit hada bosou nohou. Těch prcků s transparenty je mi upřímně líto a docela se těším na článek s panem Manipulátorem, na jeho ódu za svobodu.

… Ivan Ducar | 21.11.12 12:49

Mengano, Komunisté jsou dnes již očištěni, za činy svých předků se omluvili, staré kádry z 50./60. let jsou po smrti a mladší soudruzi typu Jana Fischera, Vladimíra Dlouhého, Miroslava Jansty a jim podobných vytrvalců do poslední chvíle před 89' dávno zběhli k pravicovějším anebo ryze pravicovým stranám, anebo z KSČ vystoupili a urychleně a potajmu se zahnízdili na nějakém teplém místečku ve státní instituci, například Akademii věd.

Zlo největšího rozsahu napáchali teprve normalizační komunisté nekrvavým způsobem, za třicet let pokřivili naděje a životní osudy mnoha milionů mladých, nadějných a talentovaných českých a slovenských občanů, zabránili jim studovat, veřejně umělecky tvořit, rozvíjet své schopnosti důstojným způsobem.

Je také dobré si uvědomit, že do epochy normalizačních komunistů (70.-90. léta), které já osobně považuji za největší hnůj od druhé světové války, patří právě Vítězslava Baborová. Někoho mučit a zabít jako v 50. letech je velmi kruté, ovšem někomu zmrzačit život a nechat ho žít s těžkým poraněním, těžkým duševním traumatem dalších šedesát let, je nesrovnatelně odpornější zrůdnost. Plíživý rozklad občanské společnosti za normalizační Husákovy a Biľakovy éry po sobě zanechal mnohem větší spoušť, než soudruzi estébáci v 50. letech.
Odpustit normalizačním, zvláště povedeným, vypaseným a vyšlechtěným komunistickým sviním by měli především lidé, kterým tehdy ublížili a světe div se – tito lidé jim zpravidla již odpustili (viz nedávná slova Vítězslava Jandáka v parlamentu apod.), je jasné, že současné děti s protikomunistickými transparenty slovy Ježíše Krista nevědí, co činí.

Já jsem normalizačním komunistům, jako je Vítězslava Baborová, již dávno od­pustil, nemám chuť v sobě nadosmrti nosit cizí hnůj. Taky je pravda, že komunisté projevili v polistopadové době velkou kuráž, když jako jediní, nahlas a přímočaře pojmenovali, napadli a odsoudili izraelský terorismus v Palestině, stejně jako dnes ústy Vojtěcha Filipa!
 Původní článek | Všechny komentáře 
Prezidentské volby: Národ čeká bujarý masopust
Elektronické hlasování změní zásadním způsobem poměry v České republice • Táňa Fischerová nám zahraje prezidentku podle Stanislavského metody.
… Ivan Ducar | 24.11.12 18:25

Mně se docela zamlouvá metoda elektronického hlasování, i když vím, že se o jejím zavedení v EU vedou spory… zabezpečené elektronické hlasování je jedna z mála věcí, do které se vyplatí narvat velké peníze a dotáhnout ji k dokonalosti, elektronické hlasování zřejmě přitáhne k volbám – odhaduji možná až 90% populace s volebním oprávněním a zásadním způsobem změní společenský život v České republice.

… Ivan Ducar | 25.11.12 11:32

Skutečně si myslím, že tím důvodem neúčasti ve volbách je především lennost anebo spíš apatie občanů.
Není nutné, aby každý volič měl počítač a certifikát, stejnou službu může vykonat pověřená osoba ve smyslu notářského dozoru, která s laptopem v batohu obejde všechny hospody a domácnosti (při sčítání občanů se tak dělo s papírovými formuláři), pak už bude jen na vůli občana, zda vyplní dvě kolonky a zmáčkne enter, případně bych souběžně uzákonil povinou účast ve volbách, minimálně se zmenší počet apatických voličů.
Spolehlivý software nepochybně vyvinout lze, ovšem nebude to levné. Naprogramované kontrolní (vyhodnocovací) algoritmy jsou zcela jistě spolehlivější, než manuální práce komisařů, totéž platí o dodatečné kontrole uložených dat.
Metoda bezpečného elektronického hlasování není žádná utopie, nemluvě o tom, na jaké technické úrovni budou za několik let smartphony a úroveň jejich šifrovaného přenosu dat.

… Ivan Ducar | 24.11.12 15:29

Táňa Fischerová – Stano, kdy a kde jste přišel s občankou Fischerovou do osobního kontaktu v mezních situacích, v nichž se obnažuje pravý charakter a síla osobnosti? Ve filmových anebo divadelních rolích pod vedením režiséra? Když o nic nejde, dokáže jako bourák vypadat kdekdo.
Nepřeji si prezidenta, který umí silnou osobnost zahrát podle Stanislavského metody. Podstatou herectví je vytvářet dokonalou iluzi, dokonalý klam. Pokud to nevíte, Stano, díky mnohonásobným manipulacím s vlastním charakterem, manipulacím, které jsou nutné pro přesvědčivé ztvárnění rolí, je hereckou anebo obecně uměleckou nemocí z povolání ztráta anebo výrazné oslabení přirozeného charakteru… o tom by vám mohli vyprávět vynikající herci anebo umělci, kteří se díky profesionální deformaci utopili v alkoholu a životabolech, rozvrácených osobních poměrech, v Česku jsou takových případů desítky, nebudu jmenovat.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Je přikázání „Nepokradeš“ fašistické? Pro Klause juniora možná ano.
Ošklivá mediální válka Karla Janečka a Václava Klause ml., doplněná tradičně bezcenným článkem českopozičního šotka Ondřeje Koutníka… Bůh Vás opatruj.
… Ivan Ducar | 28.11.12 15:54

„Zločinný boj fašistů s Židy byl bojem rasovým.“

To není pravda, Ondřeji, především – proti Židům nebojovali v tehdejší době fašisté, nýbrž nacisté, což je velký rozdíl, který nemá smysl vysvětlovat bulvárním pisálkům vašeho formátu, a dále – boj nacistů a Židů nebyl bojem, nýbrž jednostrannou genocidou a to nikoliv apriori z rasových důvodů, nýbrž z ideologických, což je velký rozdíl.
Pokud máte pochybnosti o zdravém rozumu Václava Klause mladšího, nespekulujte a položte dotaz přímo jemu, požádejte V.K. mladšího o vysvětlení, zavolejte mu anebo pošlete email, Sto hoven vám poskytne kontaktní údaje, předpokládám, že na Sto hoven kontakty máte, Ondřeji :)

… Ivan Ducar | 29.11.12 00:33

Úvodní výrok jsem citoval z autorského textu Ondřeje Koutníka, nejednalo se o inspiraci slohovou prací Václava Klause mladšího, polemizoval jsem se dvěma zásadními nedostatky v Koutníkově vlastním výroku.
Jen bych rád dodal, že o Židech nepadlo v rámci hnutí Pozitivní evoluce ze strany Karla Janečka nikdy ani slovo, pouze o zlojedech, zmínka o fašistech a Židech je básnickou licencí (byť chybnou a nezasvěcenou) Václava Klause mladšího, který čekal na vhodnou příležitost, aby srovnal účet za osobní útoky na svého otce. A tomu já rozumím.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Buďme obezřetní: Nový ministr spravedlnosti promluvil
Politik Made in Brno, Pavel Blažek • Bezpečnostní analytik, chartista, vzdělaný muž a vnímavý ironik Jan Schneider – umí podpořit, ale i ze srdce nenávidět.
… Ivan Ducar | 06.07.12 17:15

Tyhle lidi už přece nikdo chránit nebude!
Dobrý den, pane Schneidere… takže záměrné dosazení bodrého trouby do funkce ministra spravedlnosti, který na sebe vezme ať již z nevědomosti anebo na skrytou politickou objednávku neurvalé a nekorektní tahy při „normalizaci číslo II.“ má být posledním zoufalým pokusem vládního establishmentu o záchranu před rozjetou spravedlností? Zvláštní, ale tohle už přece nejsou Husákovy děti… tihle lidé už dospívali po převratu v osmdesátém devátém. Tak proč jsme znovu tam, kde jsme byli v šedesátém osmém? Tyhle lidi už přece nikdo chránit nebude.

… Ivan Ducar | 07.07.12 14:24

Předsudky jako nástroj útisku
Předsudky jsou účelově vytvořený fenomén… jestliže si 90% národa vypráví po hospodách o čemkoliv bez skrupulí, proč by nemělo totéž zaznít veřejně? Je v tom nějaký rozdíl? I když možná ano – cokoliv neposvětí (anebo dokonce zakáže) establishment oficiálně, o tom je člověk vycvičen pochybovat. Jenže ne každý člověk ztrácí kuráž a učí se lhát. Předsudky jsou uměle vytvořený elektrický plot okolo lidského stáda, předsudky jsou možná jediným důvodem existence toho stáda a lze je považovat za mnohem účinnější nástroj útisku, než zbraň namířenou do ksichtu.

Zotročení přichází tím, že se svobodný jedinec nažene (nechá nahnát) do stáda. Svoboda vzniká opuštěním stáda. Zatímco stádo bere individualitu a přináší vzájemnou pomoc v nouzi na úkor hrdosti, svoboda bere jistoty a dává volné ruce pro smělé činy. To platí stejně tak pro irské přistěhovalce v Americe jako pro ty, kteří prchali před egyptským otroctvím do země zaslíbené… mezi jedněmi později vyrostl mimořádný americký prezident, mezi druhými nejeden významný myslitel. Přesto se domnívám, že existují národy anebo spíš rasy, které pojem lidského stáda neznají, tomu pak odpovídá i povaha historických mezníků, kterými tyto národy prošly. Důležitější než délka paměti národa je vyjímečnost jeho historie, ze které lze čerpat moudrost a poučení a která se neopírá zejména o náboženská dogmata. Anebo ne?
 Původní článek | Všechny komentáře 
Kalousek by měl být ve vlastním zájmu odposloucháván
Na vnitřní bezpečnost je bývalý zpravodajec Jan Schneider jednička… tak jsem si a téma psychopatického Kalouska alespoň jemně přisadil.
… Ivan Ducar | 13.07.12 12:10

Kalousek je „voják“ stejně jako policista
Domnívám se, že policejní šarže nebyli nikdy žádní hlupáci, ať již sloužili tomu či onomu režimu – a jednalo se vždy o úřední službu státu, policie je armáda, kde platí jedině povely, jejichž porušení má mnohem větší následky (trestní sazby anebo kariérní likvidace), než v civilním sektoru. Nevím přesně, co se to dnes ve společnosti děje, ale je moc dobře, že si policajti přestávají nechat srát na hlavu. Hm… zase jsem se neubránil alespoň jednomu vulgárnímu výrazu, jsem amatér :)
Před několika dny jsem položil dotaz na člověka, který si v mundůru s docela slušně posázenými epoletami odkroutil až do osmašedesátého polovinu svého produktivního života, a sice zda by považoval za důvěryhodné hlášení důstojníka armády (rozuměj policisty) v exponované situaci, kdy riskuje svoje dobré bydlo, ztrátu hodnosti a státní renty, soudní postih a tím i životní úroveň vlastní rodiny. Dostal jsem pěknou čočku, ostatně co jiného čekat od vlastního táty :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Česko je k pravicovým extremistům shovívavé
Názory vysokoškolských studentů na sociální peripetie nejsou významným měřítkem, jsou jen projevem probouzející se sociální inteligence dorostence, kterého financují daňoví poplatníci a rodiče. Vyzrálost sociální inteligence prověří teprve život (praxe) a mezní situace, do kterých se dospělý člověk nedostává každý den a kdy díky svému jednání může něco skutečně ztratit.
… Ivan Ducar | 14.07.12 13:27

Základem je vypadat sexy
Já bych za příčinu vzestupu extrémně pravicového smýšlení mezi mladými vysokoškoláky, což je věkově poměrně přesně ohraničená cílová skupina, označil existenci internetových chatů, které provázely dospívání současných dorostenců a na kterých si může 98% poměrně plachých, nesmělých a jinak neprůbojných studentů ve zmíněném věku otvírat hubu a rozvíjet alterego dost nehorázným a především anonymním způsobem. Posílením lidského alterega ve virtuálním světě dochází částečně k průsaku nabytého přesvědčení a kuráže také do reálného světa lidského ega, které se však veřejnému sebeprosazování již notně zdráhá, je to nebezpečné, vzniká riziko společenského pádu, veřejného odsouzení… takže já osobně bych s teorií „nástupu pravicového extremismu mezi mladými vysokoškoláky“ zacházel o něco opatrněji, nejedná se o reálnou hrozbu, spíš jen ekvivalent rozmarné „demonstrativní sebevraždy“. Být čerstvým vysokoškolákem a mít názor v rámci svého dobře chráněného okolí je prostě IN, je to sexy, člověk nevypadá úplně naze… anebo NAZI?
 Původní článek | Všechny komentáře 
Řecko: Voličským pilířem neonacistů jsou policisté
Článek je otiskem duše jednoho z nejzmatenějších českopozičních troubelínů, levicového filharmonika a knihovníka Pavla Pokorného, články takovýchto autorů jsou základem společenského marasmu.
… Ivan Ducar | 16.05.12 19:45

Já ale nemám pocit, že by někdo v samotném Řecku řešil neonacismus anebo dokonce holokaust… vy jste svého dojmu nabyl jak, pane Pokorný? Nesdílíte snad názor, že silné bezpečnostní složky jsou veledůležitým pilířem pro nápravu ekonomicky zdevastovaného státu, prolezlého korupcí a zbohatlými kriminálníky?

… Ivan Ducar | 16.05.12 23:04

Víte – ten váš odkaz na článek pana Bohumila Studýnky je zde skutečně spasením, tam je velmi jasně vyjádřeno, že neonacismus ani holokaust v Řecku nikdo jako veledůležité téma neřeší. Pokud článek pana Studýnky vnímáte s respektem a v plném rozsahu sdělení, pak netřeba dále rozvíjet náš rozhovor. Já osobně bych jen rád připomenul, že Řecký a potažmo Římský národ je kolébkou hierarchických systémů – chcete-li fašismu, což historicky není ale vůbec totéž, jako německý nacismus, tzn. agresivní a rozpínavá vojenská diktatura. V těchto zemích se tvořily dějiny, vedly se permanentní mocenské války, které mají zcela jistě dodnes vliv na národní cítění Řeků a lze odhadovat, že jejich přecitlivělost na pronášení kontroverzních výroků i po mnoha generacích nebude… řekněme chorobná.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Ministr Jaromír Drábek rezignuje na funkci
Jedna strohá zpráva o nudném patronovi a historka z podsvětí o firmě Fujitsu.
… Ivan Ducar | 03.10.12 23:37

Pro Fujitsu jsem před rokem dělal, vím jak to chodilo s proplácením faktur, stejně jako všude jinde… nemyslím, že by Hojer a Šiška někoho upláceli z vlastní kapsy, lidé z Fujitsu mohli jen stěží usednout k jednomu stolu s pohlaváry firmy OK system a nabídnout jim úplatek, aby vycouvali z projektu, anebo to udělali a napoprvé narazili.

Takže Fujitsu přitlačilo, namastilo kapsy vyjednavačům Hojerovi a Šiškovi, přidalo „krabici od vína“ pro pohlaváry z OK system a Hojer se Šiškou přihodili za ministerstvo příslib zakázky za řádově sto milionů.
Jenže chlapci vyjednavači narazili stejně jako lidé z Fujitsu – pohlavárům z OK system byla milejší stávající zakázka pro celou firmu a všechny její zaměstnance, než řádně napěchovaná krabice od vína a nějaké ty drobty :)

Drábka je mi líto, byl to můj spolužák na ČVUT, normální kluk. Spakoval se právem, je to jeho vina, o konfliktu mezi OK system a Fujitsu nepochybně věděl a nic neřešil. Jakmile jde o velké prachy, nemůže věřit nikomu, netobože za něj strkat ruce do ohně. Drábek nese nejen politickou, ale i ekonomickou odpovědnost, je to stejný případ jako s Parkanovou a Kalouskem.

… Ivan Ducar | 04.10.12 13:41

Když jde o prachy, nota bene velké prachy, nelze věřit nikomu, i přátelství má své meze. Kdo chce být velký šéf, musí přátelské vztahy obrečet, což Drábek podcenil. Kdybych v minulosti blbě nevěřil, mohl jsem se mít taky líp, ale to je jiná historka. Myslím, že zásadní povahové rysy se od nějakých osmnácti let nezmění po zbytek života, mění se jen míra latentní nasranosti, možná se tomu říká ztráta iluzí.

… Ivan Ducar | 04.10.12 14:28

Na hodnocení Michala Semína se bohužel neshodnem, RosoMáku, ale to nevadí, pokusme se ctít názorový pluralismus.
Michal Semín není zas tak velký Jochův kamarád, oni se v některých zásadních pohledech zcela rozchází, například ohledně podpory zahraniční politiky Izraele, kterou populistický mluvka Roman Joch adoruje pro zviditelnění své pravicové propagandy a Michal Semín naprosto správně odsuzuje z altruistických důvodů, liší se také v hodnocení americké vojensko-intervenční politiky.
Semín je humanista, a to nikoliv laciný humanista. Blogger Joch je pouliční kamelot okresního formátu (pardon, Brno je vlastně krajské město).
 Původní článek | Všechny komentáře 
Terorismus není jenom džihád
Jeden ze tří výprasků Jana Ornelly Schneidera, skvělého novináře, spolubojovníka a především žlučovitě nenávistného dědka jarmulky.
… Ivan Ducar | 08.09.12 09:00

V článku mi schází jakékoliv zmínky o americkém terorismu ve Vietnamu, Afghánistánu, Íráku, izraelském terorismu v Palestině, Jordánsku, Sýrii a aktuálně připravovaném izraelském terorismu v Íránu.

… Ivan Ducar | 08.09.12 11:54

No, já mám tak nějak pocit, že posledních 100 let je územím Spojených států celý svět, podle skutečnosti, kde všude si berou amíci místní záležitosti za „své vlastní“ a tam, kde neexistují důvody pro spásu světa (rozuměj vojenskou intervenci anebo rovnoměrnou finanční investici mezi znepřátelené strany), rádi si je nad prázdnícími se měšci ve vojenských koncernech vymyslí :)
S výčtem světového terorismu bych začal u zásadních položek, tzn. primárních teroristických útoků a teprve pak se soustředil (pokud píšete na počet znaků) na odvetné akce, to znamená všechny ty arabské a palestinské, pane Schneidere.

… Ivan Ducar | 08.09.12 22:57

Když půjdu popředu, budete žádat, abych chodil pozadu. Když se budu smát, budete žádat, abych plakal. Když se podívám doleva, budete tvrdit, abych se koukal doprava. Když budu zpívat, budete žádat, abych mluvil. Když napíšu článek, zve­ličíte význam komentářů. Když začnu komentovat, zveličíte význam článků.
Je v tom princip :)… velice průhledný prehistorický princip židovského chování, vyvolávat na cizím území zmatek a ze zmatku těžit vlastní výhody.
Já píšu články, pokud mám potřebu psát články. A píšu komentáře, pokud mám potřebu psát komentáře. Pokud mám potřebu mlčet, mlčím.

… Undisputed truth | 12.09.12 10:38

Bravo, koukám, že jste se snad změnil. Sice se stále hádáte, ale když už prohráváte v rovině argumentů, neuchylujete se k vulgaritám jako dříve. Byť jste tuto slovní při s Ivanem v mým očích prohrál, máte můj obdiv, že neurážíte jak dřív. Článek nesahá ani po patu těm politickým z českého prostředí, kde se pohybujete o poznání lépe – možná tudy vede cesta vyvarovat se psaní ne-zrovna-kvalitních článků.
 Původní článek | Všechny komentáře 
O smutné pýše vědců
Profesor Cyril Höschl je salonní knihomol… podle profesora Höschla je studium politologie základem kompetence pro výkon politické funkce, tak to je pro mě ve vztahu k vašim názorům konečná, pane profesore :)
… Ivan Ducar | 28.12.12 15:07

Báchorky o vědcích, kteří si nedokážou koupit ani lístek na vlak, jsou kecy v kleci… je to jen podlý pokus ze strany ambiciózních žvanilů o dehonestaci těch nejpovolanějších a nejvyvolenějších, kontrarenesanční diverze salonních knihomolů, kteří vědí, že nemají šanci přinést něco podstatného ve svém oboru, tak ze všech sil bojují alespoň o možnost rozhodovat o osudech svých kolegů, kterým nesahají ani po kotníky, svými báchorkami se je pokouší vyřadit ze hry, ovlivnit veřejné mínění, protože dobře vědí, že velmi nadaní lidé se nekalého jednání štítí a z podpásového boje raději sami vycouvají. Chodí to tak ve všech oborech, komunitách, sociálních třídách, pracovních kolektivech – jak chcete, takže proč by tomu mělo být mezi vědci jinak.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Jaké jsou šance malých zemí předvídat krize a ohrožení?
Další z cenných úlovků, občas je docela fajn nevědět hned zkraje, s kým mluvíte.  Jaroslav Štefec je bývalým šéfem vyzbrojovacího úřadu, jedním z mužů, které se Miroslav Kalousek pokusil vyřídit podpásovým způsobem.
… Ivan Ducar | 28.12.12 12:18

Já osobně se domnívám, že všichni zpravodajci, čmuchalové, slídilové, donašeči, udavači, rozvraceči a obecně vládou placení paraziti by se měli nakopat do prdele a převychovat prací.

… Jaroslav Stefec | 28.12.12 18:03

Při vší úctě, já osobně se domnívám, že byste se neměl vyjadřovat k něčemu, o čem viditelně nevíte ani zblo, navíc jazykem hodným pasáka vepřů. Ale obecně s Vámi souhlasím v tom aspektu Vašeho hodnocení značné části státních zaměstnanců, týkající se jejich skutečné potřebnosti pro chod státních institucí a vhodnosti jejich uplatnění spíše v produktivní sféře. To nakopání bych ovšem vynechal :-)

… Ivan Ducar | 28.12.12 19:26

Pokud se mnou souhlasíte, pane Štefče, začněte mluvit v tomto případě jazykem pasáků vepřů, to abych prozměnu uvěřil já vám, že se mnou upřímně souhlasíte.

Za poslední 3 roky jsem musel z profilu na Facebook vykopat přibližně 12 přátel (a napíšu zde klidně jejich seznam), které jsem znal třeba i z doby před 30ti léty a tudíž mám vůči nim oslabenou schopnost nedůvěry. Postupem času vyšlo najevo, že byli nasazeni, aby zjistili poměrně citlivé údaje o mém pohybu, výdělečné činnosti, kontaktech atd. (dobře vím proč). Většina z nich měla v minulosti nějaké potíže se zákonem a byli donuceni spolupracovat.

Takže, pane Štefče, pokud je někdo ze zpravodajců schopen takto podlého jednání, už mě nikdy nepoučujte, jak se mám vůči těmto lidem vyjadřovat. Děkuji.

Rád bych dodal: Doplnil jsem si info, pane Štefče, rád bych se Vám omluvil za svůj prostořeký jazyk, Vy si to rozhodně nezasloužíte, onen Hyde park jsem tehdy dokonce s velkým zájmem sledoval.

… Jaroslav Stefec | 28.12.12 19:34

Mluvit jazykem pasáka vepřů není problém ani pro mě, ale vycházím z teze „nejsme jako oni“. Nehodlám Vás poučovat, jak se máte vyjadřovat (to je čistě Váš osobní problém), a už vůbec netrvám na tom, abyste mi věřil, že s Vámi souhlasím – vyjádřil jsem svůj osobní názor a nijak netoužím ho s někým sdílet. Proto také jsem si nezavedl facebookový, tvitterový ani jiný profil (a nemám s nimi tudíž žádné zkušenosti). Tím jsem se Vás nechtěl samozřejmě nijak dotknout.

A na závěr detail – naše rodové ze španělštiny pocházející jméno je uzuálně nesklonné, čili se používá ve tvaru „pane Štefec“ i v případě oslovení. Ale netrvám na tom, jsem zvyklý :-)

… Ivan Ducar | 28.12.12 19:51

Budu respektovat, přestože počeštěná jména zásadně překlápím. Nicméně – několik let jsem působil jako editor sportovního webového portálu, kde jsem taky usilovně překlápěl… ale pokud jsem se s germánskými, ugrofinskými, ruskými, kastilskými anebo angloidními příjmeními setkával a zařazoval je do textu šedesátkrát denně, rychle jsem pochopil, že se jedná o naprostý paskvil. Děkuji za připomínku a poučení, pane Štefec. Upřímně.

V mediálním světě se bez transparentního osobního profilu na sítích neobejdete, je to paradoxně způsob obrany.

… Jaroslav Stefec | 28.12.12 20:22

Děkuji, a přeji vše nejlepší v roce 2013. A ještě jedna poznámečka – já se bez transparentního osobního profilu klidně obejdu. Zjistil jsem, že je nesmírně rizikový. Jak pro mě, tak pro lidi, s nimiž bych jeho prostřednictvím komunikoval. Volím raději osobní kontakty, pokud možno v oblastech, kde nefungují mobilní sítě :-)

… Ivan Ducar | 28.12.12 20:38

Já Vám také přeji šťastný Nový rok 2013, pane Štefec, četl jsem váš aktuální příspěvek výše, je fajn, že lidé jako jste vy, se uvolí napsat slovo k věci, něco, co se nedočtu nikde jinde, než v chatu třeba na České pozici. Už chápu, že zažíváte na své úrovni podobné problémy, jako malý člověk, jako jsem já, v nicotném postavení, mohl byste nadávat, ale nechcete být „jako oni“. Děkuji za lekci, lépe je používat vtip a rozum, než hovořit „jako oni“, máte pravdu.

… Jaroslav Stefec | 28.12.12 20:57

Děkuji, přeji Vám hodně štěstí, humorného nadhledu a také hezký zbytek večera.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Klaus naposled: Státník, nebo propagandista?
Jeden z mých nejcennějších úlovků – nick „nahodny kolemjdouci“ je totiž autor článku Petr Nováček, novinářská legenda, je to zřejmě poprvé v historii České pozice, kdy v chatu na někoho zareagoval.
… Ivan Ducar | 02.01.13 15:10

1.)  Upřímně vám můžu říct jen tohle…
2.)  John Laughland…
 • Laughland dlouhodobě s Václavem Klausem spolupracuje, přispěl i do sborníku k jeho narozeninám a naposledy se s ním setkal v listopadu, kdy měl přednášku pro konzervativní Akci D.O.S.T. o tom, jak marxismus na západě zvítězil, zatímco v Rusku se obnovují tradiční hodnoty rodiny, práva, národní suverenity a vlastenectví.
 • Laughland odmítá pojímání Ruska jako Říše zla. Podle něho je to studenoválečnické vidění. V Rusku vidí pozitivní tendence. Poučilo se podle něj z toho, že zažilo dva kolapsy státu: zkolabování Sovětského svazu a chaos kolem finanční krize za Jelcina na konci devadesátých let.
 • „Rusové se stali velmi praktickými a pragmatickými a začali si uvědomovat důležitost státnosti, práva, vlastenectví a společnosti. Jejich zkušenost je pro nás poučná,“ říká Laughland.
 • Prezidentův přítel Laughland míní, že by Klausova budoucí role po skončení jeho mandátu mohla být ve sjednocování euroskeptiků napříč Evropou:
  „Nyní přišel čas pro státníka jeho typu, který sjednotí síly, jež jsou nyní mnohem více a více slyšet a jsou mnohem více přítomny v debatě napříč Evropou, které říkají naprosto zřejmou věc, že současný systém EU nás vede do katastrofy. Klaus před současným vývojem varoval desítky let předem a je jedinou hlavou státu v Evropě a jediným premiérem, který tak činil. Čili je pro Českou republiku velkým štěstím, že ho má.“
… JVS | 03.01.13 19:54

Laughland?
Kritik myšlenky sjednocené Evropy jako ideologie původem fašistické a zároveň obdivovatel Putinovy autokracie. Přál bych jemu (i tuzemským slónním kremlofilům v čele s V.K.) dostatečně dlouhý výchovný pobyt v zepadlé ruské derevne, kde skutečným bohem je vodka a kde nemá místní náčelník o nic menší moc nad životy mužiků než jeho děd za Stalinových časů.
A Klaus sjednotitelem euroskeptiků ? Inteligentnější vtip než ten Kuberův (mohl by vystřídat Barrosa v čele EU). Klaus je pragmatik a je si dobře vědom svých limitů, pokud by se však přeci jen do něčeho takového pustil, byl by to šťastný okamžik EU. Autor zřejmě netuší, že V.K. účinně rozložil všechny spolky jichž byl kdy členem, samozřejmě s výjimkou těch, které byly ustaveny k jeho uctívání.

… Ivan Ducar | 03.01.13 22:40

Díky za reakci, dá se s ní pracovat, zaměřím se pouze na její nejdůležitější část:
V.K. účinně rozložil všechny spolky, jichž byl členem.

Vzpomeňte si na školní družinu… sedělo tam na bobku 49 dětí, které se neuměly bavit, neměly o čem přemýšlet, lezlo jim to na nervy, nudily se a tak zlobily, domáhaly se vzájemné pozornosti anebo pozornosti paní vychovatelky jediným způsobem, který dokázaly ty jejich zakrslé mozečky realizovat – křičely, vzájemně se otravovaly, bouraly si kostky, tahaly se za vlasy, měly tak pocit, že nejsou na světě zbytečné…
… až na jednoho – malého Vašíka. Vašík měl už jako dítě kupodivu o čem přemýšlet, pocházel z lepší rodiny, vystačil si sám a tudíž mohl být potichu, potřeboval se soustředit, protože už jako malé dítě dokázal snít a velice velice neurčitě tušil, že nebude na světě zbytečný.
Když Vašík vyrostl, založil spolek, stejně jako moho jemu podobných dětí. Do spolku postupem času vstoupili i lidé, kteří jako děti neměli o čem přemýšlet, o čem mluvit, lezlo jim to na nervy a nezměnili se pochopitelně ani v dospělosti, nudili se a tak jako dospělí lidé alespoň buzerovali, aby neměli pocit, že jsou ve spolku zbyteční. Buzerovali tak dlouho a tak usilovně, až se každý spolek, na který se ty malé zrůdičky a dnes již dospělí lidé zaměřili, rozhádal a rozpadnul.
No a ten Vašík, to je něco jako Václav Klaus, JVS, a těch 49 raubířů, to je něco jako vy – neuvedl jste nic, co by mělo hlavu a patu, ale znělo to přesvědčivě :)

… JVS | 04.01.13 00:11

Mnoho slov a odpověď nikde
Opravdu si myslíte, že V.K. by byl schopen sjednotit tak nesourodou skupinu osobností jako jsou „euroskeptici“ ? Vzpomínáte si třeba, jak dopadla jeho mise do Irska (samozřejmě za peníze daňových poplatníků v ČR)?

… Ivan Ducar|04.01.2013 - 00:28

Moje odpověď implicitně zazněla a je naprosto jasná: Spolky nerozbíjejí lidé, kteří je zakládají anebo spoluvytvářejí, ale takoví, kteří jejich významu nerozumí. Takoví lidé jsou vždy v přesile a přesila v demokracii znamená jediné – buďto se většina naučí myslet a nechá se přivést k poznání, anebo nebude myslet a půjde to, bohužel, po zlém.

… nahodny kolemjdouci | 04.01.13 21:33

Trefné! Asi se vám to přihodilo nechtěně, ale dost přesně jste charakterizoval jednu z příčin odmítavého postoje Václava Klause k EU. Tedy ke spolku do nějž nás sice přihlásil, ale teď by jej nejraději rozvrátil. Naštěstí ho ostatní vesměs ignorují, pokud jím tedy rovnou nepohrdají.

… Ivan Ducar | 05.01.13 01:15

Jsem zastáncem federální Evropy a silných národních států, což rozhodně není Evropská unie ve stávající podobě. Moje původní stanovisko je zde.
PS: Vaše poznámka mi s určitým zpožděním došla v celém kontextu a máte pravdu, je to o něm, je to trefné a nebylo to mým záměrem, mířil jsem pouze na nick JVS.

… JVS | 04.01.13 00:41

Pardon, já mluvil o jedné konkrétní myšlence, kterou jste citoval. Zdá se, že i Vy jste smířen s tím, že je nesmyslná, jen se lišíme v důvodech. Pamatuji si dost na to, abych vzhlížel k V.K. jako k Mesiášovi. A navíc nikoho takového nepotřebuji. Dobrý zbytek noci.

… Ivan Ducar | 04.01.13 01:01

Uvažuju jiným způsobem, než vy, nestačí mi upínat se na jednu citovanou myšlenku, neumožňuje mi to mnohovrstevnatý způsob myšlení. Taky si hodně pamatuji, do extrémů zacházet umím (ta představa Mesiáše) jen proto, abych lépe pochopil „celou množinu“. Je to stejné, jako v matematické analýze, JVS, všední dny neprobíhají v extrémech.
PS: Klaus euroskeptiky sjednotit nemůže, jsou to z podstaty rebelové, kteří nesnáší opratě… ale může s nimi rozmlouvat, mohou se vzájemně inspirovat a hledat společné řešení, v jednotě a množství je síla, to říkal už ten jednookej hejtman :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Národní divadlo – bude Jan Burian jediný kandidát?
Konec starých časů, jak by možná pravil Jiří Menzel – nastal věk opatrných, pragmatických mužů za kormidlem • Who is who: profesor Jiří Svoboda.
… Ivan Ducar | 15.01.13 00:36

Směl bych vědět, paní Reslová, v čem je podstata statutu nejmocnějšího muže v oblasti českého divadla? Pro moji informaci – kdo byl před Burianem nejmocnějším mužem v oblasti českého divadla? Nějak mi nedochází, co tahle floskule může znamenat, dodnes jsem netušil, že o silný umělecký dojem na scéně a slzy dojatého publika se dokáží postarat nejmocnější mužové někde v zastrčené kanceláři a nikoliv umělecké celebrity. (O těch povinných děkovacích proslovech mocným mužům a především Bohu třeba na Oscarech jakože vím.)

Velice opatrná a pro mne i vtipná poznámka závěrem… v průběhu celého textu, kdy je jasné, že zkušenosti, vzdělání a předpoklady pro řízení Národního divadla má snad i Burianův pes, bych neočekával takový dramatický zvrat, byť se jako dramatický díky svému zastrčení vůbec netváří – možná měl článek tímto konstatováním začínat v perexu. O vašem nevšedním talentu pracovat s náladami čtenářů vím, zde však dovětek působí jako omluva vašemu svědomí. Byla by to skutečně jen banalita, pokud nějaký divadelní hujer vykastruje ducha instituce zvící Národního divadla?

… Marie Reslová | 15.01.13 07:49

„Nejmocnější“ – nejvlivnější. Jen takový má šanci s ND něco udělat. Kdybych myslela, že vykastruje, napsala bych to. Opak bude pravdou. Národní duch český jest opatrný.

… Ivan Ducar | 15.01.13 12:59

Dobře, děkuji za odpověď.
Za nadaného umělce a velmi schopného manažera považuji já osobně (chtělo by se mi napsat například, ale nevidím další srovnatelnou alternativu) režiséra Prof. Jiřího Svobodu, tohle jméno mi něco říká, tohoto člověka si cení umělecká obec a znají jej i obyčejní lidé.

 Základní profil | Životopis
 Původní článek | Všechny komentáře 
Karlovy paradoxy
Co si myslí kluk ušatá a co si myslí starší páka.
… Ivan Ducar | 14.01.13 19:45

Prohlásit, že Karel Schwarzenberg je dvacet let součástí vrcholné politiky, může jen kluk ušatá jako Patrik Nacher, člobrda, který se plus mínus postaral o vlastní zadek a začal experimentovat se svými možnostmi ovlivňovat deprivanty na webových stránkách páté kolony.
Karel Schwarzenberg je 20 let součástí vrcholné politiky asi podobně, jako tvář Waldesovy milenky, pardon společnice Elisabeth Coyensové v logu firmy na patentní knoflíky Koh-i-noor. V politice je knížepán jen ze srandy, byl přibrán po cestě jako stopař do mastodontu Občanského fóra jako módní doplněk z rozmaru Václava Havla a také proto, aby o něco lépe dohlédnul na restituci rodových majetků. Politický aktivismus Václava Havla byl postaven téměř samojedině na ikonografii spřízněných tváří a nikoliv odborných vědomostech o budování a řízení státu. Možná logicky, ale dost možná jen z vychytralosti, protože jinak by musel převzít on (člověk, kterého mám upřímně rád) i jeho ikony odpovědnost za mnoho nepříjemných průvodních jevů, souvisejících s hospodářskými proměnami České (Československé) republiky. Jít do rizika je součástí vysoké hry a po bitvě je každý deprivant generál.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Tatíček versus tatíček
Propaganda přináší názorové střety, ale taky srážky s deprivanty.
… Ivan Ducar | 14.01.13 16:42

Neměnit své chování je základem čitelnosti politika.

Změna nastane rozhodně a jelikož jsou oba pánové naopak čitelní, je jasné, že dostojí své rétorice… v případě volby naprosto amébního Karla Schwarzenberga se bude chaos nadále prohlubovat pod taktovkou Kalousků a jeho kmotrů, v případě Miloše Zemana dojde k příklonu k euroasijské hospodářské politice. Já budu hlasovat rozhodně pro Zemana, o ekonomické linii Rusko-Čína-Německo a zbytek „rozumné části“ federální Evropy už hovořím půl roku a nehodlám na tom nic měnit jen proto, že se Andrej Babiš vybarvil jiným směrem, každý řadový občan, byť silný mecenáš, má právo na svůj vlastní názor. Stejně jako já.

 Trocha reminiscence z reakce na článek Pozitivní záblesk Klausovy amnestie

Možná by nebylo od věci připomenout, že Andrej Babiš není etablovaný politik, ba ani politický aktivista…  a dále viz
PS: Jsem rád, že jako tradičně se druhý den ozvalo hned několik profesionálních politických moudrologů (politologů) s téměř totožnými připomínkami.

… Peterczech | 14.01.13 18:32

Krátká řeč – ozdoba lidstva
Naprosto marně jsem se snažil pochopit, co vlastně chcete říci.
Nakonec mi to přece jen došlo – Vy totiž nemáte co říci. Jste úplně prázdný, bezcenný. Akorát chcete být vidět. (A vlézt Klausovi do řiti, to zejména, Vy Jakle-2.)

… Ivan Ducar | 14.01.13 18:50
 • Nedošlo.
 • Aby došlo, pro vás bych to musel převyprávět ve stylu popisků pod obrázky ve slabikáři.
 • Na webových stránkách, kde chce být každý, opakuji každý včetně redakce „jen vidět“, bych se motivací jednání komentátora ID příliš nezabýval, Petereczechu.
 • O lezení do řiti toho moc nevíte, hošane… štípe to jak sviňa :), pochopení, což jste měl na mysli, se vyjadřuje prostřednictvím poměrně složitých rituálů, například myšlením, vytvářením a zveřejňováním osobních názorů.

 Původní článek | Všechny komentáře 
Dostane Klaus povolávací rozkaz?
Pokud by někdy Jan Schneider napsal objektivně celý článek, stal by se zázrak.
… Ivan Ducar | 14.01.13 14:49

„Franz odpověděl, že pro něj bylo strašně důležité, že se probudila občanská společnost, že si šli lidé naproti, že se ukázalo, že to jde bez politických stran, zájmových skupin i vložených miliónů.“

Zvážíme-li, kdo financuje (Ježíšek?) smartphony, laptopy, internetové připojení a desítky podobných nástrojů pro děti, studenty středních a vysokých škol a české avangardní pankáče, a zvážíme-li, kolik peněz se točí v nákladech na provoz sociální sítě Facebook (jehož je mystérium Franz produktem), pak lze s klidným svědomím konstatovat, že nejdražší volební kampaň všech dob, včetně amerických prezidentů, měl Vladimír Franz. Ovšem tenhle pán je takový mimoň, že si podobné konsekvence nemůže uvědomit, ani kdyby slízal veškeré LSD na světě.

… hotovson | 18.01.13 09:45

Jsou to pořád drobné proti nákladům na pořízení a provoz továren, ktere jsou potřebné pro výrobu plakátových tiskařských strojů nebo volebních autobusů. Stavbu elektráren a dálnic zanedbávám… ach jo.

… Ivan Ducar | 18.01.13 13:37

Jenže za tyhle služby musely volební týmy platit, proto sedí MUDr. David Rath v base, z těchto důvodů se rozkrádají veřejné finance a předražují zakázky na vojenskou techniku, Hotovsone.
 Původní článek | Všechny komentáře 
„Skoronevěsta“ firmy ČEZ nyní pokukuje po Číňanech
Pro čtenáře, které zajímají jaderné reaktory :)… aneb jak lze pomáhat autorům beznadějných námětů • Diskuze je rozsáhlejší.
… Ivan Ducar | 14.01.13 14:32

Měl jsem možnost dva roky pracovat na stavbě atomové elektrárny v Mochovcích během výkonu ZVS. Docela by mne zajímalo, pane Heczko, na jaké pozici jste v Pakistánu pracoval vy, když máte ánung na to, abyste hovořil zcela globálně o čínské kvalitě za švýcarské peníze. Zkuste to naprosto konkrétně, přesně, adresně, k věci – co bylo špatně? Vodit za nos nezasvěcené čtenáře je snadné, na mne působíte spíš dojmem trolla, člověka, který se poflakoval někde v Pakistánu jako nepříliš významná nájemná pracovní síla, která strkala nos do všeho a do ničeho a měla dost času na to, aby si vytvářela humorné historky z podsvětí, které bude vyprávět po hospodách a po serverech, až se vrátí s našetřenými penízky a dietami domů k manželce a dětem.
Skoro bych vás typoval na svářeče armatur primárního okruhu, což je na atomovkách velmi náročné a prestižní řemeslo, tihle chlapi byli velmi šikovní a po hospodách chytří jak rádio. Je to tak?

… Frantisek Heczko | 14.01.13 14:41

Byl jsem jeden z členů mezinárodní mise IAEA, která na pozvání pákistánské vlády kontrolovala připravenost jaderky ke spuštění s palivem, ostatní kolegové byli např. z UK, Španělska, Kanady, Francie, Maďarska, …

… Ivan Ducar | 14.01.13 14:56

Zní to zajímavě… a co jste kontrolovali konkrétně, pane Heczko? Chodili jste jako delegace po stavbě s přilbami na hlavě a okukovali interiéry, anebo 2 měsíce testovali jednotlivé segmenty provozu na elementární úrovni, které bez abnormálně náročných zátěžových zkoušek už během montáží nemohly ani náhodou projít výstupní kontrolou? Moje otázka je upřímná, neryju, mluvte prosím k věci, naslouchám…

… Ivan Ducar | 14.01.13 16:09

… Možná se vám moje otázka bude zdát naivní, ale nechovali jste se k čínským kolegům jako komise povýšeně, panovačně? Tohle oni zřejmě nedokáží tolerovat s ohledem na jejich národní mentalitu, pro ně je úcta a respekt nadevše.

… Frantisek Heczko | 14.01.13 16:30

Já mám většinou úctu i k naprostým laikům, natož ke kolegům z oboru :-)

… Ivan Ducar | 14.01.13 16:52

Pane Heczko – když někdo něco umí líp než ostatní, má respekt vždy jen naoko a přesně tenhle druh přetvářky spolehlivě vycítí i naprostý laik, netobože méně zdatný odborník, to není nic ve zlém, tak to má být :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Rozšifrovaná amnestie
„ČESKÁ POZICE rozluštila obsah novoročního prezidentského gesta. A nové de­satero pro Českou republiku je na světě!“, tvrdí šéfredaktor páté kolony v České republice, István Léko • Paráda, nick náhodný kolemjdoucí, alias Jan Schneider v převleku, má zase chuť na hraní :)
… Ivan Ducar | 20.01.13 03:33

Ještě by to chtělo nějaké desatero pro autorský kolektiv na České pozici.
 • Nebudeme lhát za cizí peníze
 • Nebudeme označovat bulvární články za investigativní
 • Nebudeme mluvit česky a myslet maďarsky anebo německy
 • Nebudeme zaměstnávat pankáče, ale novináře
 • Nebudeme v chatu tolerovat přehnaně ambiciózní, anonymní klepny
 • Nebudeme přispívat do diskuze o půlnoci pod vlivem THC
 • Nebudeme v diskuzi šikanovat české vlastence z pozice páté kolony
 • Nebudeme vysvětlovat složité principy pomocí židovských vtipů
 • Nebudeme agresivní jen proto, že s námi nikdo z VIP politiků nemluví
 • Nebudeme si na českou pozici jen hrát, je to občanské status quo
… Jaroslav Stefec | 20.01.13 14:51

Hezky napsáno! Opravdu jsem se zasmál. Díky.

… nahodny kolemjdouci | 20.01.13 20:41

Ducar, Ducar, proč tam dával tu šestku. Nebo to měl být osobní závazek?

… Ivan Ducar | 21.01.13 03:58

Pokládáte mi velmi těžkou otázku, gringo, ale nabídnu vám odpověď.

Víte, co je to blankvers? Nerýmovaný, melodický verš, poetická próza, svým způsobem lze říci, že každá dobrá próza obsahuje i poezii (což neplatí naopak, protože básníci jsou jen hloupí a nadržení estéti).
Blankvers je jazykem anglické literatury, divadelní mluvy Williama Shakespeara anebo českého epoetika Julia Zeyera, jedná se o velmi komplikované nadání pro jazykovou syntaxi… pokud se s tím ovšem z nějakých nepochopitelných důvodů nenarodíte přímo, i ten dětský vřískot v kolíbce pak může přitahovat skřivany na parapet.
Navedu vás k pochopení blankversu poukazem na několik křížových podobností v mém textu, nejedná se o banální koncovky řádků, nýbrž jakési přirozené slovní podmnožiny, vhodné pro napodobení slavičího zpěvu, trylkování:

Nebudeme lhát – nebudeme si hrát
označovat – tolerovat – vysvětlovat
zaměstnávat – přispívat – šikanovat
investigativní – anonymní – agresivní
bulvární – ambiciózní
složité principy – nikdo z víajpí
v diskuzi šikanovat – na českou pozici jen hrát
na České pozici – o půlnoci
pod vlivem téhácé – české vlastence
klepny – kolony
desatero pro autorský – principy pomocí židovských
Ještě by to chtělo – občanské status quo

A tím se dostáváme k zodpovězení vaší původní otázky, gringo:
„1.) lhát za cizí peníze – 6.) přispívat do diskuze“ … je prostě jen jedním ze supraobkročných křížových rýmů.
Motorem tvorby mých textů je melodie a rytmus prozaického slova – blankvers, málokdy se soustředím na obsah svého sdělení, gringo, protože mám tak vysoké IQ, že i ten největší nesmysl v mém podání nějaký zbytkový logický význam vždycky má.
 Původní článek | Všechny komentáře 
T. Halík: Víra v Boha může politikovi připomínat, že on sám není bůh
Když andělé pláčou.
… Ivan Ducar | 24.01.13 15:54

Rozhovor s Tomášem Halíkem na České pozici je jeden z nejodpornějších případů zneužití vážené osobnosti guerillou nájemných a často velmi prolhaných internetových aktivistů páté kolony v České republice.
Tomáš Halík je moudrý muž a ze své ekonomicky zajištěné pozice má nezadatelné právo vyjadřovat své názory na umělohmotné marketingové produkty v prezidentské volební kampani, stejně jako každý řadový občan této země.
Církev ani církevní hodnostáři do politiky nepatří, považuji za velké zklamání, že doposud morálně neposkvrněný muž se rozhodnul zatahovat náboženské úhly pohledu, náboženské stanoviska, navíc v prostředí publicistické knajpy páté cenové skupiny (Babišovy páté kolony)… zatahovat tento vliv na misky vah politického souboje.
Posláním římsko-katolické církve je poskytovat duchovní útěchu věřícím lidem, hospodařit na svém majetku pro dobro svých občanů a potřebných.
Posláním římsko-katolické církve a jejich významných pastýřů není pod zástěrkou sutany navlékat brnění a brousit meče.
Nenechte se již nikdy více zneužít pro přízemní cíle, pane Tomáši Halíku.
Bůh s Vámi.

… Albert 001 | 24.01.13 16:10

Ducar, Ducar… člověče, znal jsem jednoho Ducara, jeho otec donášel za války fašistům a on sám estébákům, není to nějaký váš přibuzny?

… Ivan Ducar | 24.01.13 16:18

Pokud tomu správně rozumím, je vám přibližně 100 let a nakupujete v Albertu chleba z Agrofertu :)

PS: „přibuzny“ je něco z rodiny anebo případ pro sexuologa?
 Původní článek | Všechny komentáře