Války vpravdě vyhlazovací… na cestě „proti proudu“
Na sklonku roku 2012 došlo na České pozici „pod čarou“ k pomyslnému setkání. Rozhovoru s Ladislavem Bátorou, někdejším poradcem ministra školství Josefa Dobeše a bývalým šéfem hnutí D.O.S.T., si velice cením, uvedu jej zde v plném rozsahu. Tehdejší drobná slovní hříčka, která mi uvízla v paměti, mne možná časem přivedla ke skutečnému Protiproudu (v mém oblíbeném světě pod čarou). Podvědomá magie slov.
Ladislav Bátora | 25.12.12 13:40

Řekl bych, že pro každého českého občana je nejdůležitější věcí umět držet celý život hubu a krok. Jinak ho česká obec zcela nemilosrdně smete. Dospěl jsem k tomuhle již nezvratnému závěru bohužel sice až v šedesáti letech a bohužel na zá­kladě přehořké osobní zkušenosti, ale přec…

Ivan Ducar | 26.12.12 12:49

Záleží na tom, pane Bátoro, o co tomu kterému českému občanovi jde… chce-li celý život prosperovat a vycházet se stádem, pak je dobré celý život umět držet hubu a krok. Pokud se rozhodne vystoupit proti proudu, musí počítat s potížemi. Ale v žádném případě nepište o české obci, která vás smete, mnoho lidí by vás nikdy nesmetlo a naopak – mají o vás dobré mínění :)

Ladislav Bátora | 26.12.12 22:51

Vážený pane Ducare,
děkuji za povzbuzující slova, ta potěší vždy a v mé nynější situaci obzvláště. Ode­šel jsem ovšem už tak daleko, že na návrat „do obce“ není ani pomyšlení. Octl jsem se ve válce vpravdě vyhlazovací, o kterou jsem nestál a již jsem nevyvolal, a proti tak obrovské přesile, že jsem nemohl než všechno prohrát. A je nutno ten osobní debakl a zejména onu nezvratnou ztrátu dobrého jména a pověsti denně promítat do všech mých záležitostí.

A k té paušalizaci jsem se vyjádřil již v létě v Týdnu, ve svém posledním veřej­ném vystoupení. Jen nevím, zda se sem mohou dávat odkazy na články z jiných žurnálů. Pokud ano, tak tady se dočtete vše o mých nových postojích a o moti­vech, které mě k takové radikální otočce na sklonku života vedly:

 Bátora se loučí: Klause jsem asi zklamal, ale snad mi odpustí 

Ivan Ducar | 27.12.12 02:11

Světlonoš, Anno Domini 2003

Vzpínám paži a v sevřené pěsti
svírám pochodeň s hořícím plamenem
Zvedám ji stěží, mám-li v ní nésti
oheň i povodeň, štěstí, smrt kamenem
Můj kříž to je a je to můj úděl
mé nebe však blíže je, když hoří ta koudel

 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Musílek | 11. 12. 2014
České století – škola manipulace: Skanzen bolševismu na Kavčích horách lže jako za Brežněva. EU zde byla odjakživa. Václav Klaus je démon. Podvod za všechny (naše) prachy.
Klišé s právníky | Ivan Ducar | 12.12.14 02:17

Dobrý den, pane Musílku,

děkuji za Vá zajímavý článek a smím-li, rád bych jen poznamenal, že mi v závěru pasáže „Klišé s právníky“ schází alespoň drobný odstavec, kde bych se jako nezasvěcený čtenář dozvěděl, proč docházelo „k pokulhávání právníků za ekonomy“, proč v tak klíčovém období transformace k tržnímu hospodářství nedošlo k synchronizaci tvorby legislativy a průběhu privatizace. Měl bych si představit, že Pavel Rychetský a jeho vládní legislativci odmítali spolupráci na efektivním průběhu ekonomických změn (ve prospěch řadových občanů), nebo tento průběh dokonce záměrně paralyzovali a protahovali období českého Klondiku? Nabízí se totiž logická otázka, zda naopak „architekti transformace“ příliš nepospíchali s nastartováním a spuštěním celého procesu změn, jestliže dokázali předpokládat všechna rizika pozdějšího nekalého jednání jednotlivců.
..........................
„To, že zákony umožňovaly i nekalá jednání jednotlivců – a někdy šly přímo proti záměrům architektů transformace – bylo věcí tehdejších vládních legislativců řízených dnešním předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským. Nikoho jiného. Ano, právníci pokulhávali za ekonomy, na rozdíl od nich nebyli na zásadní změny připraveni a zákony často podle toho vypadaly. Za to ale nemůže Václav Klaus. To ale dnes (a již téměř čtvrt století) nechce nikdo z manipulátorů slyšet.“
 Původní článek | Všechny komentáře 
Svätoboj Clementis | 15. 12. 2014
Rok 2015: Šílený svět při pohledu ze Slovenska. Je premiér Fico levicový Churchill? Místo EU Středoevropská federace. A vyzná Vladimír Putin „Je t'aime“ nové francouzské prezidentce?
Díky, tohle se dobře četlo :) | Ivan Ducar | 16.12.14 02:11

Žádné zbytečné kličky, komenty a smělé nápady přímo k věci.

Středoevropskou federaci po současných pofidérních manévrech našich slovanských polských bratří asi nemá vůbec smysl srovnávat s Visegrádem, kterému se Vaše SF defacto velmi podobá, a i když by taková formace uprostřed Evropy, oproštěná od bruselských úředníků a řinčení zbraněmi NATO, byla v rámci technické realizace zřejmě na velmi dlouhé lokte, nápad je to krystalicky čistý a mne osobně velmi zaujal. Jen jsem trochu nepochopil narážku na součást Podkarpatské Rusi v takové nové geopolitické oblasti, to by si museli napřed Ukrajinci vyřešit svoji vlastní federaci a umožnit Rusínům nějakou formu samosprávy (Putin by tomu jistě nebránil, v Kyjevě by to však viděli stoprocentně jinak).

Kdykoliv jsem v nedávné době udělal na českých mainstream serverech pro ovce a pátou kolonu narážku na existenci Marine Le Pen, bylo jen otázkou času, kdy si administrátoři najdou záminku pro šikanu a ban… a ejhle, pan Clementis má takové krásné sny :)

Děkuji, svěží vánek, duše politologa a bonus nezničitelného snílka, který dokáže inspirovat k zamyšlení. Hoci by som mohol písať aj po slovensky, radšej nebudem, lebo to nie je moja rodná reč a ani som už nevedel, čo je to také „tútor“.

PS: Německo představu určitého typu Evropské federace (která by mohla nahradit koloniální projekt EU), v alespoň okleštěné formě ekonomicky silnějších států, nikdy neopustí. Je to i moje přání.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Danda | 20. 12. 2014
Za naší západní hranicí to vře: Německá veřejnost protestuje proti islamizaci své země. Podaří se vyvézt muslimy k nám? Zničení zbytků křesťanství pod vlajkou humanismu.
Dobře, tak jeden nápad bych měl… | Ivan Ducar | 21.12.14 05:14

Pokud je Evropská unie NWO koloniálním projektem nadnárodního kapitálu (není pro tuto myšlenku podstatné, kdo tento kapitál ovládá a jakými „metodami“), který zapříčinil ztrátu faktické odpovědnosti a přímého vlivu státních útvarů na životní úroveň svých obyvatel a upadají do vazalského postavení, pak bych navrhoval, nebo mne zajímá, zda je schopen někdo kolonizátorům navrhnout, aby se řešení a přijetí nové azylové politiky v Evropě PODMÍNILO zrušením veškerých současných ekonomických sankcí vůči Ruské federaci, potlačením projevů nevraživosti sociálních teroristů (Páté kolony) vůči zemím v euroasijskému prostoru a lidem dobré vůle, kteří takovéto sympatie vyjadřují, a otevřením veškerých možností ekonomické spolupráce směrem na východ. Nekvalifikované práce vznikne v „osvobozené“ Evropě a Euroasii pro uprchlíky z islámského světa jistě dostatek, jejich levnou pracovní sílu podnikatelé ve stavebním a těžkém průmyslu ocení (stavba všelijakých plynovodů?) a české agentury zajistí leteckou dopravu brigád socialistické, pardon islámské práce.

Resumé: Nová azylová politka ano, výměnou za zrušení veškerých ekonomických sankcí, které by mohly umožnit asimilaci a zprostředkovat práci pro uprchlíky.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Páter Francis L. Filas, SJ | 24. 12. 2014
Vánoce před dvěma tisíci lety: Jaký byl všední den v roce nula? Co jedla a pila Svatá rodina, je dobré i pro nás.
Kukurice | Radek Votava | 25.12.14 06:54

Vzdy me udivi jak to muze dost duveryhodny server podelat. Marie pouzivala kukurici. To jako litala na nakupy do Mexika?
Kukurice prisla stejne jako brambory do Evropy az po objeveni Noveho sveta. Palestinu pokryvaly lesy. Pokud si z bible pamatuju tak Salamoun musel drevo dostavat z Libanonu. O tom muzem podiskutovat,zatim jsem resersi nedelal.
Nezhazujte prosim slusny server tak ocividnymi nesmysly. Takhle duveru neziskate.

RE: Kukurice | Ivan Ducar | 25.12.14 12:51

Zdravím Vás, pane Votavo,

v datování objevu amerického kontinentu mořeplavci (a byli to vůbec mořeplavci?) z jiných území není dodnes jasno. Nabízím jeden z nesčetných odkazů na informace tohoto typu. Kolébka vzniku vyspělé pozemské civilizace má několik hypotetických center a dnes již není zcela snadné zpochybnit, že se může jednat také o zásah mimozemské inteligence (pokud přijmete interpretaci, že Boží síla má rovněž kosmický rozsah).

 Kukuřice v hrobkách faraonů 

Kukuřice a staří Egypťané
Thompson popsal vyobrazení klasů kukuřice v chrámu faraona Sethiho I., u Abydosu, a v hrobce vezíra Rekhmireho u Théb. Další příklady našel na papyrusových svitcích datovaných do 12. století př. N. l za vlády Ramsese II.

„Zlatá barva kukuřičných klasů, paralelní řady velkých zrn, kónický tvar klasu se zelenými slupkami, to vše potvrzuje, že jde o kukuřici z Nového světa. Pěstování této plodiny se později rozšířilo po celém Středomoří, kde cizí obilí bylo známé jako 'kukuřice barbarů nebo Turecká pšenice'.“ Cizí původ rostliny nakonec vedl k jejímu vyloučení z tradičního náboženského umění. Nicméně, kukuřice byla klíčovou ingrediencí v růstu a přežití civilizací Starého světa.

 Původní článek | Všechny komentáře 
Dmitrij Semjonov | 10. 1. 2015
Fenomén Putin: Klokaní skok popularity. Experti v šoku. Američané Rusku nerozumějí. Rusové dekadentní západní „hodnoty“ odmítají. Klíč? Putin je Rus.
Jak to ten Putin dělá?… | Ivan Ducar | 12.01.15 00:44

Několik let vypomáhám svému kamarádovi, který pochází ze západní Ukrajiny, vystudoval v Česku ekonomii a měl by správně fungovat jako broker, přicmrndávám v jeho byznysu s rychloobrátkovým zbožím, pomáhám mu ve skladu, s reklamou, marketingem – jako univerzální voják, je to pro mne způsob přivýdělku, jelikož tak nejsem časově příliš vázán a mohu si doma hrát a snít a pilovat něco zajímavějšího. Alex je, pokud vím, potomkem bývalého ukrajinského činovníka na ambasádě v České republice. Znám jej několik let a mám ho rád, protože, když mi bylo ouzko, choval se ke mně slušně a pomohl (nikoliv charita, nabídnul pomocnou ruku, umožnil vydělávat peníze, když jiné možnosti selhávaly).

Pochází ze západní Ukrajiny a po tamějším Majdanu začal hovořit stejně, jako ti jejich neonacisté, nenávidí Putina (je to lhář, agresor!), uráží českého prezidenta (je to opilec!) a já prožívám vnitřní dilema – je snad taky podchycený, jako většina přistěhovalců? Ale odmítám být paranoidní, naše důvěra nevznikla ze dne na den a nemůže vyčpět jako éter v odšpuntované lahvičce. Jedná se o inteligentního člověka, kterého dobře znám, takže nedokážu nepřemýšlet o jeho názorech, nicméně cítím z jeho chování po celém tom „radostném období vzájemné kooperace“ poprvé faleš. Odložil jsem růžové brýle a začal vidět i Alexovy chyby, které jsem dříve nevnímal, každý člověk si rád idealizuje své osobní teritorium. A o co mi jde?

V dnešním světě stačí něco naprosto obyčejného a velmi vzácného, aby Vás měl člověk rád a vyjádřil Vám svoji podporu, totiž nelhat. A přesně takhle to dělá Vladimír Putin – NELŽE.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Květa Polhammer Lauterbachová | 20. 1. 2015
Tanec zlata, propad eura a švýcarský frank: Podobná situace jako před II. světovou válkou? Nic není náhoda. Česká republika nám už dávno nepatří.
Jedná SNB skutečně jen v zájmu švýcarských občanů? | Ivan Ducar |
 20.01.15 17:15

Já se nemůžu ubránit ani dost zvláštnímu nápadu, že se ze švýcarského franku, potažmo švýcarské centrální banky (SCB), vytváří nenápadně alternativa a základna pro platby a mezinárodní obchod zejména směrem na východ, který doposud probíhá v eurech a dolarech, tzn. měnách, které možná již brzy čeká s ohledem na hospodářskou destabilizaci Evropy a vojenské provokace ze strany USA prostřednictvím NATO radikální ústup ze scény.

Mohlo by nahradit v případném novém federativním uspořádání Evropy „tu podivnou“ bruselskou centrálu neutrální Švýcarsko a zdevastované měny Euro a Dolar nezávislý švýcarský Frank? Nebo jsem něco přehlédnul, nebo nepochopil a je to v článku Květy Lauterbachové a odkazovaném blogu Jiřího Kráma nějak implicitně zmíněno? Jen si tak povídám a omlouvám se za své laické nápady :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Květa Polhammer Lauterbachová | 21. 1. 2015
Tanec zlata II: Plundrování Evropy Američany nabírá na síle. Jsou švýcarští bankéři jen „bílým koněm“? Přerozdělení? Od bohatých k super bohatým.
Asi jsem nebyl úplně mimo mísu… | Ivan Ducar | 21.01.15 21:40

Dík, asi teda nejsem tak úplně blbej :) A to si představte, že Rusko a Čína prohlásí: Dobře, tak my vám deponujeme do té vaší švýcarské banky X tun zlata (namísto v tom prašivém FEDu), které právě skupujeme z celého světa, a Vy se postarejte o emise nových bankovek švýcarského Franku, které si nakoupí každý evropský občan s mozkem v hlavě… a pojedeme s Evropou, která si přesedlá a nakoupí Vaši národní měnu jako dříve petrodolary, na nové bázi. Díky, jsem fakt rád, že „možná“ nejsem úplně mimo mísu :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Svätoboj Clementis | 26. 1. 2015
Ve stínu studené války: Co poveze Robert Fico do Kyjeva? Budeme slavit konec druhé světové války v Berlíně? Shodí na Donbas atomovou bombu?
Occamova břitva | Ivan Ducar | 27.01.15 16:35

(Occamova břitva je princip logické úspornosti. Pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované.)

Smysl státnické cesty slovenského premiéra do Kyjeva může mít obecnější a jedno­dušší význam, než nabízí konspirační teorie o půjčkách na obnovení Donbasu, o do­dávkách slovenského plynu nebo odpadu z výstrojního skladu – když podle představ amerických Židů nevyšel plán A, tj. diverze směrem na východ k Novorosii a Putinově Rusku, nadešel čas realizovat plán B, tj. obrátit pozornost a podmaňovat si nové kolonie otroků směrem od Kyjeva na západ. A tam leží na hranicích jako první na ráně Slovensko. Proč se scházet někde na pohraničí v Užhorodě nebo Sobranciach, když neonacistická centrála a její západem propagovaná zvrácená medializace byla za 5 miliard dolarů vybudována již v Kyjevě, ve štábu ukrajinské legie NATO, jak ji nedávno poměrně vtipně nazval Vladimír Putin? Za hranicemi Slovenska pak leží Česko, Maďarsko, Rakousko… a krůček po krůčku celá střední Evropa, kde víceméně stále jen dřímají, nebo cvičně zlobí (zatím jen) Zemana a Orbána další a další legie Páté kolony. Je třeba improvizovat, podložit pět miliard stále prašivějších dolarů nějakými hodnotami se musí. Zlato došlo.

Přestože Fico deklamoval svoje slova o nesmyslnosti protiruských sankcí, domnívám se, že tento člověk je schopen změnit názor i lusknutím prstu, pokud k jeho „státnic­kým uším“ dolehne nějaká zajímavá nabídka nebo osobní perspektiva z té úplně nejvíc nejdůležitější zaoceánské centrály, příslib, pro který si prozměnu český pre­miér dojel zřejmě osobně. Z očí do očí se to vyřizuje líp a ty „podstatné“ části jednání proběhnou beze svědků, pardon – bez přítomnosti nezávislých publicistů.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Danda | 27. 1. 2015
Raketový útok na Mariupol: Cílená provokace k vyhlášení stanného práva? Místní mají jasno – viníkem je Kyjev. Munice pro informační válku proti Rusku. Odpor na všech stranách sílí.
Occamova břitva číslo II. | Ivan Ducar | 27.01.15 23:13

Pes, který štěká, nekouše. Jediný „pes“, který od majdanských počátků neštěká a jen pozorně a v klidu sleduje okolní povyk, je Vladimír Putin.

Pokud by se na vojenskou ofenzívu přestárlí generálové z NATO i samotná americká vláda se svojí sice dobře vyzbrojenou, nicméně špatně vycvičenou žoldáckou armá­dou bez morálky cítili, už dávno by se do Ruska pustili i bez hledání falešné záminky. Ono se řekne – je to jen „pořekadlo o psech“, jenže tohle pořekadlo je železné pravidlo boje. Spousta připosraných figurek mezi evropskými politiky anebo generály dostalo od amerických jestřábů za úkol pokřikovat a chrastit řetězy, nicméně v případě Ruska mají ZCELA JISTĚ zakázáno podniknout cokoliv, co by vyvolalo skutečný globální konflikt. Jediný, kdo to snad ani netuší, je ukrajinský tlučhuba (chtěl jsem napsat Sobotka) Arsenij Jaceňuk.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Radek Pokorný | 8. 2. 2015
Referendum na Slovensku: Úspěch i katastrofa. Přes devadesát procent hlasujících řeklo jasné ANO. Jediný typ voleb, které při nízké účasti neplatí. Což to rozšířit na všechny volby?
Také si zahlasuji a vyložím důvody | Ivan Ducar | 09.02.15 10:08

Omlouvám se jemným lidem, bude to místy nepatrně tvrdší povídání, tzv. žertovná koláž.

1. Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spo­lužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?

• ANO, protože křesťanské manželství je sportovní disiplína pro smíšené páry a bylo by urážkou například ryze mužského nebo ryze ženského sportu, pokud by třeba v NHL byla vypsána kvóta na určitý počet žen v první pětce :D (4%?). Na NHL si nelze hrát, to je vážná věc (skoro jako víra), kde se uplatní podle zavedených obyčejů jen „vyvolení lidé“. Manželství a rodina jsou něco podobného jako NHL – taky se jedná o dramatické korporace (od apokalypsy po nirvánu), v němž obstojí podle ustálených zvyklostí a podle tisíciletých pravidel hry zvané život jen „vyvolení lidé“… kdejaký gay nebo lesba si nemohou hrát na manželství jen proto, aby si nepřipadali jako méněcenní fanoušci náboženství. Pro gaye a lesby by se měly v kostelech zřídit ochozy, kam by chodili fandit při svatebních obřadech heterosexuálních párů. Fanoušci v NHL také nemohou vlézt na led a přidat se k Jágrovi, tak si koupí alespoň dresy se šedesát osmičkou a chodí troubit na vuvuzely a řvát na tribuny. Buzíkům (jedná se původně o korektní severoitalský výraz s latinskými kořeny, který do Česka doputoval přes Německo a značí: buzarada – sodomita) a lesbám by měla být nabíd­nuta možnost navlíknout si svatební šaty a chodit řvát a troubit na ochozy do kostela při svatebních obřadech. Manželství a výchovu cizích dětí za druh zábavy evidentně považují.

2. Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?

• ANO, protože jsem ve svém profesním životě narazil na několik gayů a leseb v zod­povědných funkcích a zjistil jsem, že se jedná bezprecedentně o bezcharakterní depri­vanty, jaké si člověk dokáže jen představit, jakmile tito duševně anomální lidé získají moc rozhodovat o osudech svých heterosexuálních spoluobčanů. Za to však sexuální deprivanti nemohou, jejich charaktery, vztah ke společnosti a chování byly poničeny při dospívání, kdy se museli vyrovnávat se svým rozhodnutím chovat se jako gayové nebo lesby (homosexualita není vrozená, je to otázka vědomého rozhodnutí, ke které­mu je možné člověka i zmanipulovat, např. agresívní sexuální výchovou v příliš mladém věku). Konkurzy na pracovní pozice často homosexuálové v řídících pozi­cích vypisují jen proto, aby si obstarali „čerstvé maso“ pro své sexuální choutky, nebo aby obstarali čerstvé maso pro své homosexuální nadřízené, čímž se jim zavděčují a posilují své vlastní pozice ve firemní hierarchii. Myslím to vážně, nejednou jsem zažil ve státním i soukromém sektoru. Homosexuální lobbismus je společenská realita, nikoliv paranoidní představa. Nehodlám nikoho urážet, ale nebudu ani lhát.

3. Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovat účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti sa­mé nesúhlasia s obsahom vyučovania?

• NE, děti nemají ponětí o tom, co chtějí a co je pro ně dobré, nemají nárok o sobě rozhodovat, dokud nejsou plnoleté. Toto právo mají jen učitelé nebo rodiče. Otázka zahrnovala i vlastní vůli dětí. Proto nesouhlasím.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Erika Hájková | 11. 2. 2015
Trans-nadčlověk a post-lidé: Čipování lidských bytostí je skutečností. Znamení šelmy z Apokalypsy? Další patro Babylónské věže: Vědí google brýle, co je láska?
Čibirip čip čip, hopáá… | Ivan Ducar | 12.02.15 12:31

Zajímavý článek, jen si říkám, jaký je vlastně rozdíl mezi čipem voperovaným pod kůži a chytrým telefonem „přirostlým do dlaně“?

Možná by se k těm voperovaným čipům mohl v lékárně prodávat i nějaký amoled display s bluetooth přenosem dat jako externí zobrazovací jednotka. Ale to bude asi výhodnější zakoupit nějaký apartní dotykáč – co kdyby chtěl člověk změnit opera­téra, pardon operátora?

PS: Dokázaly by ty čipy taky splachovat na toaletě? Když jsem před dvaceti lety v Rakousku poprvé narazil na fotobuňku u pisoáru, na chvíli jsem ztuhnul jako ježek a zatajil dech, hlavou mi proletěl celý můj život :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Štěpánek | 14. 2. 2015
Bývalý radní RRTV se už na to nemůže dívat: Českou televizi je třeba vyhladovět. Máme právo na občanskou neposlušnost. Senátor Veleba zase navrhuje „zákon proti televizním lžím“.
Média podléhají reklamnímu byznysu, takže proto | Ivan Ducar | 15.02.15 20:09

Kdysi v pravěku po 89' jsem zavadil o informaci, že systém přerušování pořadů (produkce) reklamními spoty v emocionálně vypjatých okamžicích je původní vynález hollywoodských majitelů Metro-Goldwyn-Mayer, tzn. amerických Židů (nikoliv Aramejců, Aškenázy, nebo těch roztroušených a posléze asimilovaných po všech koncích Evropy, z celé řady důvodů je nutné židovská etnika důsledně rozli­šovat). V jakých jiných hlavách by se totiž mohla zrodit tak kořistnická, nekulturní zhůvěřilost, než pod jarmulkami amerických finančních rabiátů (slovy Henryho Forda). Zlatý Pan Vajíčko. Díky vkládaným reklamám na komerčních stanicích museli lidé s duší změnit svůj životní styl, nejedna televize proletěla v domácnostech oknem a totálně zmizela z každodenních prožitků, nebo byla výrazně eliminována (nástup DVD) i běžnými konzumenty kdysi bez diskuze kulturnější TV zábavy, a to NEJEN Z AMERICKÉ KOMERČNÍ PRODUKCE, jako téměř výhradně dnes (ostatně komerční reklamy zamořily i projekci v kinech; nevyjmenovat sponzory při různých příležitostech rovná se existenciální sebevraždě). Experti na psycholo­gické vzorce chování zažívali, nebo právě nyní zažívají žně, konečně je nejen na chleba, ale i na auto, dům bez hypotéky nebo na jachtu, ve spolehlivém žoldu, následky pokřiveného jednání nikoho z „nájemných elit“ nezajímají.

Jak překvapivě milé a povznášející může být narazit na kvalitní, duchovně pojatý asijský, ruský, japonský nebo čínský film, vycházející z místních orientálních tradic a folklóru. Kdo sleduje, ten ví. Stane se a člověk jen zírá. Fenomén japonského anime hluboce zasáhnul celou jednu, možná i dvě generace dospívajících dětí na přelomu 90. let. My jsme měli Walt Disneova kačera Donalda, Méďu Béďu, Pepka námoř­níka. Ovšem bejvávalo. Ale taky vlka a zajíce :)

Zpátky k Štěpánkovu tématu České televize, potažmo mainstream médiím.

Měl bych jeden poznatek z letité praxe na diskuzních nebo literárních serverech. Nemyslím si, že se jedná především o ideologická nařízení velkého bratra, která ovlivňují rétoriku veřejnoprávních nebo mainstream médií.

Nájemné elity se domnívají, že když nás ve svých článcích zahltí mimojiné přesnými fakty, které pobraly díky svému implantovanému vzdělání a pilnému sběru informa­cí ze zahraničních, především prozápadních zdrojů, literatury, tak nepostřehneme pokřivené spodní proudy jejich obratné, ale nepříliš charakterní manipulace. Mohu vytypovat publicistickou holotu a rozebrat jejich konkrétní plytké počiny (Echo24, aktuální Česká pozice?)… oni totiž dobře vědí, co činí, a v tom je podle mne zakopaný pes. Nechci, jsem pozitivně uvažující člověk, střežím si svoji dobrou náladu jako oko v hlavě. Zatím. Jenže…

Pro obživu (přežití v nelehké době) je důležitý nejen obsah, ale především provoz na serveru (rating), inzerent cvakne za sledovanost své investice do reklamního spotu, banneru, platí stejně tak pro televizní a bohužel i veřejnoprávní média, rozuměj veřejnoprávní televizi, která se provozu reklamy vůbec nebrání. I když by ze své pod­staty měla. Jenže…

Tomu, co píšete, musíte i věřit, jinak neproudí energie, která otevírá mysl (můžete i lhát, ale musíte svojí lži věřit)… protože pokrytectví publikum okamžitě vycítí a jde do střetu. S názory nebo myšlenkami, kterým člověk věří, se však veřejně velmi těžko polemizuje, lze jen prostomyslně souhlasit nebo nesouhlasit, resp. hulákat, trollit, těžko se hledají skulinky pro jiný úhel pohledu nebo dokonce diverzi. Proto jsou diskuze na Protiproudu zatím poněkud nezabydlené, místní články jsou názorově kompaktní, jsou psané z přesvědčení, autoři svým myšlenkám věří, jsou vzdělaní a kultivovaní, hledají pravdu. Čtenáři, resp. internetové davy byly západní komerční kulturou zmanipulovány „polemizovat“ jen tehdy, pokud vycítí faleš. A proto se pu­blicisté na mainstream serverech, kteří nejsou vůbec hloupí, programově, záměrně vyjadřují kontroverzně, záměrně lžou – aby vyprovokovali velkou diskuzi, velký pro­voz, kliky kliky klik, I like. Je to zvrácený mechanismus, ale plní svůj účel – totiž vydělat prachy na útratu do pražské kavárny.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Semín | 26. 2. 2015
Vstupenka Miloše Zemana do Washingtonu: Nezve ho Obama, ale mocná izraelská lobby. Český prezident patronem Velkého Izraele? Podpora skutečného teroru ve virtuální „válce proti terorismu“.
One Man Show | Ivan Ducar | 27.02.15 12:16

Dokud se Miloš Zeman nedostane „na tělo“ oběma znepřáteleným stranám, do jejich politických útrob, nebude schopen zprostředkovat například vzájemný dialog. Tako­vého postavení Velkého mediátora se často dosahuje jen díky přiměřeným, resp. omluvitelným kompromisům a veřejně (předem ani dodatečně) nikdy nezazní, co měl ve skutečnosti politický aka Sabinův „Kecal“ za lubem. Jsem přesvědčen, že se v Zemanovi nepletu.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 2. 3. 2015
Další podivný atentát: Sakrální oběť? Selhala rozbuška pro „moskevský Majdan?“ Vražda ze žárlivosti? Tři milióny za informace. Nevydělá však ve skutečnosti Michail Chodorkovský?
Několik vět | Ivan Ducar | 02.03.15 20:53

To děvče zřejmě bylo „vodičem“. Kdyby pietní průvod neskončil díky zinscenované popravě u kremelských zdí, pro západní reportéry by bylo mnohem těžší vytvořit ve svých záběrech „iluzi Moskvy“, jako to museli „lepit ve střižně“ při pseudopochodu za oběti Charlie Hebdo v Paříži při pochodu vládců po prázdném bulváru. Záběry z re­portáží jsem doposud neviděl, ale předpokládám, že prostřihy na typické dominanty Moskvy tam chybět nebudou.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Danda | 4. 3. 2015
Brzezinski: „Za vraždou Němcova stojí tajná služba Kyjeva a Spojené státy.“ Stejná hra jako na Majdanu a při sestřelení boeingu u Doněcka? Izraelský list – byl to náš politik.
Jasně, hledejme nějaký racionální důvod… | Ivan Ducar | 04.03.15 15:52

„Vím, že slitování ani nerozdáváš… a ty konáš z vlastní vůle, vnímáš naše rozhořčení a zabíjíš naději anebo životy našich nepřátel, kteří nás napadli anebo zranili.“
 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Danda | 11. 3. 2015
Vojska USA už jsou na Ukrajině. Nullandová vyhrožuje Lavrovovi: Ujelo jí, kdo nyní v Americe vládne. Rozpory v NATO sílí. I německá vláda už mluví o americ­kých lžích.
Proč za americké „muže“ telefonují ženy? | Ivan Ducar | 11.03.15 16:30

Bylo by dobré přestat dehonestovat spodní americký lid. V případě iniciátorů vojen­ských a koloniálních agresí po celém světě za posledních 200 let se totiž nejedná o černochy z Fergusonu nebo nestory amerického podnikání z dob prvopočátků průmyslové revoluce (jako byl například Henry Ford, jako je dnes lingvista a filosof Noam Chomsky a stovky dalších amerických velikánů společenského cvrkotu), jedná se o americké Židy – a znovu a znovu chci připomenout, že nikoliv Aramejce, Aškenázy, nebo ty evropské a asijské Chazary – židovská etnika je třeba důsledně rozlišovat! – kteří ovládají mezinárodní lichvu (MMF, ECB), petrodolary a svoje továrny na smrt: Vojensko-průmyslový komplex. Protože skutečné hodnoty dokáží vytvářet jen lidé dobré vůle (včetně ekonomů a právníků!), kteří se nebojí pracovat, mít svědomí a snít o lepším světě, od řemeslníků až po vědecké kapacity.

Nejmodernější ruské tanky, stíhačky, raketová technika a sofistikované taktické sys­témy, tzn. pouze konvenční zbraně bez apriori jaderné útočné síly, jsou na špici v technologickém vývoji (o utajovaných zbraních nikdo nic neví, na českém netu o nich spekuluje pouze mediální veverka rozhoďnožka Radek John a jeho oblíbený magazín Security). Americký jestřáb roztahuje křídla nad huňatým kožichem ruské­ho medvěda – to jsou jen MIMIKRY, které v přírodě zvládají i obyčejní ptáci nebo kdejaký členovec nebo hmyz.

Kdy se v historii vlastně Američané nebo Izrael vojensky postavili rovnocennému soupeři? Indiány s oštěpy, luky a šípy, vybili kvéry a děly vyzbrojení kriminálníci, které na americký kontinent vyvezli do exilu ze Starého světa nebo Austrálie, válku Severu proti Jihu vedli obyčejní dělníci proti ještě obyčejnějším farmářům. Ve Vietnamu, Koreji nebo v Afghánistánu – a obecně všude – se „stateční američtí válečníci“ vrhali na polonahé domorodce, vyzbrojené kalašnikovy a metodami party­zánského způsobu boje. Mossad vždy napadal své strategické cíle pouze ze zálohy, tzn. zákeřně, formou kontra-teroristických útoků, ve II. světové válce nacisty zahnali od Stalingradu k ústupu Rusové, než se spojenci vylodili v Normandii a otevřeli západní frontu; na Hirošimu a Nagasaki svrhli yankees atomovou bombu, kterou vymysleli němečtí géniové a ti by záhy raději spáchali sebevraždu, když zjistili, komu jejich know-how ve skutečnosti posloužilo. A dnes se „Janečkovi“ zlojedi pokoušejí přepisovat v médiích, vlastněných anebo přes neziskovky financovaných mezinárod­ním židovstvem, dějiny!

Dohledatelné dějiny lidstva, postavené na tvořivosti a pokroku, trvají celá tisíciletí, srovnejte si v hlavě, Vy jestřábi, proti čemu dvě tisíciletí stojíte – proti křesťanské a muslimské civilizaci, proti lidem dobré vůle nebo lidem pevných morálních zásad (a žádné ISIL). Jsme v absolutní převaze, vzpomeňte si, jak často, nebo spíš pravidelně, jste byli decimováni, vybíjeni, a bědovali nad svojí chronickou chamtivostí. Na tom nic nezmění Vaše současná vylhaná propaganda, ani Vaše FED tiskárny, ani Vaše touha po Novém světovém řádu (co to vlastně doprdele je??).

Shalom v lepších časech. My Vaši historii známe popravdě, měli byste se smířit s vlastním osudem, protože Vaše kroky byly zatím téměř vždy osudné, sebevražedné, naposledy před círka sto lety – a nemám na mysli Hitlera, jedná se o Vašeho bratra Uljanova a první „barevnou revoluci“, která skončila fiaskem nástupem Michaila Gorbačova.
..............................................
„Vím, že slitování ani nerozdáváš, chráníš jen nás, vyvolené… a ty konáš z vlastní vůle, vnímáš naše rozhořčení a zabíjíš naději anebo životy našich nepřátel, kteří nás napadli anebo zranili.“ … Věřím, a začal jsem se svým vlastním způsobem modlit.

* * *
ID | 28.03.15 21:54

Hm… zdá se, že bývalý člen administrativy prezidenta Reagana, Paul Craig Roberts, to vidí podobně a zapadnul by do Protiproudu :) Originál citace publikoval na svých webových stránkách 25. března 2015.
..............................................
„Když mi bylo 14 let, tak vypukla korejská válka. Očekávali jsme, že opět zvítězíme. Generál MacArthur a politici ve Washingtonu ovšem přehlédli, že Čína se Sovětským svazem nehodlají vítězství Spojených států připustit za žádnou cenu,“ vzpomíná Roberts.

„Nakonec se do války vložila Čína a uštědřila nám ponižující porážku. Další neslavný výsledek americké armády přišel ve Vietnamu, kde bylo 500 000 našich vojáků pora­ženo partyzánskou armádou z třetího světa. Dalším fatálním neúspěchům jsme čelili v Afghánistánu a Iráku. Po 14 letech zabíjení Tálibán ovládá většinu země. Islámští fanatici si na území Sýrie a Iráku vytvořili svůj Islámský stát. Situace na Blízkém východě spěje k dalšímu průšvihu. Přesto si šílení vládci ve Washingtonu stále mys­lí, že Spojené státy představují jedinou supervelmoc, se kterou se žádná jiná země nemůže poměřovat. Naše arogance a ignorance nás přivedla do konfliktu s Ruskem a Čínou, z nichž oba dva můžou Ameriku zničit jedním zmačknutím knoflíku,“ obává se Roberts.

„Expert Andrew Cockburn zcela správně konstatoval, že americká armáda již není schopna úspěšně vést konvenční válku. Jakákoli armáda amerických sil či NATO, kterou pošleme do Ruska, bude bezpochyby zničena téměř okamžitě. Washington se ovšem stále nemůže vyrovnat se ztrátou své prestiže a usiluje o jaderný konflikt. Život na Zemi tak skončí,“ píše Roberts a tvrdí, že Washington představuje největší hrozbu pro život na Zemi. „Washington je větší hrozba než globální oteplování, vy­čerpání vodních zdrojů či celosvětová chudoba. Pokud se Washington nezhroutí jak domeček z karet, život na Zemi je vážně ohrožen. Spojené státy jsou skutečně největ­ším zlem, jakému svět kdy čelil,“ uzavírá Roberts razantně svůj komentář.

 Spojené státy jsou největším zlem, jakému svět kdy čelil… 
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 15. 3. 2015
Petici PRYČ Z NATO podepsalo již několik tisíc lidí: Další americká provokace. Vojenský konvoj „Donucovací projížďka“. Družba před „dočasným pobytem“? Co nám ještě vláda tají?
„Yes We Can?“… do Česka nedojedete | Ivan Ducar | 15.03.15 23:26

Requiem for U.S. Army, Apokalypsa

Cosi se ve větru třepotá
jak padající listí ze stromů
na nebi zračí se nahota
dívky, co zradila přízeň bohů

S proťatým hrdlem dohasíná
zbrocena krví už spí
spřežení černých koňů se vzpíná
za vlasy po dlažbě vláčejí s ní

A temná oblaka jdou
s rudými šerpami blesků
po nebi průrvy se rýsujou
z výkřiků zoufalých stesků

Co podél stáli, už na kolenou klečí
z růženců sypou se korálky
těm, co si vsadili na hrdé řeči
zbyly jen pohledy upřené do dálky
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Semín | 16. 3. 2015
Volby v židovském státě: Bezvýznamnost? Jestřábi s jaderným arzenálem. Proč Izraelci léčí teroristy z Al Kajdy? Ani Zeman neví, že všichni jsme nedobrovolně Židé. Burzy řeknou víc.
„Demonstrativní přejezd jednotek NATO“ | Ivan Ducar | 17.03.15 12:04

Protože s Vámi téměř vždy vnitřně souhlasím, pane Semíne, a chápu, že nám dnes zákony neumožňují říci cokoliv na plná ústa, navrhuji zorganizovat akci pro všechny občany dobré vůle, buddhisty a muslimy, žijící v České republice:

Pokud vůbec yankees dojedou až na Ruzyni, pojďme je přivítat s indiánskými čelen­kami (tu si každý sežene nebo vyrobí hravě, stejně jako červenou kartu). Přivítejme americké prospektory mlčky, beze slov, pouze se vztyčeným prostředníkem. Třeba jim to dojde, třeba to i těm mladým hloupým žoldákům něco připomene.
 Původní článek | Všechny komentáře 
David Hibsch | 17. 3. 2015
Jsme světoví! Ani v muzeu Franze Kafky pokrok nezastavíš. Močit na svou republi­ku je „sexy“. Černému Davidovi černé peníze nesmrdí? Nerudovy „buranské otázky“ jsou tabu.
Rád bych znal detaily o provedení pindíků | Ivan Ducar | 18.03.15 10:48

Já nevím, pane Hibschi, rozhodně nejsem obdivovatelem potrhlého street-artera Davida Černého (ačkoliv růžový tank byla docela dobrá trefa), Černý je obyčejný pou­liční recesista… ale k tomu, aby jeho plastika na židovském dvorku měla nějaký sku­tečně pejorativní nádech, by nesměli tito čůrající pánové stát po kotníky ve vlastních výkalech, Vaše nařčení bych pochopil, kdyby vzpínali své proudy zpoza hranic.

Tahle Černého trivialita má prostě jiné podprahové sdělení, než z jakého ji zřejmě usvědčujete, řekl bych: „Vy Češi si rádi ******* do vlastních bot“, což nemá (zpravidla po volbách) daleko k pravdě.

PS: Zajímalo by mne, zda Černý nezachytil na svém sousoší i tak jemný detail, jako jsou obřezané penisy… to by pak celý monument začal dávat docela povedený smysl, jaký by nezvládnul postihnout se svými „Václavkami a Dášenkami“ ani duchovní otec a velikán street-artu, profesor Milan Knížák :D
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 25. 3. 2015
Uvítací výbory jedou na plné obrátky: „Nic neorganizujeme,“ dušuje se herec-ministr. Lidé se zvedají z pohovek a protestují. Katastrofa pravice. Zkáze opět o krok blíž?
Kdo všechno je Miloš Zeman „na tři“? | Ivan Ducar | 25.03.15 22:01

„Americký konvoj není okupační armáda, řekl v Liberci prezident Zeman“

Americká vláda, resp. její armáda jako leader NATO, porušila po rozpadu Sovětského svazu, vojenského paktu Varšavské smlouvy a po sjednocení Německa na základě souhlasu Michaila Gorbačova mírové dohody a započala postupnou OKUPACI de­militarizovaného pásma vytvářením svých dalších nepovolených vojenských zákla­den, kterými záměrně ohrožuje národní bezpečnost jiné světové velmoci.

Americký konvoj JE okupační armáda.

„Zeman: Odpůrci konvoje jsou antiameričtí blázni“

Jistě… a Peroutka je Hitlerův obdivovatel. A český prezident je Žid. A zajímalo by mne, zda pronese Miloš Zeman v Moskvě při uctění památky padlých sovětských vo­jáků během II. světové války něco podobného, jako při svém nedávném projevu v USA, za který sklidil „bouřlivý potlesk“, mělo by to být taky na tři písmena, Pane prezidente.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 5. 4. 2015
Gambit prezidenta Zemana: Americký velvyslanec má dveře na Hrad zavřené. Disidenti v podhradí. Seznamy soudružky Němcové. Normalizace, nebo „sametová“ občanská válka? Jidášové a Vzkříšení.
Buď nablízku, Pane náš | Ivan Ducar | 05.04.15 23:44

Esoterik je člověk, který drží své emoce pod kontrolou, prohloubené vědomí a pozná­ní vlastní nevyzpytatelnosti jej převychovaly k duševní rovnováze, k emocionální zdrženlivosti. Pokud začne být vnitřně rozrušený, neřkuli naštvaný a vymyká se to kontrole – „něco se stane“, energie myšlenky, často kolektivně znásobená, dokáže být jako lavina, která se dala do pohybu a nelze ji zastavit. Exaltované rozpoložení, bezděčné slzy, to je už konečná, začnou se dít zlé věci. Jsem rozrušený a docela naštvaný, mívám na krajíčku.

Zamkni se bráno pekelná, za skřípotu zrezivělých pantů.
Nedopusť, aby se projevilo zlo v čiré podobě, Azachieli.
Zmlkni i Ty, pokušiteli, ještě je čas na poslední soud.
Chceme několik dalších tisíciletí pro svoji víru, lásku a naději.
Jsme na počátku cesty k pozemskému ráji. Tvoje zkoušky, všechny ty potíže ustojí­me.
Buď nablízku, Kriste, který jsi z mrtvých vstal, abys nás ochraňoval.
Děkujeme.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 12. 4. 2015
Podivná kapitulace prezidenta Zemana: Zrada, nebo zpackaný královský gambit? Fronty se vyjasňují. Občané druhého řádu. Zazní „A přece se točí“? Bitva pokračuje.
Tohle nevypadá na šachovou partii… | Ivan Ducar | 13.04.15 01:29

Obávám se, že obrazně i pro „velkého hráče šachu“ (na jejich úrovni je zásadní střed­ní hra, kde se útoky zakládají nečekanými tahy) existuje slabé místo, které ohrozí promyšlenou strategii – a tím je pro Miloše Zemana dcera Kateřina. Děti Vladimíra Putina, resp. Maria, čelila po sestřelení malajsijského boeingu s holandskými pasa­žéry nad Ukrajinou také fatálním problémům v Haagu, kde žila se svým partnerem. I naši rodiče dělali kompromisy, aby nás chránili před normalizačními kolaboranty. Jenže Zeman nemá stejnou „poziční výhodu“, jakou má ruský velmistr, aby si to mohl rozdat třeba s CIA nebo Mossadem a jejich krysami, vydržovanými po celém světě. A pokud na mé domněnce může být špetka pravdy, pak bych souhlasil s názo­rem v článku, že tohle náš prezident nedomyslel a těžce podcenil nikoliv sílu a inteli­genci, ale podlost soupeře.

V šachu se hraje fair play, technicky vzato soupeře podvádět ani nelze… tahle hra možná nebude šachová partie, spíš pořádně cinknutý gotes.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Erika Hájková | 17. 4. 2015
Výročí letu Apollo 13 znovu otevírá nezodpovězené otázky: Velký skok pro lidstvo, nebo jen špatně zrežírovaný podvod? Patnáct důvodů proč člověk na Měsíc zatím nikdy nevstoupil.
Gangnam-style FOREVER | Ivan Ducar | 18.04.15 00:35

Jsou to každopádně podvodníci ti amíci :), ale zkusím zalobovat v jejich prospěch, provedu ovíněný kavárenský protištěk, zaměřím se na očividné paradoxy.

Prach „na kapotě“
Podloží na místě přistání mohlo být tvrdé, kamenité, s několikacentimetrovou vrst­vou měsíčního prachu (astronauti se nebořili, zanechávali plytké stopy). Totálně dehydrovaný měsíční prach má téměř nulovou adhezi, ulpívací schopnost, jedná se pravděpodobně o jemné mikročástice, které by tlak motorů rozptýlil do velké dálky od místa přístání bez zpětných vírů, které vznikají jen při odporu okolních plynů (atmosféry), jako při modelování této situace na Zemi.

Třepotající se vlajka
Pokud byly vlajka a tyčka z pružného materiálu (což zřejmě byly), ve vakuu by pos­tačilo, aby kosmonaut vyvolal vibrace celého objektu a vznikne stejný efekt, jaký vytváří vlajka v poryvech větru (dá se to dobře dosledovat z prostředí kabiny v bez­tížném stavu, kdy se například textil vlní kynetickou setrvačností odlišným způso­bem, než v prostředí s gravitací, na Měsící byl vliv nízké gravitace na pohyb vlajky s ohledem na její hmotnost minimální, v beztížném stavu je vše tzv. neposedné – vlasy, tekutiny, trajektorie pohybu volně se pohybujících předmětů, pohyb vlajky na Měsící by šel docela dobře simulovat ve stojaté vodě, a tam by skutečně jakoby vlála, pokud dostane pohybový impuls, stačilo by „brnknout“ do tyčky).

Sporadické foto
Podle směru vržených stínů menších nerovností lze usuzovat, že se jedná o zdefor­movaný, zakřivený obraz, fotil to zřejmě mobilem :), stíny menších kamenů mají přibližně stejný úhel dopadu, jako stín kosmonauta.

Konspirační výpočty ohledně startu lunárního modulu z povrchu Měsíce počítají se zmenšenou gravitací? Kosmonauti dělali na Měsíci šestimetrové skoky lehkým odra­zem (teda prý).

Vlastní magnetické štíty kosmických raket anebo modulů nejsou technicky nemysli­telná záležitost. Opatření ohledně bezpečnosti – ta ochrana proti radiaci – se vždy několika, ne-li mnohonásobně přehání. Je to stejné, jako když se staví mosty. 120°C není žádná kritická teplota pro přežití v sofistikovaném skafandru.

Jde o to, že v Americe nežijou jenom izraelští mentálové, kteří rabují okolní svět, žijou tam i normální lidé, kteří toho dost umí a zdaleka nesouhlasí se vším, co na ně políčí vypelichaný jestřáb. Jenže… svět údajně není spravedlivý, jak pravil doktor Drumlin ve filmu Kontakt, kde Jodie Foster nevzdala předem prohraný boj s úřed­ním šimlem a nakonec zažila zasloužený průjezd červí dírou, ten film miluju, viděl jsem ho přibližně padesátkrát :)

Američané na Měsící ten malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo asi učinili, ale bylo to rodeo, Tom Hanks by se přece nepropůjčil k nějakému hollywoodskému škváru.

No a kdyby tam nikdy nebyli, čert je vem, je to stejně jen otázka času, než si někdo na Měsíci zatančí gangnam-style. Netřeba soutěžit, je třeba spojit síly, nejen ruské a americké mozky, všechny na tom širém světě, v protiproudu.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Semín | 23. 4. 2015
Bývalý slovenský premiér: Nechtěli jsme zavléct naši zemi do NATO. Havel i Walesa se stali americkými agenty. Putin brání civilizační hodnoty. EU je v pod­ručí USA. Opět v disentu.
Ján Čarnogurský se nezměnil, tak ani onak… | Ivan Ducar | 24.04.15 19:01

Ján Čarnogurský neprohlásil v rozhovoru pro slovenské médium téměř nic, co by nebylo možné podepsat vlastní českou krví. Možná škoda jen těch dvou posledních vět – tohle bych označil také za Čarnogurského limity, z Prahy nikdy žádné signály o povýšennosti na státnické úrovni nepřicházely (z Prahy ne!), jedná se spíš o chro­nický komplex, kterého se určitý národ nezbaví za pár dní jako rýmy (jako „Havlovy blbé nálady“).

Celý rozhovor v podání úhlů pohledů Jána Čarnogurského (otázky Evy Zelenayové byly samy o sobě „maďarsky samonosné“, někdo by řekl „sugestivně pokládané“) by nabral možná zajímavý veletoč, kdyby padla řeč na kariéru Tomáše Chrenka nebo Andreje Babiše v České republice. Zejména Andreje Babiše. To by se při rozhovoru možná lámal chleba. Škoda.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 27. 4. 2015
Přípravy na válku v Čechách: Pětiminutovky nenávisti, peníze a odvody. Seznamy nepohodlných z americké ambasády. Upálit je, postřílet – a bude klid. Kdy to začne?
Prototyp českého kolaboranta | Ivan Ducar | 29.04.15 13:34

S ohledem na vývoj společenských událostí v naší zemi si stále častěji pokládám otázku, kde se vzaly, odkud se vyrojily, jak uvažují a co motivuje ke spolupráci se zá­padními vetřelci nájemné elity, které mně osobně život komplikují zatím jen tím způsobem, že musím snášet jejich veřejná extempore nebo nevybíravé útoky na osob­nosti, které považuji za světélko naděje. A přemýšlím, zda je nutné podléhat zveličo­vání jejich povyku, který mi připomíná spíš čínské stínové divadlo – kdybych byl schopen něco tak krásného jako příměr vůbec použít. Český kolaborant vypadá od­pudivě v pouhých obrysech, zvětšených na promítací plátno mainstreamu, siluety jejich uší a rypců jsou nezaměnitelné. I jejich slova by stačila v obrysech.

A protože mám rád ty své zjednodušené představy, kterým by rozuměly i „děti“, a protože možná především důvěřivé děti je třeba varovat před snahami o přepisování dějin americkými sionisty a evropskými kolaboranty, vytvořil jsem si jednoduchou domněnku.

Pevný řád
V zemi, kde vládnul pomazaný král nebo vřískal diktátor, zcela jistě nebyl snadný život, nicméně panoval tam pevný řád, který mají na háku jen kočky domácí nebo disidenti. Tuze krutý pevný řád, protože svrchovanou vůli v té zemi projevoval pouze jediný člověk, který nedopustil, aby se jeho moc rozmělňovala mezi spodní lid. O osudech, nadějích, životě a smrti svých vazalů (kromě dvorního šaška a lichvářů) rozhodoval jediný člověk, feudál nebo vojenský diktátor.

V zemi, jejíž národ je podřízen autoritě jediného člověka, neexistují kolaboranti. Udavač není zdaleka totéž, co kolaborant – zatímco udavače motivuje prázdný žalu­dek nebo pomíjivá závist, kolaborant rozbíjí demokratickou společnost systematicky podle návodu, za tučnou úplatu a často i s vyhlídkou na budoucí postavení biřice v totalitním režimu. Zatímco udavač je zpravidla primitiv, kterému stačí oči a uši a sbírá jen dropty pod stolem, od kolaborantů se vyžaduje kvalitní vzdělání, aby půso­bili přesvědčivým dojmem na oběti z řad vlastního národa a plnili náročné záškod­nické úkoly pro panstvo okolo kulatého stolu. Rozdíl mezi bezejmenným udavačem a českým kolaborantem je tedy přibližně stejný, jako mezi práskačem z pražské galerky a Sabinou Slonkovou z pod knuty amerického velvyslanectví. Rozbíjet životní osudy občanů vlastního národa je však „Osmý smrtelný hřích“. Pýcha, hněv, závist, nečis­tota, obžerství, lenost, lakomství… a nově i kolaborace.

Osmý smrtelný hřích piccolo
Dopouštět se Osmého smrtelného hříchu v provedení piccolo, tzv. kavárenské kola­borace, umožňuje vazalům vyvraždění rodiny monarchy nebo diktátora a poměrné přerozdělení jejich moci mezi bývalé svazáky, dvorního šaška a lichváře v nově usta­vené, svobodné občanské společnosti. Jakmile ji na dva pokusy rozkradou, vyčkají na příchod amerického prospektora s ozbrojenými negry a bagry na nerosty. Každý člověk může v demokratických poměrech dosáhnout na korýtko, kdy je schopen projevovat určitou vlastní vůli, duchovní sílu, a konat dobro pro své bratry a sestry vyvolené. Nebo také konat zlo, kterého se kolaborant dopouští za třicet stříbrných z neziskovky a přesvědčením, že ten jeho malý díl svinstva se rozpustí v systému a nevyvolá řetězovou reakci jako na Majdanu, pardon, jako v Černobylu. Kolaborant netuší, že od jediného shnilého jablka se nakazí celá hromada, od jediného kůrovce padne celý les a od jednoho Kalouska celá ODS.

Podtrženo a sečteno se dobírám poměrně kontroverzního, až nebezpečného závěru, že pevný řád (v tom historickém slova smyslu) je pro alespoň relativní spokojenost celého národa docela užitečná věc. Jenže jak nastolit pevný řád v zemi, kde je „malý Che Guevara“, s možností páchat i osmý smrtelný hřích, každý třetí hokynář nebo novinář?

I kdybych se tomu bránil a usilovně hledal nějaké neopolitické systémy, oklikou mě to vrací k přesvědčení, že v zemi, kde se zásadním způsobem respektuje svoboda náboženského vyznání, kde se respektují náboženské hodnoty, kde se respektuje nefundamentální vliv církve na občanskou společnost, tak v takové zemi může vznikat i „pevný řád“, který nikomu neubližuje. Nebylo to odjakživa ideální a nemusí to být navěky ideální status quo, chybičky se v minulosti vloudily, trochu se mučilo a upalovalo, stejně jako se mučí a upaluje dnes na Ukrajině, a možná se chybičky znovu vloudí, ale příklady táhnou – a minimálně jeden takový příklad reálně existu­je. Přeberte si to každý po svém, do všech světových stran a zejména směrem tam :)

PS: Omlouvám se jemným lidem a konfidentům – slovíčko „negry a bagry“ jsem zařadil čistě jako básnickou licenci, neodolal jsem. Pana Obamu mám samozřejmě rád, když ho poprvé zvolili, plakal jsem dojetím a těšil se z toho velkolepého vítězství demokracie i v tak rasis… no nic.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Donald DeMarco | 5. 5. 2015
Pokládal se za Mojžíše, ale uzavřel smlouvu s ďáblem: Sigmund Freud chtěl pohnout podsvětím. Člověk jako uzlíček pudů. Otec kultury smrti je populární zvláště v Americe. Proč asi?
Sigmund Freud byl salonní teoretik | Ivan Ducar | 07.05.15 22:56

Sigmund Freud po většinu své aktivní vědecké kariéry pracoval pod vlivem kokainu, užíval i extrémně velké dávky. Kokain podobně jako pervitin nebo jiný kardiostimu­látor mění výrazně chování a především také osobnost, mozek pracuje na „vysoké ob­rátky“, zrychlují se kombinace a vytváří iluze smysluplných nápadů na základě nepříliš cenných podnětů. Ideálně to lze rozpoznat při zpětném hodnocení zachytá­vání „myšlenek“ v rámci psaného projevu, psychedelická beletrie postrádá spodní proudy, podprahová sdělení, umělecký přesah, který nahrazuje zahlcování jednodu­chými detaily, konverzační mnohomluvností nebo nabubřelým patosem. Všechny tyto znaky dílo Sigmunda Freuda obsahuje.

Skutečně hodnotný průlom (a nikoliv jen salonní záležitost) při zkoumání podvědo­mých procesů a jejich provázanosti s myšlenkami na úrovni vědomí, zaznamenal teprve Freudův žák a následovník, Švýcar germánského původu Carl Gustav Jung, který Freudovy teorie uznával spíš jen ze slušnosti nebo opatrnosti před společensky zavedeným a profláknutým „kolegou“.

Surrealisté, ovlivnění freudovskou teorií o zmatečné struktuře podvědomí a jeho schopnosti produkovat nahodilé dojmy, které by mohly zajímat i někoho jiného, než partu podobně zhulených kamarádů, zejména André Breton, který je neprávem po­važován za duchovního otce pravého surrealismu, byli obyčejní samozvanci, jejichž výtvory postrádaly zasvěcená znalecká ocenění (viz američtí postmodernisté, kteří na surrealismus navazovali jako nová vlna, Jackson Pollock a jemu podobní sebevra­zi, za jejichž plátna zaplatili – a dodnes platí – obrovské sumy v podstatě jen po­vrchní snobská (j)elita). Chaotická tvorba těchto pokusných králíků, mylně pokláda­ná za svobodu kreativity, nemá se skutečným surrealismem téměř nic společného, tito hippíkové jsou jen hříčkou, jakousi poruchou ve vývoji skutečného umění. Exis­tence tzv. „spodních proudů“ uměleckého díla v jakémkoliv tvůrčím žánru, ty dojmy, které pozorovatele vzrušují a fascinují, vyvěrají v nezfalšované podobě přímo a jedině z podvědomí, které je železným mechanismem propojeno s racionálním myšlením, které již používá nástroje a vyjadřovací prostředky pro uchopitelnou lidskou komu­nikaci a vytváří nad spodními proudy tu elementární podívanou. Je to téma na delší řeč, možná ani nepatří slovům.

Pravý surrealismus má ideové kořeny ve Francii, ale jeho tradice byla na špičkové úrovni rozvíjena, řekl bych, především v Rusku, které mělo k francouzské kultuře vždy velice blízko, francouzština byla druhým jazykem ruské šlechty.

Závěrem jeden menší příklad freudovské manipulace s veřejným míněním v rámci tzv. „umělecké tvorby“, ve kterém má tradičně prsty americká propaganda a CIA :)

 Moderní umění bylo tajnou zbraní CIA ve studené válce 
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 22. 5. 2015
Rusko – Amerika: Průlom v Soči? Válka se odkládá? Putin zvládl sankce i ropu. Obamovi teče do bot. Po Hedvábné stezce kolem umírajícího Západu. Zase jsme na špatné straně barikády. Záhada? Osud? Žal.
Prostě hold novináři | Ivan Ducar | 23.05.15 22:17

Kdyby se šéfredaktor Protiproudu, pan Petr Hájek, narodil v Americe (podmínka pro udělení), zasloužil by si Pulitzera :)… jednak tento pražský Mistr politické grotesky, a druhak Kurt Vonnegut, který ho ani jako rodilý Američan z německé krve nikdy nedostal, přestože v USA, zejména mezi nezávislou vysokoškolskou mládeží po dvě generace, jako textař nekompromisně kraloval.

Umět psát o krutých věcech a vyvolávat smích, to je nejvíc, jedno zda v novinařině či beletrii. Tleskám :)

Pod čarou, s láskou, případně ironicky.
Jaroslav Štefec je správný chlap, má prověřený smysl pro humor!
Tereza Spencerová je taktéž správný chlap – literárně kavárenský tlachal(ka). Miluju lidi s transformovaným mozkem, jejich „nepromyšlenou“ snaživost a loajalitu (řekl bych poplatnost společenskému undergroundu?). A zejména její lidsky a internetově humornou minulost. Snad mi pan Ivo Valenta odpustí.
Erik Best (jak bylo zmíněno v článku) je taktéž relativně správný chlap… s železnou pravidelností přichází vždy jako druhý, v závěsu den poté, s úhly česko-národních pohledů, jejichž podstatu pečlivě prostudoval v rámci buďto cizích článků, nebo zejména lidových komentářů v diskuzích, které s oblibou převypráví, ve skutečnosti však čóruje a cituje, stačí sledovat. On za vejplatu.

Jako všechny miss world (až na Taťánu Kuchařovou, která má mozek, krásu od Boha a mega talent, což prokázala ve StarDance) si přeji především mír. Nulandová akbar.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Semín | 29. 5. 2015
Karetní totalita před branami: Peníze na našem účtu nejsou naše. Plastová karta jako symbol konce občanských svobod. Řecko je první na řadě. Tajemná naděje mimo dosah tyranů.
Kdo se směje naposledy, směje se nejlíp | Ivan Ducar | 29.05.15 23:44

Pane Semíne, parádní článek. A jakože mám rád ty zjednodušené představy, které by pochopily i děti, teď zkusím jednu historku já.

Fiktivně, tzn. dejme tomu – existuje chlapík, pro kterého provádím práci načerno a platí mě na ruku bez vědomí Andreje Babiše. Ten chlapík vystaví VISA kartu na své jméno, na kterou převede po každé mojí brigádě nějakých 400,- CZK. Tu kartu mi „zapůjčí“ (včetně PIN) a já půjdu, nakoupím kuře, chleba a pivo a sním to a vypiju. Když přijde nervózní Rothschild a zeptá se chlapíka, co je to za nákupy, on odpoví, že osobně nakupoval v PENNY. Pokud Rothschild, pan chytrý!, nasadí na chlapíka fízla z Mossadu (nebo Slonkovou nebo nějakého místního venkovského práskače, kte­rých je neúrekom) a ten zjistí, že jsem nakupoval já, chlapík prohlásí – ano, nakupo­val v PENNY pro mě, je to můj kamarád, shodou okolností nákup i sežral (já ho tedy ale potrestám!, všiváka jednoho, takhle mě okrádat!), nicméně on jen vypomáhá pro svoji zábavu v mojí domácnosti, víte?, pane Rothschild :D

A teď si stejný mechanizmus, pane Semíne, převeďte na firmy (neřkuli nadnárodní korporace), které si vymění platební karty bez vědomí kohokoliv (obecně dispoziční práva ke speciálním účtům), vystaveným na původního klienta, který má něco za­platit a budou díky „laskavosti“ svého primárního klienta provádět platby třetím stranám vlastních klientů do výše původní pohledávky (něco jako barter), řádově třeba ve statisících nebo i milionech. Rothschild a jeho fízlové budou čmuchat a zep­tají se – co je to za platby, chlapíku? No, my máme společný byznys, máme dohodu, odvětí chlapík, víte?, pane jarmulko, my se máme rádi a do toho Vám nic není. Anebo chcete se taky zapojit? (Dušený smích, jarmulka rudne.)

PS: Na ty kecy o ochraně před terorismem z vysoka kašlu, to jsou jen blufy.

Co vyřeší zavádění bezhotovostní platby na fízlování občanů, firem, korporací? NIC. NOTHING. Jedná se pouze o nesmyslné konstrukce rádoby moudrých a zbytečně vzdělaných teoretiků „ekonomů“, jako je hero Sedláček, kteří neznají základní mapu reality, protože nikdy ve skutečnosti nepodnikali, neživili se jinak než jako mluvkové na pražských seminářích, nebo hochštapleři v amerických židovských bankách, jako je Vladimír Dlouhý, a nemají tušení, která bije. Na každý nový zákon, na každou novou restrikci při omezování osobní svobody existuje PROTITAH, protitah jako PROTIPROUD.

Nakonec Rothschildovi nezbude skutečně nic jiného, než ono pověstné červené tlačít­ko, aby konečně dotáhnul k životu tu svoji milovanou sionistickou NWO fantasma­gorii. A konečně dostane fatálním způsobem přes držku (víme, kdo se o to postará), nukleárním způsobem, který si on i jeho soukmenovci z USA (potažmo z Bruselu) zaslouží jako Boží trest. Nebude to vůbec dobré řešení. Pro nikoho. Ale druhý den znovu vysvitne slunce nad sem tam světélkující americkou, a bohužel i evropskou krajinou, naší domovinou. Vysvitne nad hroby i nad lidmi, kteří přežijí. Ve městech a na venkově budou fungovat drobné koloniály, kde si koupíte za zlatem podloženou měnu chleba a mlíko od farmářů a různou veteš pro denní spotřebu… a mimojiné bu­de on-line i jeden český publicistický server, ovšem v BRICS datové síti :) A ten pán, co ho zakládal, se bude smát a prskat irskou whisky, až mu budou žebra praskat… pokud mu tedy na hurónský smích zbudou síly. Já myslím, že zbudou, že se na ten soudný den těší jako malé dítě, i kdyby ho to řehtání mělo stát život (stejně jako jistého „Václava Dandu“).

PS: Jinak – označit Lenku Zlámalovou za relativně nezávisle uvažující publicistku – Vy jste tedy skutečně gentleman, pane Semíne, zřejmě holdujete jako publicista eufe­mismům. Tuhle mimořádně vzdělanou a mimořádně podlou kolaborantskou krysu v Schapirově žoldu (rozuměj Echo24), bych na základě pozorování a rozboru jejích článků zařadil mezi totální genderovou svoloč s ekonomickým vysokoškolským vzdě­láním, podobně jako jejího „ideového šamstra“ Lukáše Kovandu z Roklen. No, někdy příště a více k věci, bude-li příležitost (a nepříjde-li šikana a teror). Já sleduji jejich aktivity podrobně, zřejmě narozdíl od Vás, a jsem přesvědčen, že uznáváte diskuzi.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Lubomír Kvapil | 2. 6. 2015
Recept na společenský úspěch: Připadáte si nedoceněni? Tančete na hrobech! Svému psu dejte jméno Štětina. Poklekněte před bustou. Ale pozor na Ostravu!
Úplně nejvíc nejlepší recept na úspěch je sňatek z rozumu | Ivan Ducar | 03.06.15 13:51

Něco mi říká, že nejdůmyslnější recept na „snadné a rychlé dosažení společenského uznání, mediální proslulosti a skvělých příjmů – zvlášť pokud se štítíte normální práce“, je randit, nebo přímo pojmout Václava Havla za manžela. Podle veřejně dostupných informací „předního ostravského blázna“ Radka Veličky se to může týkat sexuálních matrací jakéhokoliv (i třetího) pohlaví.

 Pravda o zrůdě | Radek Velička 
 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Danda | 9. 6. 2015
Letošní Bilderberg je pokračováním jednání G7: David Rockefeller tam oslaví sté narozeniny. Dostane jako dárek plán na Putinovu hlavu? Chystají nám otroctví - a my mlčíme.
Raději se bojte | Ivan Ducar | 09.06.15 21:29

Nechť si oslaví dědoušek narozeniny, přeji mu to… když se nedávno holedbal se svým šestým transplantovaným srdcem, skoro bych mu položil otázku, zda má něk­teré z nich z Ukrajiny nebo Srbska. Tomuhle člověku už nedokáže ublížit jiný člověk, jeho tortura proběhne mnohem spirituálnějším způsobem, kterému se nevyrovnají ani atomové zbraně.

V osmnácti letech jsem viděl o samotě na terase v Beskydech nad obzorem zvláštní světelný úkaz, jasně zářící bod na čisté noční obloze se pohyboval po zvláštní trajek­torii, včetně pravoúhlých zatáček, rychlostí, která zarážela. Pak se rozdělil a po pří­mých čarách zmizel dvěma různými směry. V duši jsem měl klid a mír, ani nikdy později jsem si na to nevzpomněl se zvláštními pocity rozrušení.

Potkal jsem v životě ženu, která mě v Motolské nemocnici, v „zakristii“ na urologic­kém operačním sále, anesteziologickou sestru, při terapii migrény, kterou jsem často trpěl, terapií, o kterou jsem ji požádal, protože ji předcházela určitá pověst z řad vliv­ných lékařů, složila na zem rukama, aniž by se mne dotkla. A pak to napravila. Sean­ce trvala se vším všudy asi dvacet vteřin.

Na vojně jsem poznal kamaráda, který mě cestou vlakem obkreslil rukama a označil všechny jizvy a problémy se žlučníkem. Byl v klidu, nechoval se jako superman. Bylo mu to v podstatě jedno. To klidné chování bylo zásadní pro popis situace.

Těch zvláštních zážitků je víc (je jich víc! a nebudu zahlcovat), párkrát vypadly jističe při silném rozrušení, dvakrát jsem záhy předem označil číslo, které padlo při losování v televizním přenosu, existují svědci a jejich zaražené pohledy. Gaussova křivka nebo energie myšlenky, která neodhaduje, ale vytváří budoucí realitu?

A pak je tady ta nejděsivější zkušenost – když vznikne křivda a v exaltovaném (silně naštvaném) stavu padne odsudek, umírají lidé. Těžko říct, podle jakého klíče, ale všechny jsem osobně nebo nepřímo znal a stalo se, abych tak řekl – brzy.

Takové zvláštní eventy se týkají všech lidí, jen si to někteří neuvědomují a nehledají možné souvislosti, je to příliš šílené a jen někdo dokáže zbystřit pozornost, ten, kdo něco podobného prostě zažil.

A Vy, pane Rothschilde, si dávejte pozor, máte odpovědnost i za své blízké, se který­mi jste osobně provázán a spoután. Jsou věci mezi nebem a zemí, které nevysvětlí ani víra, ani věda, ani esoterika. Protože „něco zásadního“ lze pravděpodobně podnik­nout proti Komukoliv, kdo se pokládá za falešného Boha. Nevím to samozřejmě jistě, ale mám několik nezpochybnitelných osobních důvodů, proč tomu PROSTĚ JEN VĚŘIT.

Ty kdož chceš, můžeš se vysmívat, ale ze mě blázna neuděláš, mám silné ego, byl jsem při tom a viděl jsem a slyšel jsem a vnímal jsem při plném zapojení smyslů a intelektu. A změnilo to moje pozdější chápání čehokoliv. Nám konsternovaným sta­čí, abychom se jen propojili, a začnou se dít věci. Všichni obyčejní lidé to vědí. Všichni. Jen čekají, co se stane, až někdo zavelí. Bojte se, raději se bojte.

Jen dodatek: Rothschilde jako Rockefellere, to je jedno a totéž.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Markéta Šichtařová | 12. 6. 2015
Co nás opravdu pálí: Špehovací brány na českých silnicích. Právo na soukromí zru­šeno. Kvóty pro uprchlíky do důsledků: budeme parkovat všichni, nebo nikdo.
„I soukromí má svou cenu a není zrovna malá.“ | Ivan Ducar | 12.06.15 19:59

Takže jaká je tedy cena osobního soukromí?
Cena osobního soukromí je nepřímo úměrná velikosti osobního sebevědomí. To zna­mená, že čím méně o sobě člověk pochybuje, tím více umožní ostatním nahlédnout do svého soukromí.

ONI sice sledují určitá osobní data na sítích, ovšem nabízejí za ně výměnou fenome­nální technologii ke globální komunikaci, která je pro mnoho lidí nesmírně důležitá, změnila jejich životy, je důležitá k jejich vzájemnému propojení, díky přístupu k ve­řejně dostupným informacím změnila jejich všeobecný rozhled, odepřený třeba i ofi­ciálním vzděláním, a často pak i zprostředkovala pracovní uplatnění nebo umožnila navázat osudové vztahy. Nikdo nikomu přece neodepírá návrat k fyzické korespon­denci nebo rozhovorům „z očí do očí“, ovšem volba je většinou jasná a především do­brovolná (nebo snad není a pletu se?). Virtuální svět člověka, svět jeho alterega, exis­toval i v éře před computerizací, měl jen jinou spirituální a materiální povahu a ne­byl o nic méně zranitelný nebo snad i zneužitelný.

„I soukromí má svou cenu a není zrovna malá“, uvádí Markéta Šichtařová… stejně jako není zrovna malá cena technologií, které někdo nezištně stvořil pro naše dobro (Gates, Jobs, Zuckerberg) a někdo jiný je naopak zištně zneužívá (NSA, Google?). Dualita mezi dobrem a zlem je Achillovou patou jakéhokoliv -ismu, například com­puterismu. Stejně jako homosexualismu, jak uvádí slečna Erika Hájková nebo pan Michal Semín v jiných článcích. A já souhlasím. S jejich základním úhlem pohledu, možná už ne tak s metodami zbytečně hrocené komunikace. Akce vyvolává reakci, respekt (a ústup) vytváří převaha, není třeba vždy vítězit v boji na život a na smrt.

Totálně svobodnými tvory jsou jen kočky, o něco méně pak kocouři… „iba mačky, dycinky“, jak by řekla moje slovenská kamarádka Petrusha :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Danda | 23. 6. 2015
Tlak v evropském papiňáku národů stoupá: Dánové v odboji. Půjde Rakousko britskou cestou? NATO porušilo neutralitu země. Jsou Rakušané německy mluvící Češi? Nebo naopak? Neutrální inspirace.
Vytunelované NATO a Evropská unie | Ivan Ducar | 24.06.15 17:36

USA chce ve všech Evropských národnostních státech založit ohniska nepokojů a „černí partyzáni“ mají nejspíš posloužit jako katalyzátor prvních a později násilných, nebo dokonce ozbrojených nepokojů, které se stanou legitimním důvodem k vojenské okupaci (již natvrdo) americkými bandoleros pod vlajkami NATO. Lokální občanské války v evropských státech nejsou cílem neokonské diverze, jsou jen prostředkem k rozmístění amerických základen a zbraní v našich domovinách, určených primárně k ohrožování (nikoliv přímému napadení) Ruské federace a tím i rozpoutání horečného zbrojení, investic a zisků, zejména na straně zdechajícího americko-židovského, vojensko-průmyslového komplexu. Jen hlupák by jim na to skočil.

Pro jakýkoliv silný národ opustit vytunelované NATO a Evropskou Unii, je základem zmaření smrtonosného, i když do značné míry jen kašírovaného a impotentního pseudo-válečnického harašení zdechajících amerických investorů. Až pro výstrahu exploduje první jaderná hlavice, „bezpečně napůl cesty“ někde uprostřed Atlantického oceánu, budou ty jejich rodové klany ždímat propocené jarmulky. A to se – díky bohu jen propagačně – nejspíš stane. Americký kongres prostě miluje Metro-Goldwyn-Mayer. A tuny kečupu na plátně, nebo (tam si na potomky perské civilizace troufnou) na Blízkém východě.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Ladislav Jakl | 29. 6. 2015
Nový polský prezident: Je nadějí i pro nás? Spojenec proti diktatuře Bruselu i trojský kůň. Iluze varšavské kavárny. USA hodí Poláky kdykoli přes palubu.
Na Poláky platí diabolky | Ivan Ducar | 29.06.15 22:06

To jakože Poláci s americkými jadernými hlavicemi ve vlastních útrobách si začnou uzurpovat právo na diktování životních podmínek pro středoevropské země? Tihle šmelináři a legendární podomní kapitalisté?

Velký duch Polska neexistuje, existují jen velcí polští duchové, jakými byl například Fryderyk Chopin, madam Maria Curie-Skłodowska nebo papež Jan Pavel. Velký duch Polska existoval v dobách, kdy reálně fungovala polská aristokracie, která se však mísila s jinými evropskými rody. Řadoví Poláci jsou čurblové (česky vrabci), kteří se vznášejí do velké výšky, aby vytvořili na zemi obrovský stín. Jako malí kluci jsme čurbly stříleli vzduchovkami. Američané to o Polácích vědí, Američané mají čuch na marionety, které se nechají vodit ve prospěch jejich dobyvačných zájmů (děkuji za Zemana). A řadoví Poláci vědí, že to Američané o řadových Polácích vědí. Jenže libido je libido, a šmelinářské libido nezná bratra Slovana, především Rusa.

Čtvrtina mé rodiny pochází po praprarodičích a po přeslici z Krakowa, nikoho neurážím, leda bych urážel sám sebe. Strejda Ladik nám vozil krowky, skvělé karamelové bonbóny, takové cihličky, zabalené v olejovém papírku. A vždycky rád pokecal, mluvil polsky a bylo mu špatně rozumět, nám dětem to bylo jedno, hlavně že přivezl krowky :) Byl to panic a smrděl reabsorbovaným semenem, měl jsem ho rád takového, jaký byl, dobromyslného, pracovitého, žoviálního a podnikavého strej­du. Tak to v životě chodí. Putin by řekl – vot takaja žizň, je dobré se radovat z toho, co je. Slova moudrého muže.

Děkuji za zajímavý a inspirující článek, pane Jakle.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Pavel Kopecký | 9. 7. 2015
Tajemný incident v Roswellu nebyl dosud objasněn: Mimozemšťané? Tajná zbraň testovaná Pentagonem? Vyráběli nacisté prototypy UFO u Prahy? Chystá se obří mystifikace?
Mimozemšťané nebo naši vyspělí předkové? | Ivan Ducar | 10.07.15 12:44

Protože jsem UFO v osmnácti letech na vlastní oči viděl a půl minuty v klidu pozo­roval, vždy se těším na každý další, nepatrně hysterický článek o „mimozemšťanech“ :) Rád bych jen připomenul, že UFO je z definice neidentifikovaný létající předmět, nikoliv apriori vesmírná loď plná zelených imigrantů.

Trochu jsem počítal na prstech a hledal na časové přímce, kam by se vlezla éra na­šich vyspělých pozemských předků, kteří se dostali na nepředstavitelně vysokou technologickou úroveň, adaptovali smyslové vnímání pro podmínky ve vícerozměr­ném prostoru (nás to čeká taky) a přenastavili kvantové parametry elementárních částic svých tělesných schránek a harampádí, které potřebují pro zvelebování život­ního prostředí ve vyšší dimenzi.

Původní obyvatelé planety Země, prapozemšťané (ve zkratce PP), tady s námi dod­nes pochopitelně žijí a provozují své biologické experimenty s lidským pokolením, které pro zábavu šlechtí v 3D laboratorní kleci (na povrchu trojrozměrné koule), se zaměřením na rekombinaci DNA dvou základních lidských endemitů. Je to podobné jako při šachové hře – dva světoví hráči proti sobě postrkují černé a bílé figurky.

Prapozemšťané experimentují s opičí farmou, která si po tisíciletí předává historky o bozích a mimozemšťanech, aniž by si položila jednu jedinou základní otázku a po­kusila se najít odpověď: Kam se poděli ti lidé, co zničili Atlantidu, postavili Stone­henge a egyptské pyramidy, kteří rozlámali Pangeu na kontinenty, vyhubili dinosau­ry, občas zmrazili většinu povrchu zeměkoule a na naší planetě strávili tisíce let stej­ně, jako ten čas zde budeme trávit i my, než budeme schopni postoupit (z ergonomic­kých důvodů) do vyšší dimenze za svými stvořiteli, pardon genetickými inženýry? Kam se poděli ti lidé, kteří až mnohem později po svém (zdánlivém) odchodu zázrač­ně osvítili nebo inspirovali k přelomovým myšlenkám Newtona, Descarta, Einsteina, Ramanujana, Goedela, Teslu, Michelangela, daVinciho, Archimeda nebo Bohuslava Sobotku? Hraje v tom nutně roli nějaká hypotetická Akáša, kosmická studnice všech vědomostí, nebo někteří tito nevšedně nadaní „pokusní králíci“ obdrželi pipetami ge­netickou výbavu, jejíž určité součásti se po mnoha a mnoha generacích opět náhodně aktivovaly?

Odpověď zní: Nepoděli se nikam, jsou tady pořád s námi a EXPERIMENTUJÍ.
Co jiného by asi tak mohli dělat pro svoji zábavu, když čas pro ně přestal existovat v symetrických proporcích. Spousta normální lidské zábavy se odměřuje pomocí ča­su, jak ho vnímal Isaac Newton. Schválně se zamyslete. Rychlostí světla běhá pouze jediný černoch, ale ten se raději nepočítá.

Abych neodbíhal od tématu… UFO se zjevuje jen vybraným lidem, v jejichž těle je do­časně „kvantově vybuzen“ čtvrtý prostorový rozměr (prostorové rozměry – např. v řá­du 3D – jsou vlastnosti hmoty, které určují okamžité vlastnosti elementárních čás­tic, resp. jejich kvantové stavy, které prapozemšťané již dokáží řídit a manipulovat). K případnému kontaktu slušných lidí (jednotlivců nebo po skupinkách) s prapozem­šťany tedy dochází inkognito ve vícerozměrném prostoru, zpravidla v bezprostřední blízkosti nic netušících mainstreamových novinářů.

PS: Pokud má někdo přece jen problém s řečičkami o vícerozměrných prostorech… vyběhněte ven na ulici, ukažte prstem do nebe a řekněte, kde je tím směrem konec. A přijďte poreferovat.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Ondřej Höppner | 3. 8. 2015
Bohatství z kohoutku: Nové objevy, týkající se vody, mohou pomoci při léčbě rakoviny. Zázrak s modlitbou u vzdálené přehrady. Česká, nebo německá voda? Vesmírný výzkum, co nic nestojí: Sedm tipů pro každého.
Parádní článek, pane Höppnere | Ivan Ducar | 06.08.15 22:43

„Emoto věří, že jeho pokusy mají praktický dopad: dokáže-li se nemocný člověk zbavit negativních emocí, bude schopen využívat svých sebeléčitelských schopností.“

Nikoliv, tomu není třeba jen věřit a Emoto zřejmě žádný esoterik nebude… protože esoterik by nikdy netvrdil něco, čemu „pouze věří“, ale jen to, o čem se z vlastní zku­šenosti přesvědčil. To je první a základní pravidlo protiproudu esoterika vůči přezí­ravému establishmentu a všelijakým těm Grygarům a zbytečně humanitně vzděla­ným knihomolům. Nemám tím na mysli efektivní humanitní vzdělání, kterého skutečně nadaný člověk dokáže využít na své cestě za dalším poznáním, kdy je nutno riskovat a porušovat zavedená klišé. Takových lidí je jako šafránu.

* * *
ID | 08.08.15 12:37

Velice zajímavý je také vložený odkaz na související článek, kde jsem zareagoval na poznámku v diskuzi.

 Záhadná „Supervoda“ H3O2 

Co nám vědci dosud neřekli o „čtvrtém skupenství“ vody? Přinášíme přelomovou informaci zásadní pro naše zdraví.
Jaroslav Mitlener: Voda je jistě zvláštní tekutina, to není nic nového, některé její vlastnosti ani nemáme probádané – např. teplá voda mrzne rychleji než studená…

ID: Při mrznutí vody dochází k přeskupování její molekulové struktury, dochází k rozmisťování molekul do krystalické mřížky, které se v konkrétním případě vody děje podle velice nahodilých pravidel (viz rozmanitost tvarů například sněhové vločky). Díky Brownovu pohybu při zvýšené teplotě (konkrétně a speciálně vody!) dochází k narušení meziatomárních přitažlivých sil, a v takovém případě tvorba krystalů při prudkém ochlazení probíhá díky tepelné destrukci (těchto sil) rychleji, než při „tužším“ uspořádání molekul při nižších teplotách. Takže se nejedná o para­dox, ale srozumitelnou fyzikální zákonitost. Voda má však výsadní postavení mezi látkami v rámci molekulové struktury především v atomové hmotnosti přítomných prvků, tzn. vodíku a kyslíku. Shodou okolností dvou významných základních sta­vebních prvků v aerobní části Vesmíru. Existují však nepochybně i jiné koncepce výs­kytu života, postavené na neaerobním základu. Takové případy bakterií v blízkosti podmořských sopek známe i na planetě Zemi.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Josef Tichý | 3. 9. 2015
Tajemství Šmitahu: Senzacechtivá horečka, nebo proroctví? Letošní září nám při­pravuje podivné události. Krvavé měsíce v dějinách. Bát se, nebo doufat? Nemáme to v rukou.
Kabala, numerologie, Talmud… | Ivan Ducar | 03.09.15 22:26

S okultními naukami a nebo jinými alegorickými hračkami pro dospělé, je to podob­né jako s Rubikovou kostkou – jsou krásné a samoúčelné.

Pravěký lovec vybrousil z mamutího klu kostičky, navléknul na kožený řemínek… a máme tu artefakt s okultním významem, jeho nositelka je krásnější nebo nositel v hierarchii svého kmene významnější. Něco jako Richard Krajčo s perličkami na krku nebo Tomáš Klus s řemínkama na zápěstí v pralese showbyznysu. (Karel Gott nosí sako.)

O něco později přimaluje starověký Egypťan na hrací kostku symboly a ještě později, v období římského impéria, do nevinné hry vstupuje mamon a sázky… vzniká další krásná věc – kasino. I vynález pálené cihly (tak trochu kostky) umožnil budovat mnohem krásnější stavby, než jaké umožňovalo opracování surového kamene. A pak přišla Nokia 5110 se svými digitálními kostičkami, vytvořila krásnou celosvětovou mánii a proslavila kultovního „hada“.

Šestadvacet malých kostiček lze vyrobit i v Maďarsku, propojit důmyslným mecha­nismem, obarvit jejich stěny a bez nápovědy a napoprvé velice obtížným způsobem protáčet a složit – v jednu velkou, krásnou, barevnou kostku! Což má asi stejný kosmický význam, jako přemisťovat po ledě gumový váleček nebo kopat do kožené kuličky.

Kabala, numerologie, Talmud, Rubikova kostka…

Někdo jiný si hraje s čísly nebo tak dlouho veteší legrační štěky a přisuzuje jim hlubší okultní význam, až se jich nahromadí takové množství, že jejich samotné zbiflování lze považovat za projevy učenosti – což je opět krásná věc! Jejich množství se samo o sobě stává prostředkem k vytváření dojmu inteligence. I nadprůměrně disponova­ný člověk, který se stane obětí jakéhokoliv vzdělávacího systému a přemístí do hlavy tuny jalového balastu, přijde o svoji jiskru, o své duchovní libido zpravidla dřív, než se pokusí otřepat a začít samostatně myslet. Sbohem a šáteček… adijé samostatný úsudku.

Sbohem a kdybychom se nikdy nesetkali
bylo to překrásné a bylo toho dost
Sbohem a kdybychom si spolu schůzku dali
možná že nepřijdem že přijde jiný host


PS: „Volba zmíněných událostí není náhodná – jako tehdy, i tentokrát připadají všechny čtyři lunární zatmění na některý z židovských svátků.“…

No, je otázkou, zda „některé z židovských svátků“ nebyly v opačném gardu záměrně stanoveny na všechny čtyři lunární zatmění, bylo by to cool jako Facebook. Václav Havel také s oblibou vybíral pro různé významné společenské události jakoby náho­dou různé významné datumy. On miloval skrytou symboliku, takové ty konstrukty se zednářským, okultním nádechem :) Nebo si něco špatně pamatuji?
 Původní článek | Všechny komentáře 
Erika Hájková | 16. 9. 2015
Tichá válka o ukrajinské děti: Očkovat proti obrně? Další epidemie „made in USA (a spol.)“ právě dorazila na východní frontu. Největší propagandistický výkon od dob druhé světové: Oběťmi jsme i my.
Vakcíny versus protilátky | Ivan Ducar | 17.09.15 09:00

Ano, jako děti jsme podstoupili nejedno očkování, kulatou jizvičku na levém rameni velikosti normalizačního pětníku má snad každý člověk mojí generace (nevím, jak dnes). Paní doktorka zavítala do školní třídy a před tabulí sázela včelky do zadku. Někdo se styděl, někdo se bál, jiný uronil slzu na popravišti, spolužák Kotala pobíhal s kalhotami na půl žerdi a stříkačkou zabodnutou do zadku mezi lavicemi.

V pozdějším věku pak zejména tetanovky – to v případě invaze nečistoty do otevřené rány. Tělo si vytváří protilátky a s nákazou začne „bojovat“ teprve po zavlečení a kri­tickém rozmnožení infekčního viru, což může být v případě úrazem oslabeného orga­nismu pozdě a uměle (preventivně) vytvořená hladina protilátek má nepochybně svůj význam. Tomu rozumím.

Téma článku je velice zajímavé a kvalitně odbojně (i odborně) pojaté. Takže namísto plánované ležérní četby na pět minut jsem strávil (jak to ta slečna Hájková dělá, že si vlk přijde pro piškot z ruky?) další dvě hodiny průzkumem na netu. Napřed jsem hledal komplementární texty, pak mi vytanuly na mysli nějaké otázky… a jedna z nich mi připadá jako zásadní:

Ano, prodělal jsem nejedno očkování – a tetanovky si dokážu vyložit – ale nevzpo­mínám si, že by si někdy nějaký lékař, který mne očkoval například proti spalnič­kám, tuberkulóze, černému kašli nebo pravým, tzv. černým neštovicím… aby si dal tu práci a provedl testy na úroveň  PROTILÁTEK , které vznikly jako reakce na oč­kovací sérum a jsou jediným smyslem preventivního očkování.

Proč se očkuje a lékaře ani pacienty nebo rodiče dětí nezajímá to nejpodstatnější – výsledek očkování, tj. testy na protilátky? Je to přece velký byznys, točí se v něm ob­rovské sumy peněz, jak uvádí autorka článku, a mne zajímá, proč se nikdo nezajímá o to, co nakoupil, za co si zaplatil.

U řezníka si zaplatím za kilo masa, při očkování za protilátku… takže kde jsou, kolik jich v těle po očkování vzniklo a budou v tom množství účinné při boji s infekcí?

Tohle je podle mého laického názoru první otázka, boj o smysluplnosti očkování je až ta druhá.

* * *
ID | 19.09.15 07:40

Úsměv – tohle má zřejmě vypadat jako náhoda (v rozmezí dvou dnů). Alespoň víme, kdo to tady na Protiproudu čte. Radka Hrdinová do toho v mainstreamu zamotala samozřejmě i uprchlíky.

 Vracejí se nemoci našich prababiček. Přibylo černého kašle i spalniček 

„Účinnost očkování klesá, v současnosti je mnohem nižší než před padesáti lety,“ říká Kateřina Fabiánová, která se na problematiku černého kašle zaměřuje ve Stát­ním zdravotním ústavu.

Boj s bakterií vedou lékaři zatím neúspěšně. Ještě před pár lety černým kašlem nej­častěji onemocněli žáci druhého stupně základní školy.

„V tomto věku u nich poklesla hodnota protilátek. Potom, co se u nás stejně jako v sousedním Rakousku nebo Německu přidalo přeočkování,“ vysvětluje Fabiánová.


A já se znovu ptám – kdo kdy nějaké  PROTILÁTKY  u běžných pacientů celoploš­ně, mimo výzkumné laboratoře, měřil? Kateřina Fabiánová? Na počtu kolika opic a kolika lidí své statistiky zakládá? Jednotlivé lokality, třeba i na úrovni okresů, jsou s ohledem na výskyt nákazy v podstatě endemity.
 Původní článek ;| Všechny komentáře 
Petr Hájek | 24. 9. 2015
Dny zrady pokračují: Česká vláda ve službách Merkelové a Hollanda, proti naší veřejnosti. Opuštěné vzdorující Slovensko. Referendum, nebo volby! Co udělá Zeman a Klaus?
Jednoduchý vzorec | Ivan Ducar | 24.09.15 21:17

Možná existuje ještě jedno vysvětlení pro řízené zahlcování Evropské unie imigranty – Francie a Německo vědí dobře, co činí, obdržely noty, mají sjednocený postup pod velením amerických a anglických sionistů, pardon – obchodníků.

Ti by mohli své zboží prodávat i v Africe… jenže bohatí Afričané si brakové zboží ku­povat nebudou a jejich americkými bombami vylekaní černoši nemají peníze ani na ty „odpadky“. Takže co vymyslíme v Bilderbergu?… ha!, přemístíme chudé Afričany do Evropy, kde dostanou na nákupy odpadků ve štědrém sociálním systému dosta­tečně vysoké kapesné. Alespoň pro začátek, než si najdou alespoň podřadnou práci. Jenže oni si ani tu podřadnou práci nenajdou, protože ji hledat prostě nebudou. Ledaže by tady někdo zaměstnal pastevce skotu.

Na sociální benefity, které může ze svých vlastních prostředků nabídnout uprchlí­kům kterákoliv země například bývalého východního bloku, Soros nikoho z Afričanů do Evropy nenaláká. Evropu je třeba rozvrátit, přeorat a připravit jako nákupní zónu pro GMO americké brakové zboží, posvěcené dohodami TTIP.

Takže němečtí, francouzští a například chorvatští kolaboranti ve vysokých politic­kých funkcích, jejichž tajná osobní konta nepochybně vylepšil Soros a Rockefeller (českých loutek se bakšiš netýká, ty jsou vděčné i za nadstandardní platy a příslib postavení biřiců v protektorátech)… takže tito jidáši dostali za úkol vytvořit ze svých silných západních ekonomik NÁVNADU. Pak už jen stačí zabouchnout dveře a pone­chat zbytek budoucí „nákupní zóny“, zvané GMO TTIP Evropská unie, s desítkami miliónů nové, černé, muslimské „předplacené“ nákupní síly, uvařit ve vlastní šťávě díky mnoha průvodním jevům přistěhovalectví, jako je například rozvrat místní národní kultury. GMO TTIP šmejd by nikdo z prosperujících evropanů nenakupoval (stejně jako prosperující Afričan), vděčný imigrant, který se domestikuje za peníze evropských daňových poplatníků a dostane měsíčně na útratu 2000 euro, zřejmě ano. Jeho demonstrativně plačící ženy a děti, které po tisících tonou na moři jako přebytečná koťata, naplní svá volátka.

Takhle to pro nás naplánovali američtí Židé? Nějak to dopadne, žejo. A nehodlám se právě teď a tady zmiňovat například o tom, kdo „jmenovitě“ podporoval Hitlera při okrádání a vybíjení evropských Židů za II. světové války. Údajně mu to tehdejší ame­ričtí lichváři i doporučili, aby bylo z čeho financovat NSDAP, protože půjčovat nadále a bez záruky návratnosti investic do německého zbrojního průmyslu nechtěli. Oni považovali své chudší evropské příbuzné za odpad, stejně jako v současné době zřej­mě považují za odpad i nás, civilizované a vyspělé Evropany.

Vzorec je poměrně jednoduchý:
  • do GMO TTIP Evropy je třeba zavléct miliony potenciálních spotřebitelů brakového zboží
  • až je tam dostaneme, za peníze našich vazalů je domestikujeme
  • až se předvoj domestikuje, přivede do Evropy 80% zbytku příbuzných
  • 80 milionů nových spotřebitelů se za několik let rozmnoží na 200 milionů – a to už je zajímavá kupní síla. Když Američany zajímala jako odbytiště 40ti milionová Ukrajina, s imigranty zahlcenou Evropou by vyhráli v loterii
  • líný Afričan bude nakupovat brakové zboží… a pokud ne, přijde o finanční podporu z národních rozpočtů a potažmo evropských dotací, bude si muset najít práci v to­várně, což je pro pastevce koz příšerná představa, mohl by zešílet.
Nebo ne?

Pokud by si ekonomičtí migranti na útratu v GMO TTIP byznysu vydělali vlastníma rukama, mohou být i vítanými hosty, obohacením vymírající Evropy, jak dnes často slýcháváme. Jenže oni si peníze jen tak nevydělají, protože v podstatě nic neumí a proslýchá se, že jsou i velice líní. To nejsou Vietnamci nebo Ukrajinci. Jsou to Afričané.

Nebolí jen taková, byť nepříjemná pravda, které dokážeme porozumět. Bolestivé jsou lži a manipulace, jejichž úmyslem je zmást a rozbít zdravý rozum lidí dobré vůle.

Takže nespěte v klidu, Vy jarmulky zaoceánské, ledy se pohly, lavina se utrhla. Řítí se na Vás a již brzy se naučíte modlit za každé nadechnutí, jako ten děda s šestým transplantovaným srdcem.

Kdo pracuje, nezlobí. Muslim bez práce zlobit bude, bude provokovat s burkami, s právem šaría a extrémními společenskými i sociálními požadavky. Většina imi­grantů bude po celé generace bez práce, stejně jako v Holandsku, Švédsku, nebo kdekoliv jinde, kde prototyp Breivika ztrácí nervy a natahuje kvéry.

* * *
Téma dne: Jak vyprat „natištěné“ peníze podle Sorose | ID | 16.10.15 21:57

Cituji z článku ve Vlasteneckých novinách:

Poslanec označil za nepřijatelné, že Soros vyzval Evropu, aby každé migrující osobě ročně zaplatila 4,5 milionu forintů, přičemž by k tomu potřebné finanční zdroje měla zajistit z úvěrů !!!. (a kdože je poskytne? Soros?)

„Na základě toho se nelze divit, že Soros útočil na migrační politiku premiéra Viktora Orbána a jeho strany Fidesz,“ poznamenal Hollik.

 Tahle odporná lidská bestie financuje migraci do Evropy… 
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Malý | 4. 10. 2015
Vzkaz Frau Merkel: Nepleťte se. Čechy nevystěhujete, nepřevychováte ani neosídlí­te! Zrazuje nás Sobotka kvůli své bruselské budoucnosti? Pokud bude přisluhovat, tvrdě narazí.
Sehr gut! | Ivan Ducar | 04.10.15 23:26

… und noch etwa abhärten. Je fajn, že i blogeři z iDNES to vzali za správný konec. Nehledě na to, že podle mého názoru je EET tzv. Richtig… a taky pevně věřím, že Babiš dostane rozum a jako přední politický leader zavelí k odporu, až skutečně naz­raje čas položit vládu českých kolaborantů. Ale na tom se nutně shodnout nemusíme.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Semín | 24. 10. 2015
Řízený pád newyorské burzy: Historie? Ne, současnost. Rothschild: „Dejte mi moc nad penězi a nezajímá mě, kdo tvoří zákony.“ Bez hotovosti? Vysvobodí nás katastrofa, nebo čin?
Proč bychom se to měli zatím jen dohadovat | Ivan Ducar | 24.10.15 16:52

Michal Semín: „Nedávným rozhodnutím americké centrální banky úrokové sazby nezvýšit však byl vyslán signál, že se obří majetkový transfer prozatím odkládá. Proč, to se můžeme zatím jen dohadovat.“

Já bych připustil i jedno zcela jednoduché vysvětlení celé tirády okolo řízeného krachu newyorské burzy, zejména když si uvědomíme s jakými lidmi máme na ame­rické straně co do činění. Pokud by americký lichvář rozpoutal finanční krizi globál­ního rozsahu příliš brzy, bude s ratifikací Transatlantického obchodního a investiční­ho partnerství (TTIP) amen. Výrobci amerického braku a jejich evropští, ale také američtí zákazníci budou na mizině. Ani Frau Merkel nebude mít na zmutovanou kukuřici pro imigranty. V tom však pointa nevězí…

Ilumináti z Bilderbergu se pokusí synchronizovat obě současné základní hrozby – podpis TTIP a pád NY burzy. Až budou obě tyto události unisono viset zejména nad Evropany jako damoklův meč, dostaneme na výběr – podepsat, anebo další vleklá, desetiletá ekonomická krize.

Sobotka bude mít argument, proč podepsal. Bruselský establishment je do tohoto scénáře pravděpodobně již zasvěcen a souhlasím s Vámi, pane Semíne, že od Zlámalové nebo Kovandy se takového pohledu nikdy nedočkáte.

Měl bych ještě jedno drsné post scriptum, ale to si nechám na jindy, bylo by to za hranou a třeba to bude už naposledy.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 29. 10. 2015
Boj o existenci republiky v den výročí jejího založení: Na Hradě se vyznamenávalo, v ČT manipulovalo, v ulicích bouřilo. Lidé podpořili prezidenta, Miloš Zeman mudroval. Neklidné srdce Evropy se probouzí.
Všem lodím na moři i všem lidem, kteří už našli, nebo právě hledají svůj přístav | Ivan Ducar | 31.10.15 20:26

Prezident Miloš Zeman se nachází na vrcholu panovnické hierarchie, on nemá důvod používat své postavení jako výtah k opětovné moci, své, anebo svých nejvěrnějších stoupenců. Jako prezident České republiky se naprosto správně zaměřuje na funkci muže sjednotitele, a ta si vyžaduje přijímat často i nezbytné, rozumné kompromisy. Svojí radikalizací ve veřejně prezentovaných názorech by přispěl jen k hlubšímu roz­kladu společnosti a vyostření vztahů (uměle schapirovsky) znepřátelených stran. Radikalizace – to je práce pro řadové občany, třeba i s výsadním společenským pos­tavením, a jejich vůli zastávat rozličná stanoviska, na která mají nezadatelné právo, i kdyby jednali jako světci anebo potenciální kolaboranti. Pro srovnání – prezident Putin nabízí a uskutečňuje v rámci své zahraniční politiky (ve skutečnosti však ruské národní) nevyhnutelná vojenská řešení, která ve svém důsledku berou životy vojá­kům nebo ozbrojeným lidem, ale zároveň podává neúnavně svoji přátelskou ruku jménem ruského lidu a donekonečna vyzývá ke vzájemné spolupráci. A to je mezi těmito dvěma muži, Zemanem a Putinem, z mocenského hlediska sakra velký rozdíl. Nicméně Zemanovy veřejně prezentované postoje jsou jedním z hlavních důvodů, proč Vladimír Putin českému vladaři dopřává sluchu více než měrou vrchovatou, na schůzku přijde (překvapivě) včas, na Zemanovu prosbu zahájit vojenskou intervenci v Sýrii reaguje pokorně, jako by ruský car potřeboval radit (??). Kdo jiný z vladařů menších národů, jako je ten český, může z takových důvodů vypnout prsa?

Vyzývat neúnavně ke vzájemné spolupráci jakkoliv rozdílné, třeba i radikální politic­ké proudy, tlumit jejich vzájemné rozbroje a osočování, je alfou a omegou snahy o dosažení lepšího Světa. Pokusy o vyautování odlišných, křižujících nebo i těch radi­kálních politických proudů a jejich potencionálně výrazných vůdců, je naopak ces­tou do pekel. To je vzkaz pro každého, kdo umí naslouchat, kdo má občanskou čest a svědomí bez rozdílu víry a přesvědčení, kdo je člověkem dobré vůle i v situacích, kdy se po kristovsku láme chleba. A přísahám, že já o pekle něco vím.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Klaus mladší| 16. 11. 2015
Neschopné elity EU tváří v tvář muslimskému teroru. Obhajoval by Churchill nacisty? Kdo zavelí? „Semknout se“ kolem architektů rozvratu Evropy? Pošleme je k čertu!
Václav Klaus mladší | Ivan Ducar | 16.11.15 19:29

Prima. Mně se moc líbí dikce pana Václava Klause mladšího. Vždycky jsem si myslel, že je to takový umírněný chlapík, který si sakra rozmyslí, jestli půjde do střetu s pro­tivníkem, aby si příliš nezavdal s ohledem na svoji budoucí kariéru, sledoval jsem podrobně jeho střet s Martinem Romanem v cause pražského gymnázia PORG.

Je moc dobře, že se v jeho osobě snoubí touha vidět a vyjadřovat pravdu, nebrat si servítky za každou cenu, a zároveň nezpochybnitelné rysy kvalitního vzdělání, život­ní moudrosti, dobrého vychování a vědomí nutnosti neklesnout na úroveň populis­tických frází (jen občas si rejpnout lidově srozumitelným jazykem)… jako se to v opozičních hnutích dnes často a prvoplánově děje! Je tam vetknutá síla rodové klausovské osobnosti. Takový člověk je schopen ovlivnit dialog mezi veřejností a establishmentem a hledat a nacházet konsensus. Něco dobrého se tady klube. Jo! :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Ivan Poledník | 20. 12. 2015
Na adventním věnci se rozsvítila čtvrtá svíce: „Blízko, blizoučko Štědrý den…“ Odložme chmury a přemítejme o Naději. Léčivá Velepíseň na lásku.
Advent ve jménu Člověka i Boha | Ivan Ducar | 20.12.15 17:07

Děkuji za svoji maličkost, pane Poledníku, na podobně upřímná, laskavá a hřejivá slova jsem na Protiproudu čekal, tíha námětů a okolností v současném světě, tedy i zde na tomto webu, ubírá síly. Nejsem v ohrožení, ale přesto maličko vyčerpaný, protože se střetům a soubojům se silami zla nevyhýbám, rány schytávám, ale velmi nerad rozdávám, nerad je oplácím, považuji to za hřích, jednal bych proti svému svědomí… a občas tak i jednám. A takováto Vaše slova velmi potěšila. Díky za každé­ho člověka, který podobná kouzla, takovouto řeč pronést dokáže. Není to samozřejmé a už vůbec ne snadné, je to dar, který v sobě rozvíjíte.

Kéž bychom své životy prožívali ve světě, kde nás před zlem ochrání jen samotná víra bez prolévání krve anebo osobních obětí, těch především.

Pokud člověk vytváří vlastními silami naději pro své bratry a sestry, musí ji hledat ve svém nitru bez přímé pomoci Boží, je to zvláštní paradox, který je ukrytý i ve Svatém písmu. Ano je. Tento paradox je v něm nutno odkrýt a rozšifrovat a trvá to zpravidla mnoho let, vyžaduje to osobní oběti, a kdo vytrvá, nalezne spásu.

Co dodat? Jen to – že pýcha anebo falešná víra předchází pád.

Nemám právo, Vyšší moci, žádat tě vlastními ústy o slitování
nad zlým konáním našich nepřátel,
kteří nám vyvoleným brání v konání dobrých úmyslů,
kteří nám vyvoleným brání v dosahování cílů a pouti po správné cestě.

Vím, že slitování ani nerozdáváš, chráníš jen nás, vyvolené,
kteří chápeme tvé zákony, tvůj kodex a tvoji přítomnost v těžkých chvílích.
Nikdy od nás nežádáš dík, jen přihlížíš, střežíš a používáš svoji ničivou sílu.

Dal jsi nám víru, abychom věřili v sebe anebo v jiné,
dal jsi nám lásku, abychom sami sebe milovali anebo bratry a sestry vyvolené.
Máme své dary a tvoji ochranu.

Tak jsme to chtěli, my vyvolení, a ty konáš z vlastní vůle,
vnímáš naše rozhořčení a zabíjíš naději anebo životy
našich nepřátel, kteří nás napadli anebo zranili.

Jsme tvoje děti, Vyšší moci. Amen.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Radek Pokorný | 29. 1. 2016
Na národovecké frontě stále (ne)klid: Osobní nepřátelství a malicherné spory musí jít konečně stranou! Odpůrce migrantské invaze v Praze a v celé Evropě spojí telemost. Platí ještě Všichni k pumpám?
Marshallův plán v jiném podání | Ivan Ducar | 30.01.16 00:28

Já bych měl jeden nápad. Když si pan Soros stále nedá pokoj a snová Marshallův plán pro rozkolísanou Evropskou unii – vytvoříme si vlastní „Marshallův“ plán, náš vlastní český celonárodní „Marshallův plán“. Ale trochu jinak.

Národně orientované strany se potýkají s mediální blokádou, nemají peníze na zvidi­telnění a možnost propagace během volební kampaně.

Šílené nápady se mohou postupem času ukázat jako dobré nápady. A mohla by to být zároveň zkouška českých občanů a všech krajanů a jejich odhodlání dosáhnout změny ve volebním martýriu. Mohli bychom založit Národní sbírku, vytvořit společný fond pro diskriminované vlastenecké strany, ze kterého by pak financovaly svoji volební kampaň. S jediným požadavkem, pod jedinou, ale konstruktivní pod­mínkou, že po obdržení finančních prostředků z Národní sbírky usednou ke kulaté­mu stolu a potáhnou ve volbách za jeden provaz, začnou jednat ve společném zájmu, že spojí své síly v dočasné koalici, i kdyby s určitými vzájemnými rozepřemi. Jestliže nezabírá idea jediného lídra opozičního bloku na základě vyjednávání, o kterou se pokusil Václav Klaus, měl by se vytvořit kulatý stůl s rovnými právy, jako tenkrát ti rytíři z Kamelotu.

Národně orientované strany vytvoří jednorázovou volební koalici s určitým kapitá­lem, který jim umožní eliminovat mediální blokádu. Jelikož se bude jednat o peníze českých občanů a nikoliv zákulisních hráčů, intrikánů a mecenášů, měl by takovýto akt otevřít mysl současných vůdců stojících proti sobě, změnit jejich vzájemné postoje a měl by je zavázat k plnění slibů, které však nebude možné vnímat jako protislužbu za úplatu, volební sliby a jejich naplnění bude odměnou za projevenou důvěru českých občanů. To je nová situace.

Tuto národní sbírku, tento transparentní fond a jeho distribuci by měl zorganizovat profesor Václav Klaus. Vzhledem k jeho postavení by v současné době nedokázal nikdo jiný takovýto počin morálně zaštítit.

Je to druhá a možná nadlouho poslední šance ke sjednocení opozičního bloku. Ty peníze nesmí a ani nebudou pocházet od žádného oligarchy, finančníka anebo vliv­ného podnikatele. Národní sbírka, její transparentní správa a rozdělení za uvedených podmínek mezi národovce v jediném bloku, je abnormálně etická, všem srozumitelná a pro všechny zúčastněné přijatelná záležitost. A výrazně by to pomohlo vyrovnat pozice během volební kampaně.

Chtěl bych poprosit Václava Klause, aby se ujal tohoto činu, aby založil fond a vyhlá­sil Národní sbírku na podporu kontrarevolučního politického bloku. Jedinou pod­mínkou pro účast v tomto bloku – a tím i nabytí finančních prostředků na propagaci – je „táhnout ve volbách za jeden provaz“. Nic víc a nic míň.

Je to jednoduchý nápad. Je to podivný nápad. Možná je to dobrý nápad. Bude to sázka na svědomí vlasteneckých vůdců a jejich odhodlání později dodržet slovo.

PS: Pět milonů krát stovka z každé kapsy je půl miliardy. To by se prohnul i Babiš, český národe a všichni naši milí krajané.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Erika Magdalena Peprná | 10. 2. 2016
Kouřová clona zvaná virus Zika: Co se skrývá v temném pozadí brazilských udá­lostí? Děti bez mozku? Gates a farmaceuti si jistě mnou ruce. Může za to superko­már, nebo je vše jinak?
Zika? Asi ne, ale máme si to myslet | Ivan Ducar | 10.02.16 19:33

Díky za článek. Protože moje první reakce na možné příčiny poruchy zvané mikroce­falie, tedy zakrnělých mozků novorozeňat, byla: DROGY.

Latinsko-americká civilizace v čele s Brazílií je mekkou velice benevolentního přístu­pu ke každodenní konzumaci marihuany nebo přírodních opiátů už od dob indiánů, patří to k životnímu stylu a snad ani není chápáno jako sebedestruktivní proces. Jenže odjakživa. Takže proč by teprve v současnosti měly vznikat nějaké genetické problémy při plození dětí?…

Nemají čistě náhodou vojenské a speciální policejní instituce na americkém konti­nentu k potírání pěstování drogových surovin na plantážích ve svém arzenálu napří­klad chemické či biologické prostředky? Nějakou horkou novinku, pocházející z har­vardských laboratoří? Něco jako chemtrails. A kam se poděly ty částečně znehodno­cené suroviny z opiových plantáží, které měly skončit v plamenech? Nezkusil to nějaký frykulin udat ve velkém mezi prostý latinsko-americký lid podobně, jako jsme se v Evropě potýkali s metanolovými deriváty v konzumním alkoholu?

Anebo zcela naopak – nevyrobilo Monsanto ve své horlivosti (a díky svému technolo­gickému a laboratornímu zázemí) jedním vrzem nějaké utajené GMO prostředky na efektivnější způsob pěstění výnosné komodity, zvané opium? Američané přece potře­bují zbrojit a čelit ruské hrozbě, s tiskem dolarů si už dlouho nevystačí.

Nemůže nikdo myslet vážně, že Bill Gates by mohl být strůjcem nějaké technologie k masovému vybíjení populace prostřednictvím genetických mutací. Chtělo by to správně interpretovat jeho veřejná vystoupení a přednášky ve zrádně zavádějícím podobném duchu.

Před několika lety jsem v Brně zažil rodinu, kde se mladý a velice talentovaný pat­náctiletý chlapec s vynikajícími studijními výsledky naučil hulit marihuanu. Po ně­kolika letech skončil jako mentální troska v invalidním důchodu. Jistě, na každého člověka mají opiáty nebo THC jiné individuální účinky. Každopádně mění osobnost v tom lepším případě, v tom horším osobnost fatálně ničí – nejen fyzicky na pohled, ale především zevnitř, v duši. V mozku a celé nervové soustavě, včetně buněk jako jsou spermie a vajíčka. Vymyslet virus, který by cíleně změnšoval hlavičku novoro­zence – to vypadá dost nereálně.

Konzumace lehkých (ale i tvrdých) drog je na příkrém vzestupu také v Evropě. Do Evropy se tyto drogy pašují mimojiné z Latinské Ameriky. Možná proto hrozí epide­mie Zika také v našich končinách. Jistá propagátorka povrchních mouder by prohlá­sila: Moje rada zní – nehulit, nefetovat.

Jeden odkaz jako příklad za stovky podobných, čtěte prosím až do konce, Brazílie jako společenské centrum Latinské Ameriky zde hraje klíčovou roli:

 Jedete do Brazílie? Pozor na kokain! 
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Fraiman | 10. 3. 2016
Budujeme B-socialismus: ANO, bude znárodněno! Magistrátní stachanovci zama­kali na "Lítačce". Úspěch nevládních a občanských teroristů v boji proti kapitalis­mu. Bučící hmotné rezervy. Konec veřejných soutěží.
:D srandamač, docela pobavilo | Ivan Ducar | 10.03.16 20:23

No ale ti kluci, co tzv. lítačku in-house na magistrátu „tajně“ programovali, o tu svoji práci soutěžit na konkursech museli… nebo ne? Že by je Krnda posbírala na ulici stylem padni komu padni? A třeba v tom magistrátním teamu byly nakvótované i nějaké holky, což by mohlo být považováno za docela solidní řešení podle brusel­ských směrnic.

Shodou okolností jsme téma pražské lítačky, jakožto nepříliš místního pojmu, probí­rali na Fb profilu s dámou, která – stejně jako já – pracovala po jistý čas v organi­zaci, která pro Prahu bémovské Opencard vyráběla, ve Státní tiskárně cenin a kolků. Ona jako poměrně vysoký manager (dnes již v důchodu), já ve výrobě u kompů (dnes již díkybohu mimo ten podivný svět STCK). A teď už jen přemýšlím, co o tom podivném světě STCK vlastně mohu prozradit, klausulí o mlčenlivosti (nejspíš po zbytek života) bylo ve smlouvě jistě nepochybně, nebudu to znovu zkoumat. Lidsky zkorumpovanější a zdeformovanější prostředí jsem nikde jinde nezažil – a to ani ve srovnání s privátním sektorem, kde se s tím „takypodnikatelé“ vůbec, ale vůbec nemažou.

Krnda to vyřešila originálně, pobavilo :) Snad jen ta „lítačka“ by se pro Pražany mohla raději zvouti „legitkou“. To však není vlastní jméno a lingvisté z AV by páchali sebevraždy. Aleš Cibulka by možná natočil hysterický comeback pořadu O češtině.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Obsah | poznámky pod čarou jsou řazeny chronologicky | Poslední přidaná 
Petr Hájek | 15. 12. 2014
Předvánoční doznání: Bezzubé štěňátko ohroženo čertem! Ředitel ČT se omlouvá. Za cenzuru prezidenta prý může duch s nůžkami. Pevné obojky a silné řetězy „hlídacích psů demokracie“.
Ondřej Neff | Ivan Ducar | 16.12.14 03:16

Někdy zkraje roku LP 2011 jsem si postesknul:

„Ondřej Neff je virtuální důchodce, který si zaslouží úctu jako nestor Velké žurna­listické transformace z papírenského na elektronické publikování, což ale v praxi znamená pouze toliko, že si jednoho dne koupil doménu a hosting, kam umístil prázdnou počítačovou databázi. Záleží jen na něm, zda se odebere k zasloužené­mu odpočinku se ctí anebo ostudou, reálnou strukturu internetové žurnalistiky díky svému zatížení minulostí papírového novináře Ondřej Neff nechápe, pravid­la hry se změnila a vyžadují odlišný přístup.“


 Původní článek | Všechny komentáře 
Erika Hájková | 17. 12. 2014
Stopy vedou k „velké provokaci“: Jaderný výbuch v Americe? Hacker, který se naboural do vládních e-mailů i exšéf CIA tvrdí totéž. Je v problémech jen rubl?
Pád ruského rublu | Ivan Ducar | 17.12.14 14:56

Nejsem ekonom a nerozumím složité problematice tvorby měny a uvítal bych, kdyby na moji otázku závěrem někdo zasvěcený odpověděl.

Když došlo po pádu berlínské zdi ke sjednocení východního a západního bloku v Německu, občané bývalé NDR obdrželi od svých západních bratří tvrdou Marku v poměru 1:1 výměnou za svoji východní. Moje otázka zní, zda ruský rubl a zlatem podložený ruský rubl, nejsou náhodou dvě různé měny? Až současný, zlatem nekrytý ruský rubl zdevalvuje na kritickou hodnotu (důvody nejsou prioritní, ať již díky uměle vyvolaným ekonomickým sankcím ze strany USA a EU anebo provázaným dopadům celosvětové krize)… nedojde k revitalizaci ruské měny podobně, jako ve sjednoceném Německu po pádu berlínské zdi a k definitivnímu odříznutí petrodolaru jako rezervní měny? To by pak totiž Američané nemuseli vymýšlet žádnou jadernou provokaci.

PS: Trochu jsem přehlédnul článek na Parlamentních listech, kde se Jan Campbell svým způsobem dotýká mojí otázky, ovšem ve skutečnosti nabízí jiný úhel pohledu:

 Analytik se podíval na krizi v Rusku. Je to prý úplně, úplně jinak 

 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 23. 12. 2014
Mladý „pravicový“ politik: Egoismus je morální dobro! Mladý učitel: Novopohanské Vánoce jsou svátek konzumu. Politik: Konzum je okázalou a hrdou oslavou života!
Co je to vlastně ateismus? | Ivan Ducar | 24.12.14 15:12

Mohu pár slovíček?… Kdysi dávno jsem navštívil kamaráda ze studií, který už na kolejích inklinoval k buddhistické filosofii. Bylo to zrovna v předvánočním čase. Jirka žil v poněkud „rozšířeném vztahu“, dva muži, žena a dítě, ačkoliv zřejmě jen jeden z těchto mužů sdílel se ženou i lože, společně však sdíleli buddhismus, žili jako rodina. Jako člověka, byť ateistu, ale pocházejícího z oblasti se silnými katolickými kořeny, mne celá situace, kterou jsem si bezprostředně nemusel jen představovat, poněkud vyváděla z rovnováhy. Buddhismus není náboženství, je to životní filosofie, která se okrajově dotýká i vzývání božstva, pěstování kultu, a teprve později jsem se dopátral, že v určitých indických oblastech, ale nejen tam, má polygamie (nebo její soft formy) silné kořeny, že to k buddhismu prostě historicky patří. Na jejich území.

A jak to souvisí s pohanstvím, ateismem, oslavami Slunovratu nebo Vánoc?
Ve společnosti svých přátel jsem byl díky jejich nenucenému počínání nervózní, což se obratem ruky promítne do vzájemné konverzace, oni věděli, čeho si všímám, o čem přemítám a kam se vytrácí moje asertivita. Takže nakonec zazněla nepřátelská otázka: Čemu vlastně věříš Ty? Napadlo mě, že věřím v takového Boha, který věří ve Mě (a je to tak). Vteřinu ticho, pohlédli na sebe a Jirka špitnul… „ale to řekl Buddha“.

A já se tedy ptám, co je to vlastně vůbec ateismus?

Žij a nech žít… kdo to prohlásil jako první, Kristus?, není to jen nějaká libertariánská parafráze? Nevím, Buddhovy myšlenky jsem taky nikdy nezkoumal, byl to malý sádrový trpaslík v kredenci. Jako malé dítě jsem se těšil na dárky, slídil jsem po nich v úkrytech, dnes jezdím domů na kapra a pozdravit rodiče, protože to může být už každý rok naposledy a Vánoce vždy spojovaly celou rodinu, matka nazdobí stromeček, pod talířem mám dvacetikorunu, uděláme selfie. Proslovy o víře jsou v kompetenci aspirantů Templetonovy ceny, za něco ji přece dostat musí.
 Původní článek | Všechny komentáře 
David Rath | 2. 1. 2015
Doktor Rath: Jak uvařit žábu, aniž si toho všimne. Rozvrat systému podle známé metody. Nové náboženství. Zaorálkové pochopili, proto žijí. Kdo u nás vládne?
Dvě připomínky | Ivan Ducar | 03.01.15 00:26

1.) Ne, nejedná se o konspirační teorie, jedná se o generační výměnu, pane doktore. Ten největší díl svinstva a podrazů si dělají lidé, obyčejní nebo privilegovanější, sami mezi sebou, nejedná se o práci nejvyšších vrstev. Na manažerské nebo různě význam­né společenské vůdčí pozice dorostly mladší generace, které nemohou soutěžit se zkušenějšími lidmi, nicméně potřebují převzít jejich sociální pozice a materiální vý­hody. Jedná se o latentní válku, už nikoliv jen názorový střet dospělé mladší genera­ce vůči zkušeným vyhraněným individualitám, je to boj vedený skutečnými zbraně­mi, které dokážou ublížit nebo i zabít lidský osud. Čest charakterním výjimkám. Tohle téma někdy jindy.

2.) Reagan prohlásil, že neexistuje levice a pravice, jen „nahoru a dolů“. Dnes platí, že nadnárodní korporace po ukončení studené války vytvořily a dokonaly své vlastní mocenské paralelní struktury a oficiální státní útvary udržují už jen jako formu oplo­cení davu. Svébytné národy se transformují na obyčejné lidské davy (odrůdy), ze kterých jsou odstraňovány individuality stejně jako plevel na poli. Jenže nic nejde tak hladce, „žádný plán nikdy nevyjde“ (napoprvé nebo dokonale), jak onehdy pravil šéfredaktor Protiproudu, pan Petr Hájek.

Tohle jsou jen střepiny poznámek na okraji problémů, o kterých se zmiňujete.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 4. 1. 2015
Zločin a trest Václava Klause: Mít vlastní názor se v totalitách neodpouští. Nová éra mccarthismu v Americe. Dva poslední prezidenti jsou dál mediálně „lynčováni“. Proč jim česká veřejnost přesto rozumí?
Body za odvahu pro Václava Klause | Ivan Ducar | 05.01.15 02:06

Mám v dobré paměti text, který zkraje června 2014 zveřejnili Ladislav Jakl a Jiří Weigl na serveru Echo24 jako kontra na bratislavské interview Martina Weisse s Andrejem Illarionovem, v němž tento ruský vládní zběh podkopával legitimitu názorů Václava Klause na ukrajinskou krizi. Kdo by se tehdy nadál, že jejich názorový střet bude mít o několik měsíců později tak nemravnou dohru, jakou zmiňuje náš exprezident ve své mailové korespondenci. Prošel jsem si tehdy veškeré související odkazy (viz níže), které se objevily i v diskuzi a trochu si přisadil:

„Illarionov vaří své protiputinovské argumenty z vody, v odkazovaném článku hovoří například o stagnaci růstu životní úrovně v Rusku, což však díky ekonomické krizi postihlo v podstatě celý svět. Takže pokud se nezměnila reformátorská politika Vladimíra Putina v Rusku, proč se změnily názory Andreje Illarionova na tyto reformy? O jakém omezování svobody projevu v Rusku mluví? To si myslí, že lidé nemají možnost dopídit se nějakých relevantních informací, nebo že mu naletí na bláboly o Pussy Riot? Illarionov po boku Putina neobstál, dostal padáka, což se může stát i vysoce postaveným politikům. Pro chlapa, který si zvykl žít na vysoké noze, mít respekt, to musela být hodně velká deprivace a zřejmě ne každý Rus je jako Solženicyn, který se nakonec i v USA dostal na černou listinu.“

 Proč Klaus opakuje kremelské lži? diví se Putinův kritik Illarionov 
(Rozhovor 30. květen 2014 | Martin Weiss | Echo24)

 Proč Illarionov opakuje protiklausovské lži? 
(Reakce 5. červen 2014 | Ladislav Jakl | Echo24)

 Drážděný medvěd vrací ránu | Patrick J. Buchanan 
 Rozhovor prezidenta republiky, pro deník MfDnes o konfliktu v Gruzii 

 Původní článek | Všechny komentáře 
Redakce Protiproud | 18. 1. 2015
František vyhlášen Mužem roku: Miláček ateistických médií se modlí s muslimy. Ti mezitím vraždí křesťany. Volil by Ježíš za urážku „ránu pěstí“ jako papež? Svatý otec zezelená?
Možná je dobré spolehnout se na Boha | Ivan Ducar | 18.01.15 16:41

Jeden papež svými experimenty při hledání „pokory“ katolickou víru nevytuneluje, a to ani za vydatné pomoci licoměrných novinářů nebo jejich úskočných mecenášů. Pokud by platilo, že neortodoxní chování jediného člověka, byť v nejvýznamnější náboženské funkci, podlomí přesvědčení miliardy občanů s fundamentálně propojeným kolektivním vědomím, těch, co uvěřili v existenci Boha a nacházejí v tom vzácné pocity štěstí, pak by zřejmě došlo i k popření doposud známých fyzikálních zákonů. Síla přesvědčení vytváří reálnou energii a v kolektivním propojení fatální, menšina odpůrců by nedokázala čelit, natož jediný člověk. Důkazy pro takovou hypotézu neexistují. Možná je dobré spolehnout se na Boha.

Jsem přesvědčen, že dodnes mnoho lidí, přestože nepraktikuje žádné náboženství, svým vlastním osobním způsobem uznává Vyšší moc, je to otázka životního poznání, stále se rozšiřujícího obzoru a vyrovnávání s realitou. Ještě v roce 1952, tj. pět let po nástupu komunistické diktatury, probíhala v základních školách oficiální výuka náboženství (katechismu) a po jejím zrušení došlo na několik desetiletí k násilnému potlačování svobody náboženského vyznání a osvětového působení především katolické církve. Moje matka a její matka za života mi potvrdily, že praktikujících věřících občanů nebyla nikdy většina, nicméně dospělí ani děti v základních školách nevnímali výuku náboženství s averzemi, právě naopak – farář vedl děti k tradičním duchovním hodnotám, farář měl respekt mezi spoluobčany.
Pozitivní vztah k tradičním náboženským duchovním hodnotám zaujímala do poloviny 50. let minulého století mimořádně velká část našeho národa a nebýt čtyřicetiletého období komunistických perzekucí a přervané tradice, projevovala by většina občanů svoji úctu vůči církvi zcela jistě až dodnes. A úcta rovná se respekt.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Karel Trnka | 25. 1. 2015
Moderní svět se marně pokusil o nemožné: Je rozumné věřit v Boha? Jsou věda a víra ve sporu? Byl Koperník kartářka? Pravda je prostší, než by se mohlo zdát.
Možná by bylo dobré chápat okamžik Stvoření spíš jako okamžik
Proměny
| Ivan Ducar | 26.01.15 22:39

Panečku jo, tenhle námět, to jste si naložil tedy pěknou kládu, pane Trnko :)

Pokud platí, že člověk byl stvořen k obrazu Boha a stále přemýšlí a stále se zdokona­luje ve svém poznání (což nelze považovat za nekonečný proces), pak platí, že se člověk přibližuje k obrazu svého Boha a jednoho dne může dojít ke splynutí. Takový Svět se však už v ničem nebude podobat tomu současnému.

Možná by bylo dobré chápat okamžik Stvoření spíš jako okamžik Proměny.

Vše, co existuje ve Vesmíru, existovalo vždy. Když vypustím poznámky o Horizon­tech událostí na pomezí Černých děr, o singularitách uprostřed Černých děr (kde čas a prostor přestává teoreticky existovat, „Bůh je mimo čas“), když pominu řeči o vzájemném vztahu hmoty a energie, kterými se zabýval v nejsofistikovanější podobě například Albert Einstein, ale i mnoho jiných velkých mozků před ním i po něm, pak se nabízí úhel pohledu, že cokoliv v našem Světě osciluje mezi dvěma extrémy – oba dva z nich obsahují potenciál dokonalosti.

Na jednom konci stojí primární dokonalost, řekněme Bůh nebo jakési mystérium obsažené v obecné energii, na druhém konci se tato obecná energie díky mnoha lokál­ním okolnostem postupně mění a komplikuje v životních, nebo lépe existenciálních formách, obdařených i svobodnou vůlí (mají lidé skutečně svobodnou vůli?). To primární Něco obsahuje veškeré informace, které budou řídit pozdější procesy Proměny, něco jako Boží DNA. A nelze říct, kdy a za jak dlouho se ten vyvíjející se „obraz Boží“ ve svém hledání posune na maximální hranici, vyčerpá a vrátí zpět k Bohu v jeho nejvyšší dokonalosti. Bude někdy možné dokázat, že lidská duše je vázána pouze na lidské tělo? A bude časem nutně to tělo potřebovat pro svoji ohraničenou existenci? A bude to pak ještě vůbec tzv. „lidská“ duše?

Ty Proměny (ta evoluce) jsou konečný proces, nic netrvá věčně, „z prachu jsi povstal a v prach se obrátíš“, avšak i ten prach nějak vzniká a nějak zaniká, to už je ryzí fyzika.

Podstata, resp. samotná existence energie není nikomu jasná, kdyby byla, bylo by možné vysvětlit i důvody existence reálného Vesmíru – je tedy energie v nejvyšším stádiu, které dokáže člověk popsat a změřit, hmota v absolutním pohybu, nebo stojí nad energií ještě nějaká vyšší forma, která přesahuje a je popsatelná pouze v pros­toru, jehož vlastnosti zatím nejsme s ohledem na současnou úroveň poznání schopni pochopit? Vícerozměrné modely Vesmíru existují jen teoreticky, experimentálně je nelze potvrdit, problém spadá do oblasti kvantových jevů, jejichž pozorování je stále v plenkách (zatím jen statistika a matematické modely).

Také si myslím, že víra v Boha a potažmo religionistika obsahuje mnoho vizí ve zcela obecné rovině, kterým „racionální“ věda dává postupem času konkrétní podobu. Tyhle dva světy jsou propojené. Každý to řekne jinak, svými vlastními slovy, ale víceméně stejně, což je ideální stav. Nebo je všechno jinak?

* * *
Aha, tak takhle se ty věci mají… | ID | 26.01.15 22:39

Ve vší úctě, ale zmíněná dvojice fyziků ani NASA nejsou osamoceni mezi těmi, kte­rým nechybí mozek v hlavě s dostatečným číslem a nejsou zdaleka jediní, kdo dokáže alespoň formálně prezentovat „nejzásadnější téma vědy 20. století“ v úplně jiném světle, zas tak originální jejich pohledy skutečně, ale skutečně nejsou :)

Kde jsou ty časy výměny názorů před cca třemi lety s profesorem Štysem v diskuzích na České pozici (což je dnes spálená země), byla to docela palba. O teoretických mož­nostech počítačových procesorů na bázi kvantových jevů, které zřejmě budou schop­ny interpretovat „algoritmus svobodné vůle“, to jediné, co současné stroje zatím nedokážou a nevyrovnají se tak úrovni lidského myšlení, ani nemluvě. Podobný článek na Roklen i jinde v českém mainstreamu byl totiž nedávno také publikován. S převratným nádechem, jak jinak. Všichni lidé ovšem nečtou odborné zdroje v an­glickém jazyce, aby mohli klábosit za vejplatu. Apropo, speciálně v Rusku – tam může člověk na webech nebo publicistických serverech narazit na hodně zajímavé, dosud nepříliš zmapované fenomény současného světa, potenciál slovanských duší je hluboká studna rozumu.

 Velký třesk nikdy nebyl! Vesmír nemá konec ani začátek, šokuje nový výzkum 

 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 1. 2. 2015
Střet Západu s Ruskem: Jen o peníze, přírodní zdroje a moc? Pozadí nenávisti vůči Putinově kontrarevoluci je hlubší. Patriarcha Kyrill tvrdě a bez obalu o lidské svobodě.
Pozor! | Marcel Marek | 01.02.15 15:53

Přál bych Vám ráj, ale bohužel skončíte v pekle. Modlím se za Vás pane. Zlo, které rozséváte, bude patřičně odměněno. Bůh s vámi......

RE: Pozor! | Ivan Ducar | 02.02.15 17:25

Já jsem pseudo-ateista, pane Marku, byl jsem tak prostě vychovaný za časů norma­lizace. Ale chtěl bych Vám něco říct – každý člověk něčemu, anebo spíš v Něco věří. A člověk, který bere Boží jméno do úst nadarmo, si zahrává s Vyšší mocí, dost hodně, a přestože rádoby upřímně – riskuje.

Kdysi dávno jsem čelil na literárním serveru osobním útokům jednoho velice nevy­rovnaného, nicméně vynikajícího textaře (Filipa Sklenáře), shodou okolností veřejně přiznaného homosexuála, což může a nemusí být podstatné, nevím (o tom někdy jindy). Také z těchto důvodů (protože on se velice ambiciózně zabýval myšlenkou šíření křesťanské víry, nicméně napadal Christnet a samoúčelně polemizoval s výraz­nými mluvčími křesťanské víry) jsem začal v roce 2010 zkoumat výroky Ježíše Krista a narazil na skutečnost, že Kristus své ovečky, své stoupence nazývá „Vyvolenými“.

Pro ateistu poměrně zvláštní výraz, protože běžně je chápán jako přízvisko sebestřed­nosti. Ale brzy jsem pochopil, že Kristus to myslel ve skutečnosti jinak, způsobem, který je absolutně pozitivní a ochranitelský ve vší jeho moci Božího syna. A tehdy, když jsem čelil s jednou mimořádně spřízněnou duší na tomto literárním serveru (říkala si Aine, byla to vyjímečná virtuální bytost, nabitá inteligencí a schopností vidět věci popravdě, uměním své myšlenky přiléhavě vyjádřit a nelhat, nikdy jsem ji fyzicky nepoznal, nádherně malovala), tak tehdy, když jsme čelili ve dvou osobním útokům agresívního lidského deprivanta, zazněla z mé hlavy slova, kterých jsem nikdy nelitoval, nicméně způsobila po jistém čase tragédii (srovnání s opakováním mantry při vymítání ďábla nemá daleko k pravdě).

Macumba

Nemám právo, Vyšší moci, žádat tě vlastními ústy o slitování
nad zlým konáním našich nepřátel,
kteří nám vyvoleným brání v konání dobrých úmyslů,
kteří nám vyvoleným brání v dosahování cílů a pouti po správné cestě.

Vím, že slitování ani nerozdáváš, chráníš jen nás, vyvolené,
kteří chápeme tvé zákony, tvůj kodex a tvoji přítomnost v těžkých chvílích.
Nikdy od nás nežádáš dík, jen přihlížíš, střežíš a používáš svoji ničivou sílu.

Dal jsi nám víru, abychom věřili v sebe anebo v jiné,
dal jsi nám lásku, abychom sami sebe milovali anebo bratry a sestry vyvolené.
Máme své dary a tvoji ochranu.

Tak jsme to chtěli, my vyvolení, a ty konáš z vlastní vůle,
vnímáš naše rozhořčení a zabíjíš naději anebo životy
našich nepřátel, kteří nás napadli anebo zranili.

Jsme tvoje děti, Vyšší moci.
..........................
Žijte v pravdě a Kristu (jak jsem pochopil z Vašich slov), pane Marku, a raději si pří­liš nezahrávejte s Vyšší mocí. Vaše osobní štěstí je moje úplně nejvíc upřímné přání. Energie myšlenky dokáže tvořit budoucí realitu, ovšem nejen tu Vaši. Tohle nikdy nepodceňujte.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 11. 2. 2015
S osudy České republiky se obchoduje na Tržišti: Důstojník CIA straší soudruhy novináře. Půlka Čechů prý brzy emigruje. Dolary na sledování nezávislých médií.
Hydra chce boj… bude ho mít | Ivan Ducar | 11.02.15 21:40

Takže další úplatná žena (a že jich je, těch zbloudilých žen ve světové politice anebo médiích stále víc), Sabina Slonková, připravuje „mocný internetový projekt“ za hro­madu prašivých vojensko-průmyslových, americko-židovských dolarů, který má sledovat aktivity nezávislých webů – jako je třeba Protiproud – a působit proti nim? Já nehodlám mluvit donekonečna politicky korektně, nehodlám tolerovat zlou vůli našich nepřátel, kteří za třicet stříbrných spáchají jakkoliv podlé „chucpe“ proti pozi­tivně uvažujícím lidem, toužícím po vzájemném smíření a křesťanské lásce.

Asi nazrál čas začít znova bojovat alespoň slovem na krev, a nejen si hrát. Bůh se všemi lidmi dobré vůle, s námi. A opatruj i tu naivní husu, která nechápe a velice si zahrává, protože nechápe, že proti proudu mohou vystoupit jen ti vyvolení, kteří mají své dary a Jeho ochranu. Někdo bez charakteru chce boj, tak ho bude mít. Zno­vu nadešel čas vymítat ďábla. Tak pojď, ty mainstreamová hydro (a žádná žertovná koláž), uvidíme kdo z koho… Macumba FOREVER! A pro Tebe žádná varování, ty nemáš oči, které vidí, ty nemáš uši, které slyší, ty máš jen svoji úplatnou povahu jednat jako Jidáš.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Ladislav Větvička | 17. 2. 2015
Ukrajina v likvidaci: Tiše padla měna. Trampoty čtyřprocentní armády. Válka s Ruskem bude. „Zbohem, ukrajinšti synci.“ Z Ostravy do Užgorodu je to blíž, než do Plzně.
Dezertovat před odvodem? Proč? | Ivan Ducar | 18.02.15 13:24

„Takže dezerteři se tu možu ztratit. Jinak je to o držku. Policija zastavuje na kon­trolnich stanovišťach auta a porovnava jmena cestujicich se seznamy povolanych. Kdo převezme povolavak, je ztraceny. Musi nastupit do valky, nebo do kriminalu.“

Kde je napsáno, že vstupem do ukrajinské armády bych musel „střilat jine mlade synky“? Kdybych já chtěl naštvat Porošenka, tak do kyjevské armády schválně vlezu, při první příležitosti strhám výložky, vytáhnu zásobníky do ruky nad hlavu, otočím hlavně tanku proti směru jízdy a přejdu na druhou stranu. V civilu by mě jako odve­deného zběha mohli zastřelit neozbrojeného třeba v autobuse nebo na čáře s Ruskem. Jako dezertující voják bych měl čím střílet i já. Bylo by to na férovku a byl bych „ztraceny“ padesát na padesát.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Lubomír Vylíčil | 25. 2. 2015
Brodská tragédie: Hnusná mediální finta. Vláda chce zneužít masakru. Osm mrt­vých bez jediného výstřelu. Jsme v seznamech. Proč slušným lidem sebrat zbraně?
Chci slyšet pravdivý příběh „vyšinutého muže“ | Ivan Ducar | 25.02.15 20:31

„… může jít o neklamnou známku toho, že se přibližuje doba, kdy ty zbraně možná budeme velice potřebovat.“

Vynikající a odvážná reakce na aktuální téma, pane Vylíčile. Trochu problém je v tom, že jsem dodnes neslyšel osobní příběh onoho „vyšinutého člověka“. Samozřej­mě, že se dopustil zločinu, ale to bychom se mohli vrátit a otevřít znovu kontroverzní případ bratří Mašínů. Byli to vyšinutí lidé, nebo v posledním pudu sebezáchovy jednali na krev a z přesvědčení? Uherskobrodský muž obrátil zbraň i proti sobě, na rozdíl od bratří Mašínů a já mám nepotlačitelné nutkání prohlásit, že vyšinutí lidé proti sobě zbraň neobracejí, jsou to srabi. Vzrůstá počet sebevražd ze sociálních důvodů, z důvodů bankrotů a obecně neřešitelných, definitivně ztrace­ných životních situací. Kdo nám poví objektivní příběh „vyšinutého muže“ z Uherskobrodska? Tak trochu komplementárně s oficiálním stanoviskem odpovědných činitelů ve vládě nebo mainstreamových médií? Netvrdím, že se dozvíme něco překvapivě klíčového pro celou kauzu, ale předem vyloučit to nelze. Chlapi po hospodách tvrdí, že v Česku nepotřebujeme islamisty, stačí vydat zbrojní průkaz labilním důchodcům. Podle mne může být problém složitější, jako téměř vždy, když se jedná o extrémní projevy asociálního jednání. Každopádně se jedná o zločin, stejně jako v případě bratří Mašínů. Dědek ztratil rozum a jednal bez mozku. Řekl si: Po mně potopa. Nebo tak nějak. Idiot.

PS: V Česku neexistuje volný prodej zbraní bez zbrojního průkazu jako v USA. To je podstatný rozdíl. A taky nelze ze zákona zastřelit kohokoliv, kdo vstoupí na cizí pozemek, bez výstrahy jako v USA. Nebo o tom lidé v Česku neví?

PPS: Japonská mafie, řekněme Yakuza, je jedna z nejbrutálnějších na světě a zanáší své zvyklosti do celého světa, resp. především do USA, kde má své „obchodní“ zájmy. Kam se na ně hrabe ISIL nebo Al Capone. Měla by se k tomu vyjádřit i Slonková nebo Klvaňa :D :D
 Původní článek | Všechny komentáře 
Ks. dr Marek Dziewiecki | 1. 3. 2015
Láska v praktickém životě: Čistota lidské bytosti jako nejvyšší hodnota. Láska není sex, láska nejsou city. Proč může jen nemilující člověk být tolerantní?
Trochu jiný pohled | Ivan Ducar | 02.03.15 14:10

Existuje dokonalý pocit štěstí v lásce, netrvá dlouho a prožívají ho jen mladí lidé, nezatížení společenskými konvencemi, později toho už nelze dosáhnout hladce, zku­šenosti vytváří bariéry, anebo lidé ve vztazích, ve kterých se spojí starší muži s pod­statně mladšími ženami (dívkami, lolitami). Taková je pravda a má historické kořeny, neuhnu ani o píď. Viděli jste filmový příběh francouzského středoškolského profesora a jeho studentky „Sňatek bez domova“ (Noce Blanche, Vanessa Paradis, Bruno Cremer)? Přesně tohle mám na mysli. Někdo z nás to i zažil. Třeba i dvakrát, ale podruhé se už jedná v podstatě o zázrak.

Skutečná láska sama o sobě je darem od Boha; pokud ji Bůh člověku dopřeje, umožní mu svobodu věřit v sebe anebo v jiné, milovat sebe sama anebo bratry a sestry vyvo­lené. Bůh nežárlí, dar skutečné světské lásky netrvá věčně – věčná je pouze Jeho náruč. Zjistí to každý, kdo ten vzácný dar přijme (každý člověk po něm bytostně prahne), dar, který stojí za ten pozdější nevyhnutelný pád. Co však člověka nezabije, to ho posílí, a pokud přežije, rozuměj – pokud znovu najde sám sebe, zůstane nado­smrti bohatý. A může se vrátit zpátky, Vy víte ke komu.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Semín | 3. 3. 2015
Zemanovo tragické chytračení v Americe: Místo jedné pasti dvě. Chceme snad s Izraelem zaútočit na Írán? Nestačí nám ukrajinské neštěstí? Horší než chyba.
Otázka? | Ivan Ducar | 04.03.15 16:57

Nevím, jestli mi něco uniklo, pane Semíne, ale před měsícem podepsalo Rusko s Írá­nem obranný pakt proti agresi vojensko-průmyslového komplexu amerických Židů (nikoliv slušným a mírumilovným Američanům)… takže musí být jasné, že dříve, než nastartuje Mossad stíhačky s jadernými hlavicemi v nějakém OSN krcálku na pobřeží Středozemního moře, u pláže s původně egyptskými otroky, tak budou tito „lidé vyvolení“ počítat v tisících vlastní mrtvé (ten superholokaust podle vizí AIPAC, který připomíná válečné investice Rothschilda a existenci Josifa Vissarionoviče Stalina a Adolfa Hitlera).
 Původní článek | Všechny komentáře 
Redakce Protiproud | 13. 3. 2015
Templetonova cena již rok ve správných rukou: Halíkova schizofrenie. Totalitní vtip mediálního kněze. Nelze sloužit dvěma pánům. Dupot holínek Halíkovy duhové gardy?
Pes, který štěká, nekouše… | Ivan Ducar | 14.03.15 00:16

Upřímně jsem se snažil, ale z celého textu Jiřího Fuchse jsem především nepochopil, proč mne má zajímat, co kdy a kde pronesl nějaký Tomáš Templeton Halík?

„Nebe a peklo považuje jen za stav mysli“… jaké mysli? čí mysli? to mají všichni lidé v lebce stejný software? Kde bere Halík vůbec kuráž k něčemu takovému zobecňovat? To snad nejslabší článek řetězu určuje měřítko chápání příšerně složitých principů, které sunou lidstvo vpřed?

„Pravdu má za relativní“… co je to podle Halíka „pravda“?, a pokud má skutečně v rukávu nějakou verbální interpretaci (ta je ideální) pojmu pravdy, pokud chápe do­konce definici pravdy!, tak jak si ji může dovolit relativizovat z podstaty jejího exaktního významu? Má ten člověk vůbec nějaké exaktní vzdělání, nebo spíš naturál­ní myšlenkový potenciál?

„Křesťanství považuje jen za jednu z historicky podmíněných duchovních cest“… duchovními otci křesťanství nejsou jeho vykladači a není to především filosofie (buddhismus je filosofie), křesťanství je forma přesvědčení a na tyhle paradigmata existuje jediný nezpochybnitelný monopol! Kristus žil jako člověk a zanechal po sobě miliardy následovníků, rodili se a umírali po celá staletí, to On je inspiroval ke vznešenému životu svým osobním příkladem, žádné filosofické etudy made by Halík na tom nic nevylepší. Ty následníky inspirovaly Kristovy činy, nikoliv apriori slova. Kdo pronáší apriori slova a předstírá kavárenské činy, na toho si kdokoliv z věřících „doplivne“ s úsměvem.

Proč bych měl na toho člověka chtít doplivnout? Čím si to zasloužil? Kromě jalových frází, podmíněných jeho pochybným teologickým vzděláním, z něj nikdy nevypadlo nic, co by mne přinutilo bojovat o vlastní přesvědčení. Na jeho zednářských čtyřicet miliónů mu sere pes, takovou částku dokázal Kalousek rozdat svým kamarádům za jedno odpoledne v parlamentním baru.

Důkazy o existenci jevů mezi nebem a zemí, které změnily životy vyvolených, nelze násilně zprivatizovat pro celospolečenskou diskuzi, vtěsnat je do povrchních, rádoby zasvěcených frází kavárenského kněze a předhodit k přetřásání ateistickému davu pod vlajkou ekumenismu. Ty důkazy jsou abnormálně intimní záležitostí, jejichž svědky jsou často jen „nepochopení“ jedinci, kteří se možná i hodně snažili podělit o svoje poznání, ale neměli s kým, nenašli rovnocenné partnery, kteří by rozuměli jejich řeči. Občas skončili v plamenech na hranici nebo na výspě společenského opovržení.

V jednoduchosti je síla, esoterická síla, ale Tomáš Halík to neví. Nikdy to nepochopí, je to zbytečně vzdělaný amatér. Vznešený mluvka.
..............................................
„Dal jsi nám víru, abychom věřili v sebe anebo v jiné,
dal jsi nám lásku, abychom sami sebe milovali anebo bratry a sestry vyvolené.
Máme své dary a tvoji ochranu.“ … Věřím, a začal jsem se svým vlastním způsobem modlit.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 15. 3. 2015
Papežovy ambice hraničí s blouzněním. Nabubřelá prázdnota. Vše katolické bylo vykázáno. František biskupům: Neměňte hříšníky. Kristus apoštolům: Brány pe­kelné církev nepřemohou.
Dva dny jsem řešil svůj omyl-neomyl | Ivan Ducar | 16.03.15 15:27

Asi dva dny jsem podléhal pochybám, že jsem pronesl v diskuzi pod dřívějším člán­kem na Protiproudu (Templetonova cena ve správných rukou) něco, co se podobá zde citovanému výroku papeže Františka:

Podle Františka se totiž… „církev má chovat jako Ježíš. Nepřednášet o lásce, o milo­srdenství. Nešířit filosofii, jakousi stezku životní moudrosti … Samozřejmě, že křesťanství je i toto, ale jen v důsledku, v reflexi. Matka církev, stejně jako Ježíš, učí příkladem, a užívá slov jen proto, aby osvětlila význam svých gest.“

Totiž slova:
„Kristus žil jako člověk a zanechal po sobě miliardy následovníků, rodili se a umírali po celá staletí, to On je inspiroval ke vznešenému životu svým osobním příkladem, žádné filosofické etudy made by Halík na tom nic nevylepší. Ty následovníky inspi­rovaly Kristovy činy, nikoliv apriori slova. Kdo pronáší apriori slova a předstírá ka­várenské činy, na toho si kdokoliv z věřících 'doplivne' s úsměvem.“

A proto jsem sáhnul po knize Ellen Gould Whiteové – Velký spor věků, která mne v minulosti nesporně oslovila a řešení svého problému hledal v pasážích II. kapitoly – Pronásledování v prvních staletích.
A zůstávám v klidu, moje názory si neprotiřečí a nemám nic společného s postmo­derními představami papeže Františka na chování katolické církve. Možná jsem se měl vyjádřit srozumitelněji. Mrzí mne to.

 Velký spor věků | 2. Pronásledování v prvních staletích 

„Kristovi následovníci musí jít stejnou cestou pokoření, potupy a utrpení jako jejich Mistr. Nepřátelství projevované vůči Spasiteli světa se projeví také vůči všem, kdo uvěří v jeho jméno.“
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 21. 3. 2015
Doznání tajného rady: Vítání bratrských armád za všechny prachy. Vydala již americká ambasáda ceníky? Majitelé rudých karet mají poplach. Mrazivý smích.
Poslední douška před okupací, šestiodstavcová | Ivan Ducar | 22.03.15 19:52

Já bych i souhlasil, že se jedná o „radikální“ protesty českých vlastenců proti porušo­vání zákonů ČR a vojenské okupaci (nebo demonstrativním přejezdům)… ale v čem přesně mám spatřovat ten jejich (ten svůj) proruský postoj? Kromě skutečnosti, že Ruská federace se brání proti porušování demarkační linie rozpínajícími se základ­nami NATO, stvořenými a řízenými vojensko-průmyslovým komplexem americ­kých Židů, jejich republikánských vřešťanů a mezinárodních židovských bankéřů?

Pavel Šafr organizuje, nebo v 89' organizoval demonstrace?
Znáte ten typ duševních žebráků, kteří umí všechno a nic, ale celý život nacvičují „pózu přesvědčivého výrazu“ a dosahují brilantních výsledků při rozvíjení tohoto svého jediného talentu při získávání finančních prostředků?

Dvě historky z venkova. Vojenské pracovní tábory nejen v 50. letech.

Provokujete normalizační establishment, provokujete práskače mezi spolužáky nebo zaměstnanci a ze dne na den se v roce 1987 ocitnete z prostředí vysokoškolských studentů mezi lidmi, jejichž IQ je na hranici 70. Na rotě převažují jedinci, kteří prošli kriminálem většinou za loupežná přepadení, těžká ublížení na zdraví nebo pokusy o vraždu. Jako učitel (podle záznamu v papírech) jsem byl po přijímači pasován na štábní krysu, což mi vydrželo díky neskrývanému odporu vůči armádě čtrnáct dní (první očko už v přijímači), pak následovala deportace mezi absolutní svoloč do pracovních táborů na jih Slovenska, kde již nezbylo místo pro iluze – pendreky, psy­chopati a alkoholici od kapitána výš, sloužili tam za trest, krumpáče, lopaty a ato­mová elektrárna. Za dva roky čtyři vraždy, soudy za útěky nebo šikanu a přeražené čelisti, Sabinovy. Mezi technickými prapory existovaly až do 89' velké rozdíly, ne všude se jednalo o zašívárny pro mamánky s dobrými konexemi u odvodových komi­sí, jen se o tom nemluvilo.

V té žalostné zemi nikoho, což některé pracovní tábory pod pláštíkem vojenských útvarů byly, jsi poznal cenu lidského charakteru. Nebyli to Klvaňové ani Šafrové, potažmo tamní špagáti, kdo se uměl postavit do první linie. Vzpomínám si na kladenského cikána, říkalo se mu Abé, nekompromisní katolík, všude nosil Bibli pod paží a uměl zaníceně hovořit, ani do basy, kterou si často užil, jej bez Bible eskorta nikdy neodvlekla. Byl to frajer a dokážu to ocenit teprve s odstupem času. Neměl svaly, ale měl respekt, nikdo se mu nedokázal posmívat.

V 89', když v Praze Šafr pořádal demonstrace, probíhaly i spontánní vojenské mítin­ky. Základní službu si mezi námi odpykával chlapec, který hrál na kytaru, moc toho nenamluvil, ale když otevřel ústa, většinou skončil v base. Velký rváč (jako je Šafr), to nebyl, ale za dva roky z něj vyrostlo nepsané kápo. A všichni ti pořezové, co měli bicepsy a nadité trestní rejstříky, v jednom z tehdejších listopadových dní stanuly u jeho bidla a prohlásily: „Když tam nepůjdeš ty, nepůjde tam nikdo“. Vzal kytaru a šel, a úplně sám na buzeráku spustil Kryla. Kdyby to tehdy nedopadlo, mohl skončit na doživotí ve vězení za podněcování vzpoury, vojenské sazby jsou tvrdší než ty civilní, které hrozily Šafříkovi. Jenže ono to dopadlo, gumy kdoví proč nezasáhly a na place se shromáždilo 2,5 tisíce armádních muklů, kdo byl schopen řečnit, pronesl svůj improvizovaný proslov. Druhý den to zopakoval v podobném duchu i náčelník štábu při oficiálním nástupu celé jednotky. Nikdo nechápal, co se děje.

Koho chce Šafr nebo Klvaňa poučovat o stavění pomyslných barikád, o extrémismu, na koho cení ty svoje zuby? Jsou to mediální kreatury, nájemní kolaboranti, stačí zašustit dolarem a udělají hop, Shapiro práskne bičíkem v manéži a pudl udělá panáčka. Nikdy v životě ti dva po krylovsku „držkami neryli zemi“ a nemuseli bojo­vat o svoji duševní integritu, bojují odjakživa jen o svůj zaprodaný životní standard jako Sobotka nebo mladý Benda, o svoje peníze „na prvním místě“. S takovým přístupem mohou vymývat mozky jen školní mládeži. Ale i ta jim to časem spočítá – až nebudou mít na chleba jejich rodiče, až nebude na sociální dávky nebo podporu v nezaměstnanosti pro absolventy, až budou studenti muset hledat dělnickou práci v Asii, jako ji hledaly české elity po 68' v Kanadě, nebo ukrajinští gastarbeitři s vyso­koškolským diplomem v České republice.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Redakce Protiproud | 30. 3. 2015
Nesnesitelná lehkost pomluvy: Nečekaná smrt známého podnikatele. Supi tančí nad vychladlou polévkou. Švýcarská vila číslo dvě? Zatuchlý český Matrix.
„Konec starých časů“… remake | Ivan Ducar | 31.03.15 06:16

Je zvláštní, že ředitel Nadačního fondu proti korupci, Petr Soukenka, hledá zápletky pro své „Novotného eXtra-novely“ zásadně v exklusivních patrech lidské společnosti (jinak by ho Janeček zřejmě nevnímal jako dostatečně exklusivní položku na výplat­ní pásce NFPK). To se pak ale stane, že Soukenkově pozornosti unikne zcela prostý fakt – dlouhodobě finančně upadající Peter Kovarčík totiž koprodukoval minimálně dva projekty (Mamma Mia!, Lída Baarová) s pobudy, kteří vyrostli na okraji lidské společnosti, „všelijak“ si vydělali na zlaté řetězy a vehementně teď vylepšují své reno­mé alespoň na úroveň bulvárních celebrit (B.C. hogo fogo).

Tito pobudové vyšli z prostředí, kde se točí ve velkém drogy, alkohol, pornografie, podvodný doménový byznys, sázkařské gamblerství. Kdoví, zda se do něčeho v mi­nulých letech, v obklopení vyfintěnou galerkou, nenamočil i byznysově zkomírající Kovarčík. Na toto prostředí je nabalena celá řada vyložených gaunerů z oblasti reklamního průmyslu, kteří jsou schopni za peníze provést jakoukoliv levárnu (červené karty) bez ohledu na morálku – vím to, protože s jedním z nich jsem v mi­nulosti spolupracoval, než mě podrazil a mimoto rozpustil krachující firmu. Zcela jistě by se divil i Andrej Babiš, koho mu to „Věrka“ přivedla v roce 2012 do resuscito­vaného týmu po všemožně podělaných kampaních a všelijakými vejlupky prolez­lému „establishmentu“ hnutí ANO. Ale to bude možná jiný příběh, vyprávěný při vhodnější příležitosti… až se rozpustí EU a Babišovi se bude z Bruselu vracet zpátky škodná, kterou tam s úlevou vypakoval :)

Já bych se možná podíval, jak jsou koncipovány jisté koprodukční smlouvy, které mohou pobudovi jednak vynést majlant, ale především ono vytoužené společenské uznání pro „velkostatkáře Stoklasu“ :D Teprve pak bych hledal nějaké reálnější moti­vy k rozbíjení hlav o umyvadlo… což by se – jak správně podotknul prezident Zeman – stalo zřejmě poprvé od vynálezu umyvadla.
....................................................

Ohledně poslední prezidentské amnestie, kterou kdosi znovu dychtivě a podpásově napadá, existují dva okruhy lidí – těch několik zasvěcených, kteří byli u jejího zrodu, a ten zbytek, který usilovně konspiruje. Já nemám žádný názor, neboť jsem u jejího zrodu nebyl. V lednu 2013 jsem však vyjádřil úhel pohledu s otevřeným koncem, byla to spíš otázka:

Amnestii je možné vnímat zřejmě dvěma způsoby – jako ryzí vladařské gesto u příle­žitosti významného dne (a tečka), anebo impuls k rozsáhlým společen­ským dopa­dům.

Amnestie jako ryzí vladařské gesto není projevem povýšenosti, ale prosbou o lidské smíření, poskytnutí naděje může vyvolat nápravu. Zareagovat na takovou prosbu veřejným lynčem je osobním právem každého svobodného občana, přestože pravo­moc udělit amnestii nikdy sám neměl a netuší, jak by taková pra­vomoc zacloumala s jeho vlastními hodnotami. Machiavelliho „rozděl a panuj“ není zas tak úplně práz­dná fráze, je docela těžké vytvořit si pouze v představách, co skutečně obnáší.

Amnestie jako impuls k rozsáhlým společenským dopadům je velice problema­tická, dokáže způsobit obrovské křivdy a má-li se takto v moderní demokratické společnos­ti vnímat, bylo by dobré zanechat vzájemného ubližování a institut amnestie okam­žitě zrušit. Zřejmě patřila skutečně jen do středověku, kdy o de­mokracii a svobodě občana nemohla být žádná řeč a amnestie dávala určitý smysl.

Václav Klaus podle aktuálních informací odmítl ve sněmovně obhajovat svůj po­čin před vyslovením nedůvěry vládě na popud oranžových partajníků, škoda, docela by mne zajímalo, k jaké variantě výkladu amnestie by se odcházející pa­novník přiklonil.

PS: To už ale dnes, o dva roky později, vím, na Wikipedii vše poctivě doplnili.

 Amnestie Václava Klause 

Václav Klaus poznamenal: „Věřím, že teď ve vašem vrchním soudu už bude vše v po­řádku, už budete soudit tak dobře, že nebude potřeba, aby se udělovaly nějaké amnestie a milosti. Doufám, že nastane rajská doba.“
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Fraiman | 22. 4. 2015
Dnes pohřbívají Stanislava Grosse: Dvojí smrt a tušení souvislostí. Nevyslovený odkaz bývalého premiéra. Když hyeny kondolují.
Zkouška ohněm, doufám, že nebudu zatracen | Ivan Ducar | 22.04.15 23:00

Myslím, že „pořád nejlepší by asi bylo mlčet“, pane Fraimane.

Proč je u článku (zrovna o Grossovi s máslem na hlavě) připíchnutá annonce na člá­nek s karikaturou Petry Kvitové jako „celebrity“ s kýblem na hlavě? Proč tam není třeba testosteronová šampiónka mezi ženami na WTA, pražská rodačka, Martina Navrátilová? Kdo si tak statečně otírá ústa o „venkovskou“ šampiónku světového významu? To bude asi nějaký Huml číslo II. :) Pardon, omlouvám se, jen moje pros­tomyslná žertovná koláž… když už jsem se narodil pár kilometrů od Bílovce, navíc 7. března jako ten Lendl nebo ta Kvitová o den později. Ach ta astrologie a geografie.

Regina Rázlová taky začala po své záchraně před kriminálem, díky plošné amnestii, vehementně věřit v Boha, pod patronátem kněze Kvasničky, bylo to nepochybně za­darmo, žádné nevratné půjčky (odpustky z nakradených peněz) pod rukou na pod­poru Husitské církve v Říčanech „jistě neproběhly“, výměnou za vylepšení image padlé duše.

Přátelé Stanislava Grosse s ním zřejmě probírali všechny jeho problémy ministra vnitra u piva, takže mají vyčerpávající informace o jeho neposkvrněnosti. On „nedě­lal jen čisté věci“, jak sám přiznal (poté, co začal věřit v Boha). No, to my prostí obča­né chápeme, Stando, a máme tě rádi, tak to v prozápadní společnosti chodí.

„Trošku mi připomínáš mě. Všichni tě plácají po zádech, jen ti nikdo neřekne, že už sedíš na klouzačce.“
Tak to je přibližně stejně hlubokomyslný postřeh, jako když John Lennon prohlásil: „Lidem kopretiny a lásku“. Všichni víme, že Lennon byl geniální hudebník, ale ko­mentátor nebo hudební textař asi stejný, jako geniální hokejista. „Určitě“. Nadaného politika si nepředstavuji jako žoviálního řečníka, to chce mít taky nějakou vizi. A že zrovna Václav Klaus, který tu vizi měl, Grosse jako „nadaného politika“ ocenil, mi hlava moc nebere. Adam Bartoš má vizi. Petr Hájek má vizi. Takhle nějak vypadají vize.

„Možná právě nad tím, co bylo řadě jiných politiků před ním, za něj, i po něm pro­minuto, zatímco jemu byl vystaven tvrdý distanc.“
Kdo a kdy začne podobně litovat exposlance, doktora Ratha? A kdo začne litovat expremiéra Petra Nečase? A exministryni Vlastu Parkanovou?

Vyjádří se k případné nezákonnosti Grossova podnikání i Andrej Babiš, který dnes jako ministr financí již vidí do tehdejších širokých souvislostí se svým jedenáctým přikázáním „neprokážeš“? Zatím mlčí. Jak je to v případě Stanislava Grosse s para­grafem o zneužívání informací v obchodním styku? Můj dobrý informační zdroj říká, že to stejně jako Gross dělají všichni, poté, co opustí svět vysoké (Topolánkovy) poli­tiky. A já mám být v klidu.

Hlas lidu (v těch podřadných? internetových diskuzích) zjednodušuje, nezabývá se složitými verbálními konstrukcemi, to však neznamená, že se mýlí. A odkazovat se na nezbytnost akademického vzdělání pro existenci zdravého selského rozumu je vel­ký alibismus, extrémně v projevech „pražské kavárny“ a všech těch US jarmulkových grantových serverech, které dnes vycpává informacemi Slonková, Klvaňa nebo Šafr (Balšínek je v rámci schapirostreamu mimo hru, odepsaný, jeho přílišná horlivost stvořila nanejvýš tak regulární žumpu, články i diskuze, zamořené nájemnými, navíc hloupými trolly).

Docela mne baví vyjádření Michala Freimana, který se domnívá, že politická celebri­ta se svojí porcí negativní energie je na tom hůř, než kdejaký řadový občan se svojí porcí negativní energie (mnohonásobně drtivější v jeho prostotě) – a oni musí dál žít a platit daně, ze kterých se vyplácí poslanecké náhrady na bydlení „prominentních“ politiků!

Tak nechť Michalovi Fraimanovi sklenka něčeho trochu ostřejšího chutná. Je mi – stejně jako jemu – velice líto tragické smrti mladého muže, otce rodiny. Dám si jen několik piv.

Doufám, že pluralita názorů je mezi konzervativními čtenáři Protiproudu nade vše. V žádném případě neútočím, jen si povídám, tak to mám nejraději, a snad mi to neujíždělo přes čáru.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Michal Semín | 26. 4. 2015
Nové kolo „sporu“ o Kristův hrob: Dvaadvacet Ježíšů a nejméně dvě Marie. Popíra­čům evangelia leží Vzkříšení v žaludku již dva tisíce let. Byznys režiséra Titanicu.
Duchovní kotva je jedna z možností | Ivan Ducar | 27.04.15 14:09

Ať již je to jakýkoliv rozumbrada, Cameron nebo Šimron, budeme narážet na stále stejnou písničku: Oni se budou hrabat v hlíně, ohmatávat relikvie, budou je zkoumat v laboratoři, budou točit filmové bestsellery a přebírat za ně Oscary… aby nám nako­nec podsunuli ničím nepodložené „historky“ o lidské duši (ta může pocházet tzv. od Boha), kterou se ve skutečnosti vůbec nezabývali a o jejímž podmíněném propojení s lidským tělem v podstatě nikdo nic neví… tím spíš se jedná o téma, vhodné pro umělecké zpracování.

Kdykoliv se pokouším porozumět sebesložitější teorii, neskončím, dokud si nevytvo­řím zjednodušený model, který dokáže uchopit v představách i malé dítě (zní to jako bonmot, ale jeho autorství se připisuje Albertu Einsteinovi). Může se to týkat stejně tak principu měny podložené zlatem, jako i tušení existence ducha, nezávislého na existenci těla. Mám ověřeno, že chce-li člověk s člověkem komunikovat, je dobré znát jednoduché modely.

Jistě, nemám v rukávu kdejakou sakrální vědomost, abych dokázal čelil pokusům o zesměšnění skutečnými znalci teologie, kteří nahromadili své informace během studia religionistiky. Ale taky je pravda, že stejný člověk se mnou mohl sedět v lavici na fakultě, a zatímco kolega sbíral body na cvičeních typu „nauč se to a zopakuj to“, černá ovce, jako vždy přistižená a nepřipravená za jiných okolností, měla být u tabu­le pro výstrahu alespoň zesměšněna, okopávána, pro výstrahu. Jenže ovce to nevz­dala, sáhla pro křídu a několik základních elektrotechnických vzorců dosadila do jednoduchého prostorového integrálu, o kterém se domnívala (snad tušila), že by mohl vyjádřit vztah mezi inkriminovanými veličinami, dokázala tu změť symbolů zjednodušit a dospěla k explicitnímu vyjádření, pod kterým byl ve scriptech už něja­kých sto let podepsán jistý pán. Pětiminutová „tortura“ se změnila na hodinové pos­vícení jako v cirkusové kleci, děti s jiskřičkami v očích sledovaly, kdo vyhraje, drezér přestal švihat bičíkem a občas (skrytě) povzbuzoval, začal spolupracovat, „něco se stalo“. Byl to morous, studenti mu lezli na nervy, byla to neurotická kapacita. Viděli jste někdy dojatého chlapa s pověstí lidožrouta?

Co v rukávu mám, je několik velice zvláštních osobních zážitků, až nazraje čas, až člověk znovu začne komunikovat s člověkem třeba i v diskuzi na Protiproudu, zku­sím se podělit.

Cameron a Šimron, a kdejaký akademik, sedí totiž v lavicích (jako ty děti), o existen­ci možné nezávislosti lidské duše na lidském těle nevědí nic, jako zřejmě doposud všichni pozemšťané, a zdráhají se přesáhnout stíny rigorózních vědeckých teorií a podlehnout nikoliv důkazům, ale „obyčejným“ svědectvím… jak by pak vypadali, kdo by je publikoval v Nature a vysázel jim honorář? Jenže někteří se nezdráhají, i když by si to mohli rozdat, a třeba i ne zcela bez nadějí, s kdejakým rozumbradou.

Nepotřebuji znát detaily o Kristově zmrtvýchvstání, o jeho hrobce, posmrtném rou­chu a rodinných poměrech, stále méně pochybuji, že celý ten těžko uvěřitelný příběh je totiž o něčem jiném, než tělesných a materiálních artefaktech – je to o přítomnosti a reálném vlivu na lidské pokolení Jeho ducha. Arrivederci.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Rostislav Iščenko | 2. 5. 2015
Válka v Evropě je asi nevyhnutelná: Ukrajina mezi benzínem a hasičákem. Co Putin chce? Amerika potřebuje rozpoutat válku. Mír totiž znamená pro Rusko vítězství. Je ještě naděje?
Na světě bude brzy líp | Ivan Ducar | 02.05.15 18:19

a) Lavrov má srovnatelný potencionál vůdce jako Putin.
b) Několik poznámek v pokoře a míru vůči názorům ruského analytika Rostislava Iščenka. Využil jsem konzultace se svým oblíbeným rešeršérem, bývalým armádním důstojníkem ruské národnosti.

Částečně originální pohledy ruského komentátora Rostislava Iščenka se mísí s recy­kláty názorů, které řadoví občané, například v České republice, zcela běžně vyjadřují v internetových diskuzích – resp. v místech, kde jim administrátoři kolaborujících serverů nemažou příspěvky a nekomplikují život.

Provázanost evropských a amerických technologií, zejména v IT oblasti, je extrémní, jejich zlomové odstřižení nebo eliminace (viz SWIFT atd.) by Evropanům způsobila nedozírné ekonomické škody. Přechod na srovnatelné technologie z eurasijského sek­toru by byl (pokud právě neprobíhá) za prvé během na delší trať, za druhé je existen­ce těchto sofistikovaných východních technologií na světovém trhu doposud spora­dická (patenty, jejich průmyslová realizace a mnoho dalších limitujících faktorů).

Neže zbídačený Kyjev, ale EU nemůže nikoho zajímat? Trochu odvážné a sveřepé tvrzení ruského analytika, cítím tam trochu klapky na očích, cítím tak trochu snahu o akcent na „žurnalistickou beletrii“, než soudný pohled, racionální analýzu. Pročpak si Rusko nakupuje francouzské bitevní lodě nebo německou technologii (mám uvádět procenta)? Jedná se o nedostatek vlastních výrobních kapacit, jak argumentují? O reálnou existenci sofistikovaného průmyslu jde na prvním místě, mít know-how je jedna věc a mít možnost ho technicky realizovat druhá, minimálně to zabere drahný čas, než si jej stát, v minulosti primárně závislý na exportu přírodních zdrojů, vybu­duje na vlastním území. (Už aby to bylo!)

I když jsou ukrajinské jednotky živené logisticky a částečně organizované velením ze strany US kolonizátorů – kdo si ozbrojené ukrajinské neonacisty, v čele s americkými seržanty, pustí přes hranici, aby tam rozšiřovali válečné konflikty? Kde by tahle neonacistická lůza brala vůbec motivaci něco takového provádět pod cizí vlajkou? Má to být hlad a bída a vidina ukojení základních životních potřeb části ukrajin­ských obyvatel, navlečených do vojenských mundůrů? Konspiračním teoriím se částečně nebráním, ale má to své meze. Tady správně analytik Iščenko upozorňuje, že Evropa možnosti politicky vzdorovat „ozbrojeným negrům a bagrům na nerosty“ má (a neže je měla a promarnila!), pozemní americké jednotky dostanou v Evropě přes držku stejně, jako dostaly v Koreji, Vietnamu nebo Afghánistánu. Poteče krev, ale ta jejich víc. Kéž by nemusela. Budeme platit daň za proradnost evropských kola­borantů, zejména bruselských politiků a vojenských generálů. A až to případné krve­prolití skončí, Bůh ty kolaboranty (potažmo jejich seznamy) ochraňuj, aby neskonči­li jako Mussoliniho karikatury na pražských kandelábrech.

Evropa nestojí o svůj „úplný kolaps“ a zřejmě průběžně pečlivě zvažuje veškeré detaily, které by k něčemu takovému díky zbrklým tahům mocných reálně vedly. Civilizovaní Evropané čelí nevybíravým politickým (potažmo ekonomickým) vý­hrůžkám zdechajících amerických jestřábů. Cením si každého odvážného vystoupení nezávislých poslanců v jakémkoliv evropském parlamentu, zejména v Bundestagu, ale ekonomiku vytvářejí v tržním hospodářství především místní podnikatelé, míst­ní kapitalisté, bankéři a místní oligarchie (ačkoliv se jedná o zprofanovaný výraz vý­chodní provenience). Jejich nerozvážné kroky mohou mít za následek ekonomickou katastrofu. Civilizovaným Evropanům je třeba přiklonit se k eurasijskému prostoru jako soli a tak to i bude, avšak je třeba činit tyto kroky velice opatrně, prozíravě, takticky a brát ohledy na životní standardy občanů, které tyto elity na politickém nebi buďto zastupují, nebo je z pozice majitelů výrobních prostředků de facto živí. Na to by měly brát ohled i brilantní politické analýzy, které se ne zcela úplně drží všední reality.

Na světě bude brzy líp. Stane se tak z Vyšší moci, jako se v zásadních rozměrech do­posud vždy dělo. Dvě světové velmoci v tom hrají vedlejší roli a malé státy komparz. Bez vedlejších rolí a komparzu však není dějinného eposu. Ilias a Odyssea, Russia a Nový svět. Pravda a Lež v režii Všemohoucího? Tak nějak jest.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Helena Hulejová | 13. 5. 2015
Právě se řítí kolem Země: Kilometrový asteroid jako nástroj apokalypsy? Proč nikoho „šutr z kosmu“ nezajímá? Vesmírné ticho v mediálním prostoru. Americký recept na záchranu české ateisty asi nepotěší.
Co to, že je ticho? | Ivan Ducar | 14.05.15 21:59

No, to bude možná něco podobného, jako s tím Jaromírem Jágrem a jeho účastí na modlitbě Nočních vlků v Olšanech, kdy novináři naši světovou celebritu najednou neviděli a neslyšeli :)

To významné ticho možná jinými slovy znamená, že zatímco v NASA si nevědí s as­teroidy, mířícími na naši modrou planetu rady (a v mezičase se statečně procházejí po Měsíci nebo ostřelují nebo odklánějí letící asteroidy), Rusové a Číňané na to půj­dou úplně jinak a odmítají Rothschildovi zadarmo prozradit, jak.

Problém devastace kriticky rozměrnými asteroidy totiž nevězí ani tak v jejich dopadu na svrchní plášť, jako spíš výbuchu nad Zemským povrchem (na tomto principu efektu ničivosti se nad povrchem odpalují rovněž atomové pumy). Dejme tomu, že zmapovat přesnou trajektorii blížícího se projektilu z Vesmíru nebude již brzy potíž a pak už jen postačí vynést, řízeným výbuchem rozptýlit a přesně dislokovat na pome­zí vlivu Zemské gravitace, což je přibližně do výšky 1000 km, dostatečně velké množství blíže „nespecifikované hmoty“, resp. nanočástic, které se nabalí na proléta­jící asteroid, změní jeho aerodynamické vlastnosti (nebude v okolním plynu tak intenzívně bržděn) a především vytvoří na jeho povrchu umělý tepelný štít (slupku), který zabrání jeho zážehu při vstupu do hustší vrstvy atmosféry – podobně jako fun­gují tepelné štíty především ruských raketoplánů (ty americké občas vybouchnou rovnou při startu nebo shoří při snosu, Tom Hanks by mohl vyprávět).

Takže aerodynamicky a termicky vylepšený asteroid při vstupu do atmosféry nevz­plane, tzn. především neexploduje nad povrchem a se svou obrovskou kinetickou energií (řekněme 14 km/sec při kilometrovém průměru) prostě jen prorazí svrchní Zemský plášť, ať již pod hladinou oceánu nebo na pevnině. Dojde k obrovskému, nic­méně podzemnímu výbuchu. Asi to nebude sranda ani v takovém případě se všemi těmi následnými efekty, zejména pokud bude zasažen tektonický zlom – ale tahle pravděpodobnost je už zase o něco menší, než kdyby to spadlo Rothschildovi přímo na federální tiskárnu a my bychom přišli o nezměrné zásoby toaletního papíru a ba­revné revoluce.

Pardon, jako vždy bych závěrem svých, skutečně jen občasných škodolibostí rád při­pojil alespoň náhodně mířenou omluvu, prodnes například Natalii Portman, kterou mám strašně rád a občas v té zemi nedozírných možností, jakou je Amerika, pobývá. Takže promiň, Natalie Heršlag, po Meryl Streep jseš druhá nejlepší :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 31. 5. 2015
Z očí do očí: Rozsudek v „kauze Nagyová“ byl jediný možný. Schvaluje Vladimír Putin invazi z roku 1968? Na Slovensku se lže méně. Největší dar ze všech.
Robespierre by řekl: Voilà! | Ivan Ducar | 01.06.15 20:18

Začíná se psát historie moderní, novodobé internetové publicistiky, která korespon­duje s reálnými potřebami „nepapírenské“ interaktivní novinařiny. Dnes ještě v un­dergroundu, který představuje jeho vlajková loď, Hájkův Protiproud. To je v pravém slova smyslu satisfakce za všechna ta léta ponižování a šikany „Vox populi, vox Dei“.

Stovky, možná tisíce občanů snily o svém názorovém propojení s oficiálním under­groundovým „establishmentem“, který si těžce vydobyl své právo veřejně publikovat a šířit názory, které mohou měnit svět k lepšímu. Teď za vydatné podpory rovněž umlčované většiny občanů. A bude líp, Bůh to vidí a ochrání své vyvolené.

Dal jsi nám víru, abychom věřili v sebe anebo v jiné,
dal jsi nám lásku, abychom sami sebe milovali anebo bratry a sestry vyvolené.
Máme své dary a tvoji ochranu.

Jsme tvoje děti, Vyšší moci.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Radek Pokorný | 3. 6. 2015
Miliardář Soros: Válka s Ruskem je nevyhnutelná: Internacionála bankéřů ji nutně potřebuje. Plán na zničení států – včetně USA. Iluze demokracie. Šance na mír? Až ONI padnou.
Jít za hranici mainstreamu! | Ivan Ducar | 03.06.15 23:43

Díky, je to zásadní, odvážný a nádherný článek! – jako i řada jiných, stále odvážněj­ších publicistických počinů, které prosakují z podloží řadových občanů, už sem tam probleskujících i v laciných mainstream médiích, především v často neučesaných diskuzních komentářích.

Teď už jen schází, aby někdo prolomil jedno základní tabu a začal porovnávat sou­vislosti současné americko-židovské politiky s texty v jisté zapovězené knize. Protože kdo ji čet, nedokáže jasné souvislosti nevnímat. Já za tu hranici nepůjdu, na to jsou zákony, které respektuji, ale někdo si ty servítky jistého dne přestane brát a bude zle.

PS: Nemohl by „Někdo“ přemluvit pana Bátoru, aby se znovu chopil pera a spáchal novinářský comeback na Hájkově Protiproudu? (možná by to chtělo Protiproud lehce přejmenovat na HPP). Zdravím, pane Bátoro, vraťte se ke kořenům z roku 2011 a prosím o Vaši laskavost znovu publikovat a řezat do společenských souvislostí, jak to umíte jen Vy osobně.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 10. 6. 2015
Tlachání poblíž Hitlerova Orlího hnízda: Bezmoc mocných a rozpaky jejich mediál­ních poskoků. Chceme Putina! Neposlušným zemím zkroutíme ruce, děl černý Vůdce.
Tato báseň není o člověku | Ivan Ducar | 11.06.15 21:34

Takže dnes to tam u kulatého stolu začíná? Slova z dávné minulosti, leč vnímám jakési podobenství. Surreal.

Anděl míru „na hranici“

Ležet na rozhraní Země a Vesmíru
zabořen zády do stratosféry plné života
a pohledem do mrazivého ticha plného smrti

v kovové rakvi na slámě a na míru
připraven na pády, na lži a na pouta
tím, čím jsem chtěl vždy býti, konečně nejsem

V zajetí tělesné mechaniky
čekám na poslední okamžiky
a zírám jak pomalu umírám

sám?

Ať pomyslím na cokoli
soukolí v myšlenkách nepovolí
napětí stoupá až k bolesti

v pasti je má mysl

(Budeme si hrát na nebe peklo ráj
praštíme ho kamenem, ať je to ten nebo ten)


šílím, lkát nemá smysl…

Všechno se arcirozprostírá
všemi směry a všude
dochází k výbuchu

na lásku se přeci neumírá!
jsou sféry v nichž kdovíco bude
při tělesném pojetí nádechuTouha mne vyhnala z těla
zamrzlé korálky krve
po stětí na břitu v beztížném stavu
přílákaly galaktickou pandemii
se zvídavým chováním
našich úhlavních nepřátel
v převleku Lásky
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 16. 6. 2015
Americká armáda pochoduje na ruské hranice: Budeme jednou ze základen – i cí­lem odvety? Andrej, Temelín a Mládek. NATO vojenské i hospodářské. Melou si nás do salámu.
Zásek | Ivan Ducar | 16.06.15 21:13

Jeden z nejlepších a na syrovou podstatu okleštěných článků, jaké jsem kdy na Protiproudu čet'. Tohle je něco jako s Mozartem – těch not je hodně pro uši hloupého císaře, ale ani o jednu navíc, ani o jednu méně tam být nemůže, aby zazněla „božská hudba“. Je jich tam přesně!
 Původní článek | Všechny komentáře 
Erika Hájková | 25. 6. 2015
Tučná manipulace: Další lež na pultech. Margarínem k rakovině a cukrovce. Proč bychom měli jíst „obyčejné“ máslo? A co to vlastně je? České krávy nad zlato.
Ivan napodobuje zvířátka | Ivan Ducar | 25.06.15 13:37

Dotaz pro experty na stravování, ideálně pro slečnu Eriku Hájkovou:
Zajímalo by mne, zda existují nějaké odborné studie, ve kterých je posuzován rozdíl mezi příjmem potravy smísené a separované. Zda může být pro lidské tělo, jeho „che­mickou továrnu“ a obecně celkovou kondici (tzn. neopotřebovanost věkem), výhod­nější pojídat zvlášť chleba a zvlášť máslo s časovým odstupem, nebo chleba potřený máslem. Zátěž trávicího systému (chemické továrny) je při pozřívání smísené pot­ravy nepochybně větší, než při konzumaci jednotlivých složek postupně, s časovým odstupem.

V nadsázce si zvířata totiž chleba potřít máslem neumí (a obložit salámem a zele­ninou a posolit), dokonce potravu ani průběžně nezapíjejí, napájejí se dodatečně. Zvířata pozřívají všechny ingredience zvlášť a postupně (jinak to neumí ani opice), mechanizmus zátěže zvířecí chemické továrny je tedy od té lidské zásadně odlišný. A tělesná kondice zvířat je prokazatelně vyšší, než ta lidská… pokud nebereme v potaz zcela základní fakt, že zvířata neustále vyvíjejí pohybovou aktivitu, že per­manentně „sportují“, nedostatek tělesné aktivity je jednou z hlavních příčin chátrání nejen svalstva, ale celkově lidského organismu (který je nesmírně složitý a jeho jed­notlivé funkce vzájemně podmíněné a provázané, včetně – nebo dokonce především – funkcí psychických).

Já to tak totiž dlouhodobě dělám, ale chápu, že pro civilizované homo sapiens, kteří nežijou single, mají rodiny a děti, své osobní tlupy, podmaněné společenskými kon­vencemi, to nepřichází v úvahu, začal jsem totiž „napodobovat zvířátka“ a konzumo­vat stravu pokud možno separovanou, dám si zvlášť rýži, kuřecí maso, a zvlášť zele­ninu, s časovým odstupem. Máslo a margarín jsem vyřadil z jídelníčku, mastné ky­seliny a minerály obsahují oříšky a semínka (lískové, para, pekany, macadam, pinie, chia, sezam, konopná semínka, vlašské ořechy), antioxidanty pak sušené, organické nebo lyofilizované ovoce. Jedná se o primární přírodní produkty (které neprošly che­mickou továrnou krávy nebo kozy), nejedná se však o levnou alternativu.

A nějaký doklad hypotetické prospěšnosti takového zdánlivě „pošetilého“ konání? Nemohu to vědět samozřejmě jistě, lidské tělo reaguje na jakoukoliv zátěž dosti individuálně, ale jeden subjektivní trumf bych rozhodně vyložit mohl.

PS: A taky se neustále „hejbu“ (jako ta zvířátka), to především :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Erika Hájková | 28. 7. 2015
Tajemná fakta o „obyčejné“ vodě: Chemie rozpuštěná v PET lahvích. Nemáte vlastní studnu? Máme řešení. Věda kontra zkušenost. Pamatuje si voda, jak s ní zachází­me? Vrátí nám to?
Homeopatie | Ivan Ducar | 31.07.15 15:19

Samuel Hahnemann – muž, který zformoval základy moderní homeopatie:

„Nemoci lidí nejsou způsobeny žádnými látkami, žádnou chorobnou materií nemo­ci, ale jsou pouze narušením duchovní síly oživující lidské tělo.“

Mám-li brát Samuelovo tvrzení vážně, pak lze z podstaty tohoto výroku dosáhnout ozdravného procesu zároveň pouze psychickými silami, tj. bez využití homeopatic­kých látek. Anebo jinými slovy – jestliže vakcíny iniciují chemické obranné procesy v lidském těle, pak homeopatika aktivují obranné procesy v lidské psychice.

Podíl vakcíny na tvorbě imunity popřít nelze (jedná se o změřitelnou chemickou re­akci), podíl homeopatika jako katalyzátoru asanačních procesů zpochybnit lze – aktivovat sebeozdravné energetické procesy lze nejsnáze vlastní vůlí, anebo za pomo­ci vůle vnímavého esoterika (chcete-li – léčitele).

Energie myšlenky dokáže vytvářet budoucí realitu

Hypoteticky to může znamenat, že homeopatickým látkám lze lidskou vůlí, lidským přáním (a nejen lidskou vůlí), jejich ozdravné vlastnosti potenciálně „přidělit“. Myš­lenka nebo představa, ať již lidská nebo zvířecí, je velice jemnou a složitou formou energie. Nehovořím zde o víře, o spoléhání se na zásah cizí Vyšší moci pomocí pros­by, chcete-li – modlitby. Mám na mysli osobní vědomou snahu jednotlivce (nebo ko­lektivně), tzn. prostřednictvím „vlastního přání“ přitahovat budoucí okolnosti, které způsobí reálné vybočení z předvídatelných procesů (například v průběhu nemoci). A tak se i za zvláštních okolností skutečně děje a nelze to dokazovat. Protože žádný „zázrak“ se nezopakuje stejným způsobem dvakrát. Dva zázraky se mohou podobat jen v základních rysech, což je pro racionální důkazy nedostatečné.

V nadsázce lze říci, že lidská myšlenka má jako energie zároveň gravitační vlastnosti (Einsteinovy gravitační vlny?, telekineze?), a ty se mohou i kolektivně násobit. A důsledky vlivu gravitace na hmotný svět jsou dané. Tohle jsou ty agnostické „metody“, které nespoléhají jen na víru, Bačo Romane.

Stejné principy platí samozřejmě i pro vlastnosti vody.

Zázraky se nedokazují, jejich jediné potvrzení spočívá v tom, že se dějí, lze o nich svědčit. Anebo lze myšlenkou přivolat okolnosti, za kterých se dějí. V extrémním případě lze zázraky silami myšlení tvořit. V extrémním případě spolupráce.

„Díky všem a pro všechny, kdož Mu věřili, předváděl zázraky.“

 Gravitační vlna 

* * *
ID | 08.08.15 12:14

„V extrémním případě lze zázraky silami myšlení tvořit. V extrémním případě spolupráce.“

No vida, hleďme – User Experience v rámci Navy SEAL podle bývalého čtyřhvězdič­kového generála, Stanley McChrystala, cituji 3 odstavce původního textu s pointou závěrem:

McChrystal vytvořil nový způsob řízení vojenských operací, který kombinuje „prů­hlednou“ a intenzivní komunikaci mezi jednotlivými skupinami a decentralizované rozhodovací pravomoci. V takové síti jednotlivé skupiny mají vlastní široké rozhodo­vací pravomoci, avšak své požadavky, poznatky, informace a zkušenosti bezpro­středně sdílejí s jinými skupinami v síti. Koncepce „tým týmů“ je podle McChrystala uplatnitelná jak pro vojenské, tak i… civilní prostředí.

Klíčovou roli sehrála v Afghánistánu a Iráku speciální jednotka amerického námoř­nictva Navy SEAL. Ve své knize se McChrystal zabývá podstatou úspěchu malých jednotek Navy SEAL, na kterém vysvětluje svůj koncept „tým týmů“. „Američané si libují ve filmové představě čety svalnatých Goliášů, kteří vynikají olympijskou rych­lostí, sílou a přesností, a skupiny, jejíž kolektivní úspěch je nevyhnutelným důsled­kem individuálních silných stránek jejích členů a mistrovského plánování vizionář­ského velitele,“ píše ironicky McChrystal.

Ve skutečnosti prý síla Navy SEAL tkví především v jejich vyčerpávajícím tréninku, který v jednotlivých členech zakořeňuje intenzivního nesobeckého týmového ducha. Takový trénink jim umožňuje během akce komunikovat… na hranici telepatie.

 Představujete si speciální jednotky úplně špatně, píše americký generál 
 Původní článek | Všechny komentáře 
Redakce Protiproud | 14. 8. 2015
Nečekaný coming-out: Jsem hrdý diskriminovaný stožár. Zakažte nízké dveře! Akce D.O.S.T.: Vydržme a nebojme se. Všechno dobře dopadne.
Žirafy | Ivan Ducar | 14.08.15 23:56

Moje holky, které jsem osudově miloval, byly vždy o půl nebo i celou hlavu vyšší.

Nejsem kdovíjak vysoký, spíš prcek metr sedmdesát (stejně jako Tom Cruise, Diego Maradona, Al Pacino, Charlie Chaplin, Jan Kraus, Dustin Hoffman, Roman Polan­ski, Matt Damon – jen pro ilustraci, nikoliv srovnání... a vždycky se pro polibek ta moje milovaná žirafa docela ráda „sehla“, občas jsme chodili za sebou medvědím krokem jako vláček v objetí okolo pasu :)

Pochod Prahou – „Milostná Dvojice Prague Pride“, jsme zažívali poměrně často a lidé (nebo spíš turisté) si nás občas i fotili, zastavili nás a požádali o snímek. Možná jsme působili komicky, já ale vím, že z nás vyzařovala velká vzájemná láska, neustálé let­mé doteky, pohlazení a ujišťování se o vzájemné přítomnosti, pocity štěstí v očích. Jsou to věci, snad jen dočasně in memoriam, ale nikdy nezapomenu.

Duhové pochody Prague Pride jsou naprostá blbost a demonstrace devianství. Adre­nalina Krnáčová hledá jen politicky adrianovou zábavu. Svoji sexualitu si má člověk střežit v soukromí jako oko v hlavě. Homosexualita je otázkou volby, není geneticky podmíněná, vzniká nenápadně v procesu formování (vy)chování, vzniká díky nená­padným kontroverzním sociálním podnětům, které ovlivňuje fyzická krása, nebo naopak fyzický nebo osobnostní handicap, homosexualita je otázkou vlastního roz­hodnutí a v žádném případě by se neměla povyšovat na protesty proti cítění a kultu­ře většinové společnosti. Souhlasili by s tím všichni gayové a lesby, které osobně znám a mají mozek v hlavě. Není jich mnoho. Ti nebo Ty z nich, kteří ten mozek v hlavě a především talent mají, jsou poměrně úžasní lidé. Nikdy by nikoho svojí odlišností z vlastního rozhodnutí neobtěžovali, nemluvili by o genech a právech na důstojný život. Důstojný život formuje snaha a víra, která nezávisí na pohlaví, sexuální orientaci ani místně a ústavně zakotvených právech. Na Koránu, Bibli ani Talmudu. Pouze na morálce a intelektu.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Vladimír Čermák | 24. 8. 2015
21. srpen 1968: Ani bratrská pomoc, ani okupace. Zástupný cíl. Metoda jak zabrá­nit třetí světové válce. Proč není zájem znát pravdu? Manipulace na obou stranách.
Co je vlastně řečeno v podtextu celého článku? | Ivan Ducar | 25.08.15 06:11

Obsahuje nějaké konkrétní informace odkazované dílo doktora Čermáka „Operace Srpen 1968“? Knihu jsem bohužel nečet, článek je spíš stručnou reminiscencí.

Narážky na šestidenní válku v roce 1967, kdy arabská protiizraelská koalice utrpěla zdrcující porážku – a tím i její strategický spojenec Sovětský svaz – jsou správné. Tehdejší diplomatický debakl rudé velmoci ve střetu s USA, které podržely ochran­nou ruku nad izraelskými Židy, bylo třeba ztrestat v rámci nějaké slabiny, náhrad­ního cíle.

Hledání „náhradního cíle“ sovětskými maršály však trochu skřípe, protože v ruském (sovětském, carském) impériu nikdy nerozhodovala o strategických záležitostech vojenská chunta, toto privilegium vždy náleželo aristokratické šlechtě a později ryze politickému establishmentu, sociální spodině v čele se soudruhem Uljanovem a de­sítkami tamějších sionistických kolaborantů, financovaných západními lichváři, která povraždila Romanovce a vzešla z bolševického převratu na počátku minulého století. Klasické revolucionářské bolševiky později nahradili vypasení a věčně ožralí komunisté, konče Leonidem Brežněvem v dobách blízkovýchodní krize.

Můj otec, armádní důstojník původně ruské národnosti, který vystudoval mimojiné vojenskou akademii, mi při dnešním rozhovoru po skype sdělil, že… žádný Dubček, žádné Pražské jaro, byly to jen stranické tanečky s pozdějšími, mnohdy drtivými dopady na lidské osudy – Sověti by k nám přišli tak jako tak. Na moji otázku o hle­dání „náhradního cíle“ podle doktora Čermáka však odpovědět nedokázal.

Nicméně se domnívám, že doktor Čermák vede svoji úvahu správným směrem. Brežněvův režim zřejmě zareagoval na anektaci Golanských výšin a celkové posílení mocenského vlivu USA na Blízkém východě, v regionu pro Sověty spřátelených zemí, pod falešnou vlajkou naší domnělé kontrarevoluce – totiž vpádem a rozmístěním svých vojenských základen v tradiční středoevropské sionistické baště, Českosloven­ské republice. Oko za oko, zub za zub, řekl si Brežněv, lepší než třetí světová válka (s nejistým výsledkem podle mínění ruských maršálů). S podezřele exponovanou péčí o ekonomicky velice vlivnou židovskou populaci by bylo možné začít u Masaryka a skončit u Schapira, současného neoficiálního vůdce české páté kolony.

Takže Sověti v šedesátém osmém možná nepřijeli na železných ořích provádět „pořádkovou operaci ve vzpurné kolonii“, jak uvedl ve svém loňském článku při příle­žitosti výročí srpnových událostí šéfredaktor Protiproudu, pan Petr Hájek, ostatně česká politická reprezentace není ani dnes tou šedou zónou, která určuje pravidla hry pro Havly, Babiše, Bělobrádky, Schwarzenbergy, Sobotky a Zaorálky, jejich noty píšou američtí Židé. Sověti, a tady je gró mé podpory úvahy doktora Čermáka, přijeli na revanš „profackovat“ Izrael (a potažmo USA) na jeho „detašovaném pracovišti“.

Je to brutální představa a někde v těch archivech KGB to zřejmě o skutečné podstatě událostí v 68' takto bude i černé na bílém. A možná, že doktor Gustáv Husák něco věděl a pouštěl si před Andropovem hubu na špacír, stálo ho to jen funkci prvního tajemníka, byl „povýšen“ do formální role, jako prezident měl asi takové šance zasahovat do výkonné politiky, jako je má dnes Miloš Zeman. Husák raději mlčel, držel hubu a krok a donutil shrbit záda i celý národ.

Na rozdíl od Zemana.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Ondřej Höppner | 26. 8. 2015
Prezidentské volby v USA: To není lež, to je vývoj. Museli nasadit klauna, aby vyhrála žena? Megababiš od žehlícího prkna. Nadnárodní prázdnota za kulisou demokracie.
Oslí můstky | Ivan Ducar | 27.08.15 18:30

„Oslí můstek je výraz, který se uplatňuje zejména v řečnictví. Označuje obratné nebo naopak nešikovné propojení dvou jinak nesouvisejících témat.“

„Zajímavý je původ obratu – označení oslí můstek je totiž vzato z všedního života. Ve středověku byl osel velmi rozšířeným a nejlevnějším dopravním zvířetem, ale na rozdíl od koně nebyl s to přeskočit byť nevelké příkopy, budované hojně ve městech i na vesnicích. Proto se pro osly musely stavět můstky a lávky, aby plynulost do­pravy nebyla narušena.“

Zdá se, že totéž, co platí pro plynulost středověké dopravy, platí i pro plynulost roz­voje korporátních společností, nebo volbu amerických prezidentů.

Ano, je možné, že Donald Trump je fingovaný republikánský osel, který odvádí za svoji zdánlivou soupeřku, oslici Hillary Clintonovou, jen mediálně špinavou práci – Trump postaví vysokou zeď na Mexických hranicích, vyžene z USA nelegální imi­granty a pokud to bude nutné, na poslední chvíli vstoupí do prezidentských voleb jako nezávislý kandidát, aby na sebe stáhnul své vydobyté republikánské hlasy.

Ve finále volební kampaně chocholouš skočí do zdi a doporučí svým požíračům hamburgerů odevzdat hlasy paní Hillary Zednářce. Donald se tedy zachová podob­ným způsobem, jako to učinila na poslední chvíli v roce 2008 Jana Bobošíková, když jako překvapivě nasazená kandidátka v rudých barvách odklonila komunistické hlasy ve prospěch Václava Klause proti Janu Švejnarovi. Od Komunistů to byl skutečně geniální tah a razantní nástup Nového světového řádu v České republice se tak oddálil o několik dalších let bez nenávistných sociálně-teroristických útoků českých kolaborantů a Páté kolony a jejich „Štěpána Mažňáka“ z americké ambasády.

Donald Trump není jako Andrej Babiš

Páně Höppnerův oslí můstek číslo II. je spíš k zamyšlení… jedno takové zamyšlení vyplynulo z mého rozhovoru „pod čarou“ s Mirkem Vančurou, pod statusem Národ­ních demokratů na Facebook…

Mirek Vančura: Bohužel, píše se to i v článku. Nejseš-li v médiích, tak jako bys nebyl. Jenže pokud tyto média vlastní lidé jako Bakala, Babiš a spol., není šance se někde zviditelnit.

ID: Na první volební úspěch Andreje Babiše neměly oficiální média, resp. placená kampaň téměř žádný vliv, přestože se takový dojem snažily vyvolat, aby fabulovaly svoji činnost za obrovské vynaložené prostředky. Babiše podpořila ve skutečnosti velká část národa bez ohledu na oficiálně vedenou volební kampaň, řadoví voliči se propojovali na sítích a tvořili vlastní lidovou kampaň, protože pochopili nutnost zablokování rabiátské politiky pravicových gaunerů za jakoukoliv cenu – tzn. i za cenu nástupu k moci oligarchy. Nikdo nevolil sebranku (zpravidla přeběhlíky) ANO, lidé volili pouze Babiše, který se původně zdráhal, ale nakonec tuto výzvu přijal. Partajníky, kterými se obklopil, lidé chápali jako nutné zlo pro vznik politického subjektu. Byla to i nebyla chyba – Babišovo prosazení do nejvyšších vládních pater nám přineslo stejně tak prospěšné změny (rozbití zdefraudované pravicové vlády a její úřední výkonné moci), jako i nebezpečné kolaboranty, jednající proti vlastnímu národu. Změna politického prostředí proběhla, další významný zlom přinesou nad­cházející parlamentní volby.

Mirek Vančura: Pokud ale lidé budou pořád volit Kalousky, Gazdíky, Fialy a po­dobný gaunery, tak mám strach, že se nic nezmění. Vždyť i toho osla Bendu zakrouž­kovali jen z recese, když o to sám škemral. Tak co se dá potom dělat. Někteří jsou nepoučitelní.

ID: Nebudou, pane Vančuro, do parlamentních voleb je zatím daleko a svým způso­bem je současný prohlubující se morální úpadek vlády kolaborantů pro ně samotné velice kontraproduktivní, jinými slovy – kálí si do vlastních bot. Ostatně stejným volebním fiaskem skončily korupcí prolezlá ODS i TOP09 (která si však doposud podržela vliv na veřejnoprávní média). Média a jejich manipulace však v kritických časech nebudou hrát žádnou roli (viz Babiš).
 Původní článek | Všechny komentáře 
Václav Danda | 27. 8. 2015
V závětří imigrantské vlny: Přípravy na Velkou válku pokračují. Porošenkova hořká pilulka. „Rusko krizi nezpůsobilo,“ říká Kissinger. Plán útoku na Donbas neunikl náhodou.
Předčasné volby jsou možná jediným řešením | Ivan Ducar | 27.08.15 21:23

Zvýšený odbyt zbraní pro americký vojensko-průmyslový komplex nemá paušální logickou souvislost s potřebou vyvolávat válečné konflikty – pro různé poměry v růz­ných lokalitách platí jiná kritéria. Pokud vyzbrojíte hloupé Afričany nebo radikální muslimy, neodolají ty zbraně použít a střílet a ukájet svoji agresivitu, povede je při­rozená touha po pachu krve. Pokud vyzbrojíte zchudlý, nicméně civilizovaný národ (a nakrmíte oligarchy), bude řinčet zbraněmi a poroste jeho sebevědomí, uskuteční se však jen apriori byznys za peníze (evropských) daňových poplatníků.

Takovýto pohled je jednou z možných příčin řízeného importu agresivních imigrantů tmavé pleti do civilizovaných zemí a důvodem k okamžitému zaražení tohoto proce­su nekompromisním způsobem: Všechny tyto vysoce pravděpodobné záškodníky bez výjimky okamžitě vykázat za hranice schengenského prostoru a uzavření hranic, jak tvrdí například prezident Zeman. Oni budou schopni k obchodu se zbraněmi vytvořit i lukrativní „přidanou hodnotu“ – budou schopni ty zbraně opotřebovat a žádat o nové. Na rozdíl od českých nebo slovenských otců.

Angela Merkelová pozbyla rozumu a nedokážu si představit, že by Německý národ se svými elitami dopustil další prohlubující se rozpad ve vlastních útrobách a vznik nezvladatelné společenské krize. Ještě několik hloupých a liknavých rozhodnutí této podivně se chovající ženy a dojde na obdobu „konečného řešení“. Nikoliv po vzoru Austrálie nebo Spojených států amerických, ale německému. A tuším, že Putinovo Rusko nebude stát mimo hru. Ekonomické vydírání slabších evropských partnerů a tlaky na politická rozhodnutí přijímat uprchlíky jsou pouze zkouškou možného, poslední zoufalé kroky německého kancléřství v dámském podání. Bylo by dobré, aby nezapadlo, že Andrej Babiš se k této otázce vyjádřil jasně – uzavřít hranice Schengenu!

Pokud neustanou pochybné kroky naší současné koaliční politické reprezentace, řešením mohou být předčasné volby. A takovéto „testy“ už Zaorálek ani jeho havlis­tičtí kumpáni neustojí. Tohle považuji za možná jedinou naději pro řadové české občany.

Doufám, že to tady Andrej Babiš čte... stejně, jako to četl kdysi dávno na České pozici, dnes již spálené zemi nikoho a hloupých trollů. V dobách, kdy jeho volební preference byly nula nula prd.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Erika Hájková | 29. 8. 2015
Epidemie nového typu: „Tichý zabiják“ je jen v našich hlavách. Jak léčit civilizační onemocnění? Je to snadné i těžké současně.Slavná vědkyně: Lékaři nemají na léčbu cukrovky čas. Vezměme si své zdraví zpět!
Přiznání | Ivan Ducar | 29.08.15 22:54

Přiznám se, že stále častěji a rád pročítám aktuální (ale také archivované) články slečny Eriky Hájkové. V tomto okamžiku mám na mysli především cyklusy o zdraví, zdravém životním stylu etc. Erika Hájková se dotýká zajímavých témat, upozorňuje na zajímavé experty, s některými z nich se nepochybně osobně přátelí, což je inspira­tivní. Ačkoliv píše především pro svoji výsostnou čtenářskou obec, poslední dobou trefila některé z mých osobních strází, její články nepůsobí dojmem šikovného PR na prodej publikací, jedná se o dobře míněná doporučení. A to je důležité!

Zaujal mne například článek ohledně netradiční léčby oční vady. Nečetl jsem knihu Mizakarima Norbekova „Jak se zbavit brýlí, aneb zkušenosti hlupáka“, který doporučuje odložit brýle a posilovat oční svalstvo – já si ty brýle jednoho dne prostě rozsednul pod zadkem a nemaje ihned na nové, začal jsem u kompu zoufale mhouřit oči. A světe div se, během dvou dní jsem na potřebnou kratší vzdálenost zaostřil.

V činžovním domě mých rodičů žije oční primář, který naši rodinu občas vyšetřoval a prohlásil, že odkládat brýle zrak naopak poškozuje. Proti takovéto autoritě bych nik­dy nešel, ale taky je pravda, že měl na mysli zřejmě jen anomální vrozené oční vady (tupozrakost, cylindrické čočky) a problémy s dalekozrakostí, které vyžadují plusky, tj. brýle na čtení. Krátkozrakosti (mínusky) se toto sebepoškozování netýká, uženete si maximálně vrásky na tváři. A to je pro pochopení Norbekova docela podstatné.

Lidský tvor, jehož alter ego se díky životnímu stylu chronicky (téměř fyzicky) propojí s počítačem, postupem času zjistí, že digitální stroje mají duši stejně jako člověk, schází jim pouze svobodná vůle. Jak se chováte ke computerům, tak se chovají ony k Vám, jak uvažujete o computerech, tak uvažují ony o Vás, jak špatně hovoříte o computerech, tak ony o Vás „významně mlčí a vzdorují“.

Tohle nezjistíte za několik let, chce to věčnost. Pokud je respektujete a hýčkáte, po­kud jim věnujete lásku, jednoho dne Vám napoví, že k ochraně zraku můžete v přípa­dě laptopu důsledně používat ZOOM, operativně regulovat svítivost a především napíchnout druhý, nejlépe dvacetipalcový externí monitor. Nekoukat jen na patnác­tipalcový display, ale automaticky přehazovat texty na větší plochu a číst z větší vzdálenosti, tzn. střídat ohniskovou vzdálenost při zaostřování a rozlišování detailů. Nebolí to a neobtěžuje, jen vyžaduje změnit pracovní návyky, ovládnout klávesové zkratky (a taky drobnou investici do velkoplošného LCD).

Zaujal mne i tento aktuální článek. Přestože mám docela pevné zdraví a fyzickou kondici, před více než dvěma měsící jsem si díky vlastní hlouposti uhnal velice ne­příjemné únavové zranění. Pohly se mi kostičky nebo plotýnky v oblasti spodních tří obratlů, málo jsem pil během náročné dvanáctihodinové zátěže a něco se zvrtlo v pravém kyčelním kloubu a celé dolní končetiny, kam vystřeluje bolest až po prsty. Po několik týdnů doslova peklo, prášky proti bolesti a chlazení ledovou vodou. Moc jsem toho nenaspal a zhubnul o patnáct kilo, vrátil se na ideální BMI, což je však těž­ce vykoupená výhoda.

Jedná se o poškozený metabolismus? Skřípnutý kanálek nervových provazců v okolí esíčka? Po dlouhé době beru peníze a jedu do Kosmasu zakoupit doporučenou publikaci, uvěřil jsem, snad se za těch anoncovaných deset dní stane zázrak :) Každopádně frčím i k neurologovi.

 Hyman Mark: 10-denní detox na vyrovnání hladiny cukru v krvi 
 Původní článek | Všechny komentáře 
Erika Hájková | 10. 9. 2015
Thriller s reálnou zápletkou: Vražda doktora, který pracoval na velkém objevu, není ojedinělá. Univerzální lék na rakovinu? Průmysl s lidským utrpením nemá levná řešení rád.
Dostat „balvanem“ přes jarmulku | Ivan Ducar | 10.09.15 19:30

Mohu-li poprosit, „přitáhněte“ někdo doktora Grygara na Protiproud, alespoň zpros­tředkovaně jeho odborným článkem, pokud možno nejlepší kus, kde nekritizuje jen práci ostatních, ale sám něco předvádí. Protože já ho už dávno nevnímám – jako malého kluka mne zaujaly „Okna Vesmíru dokořán“, to bylo fajn, takový neškodný a poměrně zajímavý popularizační cyklus povídání o Vesmíru a věcech neznámých, podle scénáře tv rabbiho Vladimíra Železného, člověka, který české občany později okrad ve spolupráci s jiným věhlasným tv rabbim, Ronaldem Lauderem, o 10 miliard při arbitrážním procesu. Kéž by se švec Grygar držel svého kopyta, když už umí tak hezky povídat a klouzat po povrchu. Anebo rozdávat Bludné balvany a parazitovat na energii cizích, nekonformních, vizionářsky odvážných myslitelů. Shalom, rabbi Grygar.

Až opadne téma s imigranty a Merkelovou převálcuje Sahra Wagenknecht, šoupněte do news-feedu nějakou Grygarovu perlu, a já se pokusím (postarám) o event. zbytek zábavy, pod čarou má člověk volnější ruce… bude-li o čem polemizovat, nebo hledat škvíry pro jiné úhly pohledu. Ve světě internetové publicistiky jsou autorské články a diskuzní texty pare, liší se (většinou) jen formátem novinářského a lidového slangu, a objemem doplňkových informací, nánosem informační slupky. A čím více složité matematiky a fyziky podle Grygoše, tím lépe, on není jediný, kdo to umí zjednodušit pro chápání nebo pobavení širšího publika, a pokud udělá chybu, dostane „balva­nem“ přes jarmulku :)

S profesorem Hořejším a jeho osobními útoky na léčitele – homeopaty jsem si v mi­nulosti už jednou poradil. Grygar nebude o nic větší problém, to není Albert Einstein, pouze jeho do sebe zahleděná parodie, lifestyle, podobně jako ambiciózní a nabubřelý Cyril Höschl. A pokud někdo pochybuje, tak přestože se považuji za velice pokorného, ale v žádném případě submisivního člověka, připojím odkazy na zajíma­vé diskuze, do kterých jsem proti arogantním tlachapoudům vtáhnul nikoliv bez úspěchu nejednu pomazanou hlavu. Neodešli jako vítězové, dostali „balvanem“ přes jarmulku :)
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 18. 9. 2015
Velký podraz na obzoru: Mnichov číslo 2. Vláda nám lže. Vetřelcům zavře dveře, aby je vtáhla oknem. Přinutíme ji k referendu nebo novým volbám?
Nepřátelé mých nepřátel jsou moji přátelé | Ivan Ducar | 20.09.15 20:12

Každý český občan, který má střízlivý rozum a je schopen uvažovat bez předsudků, dobře ví, že položit Sobotkův kabinet a vyvolat předčasné volby dokáže v této nelehké době a těžce zkoušeného národa pouze jediný člověk.

Nezáleží na tom, co kdo v minulosti na Protiproudu špitnul nebo vyslovil polohla­sem, co tady kdo sveřepě napsal a někdo rozumnější opatrně naznačil – jsem rád, že jistá abnormálně kontrarevoluční myšlenka nabývá reálné obrysy právě v tomto článku, v nejzazší chvíli a vystupuje z mlhy jako maják poslední naděje na rozbouře­ném moři.

Andrej Babiš má reálnou moc a vidí to správně, ale potřeboval by impuls od srovna­telné autority.

Pokud by Václav Klaus dokázal oslovit Andreje Babiše a říci mu: „Vím, že jsem nedě­lal vždy věci, se kterými jsi souhlasil a chtěl bych se Ti za to omluvit, ale v těchto dnech řešíme jako národ těžká dilemata a naši občané by ocenili, kdybychom my dva spojili síly.“… Věřím, že by se obratem dočkal dobře míněné omluvy za ostrá vyjádře­ní také ze strany Andreje Babiše, která mezi těmito významnými muži kdy padla. A pak se začnou dít věci.

Kdyby něco takového Václav Klaus dokázal, kdyby předvedl, že i dva nepřátelé mo­hou v těžkých chvílích najít k sobě cestu a spojit své síly pro dobro celého národa, zapůsobilo by to na občany jako kataklyzma. Nastoupí desítky nájemných pisálků, kteří to properou v mainstreamu a tisíce jiných na diskuzních fórech, vzápětí se však vzedme mezi prostým lidem obrovská vlna souznění, načerpají ze smíření těchto dvou mužů sílu a odhodlání, vzedme se tsunami, kterou už nebude těžké nasměrovat na vyděšené loutky a pohřbít v předčasných volbách jejich kolaborantské naděje.

Andrej Babiš je pro Václava Klause jako politický vůdce hráč se srovnatelnou paleb­nou silou, rád bych připomenul, že dokázal totéž, co náš bývalý prezident se svojí archetypální ODS – ovládnul politickou scénu ve svobodných volbách na základě vox populi. Předčasnými volbami by Babiš nic netratil – vyhrál by je s přehledem znovu, ale vzniknul by prostor pro nové rozložení politických sil, došlo by k eliminaci bruselských kolaborantů a místních protagonistů výkonné moci. Zopakoval by se jen podobný scénář, jako v parlamentních volbách roku 2013 a já půjdu volit Národní demokraty. V parlamentu chci vidět občany, jako je Adam Bartoš.

Jestliže Miloš Zeman dokázal za cenu pozdějších velice nepříjemných osobních úto­ků na svůj prezidentský majestát vyvolat armagedon a položit zdefraudovanou pra­vicovou vládu, mohl by totéž zopakovat profesor Václav Klaus v jiné konstelaci. Je to velmi významný muž, který má dodnes mnoho stoupenců a i když zaseje vítr a sklidí bouři, druhého dne vysvitne slunce, stane se nezpochybnitelným hybatelem novodo­bých českých dějin. Bude to přesně tak a budou na něj dopadat rány a bude to bolet, ale dočká se satisfakce.

Nemám právo, Vyšší moci, žádat tě vlastními ústy o slitování
nad zlým konáním našich nepřátel,
kteří nám vyvoleným brání v konání dobrých úmyslů,
kteří nám vyvoleným brání v dosahování cílů a pouti po správné cestě.

Vím, že slitování ani nerozdáváš, chráníš jen nás, vyvolené,
kteří chápeme tvé zákony, tvůj kodex a tvoji přítomnost v těžkých chvílích.
Nikdy od nás nežádáš dík, jen přihlížíš, střežíš a používáš svoji ničivou sílu.

Dal jsi nám víru, abychom věřili v sebe anebo v jiné,
dal jsi nám lásku, abychom sami sebe milovali anebo bratry a sestry vyvolené.
Máme své dary a tvoji ochranu.

Tak jsme to chtěli, my vyvolení, a ty konáš z vlastní vůle,
vnímáš naše rozhořčení a zabíjíš naději anebo životy
našich nepřátel, kteří nás napadli anebo zranili.

Jsme tvoje děti, Vyšší moci. Amen.

* * *
Útok na hlavu České republiky | ID | 18.10.15 14:40

 Hradní mluvčí Ovčáček… Facebook mu zablokoval profil

Ve skutečnosti se jedná o útok na hlavu České republiky.

Řekl bych to stručně: ANO, nazrává čas na nový společenský převrat, vedený na uli­cích, vedený silou, vedený v parlamentu a především společnými silami, jednot­ně. Profesor Klaus by měl svá jednání s parlamentními i neparlamentními stranami, hnutími a spolky urychlit, je třeba sjednotit vlnu roztříštěného odporu a setkat se a probrat možnosti kooperace především s Andrejem Babišem. Bez podpory tohoto muže se bude revolta odvíjet hodně ztuha.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Bahník | 4. 10. 2015
Přípitek o (po)moci, která ještě vždy zbývá bezmocným. Michaelovy svatyně najde­me od Atlantiku po Ural. Rytíři křesťanských národů bránili Evropu před „oboha­cujícími“ kinžály.
Dokonalá terapie | Ivan Ducar | 04.10.15 20:55

Pro mne byla četba tohoto článku jako pohlazení… taková velice promyšleně laskavá, s mírným přesahem k citlivě působené bolesti na duši do krve. Dokonalá terapie skalpelem. Tohle jako léčba ze světských splínů zabírá, jako pouštění krve. Tohle se musí umět a pan Bahník to umí.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 7. 10. 2015
Smrtelně nebezpečné pohádky pro přerostlé děti: Norská ježibaba a česká perní­ková vláda. Utne ruský bohatýr hlavu draku Islámského státu? Na prahu noci.
Taky jedna pohádka (pod čarou) | Ivan Ducar | 11.10.15 10:25

Petr Hájek: „Nebo se nakonec najde pár dospělých, kteří se těm obludám vzepřou?“

Z díla jistého kultovního autora mi padla do oka pasáž, která je dokonalou parafrází na určité myšlenky George Orwella. Kurt Vonnegut je dokonalý vypravěč a pohádkář pro dospělé. Je to génius, jehož „smrtící zbraní“ proti lidské blbosti je groteska. Takže cituji…

* * *
Paul Slazinger si ke mně přivezl veškeré oblečení a všechno, co potřebuje ke psaní. Pracuje na prvním dílu spisu, kterému dal název: „Jediný způsob, jak úspěšně pro­vést v jakémkoliv oboru lidské činnosti revoluci“.

Vypadá to asi takhle: Slazinger tvrdí, že vývoj dějin ukazuje na neschopnost většiny lidstva otevřít svou mysl novým myšlenkám, pokud na otevírání nepracuje tým ote­víračů ve velmi svérázném složení. Pokud se takový tým nesejde, život běží dál přes­ně jako předtím, bez ohledu na to, jak bolestivý neskutečný, nejistý, směšný či nepře­jící život je.

Tým musí být složen ze tří typů odborníků, prohlašuje autor. Jinak má revoluce, ať už se odehrává v politice, umění, vědě či kdekoliv jinde, porážku zaručenou.

Nejvzácnější z těchto odborníků je prý opravdový génius – osoba schopná mít zjevně dobré nápady, které nejsou ve všeobecném povědomí. „Pokud génius pracuje sám,“ poznamenává Paul, „je nevyhnutelně chápán jako šílenec.“

Další typ odborníků je k mání daleko častěji: jsou to vysoce inteligentní a dobře pos­tavení občané, kteří chápou a obdivují myšlenky géniů a jsou ochotni dosvědčit, že dotyčný génius není ani trochu cvok. „Pokud takový člověk pracuje sám,“ prohlašuje Slazinger, „může se hlasitě dožadovat změn, ale nikdy nedokáže říct, jak by měly vypadat.“

Do třetí sorty odborníků patří lidé, kteří dokážou všechno vysvětlit bez ohledu na to, o jak tupé a omezené posluchače se jedná. „Dokáže téměř všechno sdělit tak, aby to bylo zajímavé a vzrušující,“ tvrdí Slazinger. „Pokud by pracoval sám a musel spolé­hat jen na své vlastní plytké myšlenky, považovali by ho všichni za pytel nádivky, něco jako božíhodového krocana.“

* * *
Slazinger s hlavou v oblacích tvrdí, že každá úspěšná revoluce, včetně abstraktního expresionismu, což je jediná revoluce, jíž jsem se kdy účastnil, měla v čele stejné složení hlavních postav – v našem případě byl génius Pollock, v Rusku to byl Lenin, u křesťanství Kristus.

Paul říká, že pokud se vám nepodaří dát takový tým do kupy, můžete to zabalit, pro­tože se vám opravdu zgruntu nepodaří změnit „vůbec nic“.

A mimochodem:

 Luboš Zálom | Eurokomisařka Jourová touží po roli cenzora

Věra Jourová, komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví se sešla se zástupci hlavních hráčů na trhu s internetovými službami – se zástupci Googlu, Facebooku, Microsoftu a Twitteru, aby se s nimi dohodla na mož­nostech, jak na internetu potlačovat svobodný projev určitého druhu názorů. Tyto společnosti by měly společně připravit postup, jak v rámci svých služeb vyhledávat a cíleně odstraňovat takové postoje, jaké EU označí za sobě nepohodlné – souhrně označené nálepkou „nenávistné“. Komisařka Jourová tak přiznala, že to, z čeho má největší obavy, nejsou žádné muslimské hordy zaplavující Evropu, ale občané, kte­rým se taková invaze nelíbí a oprávněně z ní mají obavy. Domnívá se, že problém zmizí tehdy, zmizí-li ti, kteří na něj upozorňují.

ID: O tom, co je paní Jourová zač, jsem utratil v minulosti nejedno slovo a stálo mě to nejeden ban na publicistických serverech, poznal jsem to na vlastní kůži v dobách, kdy pod jejím velením vtrhly do prvotního volebního týmu ANO2011 různí gauneři, posbíraní po krachujících reklamkách. K tomu se dnes ani jindy už nehodlám vracet.

Chci jen říci, že paní Jourová neusiluje o likvidaci nenávistných haterů na sociálních sítích – ona jen zneužívá jejich existenci, aby potlačila svobodu projevu celé řady sofistikovaných komentátorů, kteří jsou pro bruselské kolaboranty (jako je mimojiné Jourová) nebezpeční právě proto, že hlásají pravdu inteligentním způsobem. S těmi zaslepení a hloupí propagandisté typu Šafra a spol., do přímé konfrontace jít nemo­hou, nezvládli by to, dostávali by v přímém střetu na frak. Jourová hledá způsoby, jak likvidovat názorové platformy, jako je například Protiproud. Vím to jistě. Je to krysa, která hledá silné spojence pro svoji diverzi, na kterou intelektuálně nestačí. Hledá bič, který nevlastní, ale bude jí k dispozici. A tady budou hrát roli i ony Semínovy pověstné „Sorosovy měšce“.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 14. 11. 2015
Masakr v Paříži: 11. září číslo dvě? Obama promluvil za lidstvo. Co se vlastně sta­lo? Proč? V čí prospěch? Pozor na jednoduchá vysvětlení. Něco se teprve stane.
Ještě jeden pohled | Ivan Ducar | 14.11.15 20:02

Nádraží v Madridu, ukrajinský sestřel malajského boeingu, pád letadla v Alpách, Charlie Hebdo, tisíce utonulých migrantů na potápějících se kocábkách, civilní let nad Sinajským poloostrovem, současný masakr v Paříži – copak se děje tak vyjímeč­ného za posledních několik let v rámci zbytečně utracených životů? Proč by měl být zrovna další masakr v Paříži tak významný pro hypotetické ohlášení evropského 11. září číslo dvě?

Evropská západní civilizace se nevymáchanou hubou svého politického establish­mentu tisíckrát otřela o Ruskou federaci a Vladimíra Putina. Je obdivuhodné, kolik toho tento hrdý muž unesl, aniž by zareagoval jako některý z idiotů současné americ­ké administrativy planým žvaněním a vyhrožováním. Je si jistý svojí pozicí. Narážím na svoji domněnku, že mohlo dojít k jistému zákulisnímu jednání mezi RF a USA o rozdělení zájmových oblastí, tzn. američtí lichváři postoupí Blízký východ Rusům a starý kontinent spadne výměnou do jejich obchodní sféry. To není podraz, jen přímý důsledek arogantního jednání zaprodaných evropských elit. Nabídka na ekonomickou spolupráci ze strany RF, potažmo BRICS, byla jasně vyslovena a bude vždy existovat, ovšem nikoliv za cenu tlučení hlavou o betonovou zeď, s lidskou bl­bostí nelze bojovat, lze ji pouze ignorovat. Nasrali jsme si do bot sami. Ne že bychom si to jako řadoví občané přáli, ale kromě facebookových a planých řečí nepodnikáme nic zásadního proti kolaborantům ve vlastních řadách. Kolaboranty je třeba (pokud možno obrazně) seřezat jako psy přímo na ulici. Třeba 17. listopadu. Jenže na to ONI čekají, ti kolaboranti a stoupenci Páté kolony, čekají na krvavé občanské nepokoje, na Majdany, aby mohla nastoupit represe.

Co z toho možná vyplývá? USA do Sýrie nevtrhnou, na to lidsky, vojensky ani tech­nicky nemají, Rusové by je seřezali jako psy. Uzurpují si na základě vynucené záku­lisní dohody jen Evropskou unii pro svoje GMO TTIP kšefty, ropu a plyn přenechají svému dnes již prokazatelně geopoliticky silnějšímu soupeři, resp. jejich euroasijské koalici. Putin je z obliga, Evropanům vzkázal jasně: „Rozhodněte se sami, co chcete, svobodu nebo poddanství?“ To před časem skutečně prohlásil, jen si dobře vzpo­meňte.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 16. 11. 2015
Co spojuje 13. a 17. listopad 2015: Jsme jen figurky ve falešné hře? Bude v Praze „oslava obušky“? V Paříži něco selhalo. Zavraždění sebevrazi? Politici mají strach. Důvodně.
Děkuji za nádherný článek :) | Ivan Ducar | 17.11.15 21:19

Po dlouhé době jsem se při pročítání celodenní nádivky ve své oblíbené hospůdce opět potichu hlasitě zařehtal – „a všemi ostatními spojenými hlavními médii nn.p. (nadnárodní podnik)“, takovou grotesku dokáže vymyslet skutečně jen Pan Novinář :D

A taky za těch několik slov o člověku J.X. Doležalovi… protože právě díky tomuto od nepaměti excentrickému textaři jsme si kdysi dávno, já a nebo kdokoliv jiný, s velkou chutí časopis Reflex kupovali, v podstatě jen kvůli něj, těšili jsme se, co nového vy­myslí, byl to hodně dobrý novinář, čerstvý vítr ve zkomírající časopisecké publicis­tice, která nastala po útlumu, nebo spíš transformaci Mladého světa. Ani nevím, zda tento plátek (kdysi slavný magazín) ještě dnes vychází. Kéž by ten člověk dostal znovu rozum a navázal na svůj talent tam, kde ho kdysi dávno neprozíravě prohulil. (Napadá mě ještě jedno slovíčko). Měl jsem ho rád a třeba zase někdy budu, stejně jako případná široká čtenářská obec, to záleží jen na něm, nějaké náznaky na jeho Facebook postech jsou, nežene. Reflex padnul na držku. „Děkujeme, paní Ringier Šmuclerová, odejděte, i s celým tím svým loajálním dámským ansámblem.“
 Původní článek | Všechny komentáře 
Petr Hájek | 10. 1. 2016
Kaddáfí se nemýlil: Znásilňování, teror a chaos je v Evropě už realitou: Muslimské invazní jednotky si otestovaly politiky, policii i obyvatelstvo. Merkelová může couvnout jen do propasti. Strhne s sebou i Sobotku? Na řadě jsou činy.
Imigranti jsou příslibem pro budoucnost německého národa? | Ivan Ducar | 11.01.16 21:02

Motto: Vyšší kombinatorika – zjednodušené řešení rovnice spřeházením členů

Angela Merkelová může mít pravdu, ovšem skutečný záměr tohoto prohlášení do všech důsledků v současné situaci nelze zveřejnit s ohledem na možnost okamžité reakce a protiopatření vojenského bloku okolo Ruské federace. Jenže oni to vědí, Vladimír Putin není hloupý člověk.

V myšlenkách mne již delší dobu velice trápil výrok Angely Merkelové o imigrantech, jakožto příslibu pro německý národ. Má to být projev ztráty rozumu, je to projev čirého šílenství? Zřejmě nikoliv. Protože…

Řešení ekonomické krize? Prosperita? Co takhle oživit vojensko-průmyslový komplex v celé Evropě a dát lidem práci, tedy totéž, co udělal Hitler v Německu před druhou světovou válkou a financovali to svými půjčkami především američtí bankéři, chcete-li – američtí Židé, jako byli Rothschild, Rockefeller (stejně jako kdykoliv předtím od vzniku FED), jejichž rodinné klany se na totéž chystají zřejmě i v součas­né době. Je to nejzazší způsob, jak zachránit krachující americký dolar, potažmo jeho dceřinou děvku evropské euro, potažmo svůj falešný „americký blahobyt“.

Vyzbrojit, tzn. dát do rukou zbraně současným vojákům evropské národnosti může být z hlediska hegemonie USA nebezpečné, stejně jako americkým starousedlíkům na jejich vlastním území (proto ty nové Obamovy zákony o kontrole soukromého vlastnictví automatických zbraní a nově také možnosti zasáhu americké armády vůči vlastním občanům, což dříve mohly pouze Národní gardy s omezeným arzenálem zbraní i pravomocí), voják totiž nepůjde proti lidem vlastního národa… žoldák ano.

Americké tažení ve Vietnamu skončilo fiaskem a odmítáním nástupu vojenské služ­by, totéž by pochopitelně proběhlo na současném evropském území, pokud by evrop­ský vojensko-průmyslový komplex za americké půjčky dodal zbraně do rukou pře­devším nově vybudované a rozrostlé armády Německa, které na základě poválečných opatření vlastní armádu obnovit nesmělo. Ale nejen tam – všude, kde existují ame­rické vojenské základny v rámci jednotek NATO, nebo se tam svoje základny chystají vybudovat, aby sevřeli svoji protektorátní past okolo Ruské federace a asijského kontinentu.

Takže: Budou imigranti příslibem pro budoucnost jakéhokoliv evropského národa za takových okolností? Začnou mlčet nejen zaprodané elity, ale i lidé, kteří dostanou slušně placenou práci v továrnách na smrt?

Evropští civilisté a především nezaměstnaní dostanou kvalifikovanou práci v továr­nách, které začnou intenzivněji vyrábět zbraňové systémy, které nekvalifikovaní zver­bovaní žoldáci (tmavé pleti?), tentokráte již v evropských národních barvách, použijí v jednotkách NATO. Proti komu asi? Je to šílený plán, ale důmyslný, stejně jako tento plán důmyslně vytvořil Adolf Hitler. Jen v poněkud jiné konstelaci.

Takovým žoldákem se může stát právě naturalizovaný přistěhovalec tmavé pleti. Stačilo opět jen sáhnout po Google a zjistit, že na změnách legislativy, především v Německu, s ohledem na možnost vstupu do Bundeswehru i lidem se statusem azylanta, se pracuje již od roku 2011!

 Bundeswehr řeší, jaké cizince brát do svých řad

A možná proto ty urychlené přesuny imigrantů na území Německa, aby co nejdéle existovali se statusem alespoň azylanta. Německé občanství je podle stávajících zákonů možné získat teprve po osmi letech pobytu. I to se však může brzy a účelově změnit. A pokud vznikne dokonce „evropská“ armáda pod jednotným velením NATO, tedy USA, rozuměj klíčových investorů v USA, prošpikovaná stovkami tisíc negramotných imigrantů (pozor!, oni neumí jen pást kozy, oni již mnohokráte prokázali, že mají i druhou, velice podstatnou kvalifikaci – umí především bez svědomí zabíjet a používat zbraně)… pak něco jako národní armády nebude ani potřeba. V Evropě budou statisíce svalnatých, všehoschopných třicetiletých mužů bez rodin v aktivní vojenské službě, podobně jako v novodobé americké armádě – a ti by šli do Vietnamu, do Lybie, do Iráku anebo kamkoliv za vejplatu, třeba do Ruska, klidně znovu. Bude je to snad dokonce bavit… jak praví zákon šaría o zabíjení bezvěrců. Voják musí mít především víru, že bojuje za správnou věc, žejo, to pak jde o vlastní život až v druhé řadě. Prostě džihád, který člověk s křesťanským založením vnímá jako čiré zlo. Je to slabost nebo přednost? Je to Boží dar. Tak trochu kontraproduktivní.

Celá situace ohledně útočného vojenského potenciálu evropských armád se může díky podlému a klíčovému legislativnímu rozhodnutí kolaborantských elit změnit lusknutím prstu, v Bruselu se rozhodne o nás bez nás, ze dne na den, místní loutky nebudou klást odpor, ty svoje prebendy, často v řádu statisíců měsíčních platů a doživotní renty, jim jako lízátka za podržení huby a kroku stojí. Nebo ne?

* * *
George Soros nabízí své investice na stabilizaci EU | ID | 22.01.16 15:23

Aha… a je to tady černé na bílém. Moje teorka výše zřejmě nebyla úplně mimo mísu.

 Aby se EU nezhroutila, přestal Soros vidět v Rusku nepřítele

„Americký finančník George Soros, který vždy považoval Rusko za nepřítele EU, nyní otevřeně vyzývá Brusel ke spolupráci s Moskvou, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.“

„Od rozpadu Evropské unie a především východní Evropu může zachránit nový Marshallův plán, při jehož realizaci musí příjmout účast také Rusko, řekl americký investor.“

Americký finančník po historickém vzoru svých učitelů z amerických sionistických klanů Rothschildů a Rockefellerů navrhuje pro rozkolísanou Evropu nový Marshallův plán, tedy investice svého kapitálu (s řádnými úroky) do předem nedefi­novaných průmyslových odvětví. Tentýž Soros, který uvolnil miliardu dolarů na podporu spuštění invaze afrických migrantů na území Starého kontinentu a také podporovatel neziskových organizací s diverzním posláním. Člověk, na kterého byl v Rusku vydán mezinárodní zatykač a jehož kolaborantské neziskové firmičky byly vykázány z tamního území.

Ruská federace Sorosovy natištěné dolary pochopitelně nepotřebuje, oni v rámci BRICS zvolili jiný plán. Takže výzva ke spoluúčasti Putinova království v novém Marshallově plánu je obyčejná Sorosova reklamní blamáž, Rusko takovou výzvu nepřijme a on bude vypadat alespoň jako dobrák od kosti. On to myslel přeci dobře a možná to vylepší podvodníkovo image, až se za jeho prachy začnou vyrábět po celé Evropě zbraňové systémy pro statisíce dychtivých třicetiletých mužů tmavé pleti v jednotkách NATO.

Ten člověk je prostě zmije, trpělivá, dobře maskovaná, malá křehká zmije, která si umí počkat na správný okamžik, než uštkne a rychle zmizí pod drny.

Neustále se po celém světě odstraňují jen následky válečných požárů, které rozněcují američtí finančníci se svými rabiátskými úmysly. Je třeba odstranit příčinu těchto požárů – a to jsou konkrétní lidé. Právě jsem urazil tvora, kterému se říká člověk a v množném čísle lidé.
 Původní článek | Všechny komentáře 
Jan Mařenka | 29. 2. 2016
Potupné grilování Zuckerberga v Berlíně. Merkelová: Za naše problémy s imigran­ty může Facebook! Buď budeš skákat, jak pískáme, nebo tě vypneme. Drsný útok na svobodu šíření informací. Konec se blíží.
„S Markem Zuckerbergem naprosto souhlasím!“ | Ivan Ducar |
03.03.16 16:34

Ve veřejném prostoru není pro nenávistné a tupé hejty místo. Úcta a respekt ke všem mírumilovným uprchlíkům jakékoliv rasy a náboženského vyznání je stoprocentně také moje vlastní krédo.

Vulgarizmus ve vyjadřování je jazykem hlupáků, deprivantů. Všechny negramotné a agresívní třicetileté negry mezi přivandrovalci, všechny pravdoláskaře, havlisty nebo sionisty je nutné zesměšňovat humorem, jako to dělali nebožtíci z Charlie Hebdo, dělat si z křupanů legraci, pranýřovat je humanitárním způsobem, bombardovat jejich nemohoucnost vtipnými bonmoty a žertovnými karikaturami.

Marka Zuckerberga mám velmi rád, je to rovný člověk. Myšlenku celosvětové sociální sítě ukradl svým spolužákům na Harvardu, které později v rámci soudního procesu vyplatil, stejně jako svého společníka zakladatele, shodou okolností také Žida. Markova studentská přítelkyně jej označila – cituji – za „hajzla“, což nikdy nepopřel ani nedementoval ( The_Social_Network ). Takový postoj vyžaduje pevný charakter a mimořádnou duchovní sílu.

Mark Zuckerberg je dobrý chlap a vynikající programátor cizích nápadů. Když pro­vede nějaké svinstvo, dokáže se omluvit svému příteli, který mu důvěřoval a finan­coval jeho činnost v dobách, kdy byl absolutní nula bez peněz, nebo zaplatit škody spolužákům, které okrad. Dislike smajlíky na Facebook vyřešil geniálně (nová sada šesti emotikonů nad odkazem „to se mi líbí“, kterou lze přidělit pouze v rámci úvod­ního příspěvku, v diskuzi pak již pouze „I like“).

Marku, nicméně nezapomínej, že svobodomyslní lidé si masově zakládají profily na Vkontakte ( vkontakte.ru ), tam to skutečně, ale skutečně žije. Mohlo by se Ti přiho­dit, že nebudeš mít koho vychovávat. Nás hodné to bez těch zlých nebaví :) To je masakr, kabaret, karneval zábavy, když si sluníčkáři a sobotkáři nabíhají na vidle internetových upírů. Víš jak se pozná energetický upír na netu, Marku? V přímém střetu umí bojovat a porážet idioty, které se Ty snažíš jen hloupě ostrakizovat. Na netu se bojuje zvláštním druhem spirituální energie a buďto tyhle dary máš, nebo ten Náš boj nech na jiných. Facebook není Tvůj svět, tys ho jen naprogramoval, jako se okopávají záhonky. Jsi náš zahradník, zavaž nám střevíček.
 Původní článek | Všechny komentáře